Ψυχαγωγία

Αυτή είναι η νέα πρωταγωνίστρια του Ανδρέα Γεωργίου που θα μας καθηλώσει(ΦΩΤΟ)

Οι 8 λέξεις έρχονται στον Alpha Κύπρου, με σκοπό να μονοπωλήσουν το ενδιαφέρον του τηλεοπτικού κοινού.

Ο Ανδρέας Γεωργίου θα μας ταξιδέψει σε μια ανατρεπτική και συγχρόνως ρομαντική ιστορία με πρωταγωνίστρια της Ειρήνη Καραγεώργη. Η ίδια έγινε γνωστή μέσα από τη σειρά "Γαλάτεια" αλλά και "Σαν οικογένεια" του Alpha Κύρπου.

Η ηθοποιός να και σε μικρή ηλικία (μόλις 23 χρονών) έχει δυο παιδιά και μέσα από το προσωπικό της blog αναφέρει ότι λατρεύει το θέατρο και όχι μόνο. Συγκεκριμένα γράφει

Από που να ξεκινήσω; Αυτή η στιγμή που πρέπει να γράψεις για σένα, δύσκολο απ’ τη μία, λυτρωτικό απ’ την άλλη. Εδώ είναι που σου δίνεται η ευκαιρία να παρουσιάσεις τον εαυτό σου και αν το επιλέξεις να ξεδιπλώσεις τις άγνωστες πτυχές του. Ας πάρουμε όμως τα πράγματα από την αρχή. Ξεκινάμε με τα βασικά, ονοματεπώνυμο: Ειρήνη Καραγιώργη, ημερομηνία γεννήσεως: , 13/11/1995 , αισίως 23 χρόνων, μητέρα δύο υπέροχων κοριτσιών. Η ζωή μου; Με λίγες λέξεις, μαμά, νοικοκυρά, ηθοποιός, σύντροφος και τέλος γυναίκα.

Και εδώ θα μου επιτρέψετε να κάνω μια παρένθεση και να σας ταξιδέψω πίσω στον χρόνο, όταν ένα νεαρό κορίτσι λίγο πριν τα 17α γενέθλιά της καλείται να γίνει μαμά, το πως και γιατί; Ίσως κάποια άλλη φορά.

 

 

Λοιπόν εγώ μεγάλωσα σε πολύτεκνη οικογένεια, έχω τέσσερα αδέλφια. Και αν αναρωτιέστε, ναι η μαμά μου είναι σούπερ ήρωας. Της βγάζω το καπέλο. Πίσω στα δικά μας τώρα. Καθώς περνούσαν τα χρόνια εγώ ήμουνα ένα αξιαγάπητο γλυκό κορίτσι που λάτρευε το διάβασμα. Στο σχολείο τα πήγαινα εξαιρετικά όλοι λέγανε τα καλύτερα.

Μέχρι που μια μέρα ερωτεύτηκα και έμεινα έγκυος. Δεν τα παράτησα όμως, το σχολείο το συνέχισα και πήγαινα με την κοιλιά στο στόμα μέχρι και την τελευταία στιγμή. Γέννησα, κάθισα σπίτι δυο βδομάδες και επέστρεψα για να τελειώσω την τρίτη λυκείου. Αποφοίτησα με άριστα. Παράλληλα με την εγκυμοσύνη προετοιμαζόμουνα για να δώσω εξετάσεις στην δραματική σχόλη Βλαδίμηρου Καυκαρίδη. Ήρθε το καλοκαίρι, πήγα στις εξετάσεις και πέρασα. Επιτέλους θα σπούδαζα αυτό που πάντα ονειρευόμουν. Οι σπουδές μου ήταν τρία χρόνια. Όμως δεν θα το κρύψω δυσκολεύτηκα πάρα πολύ, ήμουνα και single μαμά , οι ώρες ήταν πολλές και έπρεπε να αφήνω την μικρή συνεχώς. Ακόμη νιώθω τύψεις για αυτό. Όμως τα κατάφερα και από το 2016 μέχρι και σήμερα έχω την τύχη να κάνω την δουλειά που αγαπώ. Και είχα και την τύχη -ευλογία πες καλύτερα- μέσα από αυτά τα δύσκολα τρία χρόνια να γνωρίσω τον άνθρωπο μου, αυτόν που μου στάθηκε με όλη την δύναμη της ψυχής του.

Επόμενο άρθρο

Αυτός θα είναι ο τίτλος της νέας πρωινής εκπομπής του Alpha Κύπρου(ΦΩΤΟ)

Ο Κωνσταντίνος Κωνσταντίνου και η Στέλλα Στυλιανού σε πυρετώδεις προετοιμασίες...
19/07/2019 - 15:56

ΣχετικέςΕιδήσεις

Η Κάθριν Κέλι Λανγκ εισβάλλει απόψε στις «8 ΛΕΞΕΙΣ» και μιλάει ελληνικά(BINTEO)

Η θρυλική «Μπρουκ» της σειράς «Τόλμη & Γοητεία», αλλάζει ρόλο και γίνεται «Γκρέις»
11/11/2019 - 13:01

Πέντε νέα πρόσωπα που δεν περιμέναμε στις «8 ΛΕΞΕΙΣ» του ALPHA Κύπρου(ΦΩΤΟ)

Τα πάντα ανατρέπονται. Τίποτα δεν θα είναι ίδιο, με όσα θα …αποκαλυφθούν!
06/11/2019 - 21:49

"Είπα στην μητέρα μου ότι είμαι...gay και δεν το δέχθηκε"(ΒΙΝΤΕΟ)

Όλα όσα θα δούμε στο Soundtrack of love, την Κυριακή στις 21:15
02/11/2019 - 20:16

Ο Τάκης Ζαχαράτος "υποκλίνεται" στο...Λούης Night Show!(ΒΙΝΤΕΟ)

"Ήταν η πιο διασκεδαστική και απολαυστική συνέντευξη που έχω δώσει ποτέ...¨"
01/11/2019 - 22:03

Ανδρέας Ανδρεόπουλος: "Μικρότερος είχα καβαλήσει το καλάμι. Έχω υπάρξει αγενής."

Όσα δήλωσε για τον ρόλο του στις "8 Λέξεις" και την επιθυμία του κάνει οικογένεια