Ψυχαγωγία

Αυτό είναι το καθημερινό πρόγραμμα του Μαρίνου Κόνσολου στην "καραντίνα"(ΒΙΝΤΕΟ)

Ο Μαρίνος Κόνσολος βρέθηκε καλεσμένος μέσω Skype στην εκπομπή "Με αγάπη Χριστιάνα" και μίλησε για τη νέα τάξη πραγμάτων που ζούμε όλοι λόγω κορωνοϊού αλλά και το καθημερινό το πρόγραμμα

Ο γνωστός ηθοποιός μεταξύ άλλων ανέφερε:

«Είμαι κλεισμένος στο σπίτι μου ακολουθώντας τις οδηγίες του κρατικού μηχανισμού. Είναι η 13η μέρα που είμαι κλεισμένος στο σπίτι, από την περασμένη Πέμπη όποτε και σταματήσαμε τα γυρίσματα λόγω της κατάστασης. Στην αρχή επικρατούσε μία σύγχυση, αλλά περνώντας οι μέρες και βάζοντας τη σκέψη μου σε μία σειρά καταλαβαίνω πως ζούμε ιστορικές στιγμές αυτή τη στιγμή. Είναι στιγμές που μετά από 100 χρόνια θα αναφέρονται σε βιβλία της ιστορίας και θα διδάσκονται σε σχολεία.

Όσο πιο γρήγορα το συνειδητοποιήσουμε εμείς, τόσο πιο σύντομα θα φύγει αυτή η κατάσταση. Είμαι σε φάση περισυλλογής και διαλογισμού. Είναι πραγματικά πολύ σημαντικές οι στιγμές που ζούμε. Και οι αποφάσεις μας, ως κράτος ή ως αυτόνομοι πολίτες, συνδέονται άμεσα με το μέλλον μας

Εγώ έχω πολύ αυστηρό πρόγραμμα και τώρα πριν πανδημίας. Όλοι αν βάζαμε πρόγραμμα θα ήταν πιο εύκολος ο εγκλεισμός. Σηκώνομαι κάθε μέρα στις 10 το πρωί, θα φάω το πρωινό μου, θα κάνω την γυμναστική μου. Μέχρι προχθές 1.30 η ώρα πήγαινα για μισή ώρα να διαβάσω την εφημερίδα μου.  Μαγείρεμα αυστηρά στην ώρα του, φαϊ αυστηρά στην ώρα του, ύπνος καλός αυστηρά στην ώρα του. ». 

Δείτε όσα δήλωσε αλλά και το καθημερινό του πρόγραμμα στην καραντίνα του

Επόμενο άρθρο

Aνδρέας Γεωργίου: Αποκάλυψε πως βιώνει την καραντίνα με τη...σύντροφό του-ΒΙΝΤΕΟ

Ζωντανά από το σπίτι του μας έδειξε τον βαφτιστικό του
26/03/2020 - 18:53

ΣχετικέςΕιδήσεις

10 περιστατικά ενδοοικογενειακής βίας την ημέρα λόγω κορωνοϊού

Καταγράφηκαν 2075 κλήσεις σε μόλις 23 ημέρες περιοριστικών μέτρων
04/04/2020 - 17:16

Δεν θα αρθεί πριν το τέλος Μαΐου το μέτρο της καθολικής καραντίνας στη Βρετανία

Πρέπει να μειωθεί ο ρυθμός εξάπλωσης και να ξεκινήσει η εντατική διενέργεια τεστ
04/04/2020 - 14:47

Ασθενής με κορωνοιό έσπασε την καραντίνα και πήγε σε φαρμακείο (BINTEO)

"Απαράδεκτη" χαρακτηρίζει την πράξη ο ΟΑΥ, να μπουν σε καραντίνα ζητά ο ΠΙΣ
03/04/2020 - 20:44

Το νέο χόμπι του Εφραίμ στην "καραντίνα" και οι προπονήσεις μέσω...skype(BINTEO)

Η Αριστοτέλους προέβη σε αποκαλύψεις για τη νέα καθημερινότητα του άντρα της
03/04/2020 - 17:10

Το μήνυμα του Νίκου Αναστασιάδη σε...22 Κύπριους καλλιτέχνες (ΒΙΝΤΕΟ&ΦΩΤΟ)

Τραγούδησαν για τον κορωνοϊό και έστειλαν μήνυμα ελπίδας και αγάπης
03/04/2020 - 15:28

Σε καραντίνα για άλλες επτα ημέρες τα 15 χωριά της κατεχόμενης Καρπασίας

Aποτελεσματικότερη ιχνηλάτηση των κρουσμάτων κορωνοϊού αποφάσισε το ψευδοκράτος
03/04/2020 - 14:50

περισσότερες ειδήσεις

Κύπρος

Θετική και δεύτερη νοσηλεύτρια της Εντατικής του Γενικού Νοσοκομείου Λεμεσού

Είναι επαφή της νοσηλεύτριας που μολύνθηκε από διασωληνωμένη ασθενή

Ιατρικός εξοπλισμός και αναλώσιμα από την Κίνα στην Κύπρο

Νέα ποσότητα ιατρικού εξοπλισμού αναμένεται να φτάσει από την Κίνα την ερχόμενη Πέμπτη

Έρημο το ψαροχώρι της Κύπρου λόγω κορωνοϊού (ΒΙΝΤΕΟ)

Ανήσυχοι από την κατάσταση δηλώνουν οι ψαράδες και οι ιδιοκτήτες εστιατορίων
Ελλάδα

Παρατείνεται μέχρι τις 27 Απριλίου η απαγόρευση κυκλοφορίας στην Ελλάδα

Καθ'όλη τη διάρκεια ισχύος των μέτρων δεν θα γίνονται αλλαγές στους τόπους κατοικίας

Στους 67 ο αριθμός των νεκρών από τον Covid-19 στην Ελλάδα

Ποιες περιοχές δεν έχουν καταγράψει επισήμως κρούσμα κορωνοϊού
Διεθνή

Δρ. Κυπριανού: "Ο κορωνοϊός δεν κάνει διακρίσεις" (ΒΙΝΤΕΟ)

Μεγαλύτερος κίνδυνος επιπλοκών παρά οφέλους από τη χορήγηση φαρμάκων

Νίκησε τον κορωνοϊό και τώρα βοηθά να βρεθεί θεραπεία (ΒΙΝΤΕΟ)

Στη μάχη της απολύμανσης των νοσοκομείων μπαίνουν και τα ρομπότ

Στο έλεος του κορωνοϊού η Ευρώπη (BINTEO)

Ηνωμένες Πολιτείες, Ισπανία, Ιταλία, Γερμανία και Γαλλία ξεπέρασαν την Κίνα σε κρούσματα

tv news

Μια δραματική εξέλιξη κλιμακώνει το διαζύγιο Αντιγόνης και Λύσανδρου...

Δείτε αυτή την εβδομάδα τις συγκλονιστικές εξελίξεις της καθημερινής σειράς «Έρωτας μετά»
Alpha TV Κύπρου

«8 Λέξεις» Η Τζουλιάνα κερδίζει όλο και περισσότερο την εμπιστοσύνη του Σωτήρη..

Δείτε στα νέα διπλά συγκλονιστικά επεισόδια της δραματικής σειράς, αυτό το Σαββατοκύριακο
Alpha TV Κύπρου

δείτε σήμερα

Κυρ, 05/04/2020 - 06:4524 ΩΡΕΣ