Ψυχαγωγία

Ελένη Φουρέιρα: Μιλά πρώτη φορά για τα χρήματα που πήρε για την Eurovision

Η Ελένη Φουρέιρα μέσα από συνέντευξη της στο "Πρώτο Θέμα" μίλησε για τις φήμες για το υπέρογκο ποσό που της έδωσε το ΡΙΚ για να συμμετέχει στον διαγωνισμό της Eurovision, αν μετάνιωσε που θα λάβει μέρος,αλλά και για το άγχος που δεν έχει για ποια θέση θα πάρει στον διαγωνισμό. Συγκεκριμένα ανέφερε στις απαντήσεις της

-Ακούστηκε ότι για να εξασφαλίσουν τη θετική σου απάντηση, οι Κύπριοι σου πρόσφεραν ένα μεγάλο χρηματικό ποσό. Αληθεύει;

Η Εurovision είναι μια μεγάλη και σπουδαία εμπειρία. Σε βλέπουν 250 εκατομμύρια άνθρωποι από τα σπίτια τους, από χώρες της Ευρώπης αλλά και εκτός Ευρώπης. Δεν δίστασα να πω το «ναι» και δεν έχω μετανιώσει για την απόφαση μου μέχρι τώρα. Είναι αστείο να αναφέρονται τέτοια πράγματα – όχι, δεν αληθεύει. Μόνο που το ακούω αυτό, γελώ. Είναι μεγάλη μου χαρά που εκπροσωπώ την Κύπρο και ευχαριστώ τους Κυπρίους μέσα από την καρδιά μου για την τιμή που μου έκαναν και την εμπιστοσύνη που μου δείχνουν.

φουρειρα

-Σε ανησυχεί η πιθανότητα μια αποτυχημένη εμφάνιση στη Eurovision να επηρεάσει αρνητικά την καριέρα σου;

«Οχι, καθόλου! Κανένας καλλιτέχνης στον κόσμο δεν έχει κάνει μόνο επιτυχίες. Όλοι οι καλλιτέχνες των οποίων η καριέρα αριθμεί πολλά χρόνια μετράνε και μεγάλες επιτυχίες αλλά και αποτυχίες. Ο κόσμος καταλαβαίνει, δεν σταματάει να αγαπάει έναν άνθρωπο επειδή δεν κατάφερε να φτάσει την κορυφή σε κάτι, οπότε δεν αγχώνομαι. Μια αποτυχία είναι μια εμπειρία που σε κάνει καλύτερο στο επόμενο βήμα σου.»

-Επομένως, είσαι έτοιμη για οποιαδήποτε θέση;

«Ακριβώς, είμαι έτοιμη για όλα, για το καλύτερο αλλά και για το χειρότερο. Ένας διαγωνισμός είναι πάντα ένας διαγωνισμός δεν μπορείς να προβλέψεις ποιο είναι το συστατικό της επιτυχίας κάθε φορά. Αν το ήξερα θα ήμουν νικήτρια. Δεν με ενδιαφέρει και δεν με αγχώνει καθόλου η θέση.»

Την ίδια ώρα στο πλαίσιο της Eurovision,  η Γιάννα Τερζή πραγματοποίησε την πρώτη ανεπίσημη πρόβα μαζί με τους τραγουδιστές που θα την πλαισιώνουν στα φωνητικά. Ειρήνη Ψυχράμη, Γιάννης Λάφης,Βικτώρια Χαλκίτη στο team της Ελλάδας.

Δείτε απόσπασμα από την σχετική πρόβα

 

Επόμενο άρθρο

Η Ελένη Μενεγάκη πήγε σε αγώνες...ράλι και ποζάρει με χάρη(ΦΩΤΟ)

Η ωραία Ελένη της ελλαδικής τηλεόρασης πιο...ροκ από ποτέ
25/04/2018 - 12:07

ΣχετικέςΕιδήσεις

Ελένη Φουρέιρα - Αλμπέρτο Μποτία: Δεν... παντρεύονται!

