Ψυχαγωγία

Cardi B: Η αιχμηρή απάντηση σε χρήστη που αποκάλεσε την κόρη της αυτιστική

Η Cardi B δεν ντράπηκε ποτέ να απαντήσει σε σχόλια που την προσβάλλουν ή δεν της αρέσουν. Έτσι, κι έκανε σε πρόσφατο tweet χρήστη που είπε ότι η κόρη της, Kulture έχει αυτισμό και να το κοιτάξει.

Το σχόλιο του χρήστη έλεγε «Η κόρη σου είναι κυριολεκτικά αυτιστική και εσύ είσαι εδώ στο Twitter αντί να φροντίσεις να μην βάζει τα χέρια της στην πρίζα».

Η τραγουδίστρια δεν προσπέρασε αυτό το σχόλιο και θέλησε να απαντήσει, με την ίδια να του απαντάει «Η κόρη μου δεν είναι αυτιστική. Επειδή δεν μπορείς να την αποκαλέσεις άσχημη,πρέπει όλοι εσείς να τη διαγνώσετε με κάτι. Πήγαινε να “παίξεις” αλλού».

Αυτή δεν είναι η πρώτη φορά που η ράπερ δέχεται ανάλογα σχόλια για την κόρη της. Τον περασμένο Απρίλιο, έκανε ένα Instagram Live, αφού δέχτηκε επικρίσεις για τους ανθρώπους που έλεγαν ότι η κόρη της ήταν αυτιστική. Τότε, η Cardi B είχε δηλώσει ότι «Δεν υπάρχει τίποτα κακό με αυτή τη διαταραχή. Έχω φίλους που έχουν παιδιά που είναι αυτιστικά. Αλλά το παιδί μου δεν το έχει αυτό. Επομένως, αν θέλω να πω, “Μην αποκαλείς έτσι το παιδί μου”, μπορώ να το πω αυτό. Γιατί είναι λάθος για μένα που λέω “Μην αποκαλείς έτσι το παιδί μου”, αλλά το άτομο που στέλνει tweet δεν έχει άδικο;”

Οι περισσότεροι από τους ανθρώπους που ακολουθούν την Cardi Β στο Twitter, της απάντησαν με tweet λέγοντάς της να «αγνοήσει» τα τρολ. Το σχόλιο του χρήστη πλέον δεν υπάρχει καθώς έχει διαγραφεί.

Επόμενο άρθρο

Γιώργος Αγγελόπουλος: «Η ζωή μου μετά το Survivor ήταν μια επικίνδυνη συνθήκη»

Τι λέει για την Σκιάθο και την ζωή του μετά το Survivor;
27/06/2022 - 19:14

ΣχετικέςΕιδήσεις

Κι όμως! Ο Offset έκανε δώρο πολυτελή έπαυλη στην Cardi B για τα γενέθλιά της

Διαθέτει 6 υπνοδωμάτια και 7 μπάνια, ενώ έχει θέα τον ωκεανό αλλά και μία infinity πισίνα
14/10/2021 - 10:09

Cardi B: Αποκάλυψε τον λόγο που συγχώρεσε τον...άπιστο σύζυγό της(ΦΩΤΟ)

Η πίεση που ένιωσε από τoυς θαυμαστές της στα social media και η δεύτερη ευκαιρία
10/12/2019 - 10:48

Η Cardi B αποκάλυψε ότι έπεσε θύμα σεξουαλικής παρενόχλησης από φωτογράφο

Η δημόσια εξομολόγηση της γνωστής τραγουδίστριας
27/09/2019 - 14:11

Η Cardi B... λήστευε και νάρκωνε άντρες όταν ήταν stripper

Άκρως αποκαλυπτική η γνωστή ράπερ για την ζωή της πριν γίνει γνωστή
29/03/2019 - 14:11

περισσότερες ειδήσεις

Κύπρος

Έφερε κάταγμα στη μύτη ο 57χρονος Ανδρέας που ξεψύχησε στην παραλία στην Πάφο

Εντοπίστηκε το όχημά του σε απόσταση 1,300 μέτρων και προσωπικά του αντικείμενα

Αλλάζει ο καιρός: Μετά τα 40άρια...έρχονται βροχές

Εποχική χαμηλή πίεση επηρεάζει την περιοχή, η πρόβλεψη της Μετεωρολογικής Υπηρεσίας

Σπάνε τα ταμπού, αναδεικνύουν πρότυπα και δείχνουν τον δρόμο στα Girls in STEAM

Η Αναστασία και η Παναγιώτα μιλούν για τα δωρεάν προγράμματα που προσφέρονται σε κορίτσια
Ελλάδα

Η ιστορία "πίσω" από τη διάσημη φωτογραφία των δύο αντρών που φιλιούνται

Ο Ηλίας Μόσιαλος εξηγεί το νόημα της βραβευμένης με Πούλιτζερ φωτογραφίας

Γυναικοκτονία στο Περιστέρι:Με 2 ονόματα και 3 ημερομηνίες γέννησης ο Πακιστανός

Πώς έφυγε από την Ελλάδα και έφθασε στα Σκόπια ο 22χρονος καθ' ομολογία γυναικοκτόνος

Τσίπρας για υποκλοπές: Πολιτικά υπόλογος και ηθικά έκθετος ο Μητσοτάκης

«Το ελληνικό Watergate έχει την υπογραφή του», επισημαίνεται στην ανακοίνωση του ΣΥΡΙΖΑ
Διεθνή

ΦΩΤΟ: Ο Ερντογάν οδηγεί το πρώτο αυτοκίνητο της Τουρκίας

“Ο παράδεισος βρίσκεται στους δρόμους της πατρίδας μας... Εσωτερικός και εθνικός”

Συμφωνία Ισραήλ-Παλαιστινίων για εκεχειρία στη Λωρίδα της Γάζας

Αιγύπτιοι διαμεσολαβητές πρότειναν παύση των εχθροπραξιών

Γάζα: Πρόταση για εκεχειρία από Αίγυπτο

Οι δύο πλευρές ανταλλάσσουν πυρά στα σύνορα της Λωρίδας Γάζας από την Παρασκευή

tv news

«Kitchen Lab» με τον Άκη Πετρετζίκη! Καθημερινά με νέες πεντανόστιμες συνταγές!

Ο Άκης ανοίγει το εργαστήρι μαγειρικής του, τον χώρο όπου γεννιούνται γεύσεις!
Alpha TV Κύπρου

«Σκοτεινή θάλασσα» Nέα δραματική σειρά μυστηρίου καθημερινά στον Alpha Κύπρου

Η απώλεια και η αναζήτηση της λύτρωσης των ηρώων σε ένα κοινωνικό δράμα...
Alpha TV Κύπρου

δείτε σήμερα

Κυρ, 07/08/2022 - 20:00ALPHA NEWS