Ψυχαγωγία

Δάφνη Λαμπρογιάννη: Aποκάλυψε τον λόγο που έφυγε από την "Μουρμούρα"...

Στην πρώτη της μεγάλη τηλεοπτική συνέντευξη μετά την αποχώρηση της από τη σειρά "Μην αρχίζεις τη Μουρμούρα", μίλησε η Δάφνη Λαμπρόγιαννη στην εκπομπή "Ελένη".

Η αγαπημένη ηθοποιός αναφέρθηκε στους λόγους που την οδήγησαν να πάρει την απόφαση να αποχωρήσει, το ενδεχόμενο επιστροφής της, αλλά και για την αντικαταστάτρια της, Κλέλια Ρένεση.

Η ίδια ανέφερε

Την Μουρμούρα την αγαπάω πάρα πολύ και αυτός είναι ο λόγος που έφυγα, επειδή την αγαπάω πάρα πολύ. Μετά από 5 χρόνια που είμαστε σε ένα δωμάτιο εγώ και ο Βλαδίμηρος με έναν άνθρωπο που μας γράφει τα κείμενα, είναι πάρα πολύ δύσκολο να συνεχίσουμε να είμαστε το ίδιο δημιουργικοί και έντιμοι.

Είχα την ανάγκη αυτό που κάνω να έχει την ποιότητα που είχε από την πρώτη μέρα. Αυτό είναι πάρα πολύ δύσκολο να το συντηρήσεις σε αυτή τη συνθήκη. Για να αρέσει στον κόσμο, θέλει κάποια πράγματα που πια θεωρούσα ότι εγώ δεν μπορούσα να τα δώσω. Οπότε έπρεπε να σταματήσω, ήταν από καιρό που είχα πει να το κάνω -από την τέταρτη χρονιά- αλλά ήταν δύσκολο να αποχωριστώ τη Μουρμούρα. Είναι η δουλειά που έχω αγαπήσει περισσότερο από όλες στην τηλεόραση.

KLJK

Όσο για το ενδεχόμενο επιστροφής και το νέο ζευγάρι που δημιουργήθηκε με την αντικατάσταση της Κλέλιας Ρένεσης.

Δεν έχει υπάρξει κανένα θέμα να είμαι εγώ στη Μουρμούρα ξανά! Τουλάχιστον σε αυτή τη φάση, εγώ δεν θέλω καθόλου να το κάνω. Γιατί αισθάνομαι… πώς είναι καμιά φορά όταν γυρίζεις σε μια παλιά σου σχέση και λες τώρα τέλειωσε, άστο. Θες να το αφήσεις εκεί που ήταν ωραία. Τουλάχιστον αυτή τη στιγμή. Δεν ξέρω αν συνεχιστεί για άλλα 15 χρόνια αν θα ξανακάνω μια βόλτα.

Δόξα τω Θεώ βρήκε την άκρη του το αγόρι μου, είναι μια χαρά. Σε καλά χέρια τον άφησα (Κλέλια Ρένεση), να μην αισθανόμαστε και άσχημα.

Επόμενο άρθρο

ΣχετικέςΕιδήσεις

Ο Χάρης Παπαθεοχάρους κάνει την ανατροπή και "εισβάλλει" στη Μουρμούρα(ΦΩΤΟ)

Αφήνει για λίγο την Χριστιάνα Αριστοτέλους και γίνεται...ηθοποιός
10/04/2019 - 20:48

Απόψε η «ΜΟΥΡΜΟΥΡΑ» πετάει κομφετί και φέρει ύποπτο σημάδι στο λαιμό... (ΒΙΝΤΕΟ)

Πώς γιορτάζει ένας γνήσιος Κύπριος πατέρας τη γέννηση του παιδιού του
26/03/2019 - 17:22

Η Θέκλα Πετρίδου στο... "Μην Αρχίζεις τη Μουρμούρα" (ΒΙΝΤΕΟ)

Δείτε την εμφάνιση της γνωστής ψυχολόγου στην κωμική σειρά του Alpha
26/02/2019 - 22:36

Θέκλα Πετρίδου:Εισβάλλει στην «ΜΟΥΡΜΟΥΡΑ» με έναν ξεκαρδιστικό ρόλο(ΒΙΝΤΕΟ-ΦΩΤΟ)

Η καθημερινή κωμική σειρά του Alpha έχει την πιο...απρόσμενη επίσκεψη
26/02/2019 - 12:25

Επιστρέφει στη "Μουρμούρα" η... Δάφνη Λαμπρογιάννη;(ΦΩΤΟ)

Η φωτογραφία από τα γυρίσματα και η άφιξη που θα ανατρέψει τα δεδομένα
07/02/2019 - 10:25

περισσότερες ειδήσεις

Κύπρος

Με χώμα από το Δίκωμο που έφερε Τ/κ δημοσιογράφος θάφτηκε ο Δ. Χριστόφιας

"Δεν θα τον ξεχάσω ποτέ. Λυπάμαι πολύ που έφυγε χωρίς να δει την λύση του Κυπριακού"

Πλήθος κόσμου στο λαϊκό προσκύνημα στη σορό του Δημήτρη Χριστόφια (ΒΙΝΤΕΟ)

Ελληνοκύπριοι αλλά και Τουρκοκύπριοι βρέθηκαν στην ΠΕΟ για να απευθύνουν το ύστατο χαίρε
Ελλάδα

Φόβοι για μπλακ άουτ στην Ελλάδα λόγω του καύσωνα

Τα δίκτυα της ΔΕΗ δεν είναι συντηρημένα και ένα τέτοιο σενάριο δεν είναι απομακρυσμένο

Δωδεκάχρονος έπεσε από τρακτέρ και τραυματίστηκε θανάσιμα

Μεταφέρθηκε στο νοσοκομείο των Σερρών όπου διαπιστώθηκε ο θάνατός του

19χρονος "έσβησε" ενώ έπαιζε μπάσκετ

Φως στα αίτια θανάτου του θα ρίξει η νενομισμένη νεκροτομή επί της σορού του
Διεθνή

Μαλαισία: Προσωρινό «λουκέτο» σε 400 σχολεία λόγω χημικής ρύπανσης

Ένας όγκος από παράνομα χημικά απόβλητα κατέληξαν σε ένα ποτάμι στην περιοχή

Επιβεβαιώσεις για τα δικαιώματα της αντιπροσωπείας της στην ΚΣΣΕ ζητά η Ρωσία

Εγκρίθηκε ψήφισμα που επιτρέπει στους Ρώσους βουλευτές να συμμετέχουν στη Σύνοδο

Έκκληση Συμβουλίου Ασφαλείας για μείωση της ένταξης μεταξύ ΗΠΑ-Ιράν

Η Ρωσία κάνει πλάτες στην Τεχεράνη για τις επιθέσεις σε δεξαμενόπλοια

tv news

Ο Πρέσβης πλέον σίγουρος, οριστικοποιεί το «χτύπημα» κατά της Μαργκώ...

Δείτε την Τετάρτη τα δύο προτελευταία επεισόδια του «Τατουάζ» στον Alpha Κύπρου
Alpha TV Κύπρου

Η Κάτια για μια ακόμη φορά δεν βρίσκει τη δύναμη να ομολογήσει την αλήθεια...

Ένα αυτοκίνητο παρακολουθεί κρυφά την Κάτια.. «Γυναίκα Χωρίς Όνομα» Τετάρτη: Νέο Επεισόδιο
Alpha TV Κύπρου

δείτε σήμερα

Τετ, 26/06/2019 - 06:00ΑΝ Μ’ ΑΓΑΠΑΣ