Η διάψευση της πρότασης γάμου και η επανασύνδεση που δεν έγινε ποτέ...
21/01/2019 - 12:34

Η Ελένη Φουρέιρα πραγματοποίησε την ευχή της 12χρονης Κατερίνας! (ΦΩΤΟ)

Η κίνηση της τραγουδίστριας που συγκίνησε...
16/01/2019 - 12:13

Ελένη Φουρέιρα: H πρόταση γάμου από τον Μποτία και η...δελεαστική κίνηση!

Ο διεθνής ποδοσφαιριστής της Ισπανίας, θα κάνει τα πάντα για την τραγουδίστρια
13/01/2019 - 19:35

Η Ελένη Φουρέιρα... ξανθιά με ροζ ανταύγιες και ράστα (ΦΩΤΟ)

Δείτε την ανατρεπτική της εμφάνιση!
07/01/2019 - 12:11

Ελένη Φουρέριρα:" Μακάρι να μπορούσα να γυρίσω τον χρόνο πίσω και να κερδίζαμε!"

"Είναι αστείο να λες ότι είμαι εγώ εθνικίστρια..." - Όλα όσα αποκάλυψε
31/12/2018 - 10:38

Η Ελένη Φουρέιρα πιο σέξι από ποτέ στη νέα της χορογραφία! (ΒΙΝΤΕΟ)

Η "εκρηκτική" χορογραφία που αναστάτωσε τους διαδικτυακούς της φίλους...
22/12/2018 - 12:06

περισσότερες ειδήσεις

Κύπρος

Aυτόν καταζητούν οι αρχές για υπόθεση εμπρησμού στη Λεμεσό (ΦΩΤΟ)

Η Αστυνομία ζητά τη συνδρομή του κοινού για να εντοπίσει τον ύποπτο 42χρονο

Κατεχόμενα: Μετά τον Σήφη συνέλαβαν τον "Ρούντολφ"

Χειροπέδες από τη λεγόμενη "αστυνομία" σε σπίτι στην κατεχόμενη Κερύνεια

Νέες προκλήσεις από την Τουρκία: Θα υπερασπιστούν...τη "Γαλάζια Πατρίδα"

Οι τουρκικές ένοπλες δυνάμεις λαμβάνουν όλα τα μέτρα στη Κύπρο, στο Αιγαίο και τη Μεσόγειο
Ελλάδα

Στη σκιά επεισοδίων η "Συμφωνία των Πρεσπών" στην Ολομέλεια

Πρόθεση της κυβέρνησης να εξαντληθεί το προβλεπόμενο όριο τριών ημερών συζήτησης

Ο απόηχος των επεισοδίων στο συλλαλητήριο για τη Μακεδονία (ΒΙΝΤΕΟ&ΦΩΤΟ)

Τραυματισμοί, συλλήψεις, χημικά και μαζική επίθεση κατά της κυβέρνησης
Διεθνή

Κορυφώνεται η αγωνία για τον εντοπισμό του δίχρονου που έπεσε σε πηγάδι (BINTEO)

Η τιτάνια μάχη για 8η μέρα και το τούνελ που αναμένεται να οδηγήσει στο μικρό Γιούλεν

Γλίτωσαν από τον ισχυρό σεισμό και πέθαναν από καρδιακό επεισόδιο

Δόθηκε εντολή εκκένωσης σε περιοχή της Χιλής και προειδοποίηση για τσουνάμι

Παγκόσμιο ενδιαφέρον για το φαινόμενο του "ματωμένου" φεγγαριού (ΦΩΤΟ)

Δείτε εικόνες από την εντυπωσιακή πρώτη πανσέληνος του 2019

tv news

Η Λήδα θυμωμένη φεύγει από το σπίτι χωρίς να ξέρει ότι απ΄ έξω καραδοκεί η Σάσα…

«To Τατουάζ» επιστρέφει με συγκλονιστικά διπλά επεισόδια από την Δευτέρα στον Αlpha Κύπρου
Alpha TV Κύπρου

Η Κάτια έρχεται  αντιμέτωπη για πρώτη φορά μετά από χρόνια, με την  Μαρίνα...

Η Σοφία ανατρέπει τα δεδομένα «Γυναίκα Χωρίς Όνομα»Δευτέρα Νέο Επεισόδιο στον Αlpha Κύπρου
Alpha TV Κύπρου

δείτε σήμερα

Δευ, 21/01/2019 - 17:40DEAL