Ψυχαγωγία

Eλίνα Ακριτίδου:"Παντρεύτηκα επειδή μου το ζήτησε ο...λογιστής μου"(ΒΙΝΤΕΟ)

 

Την συνήθισα τη Κύπρο. Το σκέφτηκα πάρα πολύ πριν έρθω, λόγω και των παιδιών μου. Δεν την έχω γυρίσει ακόμα αλλά θέλω πάρα πολύ.

Τους κακοφάνηκε, ειδικά στον μικρό. Λείπω δυο ημέρες από το σπίτι.

Δεν είμαι καθόλου υπέρ των συμβάσεων. Έκανα δυο παιδιά και δεν είχα παντρευτεί. Δεν ήταν σημαντικός για εμάς ο γάμος. Θέλαμε να πάρουμε ένα σπίτι και μας είπε ο λογιστής ότι θα ήταν καλύτερα για φορολογικούς λόγους να παντρευτούμε. Και μου είπε ο άντρας μου ότι πρέπει να παντρευτούμε.

Δεν το ζήσαμε κανονικά. Ήμασταν 6 ημέρες πριν γεννήσω. Φόρεσα τα μαύρα μου ρούχα και πήγαμε στο δημαρχείο. Δεν είχαμε ούτε βέρες..

Αν είχε έρθει γονατιστός δεν θα τον είχα παντρευτεί.Η πρόταση γάμου έγινε ως εξής, ξαπλωμένοι στο κρεβάτι:

"-Eλίνα, ο λογιστής είπε να παντρευτούμε..

-Τί λες Γιώργο, επειδή το είπε ο λογιστής;

-Μας συμφέρει με το σπίτι...

-Εντάξει τότε!

 

 

Όσο για την επαγγελματική της πορεία ανέφερε:

Δεν είμαι ευχαριστημένη με αυτά που έχω κάνει. Μου έχουν ζητήσει να είμαι γυμνή από τη μέση και κάτω για να σοκάρουν και είπα όχι. Έχω πει όχι για τα παιδιά μου. Δεν έχω μετανιώσει. Έχω μια μαγική ισορροπία προσωπικής και επαγγελματικής ζωής.

Αγαπάω τα ελαττώματα του άλλου πια και δεν προσπαθώ να τα αλλάξω.

Έχω υπάρξει τυχερή στη δουλειά μου , αλλά είμαι πολύ τυπική και επαγγελματίας. Έχω περάσει δύσκολες περιόδους. Που δεν χτυπάει το τηλέφωνο, που έχει σταματήσει σίριαλ, που δεν πληρωνόμουν. Είχα αμφισβητήσει τον εαυτό μου, μια περίοδο που "δεν χτύπαγε" το τηλέφωνο.

Τσαλακώνομαι, δεν έχω εκμεταλλευτεί την ομορφιά μου. Ξέρω ότι είμαι εμφανίσιμη αλλά δεν στηρίχτηκα σε αυτό. Με θλίβει η ιδέα κάποιος να εγκλωβίζεται στην εικόνα του.

Θα μου λείψει όταν τελειώσουν τα γυρίσματα του Τατουάζ. Η Βάνα Δημητρίου γράφει συναρπαστικά και πολύ γρήγορα. Ο Ανδρέας Γεωργίου είναι πιο κοντά στον... αμερικάνικο κινηματογράφο. Τα επόμενα επεισόδια θα έχουν πολλές εξελίξεις. Είμαι ακόμα εδώ, θα παίζω στην σειρά παρά τα σχέδια του Ορφέα.

Επόμενο άρθρο

Ο Κώστας Αναγνωστόπουλος "κατεβαίνει" στις εκλογές - Όλες οι πληροφορίες...

Από τον στίβο αγωνισμάτων στον στίβο της... πολιτικής
12/02/2019 - 19:55

ΣχετικέςΕιδήσεις

Η Χάιντι Κλουμ παντρεύτηκε για τρίτη φορά υπό άκρα μυστικότητα!

Το supermodel και ο μουσικός των Tokio Hotel παντρεύτηκαν τον περασμένο Φεβρουάριο
16/07/2019 - 09:14

Πετρούνιας-Μιλλούση: Το πρώτο βίντεο που δημοσίευσαν από τον γάμο τους (ΒΙΝΤΕΟ)

Το τρυφερό στιγμιότυπο που μοιράστηκαν με τους διαδικτυακούς τους φίλους
14/07/2019 - 09:58

Άννιτα Πάνια: Μάθετε που και πότε θα γίνει ο γάμος της!

Η παρουσιάστρια και ο σύντροφος της ετοιμάζονται να ανέβουν τα σκαλιά της εκκλησίας
13/07/2019 - 15:08

Ματωμένος γάμος στο ανατολικό Αφγανιστάν...

Νεκροί και τραυματίες από επίθεση αυτοκτονίας κατά τη διάρκεια γαμήλιας τελετής
13/07/2019 - 07:54

Eιναι επίσημο! Η Ιωάννα Λαμπροπούλου...παντρεύεται! Όλες οι λεπτομέρειες(ΒΙΝΤΕΟ)

Η αποκάλυψη on air με ένα τσιατιστό και η ημερομηνία γάμου
12/07/2019 - 18:05

Η δημόσια ερωτική εξομολόγηση της Ευριδίκης στον άντρα της... on air (ΒΙΝΤΕΟ)

"Είναι ο άνθρωπος που θέλω να σταθώ δίπλα του νυφούλα..."
11/07/2019 - 16:52

περισσότερες ειδήσεις

Κύπρος

Μάχη με τις φλόγες δίνουν πυροσβέστες στη Βιομηχανική Περιοχή Ύψωνα

Με δύο οχήματα ανταποκρίθηκε η Πυροσβεστική Υπηρεσία

Οδηγός φορτηγού απώλεσε τον έλεγχο και κατέληξε σε χωράφι

Το τροχαίο ατύχημα σημειώθηκε στον αυτοκινητόδρομο Λάρνακας - Αγίας Νάπας
Ελλάδα

Ενημέρωσε το Μητσοτάκη ο Δένδιας για τα μέτρα κατά της Τουρκίας

Πρωθυπουργός και ΥΠΕΞ συναντήθηκαν σήμερα το πρωί

Μοιραίο μπάνιο για 42χρονο σε παραλία στη Μεσσηνία

Είχε πάει για κανό το απόγευμα της Κυριακής

Νεαρός φέρεται να ομολόγησε ότι σκότωσε την Αμερικανίδα βιολόγο

Τα ίχνη που οδήγησαν τις αρχές στη σύλληψη του 27χρονου Έλληνα
Διεθνή

Τζόνσον και Χαντ: Απορρίπτουν το backstop ακόμα και με αλλαγές

Η θέση των διεκδικητών για την πρωθυπουργία της Βρετανίας

ΗΠΑ: Αρνούνται άσυλο στους μετανάστες που φτάνουν από το Μεξικό

Το νέο μέτρο της κυβέρνησης του Αμερικανού Προέδρου

tv news

Όλοι έχουν μια ιστορία.... Ποιο είναι το τραγούδι της δικής σου;

Δήλωσε και εσύ συμμετοχή στο "Soundtrack Of Love..." Παρουσιάζει η Χριστιάνα Αριστοτέλους
Alpha TV Κύπρου

Ο Ηλίας μένει μόνος στο σπίτι,όταν ξαφνικά εισβάλλει μια γνωριμία απ’το παρελθόν

Νέα ξεκαρδιστικά επεισόδια της «Μουρμούρας»! Δείτε τις περιλήψεις της εβδομάδας...
Alpha TV Κύπρου

δείτε σήμερα