Ψυχαγωγία

Δεν είναι positive ο Πετράκος με τους άντρες που φιλιούνται σε αφίσα για το Aids

Δημόσια τοποθέτηση έκανε ο Γρηγόρης Πετράκος για μια καμπάνια κατά του Aids, η οποία δείχνει ένα ομόφυλο ζευγάρι να δίνει ένα φιλί στο...μάγουλο.

Ο δημοφιλής τραγουδιστής ήταν με την κόρη του, όταν είδε στο λεωφορείο την συγκεκριμένη εικόνα με αποτέλεσα να ξεσπάσει διαδικτυακά.

Συγκεκριμένα δήλωσε:

"Αυτή η φωτογραφία με τους δύο λάγνους καραφλομουσάτους (φυσικά με tattoo στο λαιμό για να είναι in..) , καμπάνια τάχα κατά του Aids, βρισκόταν τεράστια κολλημένη σε όλο το πίσω μέρος του λεωφορείου μπροστά μου το πρωί όπως πήγαινα την κόρη μου στο σχολείο. Η μόνη ατάκα που έγραφε επάνω ήταν “i m positive”… Από αυτό, ένα παιδί που κάθεται στη στάση και τους βλέπει πρέπει να “ευαισθητοποιηθει” για το Aids? Βλέπει δύο άντρες να δίνουν φιλάκι τρυφερό και λέει i m positive… Όχι ρε εγώ δεν είμαι… Και όλα αυτά όχι σε ένα περιοδικό για μεγάλους αλλά Γιγαντοαφισα στο ΛΕΩΦΟΡΕΊΟ που πάνε τα παιδιά στο σχολείο. Έχω αηδιάσει με τους pollitically correct και θα ρίχνω κράξιμο στο εξής!!
Αρκετά με την αυτοδιαφήμιση σας!!!"

΄λκλμ

Ακολουθεί η καμπάνια και η εικόνα που τον έκανε έξω φρενών...

Πάντως μερίδα της showbiz στάθηκε κατά του γνωστού τραγουδιστή με αναφορές επί του θέματος από ανθρώπους της τηλεόρασης και του καλλιτεχνικού στερεώματος

Κατερίνα Ζαρίφη: “Πραγματικά, αυτό το ποστ, ειδικά από τον συγκεκριμένο άνθρωπο δεν το περίμενα. Τέτοια ρητορική μίσους δεν την περίμενα. Πού σε προσβάλει αυτή η τέλεια -από άποψη τέχνης- εικόνα που θέλει να ενημερώσει για το AIDS”;

Παύλος Σταματόπουλος: “Ένα ρατσιστικό παραλήρημα που καλά έκανε και το κατέβασε, αλλά από την άλλη υπάρχουν αυτοί οι άνθρωποι ανάμεσά μας το 2019”.

Θάνος Πετρέλης: “Θεωρώ ότι ίσως ήταν παρατραβηγμένη η τοποθέτησή του κάνοντας αυτό το ποστ, μπορεί να βρισκόταν σε περίεργη ψυχολογική διάθεση και να του φάνηκε κάπως. Ήταν ίσως μια κακιά στιγμή και μια κακιά τοποθέτηση”

Επόμενο άρθρο

Απούσα για δεύτερη ημέρα η Αριστοτέλους - Ποια την αντικατέστησε;(ΒΙΝΤΕΟ)

Μια γνώριμη γυναικεία παρουσία έκατσε στο πάνελ του "Με αγάπη Χριστιάνα"
21/11/2019 - 12:57

ΣχετικέςΕιδήσεις

Ιός HIV: Πώς μεταδίδεται από τον άνδρα στη γυναίκα;

Όλα όσα πρέπει να γνωρίζεις...
08/12/2019 - 17:33

"Θυμάμαι που μοίραζα με τη μαμά μου προφυλακτικά και φυλλάδια ενημέρωσης"

Συγκινεί η Χρύση Μιχαηλίδου με το δημόσιο "σ'αγαπώ" στη μητέρα της
08/12/2019 - 12:26

