Ψυχαγωγία

Ειρήνη Καραγιώργη:Η ερωτική σκηνή με τον Γεωργίου και η κριτική ως μονογονιός

Η Ειρήνη Καραγιώργη, είναι η πρωταγωνίστρια στη νέα σειρά "8 λέξεις" , του Ανδρέα Γεωργίου, η οποία θα προβάλλεται στον Alpha Κύπρου.

Η νεαρή ηθοποιός, έδωσε συνέντευξη στο περιοδικό TV Mania και στην Αφροδίτη Γεωργίου και μίλησε μεταξύ άλλων για τις γυμνές σκηνές με τον Ανδρέα Γεωργίου αλλά και για τις επικρίσεις που δέχθηκε ως μονογονιός 23 χρονών με δυο παιδιά. Η ίδια ανέφερε:

Για τις ερωτικές σκηνές με τον Ανδρέα Γεωργίου

"Eίχαμε ερωτική σκηνή με τον Αντρέα ήδη από τα πρώτα γυρίσματα. Θυμάμαι εκείνη τη μέρα ξύπνησα από πολύ νωρίς και ήμουν πάρα πολύ αγχωμένη. Με το που πήγα όμως στο γύρισμα, μίλησα με τον Αντρέα και ξεκίνησε η διαδικασία για να κάνουμε τη σκηνή, αυτόματα εξαφανίστηκαν όλα. Ήταν απίστευτα καλός μαζί μου."

Για τα δυο της παιδιά 

"Έτσι τα έφερε η ζωή. Είμαστε πάρα πολύ δεμένες. Η μεγάλη μου κόρη είναι εξίμισι ετών και η μικρή 8 μηνών. Οι ίδιες δεν μπορούν να αντιληφθούν ότι η μητέρα τους είναι πολύ νέα σε σύγκριση με άλλες μανούλες. Επειδή ήμουν και εγώ πολύ μικρή όταν ήρθε το πρώτο μου παιδί, νιώθω ότι ουσιαστικά μεγάλωνα μαζί της και μάθαινα από εκείνη. Ήρθε το μωρό και μου έδωσε μια δύναμη που δεν πίστευα ποτέ ότι την είχα ως άνθρωπος. Και με αυτή τη δύναμη κατάφερα να προχωρήσω παρακάτω. Με το δεύτερο παιδί ήταν πιο συνειδητή η απόφαση."

 

Για τις αρνητικές κριτικές και την εγκυμοσύνη στο σχολείο

Έχω βιώσει αρνητική κριτική από μερικούς. Το καταλαβαίνω ότι ήμουν πολύ μικρή και για αυτό κάποιοι με έκριναν. Όταν έμεινα έγκυος στην τρίτη λυκείου και πήγαινα κανονικά σχολείο με την κοιλιά, υπήρχαν και οι δυο πλευρές.  Και τα πολύ θετικά σχόλια, δηλαδή "μπράβο που κάνεις κάτι τόσο δύσκολο" αλλά και τα επικριτικά. Τα αρνητικά προέρχονταν από μεγαλύτερους ανθρώπους, καθώς οι συμμαθητές μου ήταν πιο υποστηρικτικοί.

Μεγαλώνοντας και όντας μονογονιός ζούσα διάφορες καταστάσεις.  Έβλεπα μια διαφορετική αντιμετώπιση , την οποία δεν μπορούσα να καταλάβω. Όπως μια άλλη μανούλα, θέλει να κάνει τα πάντα για το παιδάκι της, το ίδιο προσπαθούσα να κάνω και εγώ... Δεν θεωρώ ότι είμαστε κάτι λιγότερο από οικογένεια. Είχα το μωρό μου, προσπαθούσα να το μεγαλώσω όσο πιο σωστά μπορούσα, αλλά δυστυχώς υπήρχε κόσμος που δεν μπορούσε να το δει έτσι...

 

 

Επόμενο άρθρο

Μαρία Φιλίππου: Οι καλοκαιρινές διακοπές και η πρώτη φωτογραφία με...μπικίνι

Η εξόρμηση της ηθοποιού και η καλλιτεχνική φωτογραφία
24/08/2019 - 14:39

ΣχετικέςΕιδήσεις

Το 18% των παιδιών που ζουν στην Κύπρο ζουν στο όριο της φτώχειας (BINTEO)

"Τα παιδιά αυτά γίνονται περισσότερο ευάλωτα στην κακομεταχείριση και στη βία"
20/11/2019 - 22:37

"Μετάνιωσα που ερωτεύτηκα έναν Τούρκο και πήγα στα κατεχόμενα..."(ΒΙΝΤΕΟ)

