Ψυχαγωγία

Ειρήνη Καραγιώργη:Η ερωτική σκηνή με τον Γεωργίου και η κριτική ως μονογονιός

Η Ειρήνη Καραγιώργη, είναι η πρωταγωνίστρια στη νέα σειρά "8 λέξεις" , του Ανδρέα Γεωργίου, η οποία θα προβάλλεται στον Alpha Κύπρου.

Η νεαρή ηθοποιός, έδωσε συνέντευξη στο περιοδικό TV Mania και στην Αφροδίτη Γεωργίου και μίλησε μεταξύ άλλων για τις γυμνές σκηνές με τον Ανδρέα Γεωργίου αλλά και για τις επικρίσεις που δέχθηκε ως μονογονιός 23 χρονών με δυο παιδιά. Η ίδια ανέφερε:

Για τις ερωτικές σκηνές με τον Ανδρέα Γεωργίου

"Eίχαμε ερωτική σκηνή με τον Αντρέα ήδη από τα πρώτα γυρίσματα. Θυμάμαι εκείνη τη μέρα ξύπνησα από πολύ νωρίς και ήμουν πάρα πολύ αγχωμένη. Με το που πήγα όμως στο γύρισμα, μίλησα με τον Αντρέα και ξεκίνησε η διαδικασία για να κάνουμε τη σκηνή, αυτόματα εξαφανίστηκαν όλα. Ήταν απίστευτα καλός μαζί μου."

Για τα δυο της παιδιά 

"Έτσι τα έφερε η ζωή. Είμαστε πάρα πολύ δεμένες. Η μεγάλη μου κόρη είναι εξίμισι ετών και η μικρή 8 μηνών. Οι ίδιες δεν μπορούν να αντιληφθούν ότι η μητέρα τους είναι πολύ νέα σε σύγκριση με άλλες μανούλες. Επειδή ήμουν και εγώ πολύ μικρή όταν ήρθε το πρώτο μου παιδί, νιώθω ότι ουσιαστικά μεγάλωνα μαζί της και μάθαινα από εκείνη. Ήρθε το μωρό και μου έδωσε μια δύναμη που δεν πίστευα ποτέ ότι την είχα ως άνθρωπος. Και με αυτή τη δύναμη κατάφερα να προχωρήσω παρακάτω. Με το δεύτερο παιδί ήταν πιο συνειδητή η απόφαση."

 

Για τις αρνητικές κριτικές και την εγκυμοσύνη στο σχολείο

Έχω βιώσει αρνητική κριτική από μερικούς. Το καταλαβαίνω ότι ήμουν πολύ μικρή και για αυτό κάποιοι με έκριναν. Όταν έμεινα έγκυος στην τρίτη λυκείου και πήγαινα κανονικά σχολείο με την κοιλιά, υπήρχαν και οι δυο πλευρές.  Και τα πολύ θετικά σχόλια, δηλαδή "μπράβο που κάνεις κάτι τόσο δύσκολο" αλλά και τα επικριτικά. Τα αρνητικά προέρχονταν από μεγαλύτερους ανθρώπους, καθώς οι συμμαθητές μου ήταν πιο υποστηρικτικοί.

Μεγαλώνοντας και όντας μονογονιός ζούσα διάφορες καταστάσεις.  Έβλεπα μια διαφορετική αντιμετώπιση , την οποία δεν μπορούσα να καταλάβω. Όπως μια άλλη μανούλα, θέλει να κάνει τα πάντα για το παιδάκι της, το ίδιο προσπαθούσα να κάνω και εγώ... Δεν θεωρώ ότι είμαστε κάτι λιγότερο από οικογένεια. Είχα το μωρό μου, προσπαθούσα να το μεγαλώσω όσο πιο σωστά μπορούσα, αλλά δυστυχώς υπήρχε κόσμος που δεν μπορούσε να το δει έτσι...

 

 

Επόμενο άρθρο

Μαρία Φιλίππου: Οι καλοκαιρινές διακοπές και η πρώτη φωτογραφία με...μπικίνι

Η εξόρμηση της ηθοποιού και η καλλιτεχνική φωτογραφία
24/08/2019 - 14:39

ΣχετικέςΕιδήσεις

Το κολατσιό στο σχολείο: Υγιεινές και γρήγορες επιλογές για το παιδί σας

Όλα όσα αξίζει να μάθεις και να προετοιμάσεις
15/09/2019 - 17:48

Αψήφησαν τις βροχές και έστειλαν μήνυμα ελπίδας για τα παιδιά με καρκίνο (ΦΩΤΟ)

