Ψυχαγωγία

"Βαφτίστηκα Θεοδώρα...συστήνομαι ως αγόρι αλλά το σώμα μου είναι γυναικείο"

Ο Theo είναι trans άτομο(διεμφιλυκό ον) και συγκλονίζει με την ιστορία του μέσα έτσι όπως προβλήθηκε στην εκπομπή "Soundtrack of love" που παρουσιάζει η Χριστιάνα Αριστοτέλους κάθε Κυριακή στις 21.15.

Ο ίδιος εκμυστηρεύτηκε την ιστορία του και την δυσκολία αποδοχής της σεξουαλικής ταυτότητάς του, από το σχολείο, τους αυτοτραυματισμούς που είχε , την αντίδραση της κοινωνίας μέχρι την στήριξη της οικογένειας και της μητέρας του που θέλησε να της πει ένα μεγάλο ευχαριστώ για τη στήριξη και τον αγώνα αποδοχής που έκανε.Συγκεκριμένα δήλωσε

"Βαφτίστηκα Θεοδώρα. Το σώμα μου είναι γυναικείο αλλά συστήνομαι ως αγόρι και ως Theo.

Από το δημοτικό κατάλαβα ότι κάτι δεν πήγαινε καλά. Δεν μπορούσα να αποδεχθώ τον εαυτό μου και σε αυτό φταίει και η κοινωνία που απορρίπτει τα trans άτομα.

Πίεζα τον εαυτό μου να δείξω κάτι άλλο και ντυνόμουν πιο γυναικεία. Πονούσα όμως όσο έκανα αυτό το πράγμα. Όταν έβγαλα προς τα έξω αυτό που είμαι, οι γονείς μου νόμιζαν ότι είναι λόγω της εφηβείας και ότι θα περάσει. Διαγνώστηκα με κατάθλιψη και πέρασα από φάση αυτοτραυματισμού.

Ένιωσα εκφοβισμό παραπάνω στο Λύκειο. Καθηγητής με έπιανε από μαθήματα άλλης ώρας και με έβαζε να βλέπω βίντεο με ένα γκέι και έκανε εξορκισμό και ήταν μέσα του ο σατανάς. Μετά παντρεύτηκε και έκανε μωρά και είναι χαρούμενος. Μου έβαζε εικόνες της Παναγίες μέσα στη τσάντα.

Από το καιρό που έκανα το coming out μου δεν ένιωσα ποτέ μόνος. Θέλω να ευχαριστήσω τη μάμα μου που με στήριξε για αυτό που είμαι και μίλησε για τα δικαιώματά μου."

Δείτε την συγκλονιστική ιστορία του

Επόμενο άρθρο

ΣχετικέςΕιδήσεις

"24 Ώρες": Η συγκινητική μαρτυρία της Κύπριας τρανς για τη σεξουαλική κακοποίηση

Περιγράφει τον σκοτεινό κόσμο της πορνείας και τους «επιφανείς» πελάτες
17/03/2021 - 12:41

Επέστρεψε η Κύπρια τρανς που πέρασε ένα χρόνο στις ανδρικές φυλακές της Αιγύπτου

Έπειτα από έναν μαραθώνιο προσπαθειών από το ΥΠΕΞ συνεχίζει την ποινή της στις κεντρικές
29/01/2021 - 22:06

Φόβοι και ανησυχία για τη ζωή Κύπριας τρανς που κρατείται σε φυλακές του Καϊρου

Ζητά παρέμβαση της Κυπριακής Δημοκρατίας η Μη Κερδοσκοπκή Οργάνωση Accept - LGBTI Cyprus
20/04/2020 - 09:31

Nikkie Tutorials: Η γνωστή youtuber αποκάλυψε πως γεννήθηκε...αγόρι (BINTEO)

To συγκινητικό βίντεο που εξομολογείται τα πάντα - "Γεννήθηκα στο λάθος σώμα"
14/01/2020 - 13:25

Ilia Leya: Η Ελληνίδα "Κιμ Καρντάσιαν" αποκάλυψε ότι γεννήθηκε αγόρι!

Ο "δαιμόνιος" μάνατζερ, η διαδικασία αλλαγής φύλου και η...ψεύτικη ευτυχισμένη ζωή
12/01/2020 - 16:06

Στο Λονδίνο η πρώτη πισίνα στον κόσμο με θέα 360⁰ (ΒΙΝΤΕΟ&ΦΩΤΟ)

Θα κατασκευαστεί στην κορυφή ενός ουρανοξύστη 55 ορόφων
30/06/2019 - 13:05

περισσότερες ειδήσεις

Κύπρος

Ψάχνουν μέσα από τις κάμερες την πορεία θανάτου του Γιώργου και της Μαρίας (VID)

Σφοδρή και βίαιη σύγκρουση κατέδειξε η νεκροτομή στις σορούς των δύο αδικοχαμένων νεαρών

"Έσβησε" 67χρονος λόγω κορωνοϊού, 167 νέα κρούσματα της νόσου

Ο "χάρτης" των θετικών rapid tests και το ποσοστό θετικότητας της κάθε επαρχίας

Είχαν κάνει και οι τρεις χρήση σκληρών ναρκωτικών πριν τη μοιραία συμπλοκή (VID)

Τι κατέδειξη η νεκροτομή στη σορό του 36χρονου που βρέθηκε μετά θάνατον θετικός στον ιό
Ελλάδα

Διπλασιάστηκαν τα κρούσματα κορωνοϊού στην Ελλάδα

Άλλοι 63 ασθενείς έχασαν τη μάχη με τη νόσο Covid-19

Αρνείται κάθε εμπλοκή ο Γεωργιανός για το στυγερό έγκλημα στα Γλυκά Νερά

Οδηγείται στον εισαγγελέα ο 36χρονος, οι εξελίξεις στην πολύκροτη υπόθεση

Πάνω από 1.400 νέα κρούσματα στην Ελλάδα και 56 θάνατοι

647 ασθενείς δίνουν μάχη για την ζωή τους στα νοσοκομεία της χώρας
Διεθνή

"Δεν στοχεύουμε παιδιά" λέει το Ισραήλ και το αποδεικνύει δημοσιεύοντας βίντεο

Η στοχευμένη προσπάθειά τους για καταστολή της Χαμάς και όχι για αιματοχυσία αμάχων

ΕΕ: Κατάπαυση πυρός και επανέναρξη διαδικασιών επίλυσης του Μεσανατολικού

Η θέση των 26 από τους 27 και η χώρα που αποτέλεσε εξαίρεση

Βρετανοί ιπτάμενοι κομάντος με το νέο “Jet Suit” (ΒΙΝΤΕΟ)

Δείτε το νέο υπό δοκιμασία φουτουριστικό εργαλείο του βρετανικού στρατού

tv news

Η Μάγδα σε μια έκρηξη θυμού μαλώνει με τον Αιμίλιο. Φεύγοντας θολωμένη τρακάρει!

«8 Λέξεις» Δείτε στα νέα συγκλονιστικά νέα επεισόδια του 2ου Κύκλου αυτή την εβδομάδα!
Alpha TV Κύπρου

Η Αγγελική καταλαβαίνει ότι κινδυνεύει εφόσον οι Αργυροί ξέρουν ποια είναι...

Δείτε εδώ όλες τις συγκλονιστικές εξελίξεις της σειράς του Alpha Κύπρου «Αγγελική»
Alpha TV Κύπρου

δείτε σήμερα

Τρί, 18/05/2021 - 21:20ΚΑΜΠΙΝΓΚ