Ψυχαγωγία

Βαλαβάνη:"Δεν είμαι freak με τη γυμναστική και τη διατροφή. Δεν θα στερηθώ κάτι"

Η Ευρυδίκη Βαλαβάνη είναι μια από τις πιο χυμώδεις παρουσίες της ελληνικής τηλεόρασης.

Το σώμα της και η εξωτερική της εμφάνιση έχει γίνει πολλές φορές θέμα σχολιασμού στα Μέσα, με τις πλούσιες  καμπύλες της να κλέβουν κάθε φορά τα βλέμματα.

Η γνωστή αθλητικογράφος και πρώην παίκτρια του παιχνιδιού επιβίωσης, μίλησε στο περιοδικό People κι αποκάλυψε πως στην παρούσα φάση είναι πιο αδύνατη από ποτέ, ενώ όπως ομολόγησε δεν έχει κάνει ποτέ δίαιτα στη ζωή της.

ΕΥΡΥΔΙΚΗ ΒΑΛΑΒΑΝΗ

Η Ευρυδίκη Βαλαβάνη είπε χαρακτηριστικά:

Έχεις πολύ δυνατό και γυμνασμένο σώμα.

Όταν έκανα πρωταθλητισμό, με θυμάμαι με κοιλιά-φέτες. Όταν σταμάτησα, αυτοί οι κοιλιακοί κρύφτηκαν κάπου μέσα μου. (γέλια) Ποτέ δεν υπήρξα με παραπανίσια κιλά, χωρίς να υποστηρίζω ότι οι γυναίκες με παραπανίσια κιλά δεν είναι ωραίες. Υποστηρίζω τις γυναίκες με καμπύλες και την υγεία στο σώμα. Δεν είμαι freak με τη γυμναστική και τη διατροφή. Δεν θα στερηθώ κάτι.

Έχεις κάνει ποτέ δίαιτα;

Δίαιτα ποτέ. Έκανα διατροφή. Όταν έκανα πρωταθλητισμό, ήταν δύσκολα χρόνια. Και πολύ καταπιεστικά. Διπλές προπονήσεις, συγκεκριμένα φαγητά και ποσότητες.

Σήμερα θα αγχωθείς αν πάρεις δυο τρία κιλά;

Δεν μπορώ να πάρω. Ήδη έχω χάσει γύρω στα έξι με επτά κιλά από το χορό. Τρώω όταν προλαβαίνω και το θυμηθώ!

ΕΥΡΥΔΙΚΗ ΒΑΛΑΒΑΝΗ

Επόμενο άρθρο

Εγκαίνια έκθεσης πειραματικής φωτογραφίας με τίτλο «Ταξιδιώτες του Ονείρου»

Το κοινό θα ταξιδέψει μέσα από την ανατρεπτική τέχνη του Αθανάσιου Αθανασίου
06/03/2018 - 08:40

ΣχετικέςΕιδήσεις

Βασάλος – Βαλαβάνη: Το εντυπωσιακό Χριστουγεννιάτικο δέντρο που στόλισαν (ΦΩΤΟ)

Η "βοήθεια" που ζήτησαν από παρουσιαστή και η πιο ζεστή γωνιά του σπιτιού τους
15/12/2019 - 10:44

Αγνώριστη η Ευρυδίκη Βαλαβάνη σε φωτογραφία από το 2008! (ΦΩΤΟ)

Η φωτογραφία που ανάρτησε από το παρελθόν η γνωστή δημοσιογράφος
06/11/2019 - 09:54

Ευρυδίκη Βαλαβάνη: Η εντυπωσιακή αλλαγή στην εμφάνιση της! (ΦΩΤΟ)

Με ανανεωμένο look η γνωστή δημοσιογράφος
26/07/2019 - 16:39

Ευρυδίκη Βαλαβάνη: Ο γάμος, το παιδί και η πρόταση που απέρριψαν με τον Βασάλο

Όσα δήλωσε η παρουσιάστρια στο "Με αγάπη Χριστιάνα"
16/04/2019 - 17:42

Ε. Βαλαβάνη: "Η πεθερά μου, μου πετούσε γλάστρες και ποτήρια από το μπαλκόνι"

Η αποκάλυψη της δημοσιογράφου και η αναφορά στη μητέρα του Βασάλου
11/02/2019 - 17:45

περισσότερες ειδήσεις

Κύπρος

27 καταγγελίες σε υποστατικά και πολίτες για τον κορωνοϊό

Εντατικοί οι έλεγχοι ενόψει δεκαπενταυγούστου - Στη Λεμεσό οι περισσότεροι "ασυμμόρφωτοι"

"Μάμμα βάλε γλήορα την τηλεόραση, έππεσεν αεροπλάνο δικό μας..."

Πέντε δημοσιογράφοι περιγράφουν στο alphanews.live τα όσα έζησαν την 14η Αυγούστου 2005

Δεκαπενταύγουστος με εξαιρετικά υψηλές θερμοκρασίες

Κίτρινη προειδοποίηση τμήματος μετεωρολογίας - Σε ισχύ μέχρι τις πέντε το απόγευμα
Ελλάδα

204 νέα κρούσματα και 5 θάνατοι καταγράφηκαν σ' ένα 24ωρο στην Ελλάδα

Παραμένει τριψήφιος ο αριθμός των νέων περιστατικών

Εκτάκτως στο Μαξίμου oι Υπουργοί Εξωτερικών και Άμυνας και ο Αρχηγός ΓΕΕΘΑ

Εντείνεται η διπλωματική κινητικότητα για αναχαίτιση των τουρκικών προκλήσεων στο Αιγαίο

Τηλεφώνησε πρώτα στον Ερντογάν και μετά στον Μητσοτάκη η Άγκελα Μέρκελ

Ο Έλληνας Πρωθυπουργός ενημέρωσε την Γερμανίδα Καγκελάριο για την τουρκική προκλητικότητα
Διεθνή

Η δεκάδα των χωρών με τα περισσότερα κρούσματα κορωνοϊού παγκοσμίως

Πρώτες στον κατάλογο των χωρών με τα περισσότερα κρούσματα παραμένουν οι ΗΠΑ

Χάος στο Μινσκ: 2 νεκροί και 250 τραυματίες στις βίαιες συγκρούσεις (ΒΙΝΤΕΟ)

Εκτός ελέγχου μαίνονται οι αντικυβερνητικές διαδηλώσεις στη Λευκορωσία

tv news

Οι κορυφαίες στιγμές του 1ου κύκλου μέσα από 5 συναρπαστικές τηλεταινίες

«8 Λέξεις» Μια συναρπαστική ιστορία αγάπης γεμάτη διλήμματα, μυστικά και αποκαλύψεις...
Alpha TV Κύπρου

Ο Γιώργος Τσούλης κάνει τη μαγειρική, διασκέδαση καθημερινά στον Alpha Κύπρου!

Έρχεται να αποδείξει ότι όλοι μπορούν να τα καταφέρουν στην...κουζίνα!
Alpha TV Κύπρου

δείτε σήμερα

Παρ, 14/08/2020 - 09:00ALPHA ΠΑΝΤΟΥ