Ψυχαγωγία

Δάφνη Λαμπρογιάννη: Aποκάλυψε τον λόγο που έφυγε από την "Μουρμούρα"...

Στην πρώτη της μεγάλη τηλεοπτική συνέντευξη μετά την αποχώρηση της από τη σειρά "Μην αρχίζεις τη Μουρμούρα", μίλησε η Δάφνη Λαμπρόγιαννη στην εκπομπή "Ελένη".

Η αγαπημένη ηθοποιός αναφέρθηκε στους λόγους που την οδήγησαν να πάρει την απόφαση να αποχωρήσει, το ενδεχόμενο επιστροφής της, αλλά και για την αντικαταστάτρια της, Κλέλια Ρένεση.

Η ίδια ανέφερε

Την Μουρμούρα την αγαπάω πάρα πολύ και αυτός είναι ο λόγος που έφυγα, επειδή την αγαπάω πάρα πολύ. Μετά από 5 χρόνια που είμαστε σε ένα δωμάτιο εγώ και ο Βλαδίμηρος με έναν άνθρωπο που μας γράφει τα κείμενα, είναι πάρα πολύ δύσκολο να συνεχίσουμε να είμαστε το ίδιο δημιουργικοί και έντιμοι.

Είχα την ανάγκη αυτό που κάνω να έχει την ποιότητα που είχε από την πρώτη μέρα. Αυτό είναι πάρα πολύ δύσκολο να το συντηρήσεις σε αυτή τη συνθήκη. Για να αρέσει στον κόσμο, θέλει κάποια πράγματα που πια θεωρούσα ότι εγώ δεν μπορούσα να τα δώσω. Οπότε έπρεπε να σταματήσω, ήταν από καιρό που είχα πει να το κάνω -από την τέταρτη χρονιά- αλλά ήταν δύσκολο να αποχωριστώ τη Μουρμούρα. Είναι η δουλειά που έχω αγαπήσει περισσότερο από όλες στην τηλεόραση.

KLJK

Όσο για το ενδεχόμενο επιστροφής και το νέο ζευγάρι που δημιουργήθηκε με την αντικατάσταση της Κλέλιας Ρένεσης.

Δεν έχει υπάρξει κανένα θέμα να είμαι εγώ στη Μουρμούρα ξανά! Τουλάχιστον σε αυτή τη φάση, εγώ δεν θέλω καθόλου να το κάνω. Γιατί αισθάνομαι… πώς είναι καμιά φορά όταν γυρίζεις σε μια παλιά σου σχέση και λες τώρα τέλειωσε, άστο. Θες να το αφήσεις εκεί που ήταν ωραία. Τουλάχιστον αυτή τη στιγμή. Δεν ξέρω αν συνεχιστεί για άλλα 15 χρόνια αν θα ξανακάνω μια βόλτα.

Δόξα τω Θεώ βρήκε την άκρη του το αγόρι μου, είναι μια χαρά. Σε καλά χέρια τον άφησα (Κλέλια Ρένεση), να μην αισθανόμαστε και άσχημα.

Επόμενο άρθρο

ΣχετικέςΕιδήσεις

Ο Χάρης Παπαθεοχάρους κάνει την ανατροπή και "εισβάλλει" στη Μουρμούρα(ΦΩΤΟ)

Αφήνει για λίγο την Χριστιάνα Αριστοτέλους και γίνεται...ηθοποιός
10/04/2019 - 20:48

Απόψε η «ΜΟΥΡΜΟΥΡΑ» πετάει κομφετί και φέρει ύποπτο σημάδι στο λαιμό... (ΒΙΝΤΕΟ)

Πώς γιορτάζει ένας γνήσιος Κύπριος πατέρας τη γέννηση του παιδιού του
26/03/2019 - 17:22

Η Θέκλα Πετρίδου στο... "Μην Αρχίζεις τη Μουρμούρα" (ΒΙΝΤΕΟ)

Δείτε την εμφάνιση της γνωστής ψυχολόγου στην κωμική σειρά του Alpha
26/02/2019 - 22:36

Θέκλα Πετρίδου:Εισβάλλει στην «ΜΟΥΡΜΟΥΡΑ» με έναν ξεκαρδιστικό ρόλο(ΒΙΝΤΕΟ-ΦΩΤΟ)

Η καθημερινή κωμική σειρά του Alpha έχει την πιο...απρόσμενη επίσκεψη
26/02/2019 - 12:25

Επιστρέφει στη "Μουρμούρα" η... Δάφνη Λαμπρογιάννη;(ΦΩΤΟ)

Η φωτογραφία από τα γυρίσματα και η άφιξη που θα ανατρέψει τα δεδομένα
07/02/2019 - 10:25

Τηλεοπτική "εισβολή" - H Bασιλική Χατζηαδάμου ξεκινά την... "μουρμούρα"

Σε ρόλο ηθοποιού και σε ρόλο έκπληξη η γνωστή παρουσιάστρια
27/12/2018 - 17:30

περισσότερες ειδήσεις

Κύπρος

Υπουργός Εργασίας: Δεν υπάρχει ούτε ένας άστεγος στην Κύπρο

Εντός Μαϊου η νέα στεγαστική πολιτική της Κυβέρνησης λόγω εκτόξευσης των ενοικίων

Χάθηκαν τα ίχνη 79χρονης από την Πύλα

Η Αστυνομία ζητά τη βοήθεια του κοινού για εντοπισμό της

Στο 121% η βροχόπτωση από 1η μέχρι 22 Απριλίου

Η μεγαλύτερη ποσότητα βροχόπτωσης στο διάστημα 1-22 Απριλίου σημειώθηκε στο Κελλάκι
Ελλάδα

Η απάντηση της Αθήνας στις δηλώσεις Ακάρ περί αποστρατικοποίησης του Αιγαίου

Προκλητικές οι δηλώσεις του Τούρκου Υπουργού Άμυνας

Ξεψύχησε στην άσφαλτο 20χρονη μετά από τροχαίο

Νέο θανατηφόρο δυστύχημα στην Κρήτη σημειώθηκε τα ξημερώματα
Διεθνή

Εκρήξεις προκάλεσαν πανικό στους κατοίκους του Ντέρμπι της Μεγάλης Βρετανίας

Βίντεο και φωτογραφίες στα μέσα κοινωνικής δικτύωσης δείχνουν πυκνούς καπνούς

Ρετζέπ Ταγίπ Ερντογάν: "Δεν ενθαρρύνουμε ποτέ τη βία"

Αναφερόμενος στην επίθεση εναντίον Κιλιτσντάρογλου

tv news

Ο Ορφέας υλοποιεί το σχέδιο εκδίκησής του και βάφει τα χέρια του με αίμα ξανά...

Ο Σωκράτης προσπαθεί να ξεφύγει από τον άλλο του εαυτό «To Τατουάζ» Δευτέρα Νέο Επεισόδιο
Alpha TV Κύπρου

«16 Γράμματα» Η νέα μίνι σειρά τριών επεισοδίων, σε σενάριο Θέας Χριστοδουλίδου

Ένας παράφορος έρωτας μεταξύ δύο νεαρών, την Μεγάλη Εβδομάδα στον Alpha Kύπρου (ΒΙΝΤΕΟ)
Alpha TV Κύπρου

δείτε σήμερα

Δευ, 22/04/2019 - 18:00ALPHA NEWS