Ψυχαγωγία

Eλίνα Ακριτίδου:"Παντρεύτηκα επειδή μου το ζήτησε ο...λογιστής μου"(ΒΙΝΤΕΟ)

 

Την συνήθισα τη Κύπρο. Το σκέφτηκα πάρα πολύ πριν έρθω, λόγω και των παιδιών μου. Δεν την έχω γυρίσει ακόμα αλλά θέλω πάρα πολύ.

Τους κακοφάνηκε, ειδικά στον μικρό. Λείπω δυο ημέρες από το σπίτι.

Δεν είμαι καθόλου υπέρ των συμβάσεων. Έκανα δυο παιδιά και δεν είχα παντρευτεί. Δεν ήταν σημαντικός για εμάς ο γάμος. Θέλαμε να πάρουμε ένα σπίτι και μας είπε ο λογιστής ότι θα ήταν καλύτερα για φορολογικούς λόγους να παντρευτούμε. Και μου είπε ο άντρας μου ότι πρέπει να παντρευτούμε.

Δεν το ζήσαμε κανονικά. Ήμασταν 6 ημέρες πριν γεννήσω. Φόρεσα τα μαύρα μου ρούχα και πήγαμε στο δημαρχείο. Δεν είχαμε ούτε βέρες..

Αν είχε έρθει γονατιστός δεν θα τον είχα παντρευτεί.Η πρόταση γάμου έγινε ως εξής, ξαπλωμένοι στο κρεβάτι:

"-Eλίνα, ο λογιστής είπε να παντρευτούμε..

-Τί λες Γιώργο, επειδή το είπε ο λογιστής;

-Μας συμφέρει με το σπίτι...

-Εντάξει τότε!

 

 

Όσο για την επαγγελματική της πορεία ανέφερε:

Δεν είμαι ευχαριστημένη με αυτά που έχω κάνει. Μου έχουν ζητήσει να είμαι γυμνή από τη μέση και κάτω για να σοκάρουν και είπα όχι. Έχω πει όχι για τα παιδιά μου. Δεν έχω μετανιώσει. Έχω μια μαγική ισορροπία προσωπικής και επαγγελματικής ζωής.

Αγαπάω τα ελαττώματα του άλλου πια και δεν προσπαθώ να τα αλλάξω.

Έχω υπάρξει τυχερή στη δουλειά μου , αλλά είμαι πολύ τυπική και επαγγελματίας. Έχω περάσει δύσκολες περιόδους. Που δεν χτυπάει το τηλέφωνο, που έχει σταματήσει σίριαλ, που δεν πληρωνόμουν. Είχα αμφισβητήσει τον εαυτό μου, μια περίοδο που "δεν χτύπαγε" το τηλέφωνο.

Τσαλακώνομαι, δεν έχω εκμεταλλευτεί την ομορφιά μου. Ξέρω ότι είμαι εμφανίσιμη αλλά δεν στηρίχτηκα σε αυτό. