Ψυχαγωγία

"Εγώ την κόρη μου σχολείο δεν την παίρνω κι αν θέλετε αφήστε την στην ίδια τάξη"

Σε πρωτοφανές ξέσπασμα μέσα από τα social media η γνωστή ηθοποιός, Γιώτα Κρος.

Η ίδια μετά την ανακοίνωση ότι τα σχολεία θα ανοίξουν στις 21 Μαΐου, επιτίθεται διαδικτυακά στην συγκεκριμένη απόφαση και στους αρμόδιους αναφέροντας ότι λένε ψέματα και με την ίδια να αναρωτιέται τί κρύβεται από πίσω. 

"Γιατί δεν ανοίγουν τις εκκλησίες", ήταν μια από τις απορίες της ενώ απορεί και για το αιφνίδιο άνοιγμα των σχολείων αναφέροντας ως πιθανά αίτια όλων αυτών των νέων πρακτικών τον αργό προσανατολισμό για νέες καινοτομίες. Συγκεκριμένα δήλωσε: 

 

"Εγώ την κόρη μου σχολείο δεν την παίρνω κι αν θέλετε αφήστε την ιδία τάξη. Την μιά μέρα λέτε κυκλοφορεί θανατηφόρος ιός και θα παραμείνει για πολύ καιρό και την επόμενη λέτε ανοίγουν τα σχολεία. Ανοίξατε τα τζάμπο κι οι εκκλησίες ακόμα κλειστές. Στη θάλασσα να μπούμε αλλά στην παραλία απαγορεύεται. Παραλαβές από τις καφετέριες αλλά όχι να καθίσουν. Από σουπερμάρκετ και φούρνους δεν κολλάμε αλλά αν πάμε για χορό κολλάμε. Ψεύτες, υποκριτές, πιόνια, παγκόσμια δικτατορία πολιορκία, πλήρης στέρηση ανθρωπίνων δικαιωμάτων! ΕΛΕΥΘΕΡΟΙ ΠΟΛΙΟΡΚΗΜΕΝΟΙ! Τα μηνύματα σας στα μούτρα σας! Λουκέτο και παρακμή σε όλο τον πολιτισμό! Ούτε τραγούδι, ούτε χορός, ούτε θέατρο!!! Το Νέτφλιξ μου μέσα!!! Γιατί μας σκοτώνετε;;; Ποιά είναι η κρυφή αιτία όλης αυτής της κατάστασης;;; ΙΙΙ Παγκόσμιος; Παγκοσμιοποίηση; Μείωση του πληθυσμού; Αργός προσανατολισμός στην σύσταση νέων καινοτομιών;;; Τί σκατά;;;;;😡
ΘΕΛΩ ΝΑ ΕΙΜΑΙ ΕΛΕΥΘΕΡΗ ΧΩΡΙΣ ΤΡΟΜΟΚΡΑΤΙΑ ΚΑΙ ΨΕΜΑ!!!!!!”

'λ΄,

Επόμενο άρθρο

ΣχετικέςΕιδήσεις

Ξεσπά η Ελεονώρα Μελέτη: Το οργισμένο μήνυμα κατά της Τσικνοπέμπτης (ΦΩΤΟ)

Όσα δήλωσε για το κρέας που χαραμίστηκε και τη μανιακή κατανάλωση φαγητού
21/02/2020 - 09:10

Ξέσπασε "κόντρα" ανάμεσα σε Έλληνα τραγουδιστή και...Κατερίνα Καινούργιου (ΦΩΤΟ)

"Κατερινιώ…θλιβερή και ανθρωποφαγική η στάση της εκπομπής σου"
06/02/2020 - 14:11

Αυτός ο γιατρός προσπάθησε να προειδοποιήσει για το ξέσπασμα του κορωνοϊού

Οι Αρχές τον είχαν σταματήσει στις αρχές Ιανουαρίου κατηγορώντας τον για «ψευδή σχόλια»
04/02/2020 - 13:05