"Είναι τα ψυχικά αποθέματα που αποδεικνύουν το πόση δύναμη έχουμε μέσα μας"
15/09/2019 - 16:28

Σοκάρει η Ντέμι Μουρ: Βιάστηκα στα 15, έχασα ένα κοριτσάκι με τον Άστον Κούτσερ

Ο εθισμός στα ναρκωτικά, η νομαδική ζωή των γονιών της και οι αποκαλύψεις που συγκλονίζουν
15/09/2019 - 10:19

Πόσο ασφαλής είναι η συνύπαρξη σκύλων και παιδιών; (ΒΙΝΤΕΟ)

Η ζήλια των σκύλων και οι οδηγίες που δίνει η εκπαιδεύτρια σκύλων στον Alpha
13/09/2019 - 20:52

Βοήθησε κι εσύ τα παιδιά που πάσχουν από μακροχρόνιες ασθένειες

Γιορτή Αγάπης και Ανθρωπιάς στη Λάρνακα δίνει ελπίδα για θεραπεία
12/09/2019 - 10:16

Χαριτίνη Ηλιάδου: Απαντά πρώτη φορά αν είναι σε σχέση με τον Ερμογένη Σκιτίνη

Όσα δήλωσε για τη συνεργασία με τον Ανδρέα Γεωργίου και τη συμμετοχή της στις "8 Λέξεις"
11/09/2019 - 17:34

περισσότερες ειδήσεις

Κύπρος

Μητέρα και κόρη συνελήφθησαν στην κατεχόμενη Μόρφου από τις λεγόμενες "αρχές

Προέβαλαν ως πρόφαση ότι φωτογράφιζαν σε απαγορευμένη περιοχή

"Δυστυχώς δεν αλλάζουν όλα από τη μια μέρα στην άλλη" λέει ο Βύρας (ΦΩΤΟ)

Αυτοψία Δημάρχου Λάρνακας στις πληγείσες περιοχές

Αψήφησαν τις βροχές και έστειλαν μήνυμα ελπίδας για τα παιδιά με καρκίνο (ΦΩΤΟ)

"Είναι τα ψυχικά αποθέματα που αποδεικνύουν το πόση δύναμη έχουμε μέσα μας"
Ελλάδα

Τσίπρας: Υπάρχει αδράνεια στην εξωτερική πολιτική της ελληνικής κυβέρνησης

"Ο Μητσοτάκης δεν έχει διάθεση για μια ενεργητική πολιτική και στάση απέναντι στην Άγκυρα"

Συναντά τον Γερμανό ομόλογό του αύριο ο Έλληνας ΥΠΕΞ

Θα συζητήσουν για την κατάσταση στην Ανατολική Μεσόγειο και το Αιγαίο

Οι πύρινες "γλώσσες" έζωσαν δυο χωριά στη Ζάκυνθο (ΒΙΝΤΕΟ&ΦΩΤΟ)

Γιγαντιαία επιχείρηση για την κατάσβεση πυρκαγιάς που μαίνεται ανεξέλεγκτη
Διεθνή

Βόμβες μολότοφ και τούβλα "εκτόξευσαν" διαδηλωτές στο Χονγκ Κονγκ (ΦΩΤΟ)

Με βίαια επεισόδια σημαδεύτηκε και η σημερινή ημέρα

"Απειλή" χαρακτηρίζει η ΕΕ τις επιθέσεις με drones στη Σαουδική Αραβία

Σε "απόλυτη αυτοσυγκράτηση και αποκλιμάκωση" καλεί η Φεντερίκα Μογκερίνι

"Έφυγε" η χήρα του εκλιπόντος προέδρου της Τυνησίας ανήμερα των εκλογών

Η Καντλία Φαράτ άφησε σήμερα την τελευταία της πνοή

tv news

Όλοι έχουν μια ιστορία... Ποιο είναι το τραγούδι της δικής σου;

Στείλτε και εσείς τη δική σας ιστορία, για να ετοιμάσουμε μία μοναδική έκπληξη!
Alpha TV Κύπρου

Η νέα δραματική σειρά του Alpha «Αστέρια στην άμμο» κάνει πρεμιέρα την Κυριακή!

Μια αληθινή ιστορία βασισμένη στο ομότιτλο βιβλίο της Ρένας Ρώσση - Ζαΐρη (ΒΙΝΤΕΟ)
Alpha TV Κύπρου

δείτε σήμερα

Κυρ, 15/09/2019 - 19:40ΤΟ ΣΟΪ ΣΟΥ