Επαναστατική ανακάλυψη δίνει ελπίδες στους ασθενείς με AIDS (ΒΙΝΤΕΟ)

Ομάδα επιστημόνων από την Ισπανία ίσως φέρει την επανάσταση στην έρευνα για τον ιό
01/12/2019 - 20:45

Εμείς κάναμε το τεστ για σεξουαλικώς μεταδιδόμενα νοσήματα... Εσείς; (ΒΙΝΤΕΟ)

Το 1/3 των Κυπρίων που κάνει το τεστ πάσχει από...σύφιλη
01/12/2019 - 17:24

"Όταν έμαθα ότι έχω AIDS έπαθα σοκ, πλέον δεν κάνω όνειρα για το αύριο" (ΒΙΝΤΕΟ)

Η συγκλονιστική μαρτυρία οροθετικής γυναίκας στο Alphanews.live
01/12/2019 - 16:01

Σχημάτισαν με κόκκινα λουλούδια την μεγαλύτερη...κόκκινη κορδέλα κατά του AIDS

Στα γραφεία του ΚΥΦΑ του Παλαιού Νοσοκομείου Λεμεσού, εθελοντές έστειλαν μήνυμα ζωής
01/12/2019 - 14:32

περισσότερες ειδήσεις

Κύπρος

Καθίζηση δρόμου στην επαρχία Λεμεσού λόγω κακοκαιρίας

Κλειστός ο δρόμος Ακρούντας - Διερώνας για όλα τα οχήματα

Επί ποδός η Πυροσβεστική λόγω κακοκαιρίας με επιχειρήσεις σε Λάρνακα και Αυγόρου

Δέκα οχήματα εγκλωβίστηκαν σε πλημμυρισμένους δρόμους

Θύμα διαρρηκτών έπεσε ο πρόεδρος του Απόλλωνα

Άρον άρον αποχώρησε ο Νίκος Κίρζης από το Τσίρειο Στάδιο
Ελλάδα

Ελλάδα: Χειροπέδες έπειτα από 13 χρόνια για απόπειρα ανθρωποκτονίας

Κατάφερνε να παραμένει ασύλληπτος όλα αυτά τα χρόνια

Μητέρα και παιδί πήδηξαν από μπαλκόνι για να σωθούν από τις φλόγες (ΒΙΝΤΕΟ)

Μεγάλη πυρκαγιά σε οικία στην Κέρκυρα - Τουλάχιστον δυο τραυματίες
Διεθνή

Μαγικά Χριστούγεννα από τη Μόσχα στην... Αλάσκα (ΒΙΝΤΕΟ)

Ένας Άγιος Βασίλης βουτάει σε ενυδρείο για καλό σκοπό

Λονδίνο: Οι αντιδράσεις Κύπριων και Ελλαδιτών στην εκλογή Τζόνσον (ΒΙΝΤΕΟ)

Η κάμερα του «ALPHA» βρέθηκε στους δρόμους της Βρετανικής πρωτεύουσας

Χρησιμοποίησαν τοξικά υλικά σε εκδήλωση για την κλιματική αλλαγή (ΦΩΤΟ)

Το χημικό, σύμφωνα με οδηγίες, πρέπει να διατηρείται σε κλειστά δοχεία απορριμάτων

tv news

Μια απρόσμενη αποκάλυψη για τη Μαρίνα και το σκοτεινό σχέδιο του Νίκου...

«Γυναίκα Χωρίς Όνομα» Δείτε στα νέα συγκλονιστικά επεισόδια της εβδομάδας
Alpha TV Κύπρου

«Παράδοση Κατ' Οίκον» Η Βασιλική επιστρέφει με το πιο δυνατό τηλεοπτικό χαρτί...

Την Κυριακή 15 Δεκεμβρίου κάνει πρεμιέρα με πρώτο καλεσμένο τον Σοφοκλή Κασκαούνια (VIDEO)
Alpha TV Κύπρου

δείτε σήμερα

Κυρ, 15/12/2019 - 07:0024 ΩΡΕΣ