Ψυχαγωγία

Δεν είναι positive ο Πετράκος με τους άντρες που φιλιούνται σε αφίσα για το Aids

Δημόσια τοποθέτηση έκανε ο Γρηγόρης Πετράκος για μια καμπάνια κατά του Aids, η οποία δείχνει ένα ομόφυλο ζευγάρι να δίνει ένα φιλί στο...μάγουλο.

Ο δημοφιλής τραγουδιστής ήταν με την κόρη του, όταν είδε στο λεωφορείο την συγκεκριμένη εικόνα με αποτέλεσα να ξεσπάσει διαδικτυακά.

Συγκεκριμένα δήλωσε:

"Αυτή η φωτογραφία με τους δύο λάγνους καραφλομουσάτους (φυσικά με tattoo στο λαιμό για να είναι in..) , καμπάνια τάχα κατά του Aids, βρισκόταν τεράστια κολλημένη σε όλο το πίσω μέρος του λεωφορείου μπροστά μου το πρωί όπως πήγαινα την κόρη μου στο σχολείο. Η μόνη ατάκα που έγραφε επάνω ήταν “i m positive”… Από αυτό, ένα παιδί που κάθεται στη στάση και τους βλέπει πρέπει να “ευαισθητοποιηθει” για το Aids? Βλέπει δύο άντρες να δίνουν φιλάκι τρυφερό και λέει i m positive… Όχι ρε εγώ δεν είμαι… Και όλα αυτά όχι σε ένα περιοδικό για μεγάλους αλλά Γιγαντοαφισα στο ΛΕΩΦΟΡΕΊΟ που πάνε τα παιδιά στο σχολείο. Έχω αηδιάσει με τους pollitically correct και θα ρίχνω κράξιμο στο εξής!!
Αρκετά με την αυτοδιαφήμιση σας!!!"

΄λκλμ

Ακολουθεί η καμπάνια και η εικόνα που τον έκανε έξω φρενών...

Πάντως μερίδα της showbiz στάθηκε κατά του γνωστού τραγουδιστή με αναφορές επί του θέματος από ανθρώπους της τηλεόρασης και του καλλιτεχνικού στερεώματος

Κατερίνα Ζαρίφη: “Πραγματικά, αυτό το ποστ, ειδικά από τον συγκεκριμένο άνθρωπο δεν το περίμενα. Τέτοια ρητορική μίσους δεν την περίμενα. Πού σε προσβάλει αυτή η τέλεια -από άποψη τέχνης- εικόνα που θέλει να ενημερώσει για το AIDS”;

Παύλος Σταματόπουλος: “Ένα ρατσιστικό παραλήρημα που καλά έκανε και το κατέβασε, αλλά από την άλλη υπάρχουν αυτοί οι άνθρωποι ανάμεσά μας το 2019”.

Θάνος Πετρέλης: “Θεωρώ ότι ίσως ήταν παρατραβηγμένη η τοποθέτησή του κάνοντας αυτό το ποστ, μπορεί να βρισκόταν σε περίεργη ψυχολογική διάθεση και να του φάνηκε κάπως. Ήταν ίσως μια κακιά στιγμή και μια κακιά τοποθέτηση”

Επόμενο άρθρο

Απούσα για δεύτερη ημέρα η Αριστοτέλους - Ποια την αντικατέστησε;(ΒΙΝΤΕΟ)

Μια γνώριμη γυναικεία παρουσία έκατσε στο πάνελ του "Με αγάπη Χριστιάνα"
21/11/2019 - 12:57

ΣχετικέςΕιδήσεις

Θύμα ρατσιστικής επίθεσης ο Ακινφένουα

Ο επιθετικός της Γουίκομπ Γουόντερερς κατήγγειλε το περιστατικό
09/07/2020 - 13:02

Βραζιλιάνος φαίνεται να θεραπεύθηκε από τον ιό HIV/AIDS (BINTEO)

Δυο σιαμαίες αδελφές μπορούν να ζήσουν πλέον η κάθε μια τη δική της κανονική ζωή
08/07/2020 - 22:40

«24 ΩΡΕΣ» με τον Παγκράτιο Μερακλή να απαντά σε ΟΛΑ όσα του καταλογίζουν!