Ξεσπά ο πατέρας της Μέγκαν: "Θα με ξαναδεί όταν μπω στο φέρετρο"

Οι κατηγορίες και η...τακτική για να βγάζει χρήματα εις βάρος του ζευγαριού
23/01/2020 - 09:39

Δείτε τι έκανε η Μέγκαν στον...Καναδά όταν ξεσπούσε το #megxit

Οι "περίεργες" κινήσεις κατά την διάρκεια που ο άντρας της "καθησύχαζε" το παλάτι
15/01/2020 - 09:50

Πέτρος Φιλιππίδης: Ξεσπά και αποκαλύπτει τι τον ενοχλεί στους ανθρώπους (ΦΩΤΟ)

Η ενόχληση του για κάποιες συμπεριφορές και η σπόντα για το..."δημόσιο βήμα"
19/12/2019 - 12:09

περισσότερες ειδήσεις

Κύπρος

Υπόθεση λογίστριας: Σε δίκη με άλλα 4 συγγενικά της πρόσωπα για την κομπίνα εκ.

Ποιες κατηγορίες αντιμετωπίζουν - Ανάμεσα στα πρόσωπα ο γιος και η μητέρα της 49χρονης

Υπόθεση κακοποίησης βρέφους: Στο κατηγορητήριο και η δίδυμη αδελφή της μητέρας

Ελεύθεροι υπό όρους οι γονείς - Έρχονται αντιμέτωποι με 12 κατηγορίες

Σχέδια στήριξης του γεωργικού τομέα λόγω πανδημίας

Ποιους αφορούν και ποια η διαδικασία συμμετοχής
Ελλάδα

Στη δημοσιότητα οι χειρόγραφες συνταγές του ψευδογιατρού (ΦΩΤΟ)

Ο τιμοκατάλογος του 47χρονου, τα περίεργα βότανα στους ασθενείς και η δράση του

Εξήντα νέα κρούσματα κορωνοϊού στην Ελλάδα

Τα σαράντα είναι εισαγόμενα - Ο συνολικός αριθμός των είναι 3732

Η πρώτη αντίδραση της Ελλάδας για την μετατροπή της Αγιάς Σοφιάς σε τζαμί

Ο Νίκος Δένδιας κάνει λόγο για πρόκληση της παγκόσμιας πολιτιστικής κληρονομιάς
Διεθνή

Προκαλούν οι Τούρκοι: Αφίσα με την Αγία Σοφία ως τζαμί (ΦΩΤΟ)

Δείτε την ανάρτηση του Υπουργείο Τουρισμού της Τουρκίας

Πανηγυρίζουν οι Τούρκοι έξω από την Αγία Σοφία μετά την απόφαση (ΒΙΝΤΕΟ & ΦΩΤΟ)

Κρατώντας τουρκικές σημαίες χαιρετίζουν την προκλητική απόφαση που έλαβε η χώρα τους

Ρωσική Ορθόδοξη Εκκλησία: Λυπηρή η απόφαση της Τουρκίας για την Αγία Σοφία

Η απόφαση για μετατροπή της σε τζαμί μπορεί να οδηγήσει σε ακόμη μεγαλύτερες διαιρέσεις

tv news

«24 ΩΡΕΣ» Ο ιερέας με τα 10 παιδιά...η βιοπάλη, οι δυσκολίες και η πίστη

Μην χάσετε την τελευταία εκπομπή της σεζόν αυτό το Σάββατο με τον Κωνσταντίνο Κωνσταντίνου
Alpha TV Κύπρου

Η Μαρίνα είναι αποφασισμένη να αγωνιστεί για την αθώωση της Κάτιας ως το τέλος..

«Γυναίκα Χωρίς Όνομα» Δείτε στα συγκλονιστικά τελευταία επεισόδια της σειράς!
Alpha TV Κύπρου

δείτε σήμερα

Παρ, 10/07/2020 - 18:40ΕΛΑ ΣΤΗ ΘΕΣΗ ΜΟΥ