"Έμεινα μόνη, άστεγη, διωγμένη από γονείς και ο άνδρας μού παίρνει το παιδί στην Τουρκία"
20/11/2019 - 18:47

Αναρωτήθηκες ποτέ πως νιώθουν τα παιδιά θύματα σεξουαλικής παρενόχλησης;(ΒΙΝΤΕΟ)

Το φιλμάκι που απεικονίζει το "Γολγοθά" και τα συναισθήματα των θυμάτων
19/11/2019 - 13:13

ΟΗΕ: 7 εκατομμύρια παιδιά στερούνται την ελευθερία τους

Κρατούνται σε φυλακές, διαμένουν σε ιδρύματα και κέντρα φιλοξενίας μεταναστών
18/11/2019 - 15:42

368 σεξουαλικές κακοποιήσεις παιδιών σε μόλις δύο χρόνια (ΒΙΝΤΕΟ)

Σοκάρουν τα στοιχεία των καταγεγραμμένων περιπτώσεων στην Κύπρο
18/11/2019 - 13:56

Ο Αντρέας Γεωργίου θα παίξει στην "Τόλμη και Γοητεία": Όλες οι πληροφορίες!

Ο γνωστός και ταλαντούχος ηθοποιός, σκηνοθέτης και παραγωγός θα ταξιδέψει στο Λος Άντζελες
14/11/2019 - 13:15

περισσότερες ειδήσεις

Κύπρος

Εντυπωσιακός εορτασμός της Ημέρας Ενόπλων Δυνάμεων από την ΕΛΔΥΚ (ΦΩΤΟ&ΒΙΝΤΕΟ)

Εκδήλωση πραγματοποιήθηκε στην Ελούντα παρουσία επισήμων με παρέλαση και κατάθεση στεφάνου

Στα όριά του το κέντρο φιλοξενίας προσφύγων στην Κοφίνου (ΒΙΝΤΕΟ)

Φιλοξενεί διακόσιους πενήντα μετανάστες μεταξύ των οποίων και εβδομήντα παιδιά

Μητέρα ταμπουρώθηκε στην οικία της με τα δύο της παιδιά (ΦΩΤΟ)

Αστυνομικοί μετέβησαν για να εκτελέσουν διάταγμα υποχρεωτικής εξέτασης από ψυχίατρο
Ελλάδα

«Βροχή» καταγγελιών για τον αντικαπνιστικό νόμο στην Αθήνα

«Έπεσαν» τα πρώτα πρόστιμα με εκατοντάδες κλήσεις στη γραμμή 1142

Η απίστευτη δικαιολογία 52χρονου που βίαζε επί πέντε χρόνια την κόρη του

Έσπασε τη σιωπή της 22χρονη φοιτήτρια για τον εφιάλτη που ζούσε στα χέρια του πατέρα της

Νυχτοβάτες ανατίναξαν sex shop στην Ιερά Οδό (ΦΩΤΟ)

Προκλήθηκαν εκτεταμένες ζημιές στο κατάστημα λόγω της έκρηξης
Διεθνή

«Όχι« της Διεθνούς Αμνηστίας σε Facebook και Google για προσωπικά δεδομένα

«Είμαστε παγιδευμένοι, ύπουλος έλεγχος των διαδικτυακών μας ζωών»

«Κλιματικός συναγερμός» η φράση της χρονιάς για το λεξικό της Οξφόρδης

Αυξήθηκε η χρήση της κατά 107% με αφορμή τις καταστροφικές πυρκαγιές

Ζόραν Ζάεφ: «Έχω κλονιστεί ψυχολογικά. Είμαι τρομαγμένος»

Ο Ζόραν Ζάεφ δήλωσε την έντονη ανησυχία του για το βέτο της Γαλλίας στους «New York Times»

tv news

Η Δέσποινα αποκαλύπτει στην Αλεξία όλη την αλήθεια για την Ασπασία...

Δείτε αυτή την εβδομάδα στα νέα επεισόδια της σειράς «Αστέρια Στην Άμμο» στον Alpha Κύπρου
Alpha TV Κύπρου

Το σκοτεινό σχέδιο της Μάρθας για την Κάτια μπαίνει σε εφαρμογή...

«Γυναίκα Χωρίς Όνομα» Δείτε στα νέα συγκλονιστικά επεισόδια της εβδομάδας
Alpha TV Κύπρου

δείτε σήμερα

Πέμ, 21/11/2019 - 15:30ΜΕ ΑΓΑΠΗ ΧΡΙΣΤΙΑΝΑ