Συνωμοσία και παιχνίδια εξουσίας; φορέας του AIDS ή όχι;
23/05/2020 - 17:50

Συγκινεί ο Bradley: "Είμαι θετικός στον ιό του... HIV" (ΦΩΤΟ)

Η ανακοίνωση του τραγουδιστή και το τεστ στο οποίο υπεβλήθη
06/05/2020 - 17:26

"Μετά από αυτό έβγαλε τη φανέλα του και έβαλε τα κλάματα. Ήταν χάλια" (ΒΙΝΤΕΟ)

Τι λένε ΑΠΕ Ακρωτηρίου και ΑΕΚ Κοράκου για την ρατσιστική επίθεση κατά του Κρις Μαγιούμπα
23/02/2020 - 21:20

Καταγγελία για ρατσιστική επίθεση σε αγώνα του πρωταθλήματος ΣΤΟΚ

Η ανακοίνωση του ΠΑΣΠ για το περιστατικό
22/02/2020 - 20:28

περισσότερες ειδήσεις

Κύπρος

Αστυνομικός και η σύζυγός του ύποπτοι για σεξουαλική κακοποίηση ανήλικης

Τέθηκε σε διαθεσιμότητα με οδηγίες του Αρχηγού Αστυνομίας και οδηγούνται στο δικαστήριο

«Καμίνι» η Κύπρος τον Δεκαπενταύγουστο (ΒΙΝΤΕΟ)

Το θερμόμετρο θα αγγίξει τους 41 βαθμούς Κελσίου– Σε ισχύ κίτρινη προειδοποίηση για αύριο

Δρ. Κολιού: Οι νέοι πρέπει να περιορίσουν λίγο τις εξόδους τους σε πάρτι (VID)

Πτωτική τάση "βλέπει" στους αριθμούς των νέων κρουσμάτων των τελευταίων ημερών
Ελλάδα

Κοντά σε δεύτερο κύμα η Ελλάδα... μετά τα 262 κρούσματα κορωνοϊού

Βρίσκονται κοντά σε δεύτερο κύμα λένε οι ειδικοί - Σε ποιες περιοχές καταγράφηκαν

Αυξάνεται δραματικά ο αριθμός στην Ελλάδα...262 νέα περιστατικά κορωνοϊού

Ανακοινώθηκαν δυο νέοι θάνατοι - Στους 216 ο συνολικός αριθμός των θανόντων

Διάγγελμα Μητσοτάκη: «Καμία πρόκληση δεν θα μείνει αναπάντητη» (ΒΙΝΤΕΟ)

Ο κίνδυνος ατυχήματος καραδοκεί δήλωσε ο Πρωθυπουργός και έστειλε μήνυμα προς την Τουρκία
Διεθνή

Καμάλα Χάρις: Η πρώτη μαύρη υποψήφια αντιπρόεδρος των Η.Π.Α (ΒΙΝΤΕΟ)

Οργή Τραμπ, ο οποίος τη χαρακτήρισε πιο μοχθηρή και από την Ποκαχόντας

Βίντεο ντοκουμέντο: Το ωστικό κύμα "κτυπά" νοσοκομείο στη Βηρυτό (BINTEO)

Ατέρμονος ο θρήνος και ασίγαστη η οργή στον Λίβανο, μετά τη φονική έκρηξη

Η μάσκα για τον Covid... 1,5 εκατομμυρίου δολαρίων (ΒΙΝΤΕΟ)

Εργάζονται πενήντα τεχνίτες για τη δημιουργία της μάσκας

tv news

Οι κορυφαίες στιγμές του 1ου κύκλου μέσα από 5 συναρπαστικές τηλεταινίες

«8 Λέξεις» Μια συναρπαστική ιστορία αγάπης γεμάτη διλήμματα, μυστικά και αποκαλύψεις...
Alpha TV Κύπρου

Ο Γιώργος Τσούλης κάνει τη μαγειρική, διασκέδαση καθημερινά στον Alpha Κύπρου!

Έρχεται να αποδείξει ότι όλοι μπορούν να τα καταφέρουν στην...κουζίνα!
Alpha TV Κύπρου

δείτε σήμερα

Πέμ, 13/08/2020 - 01:00ΥΠΕΡΟΧΑ ΠΛΑΣΜΑΤΑ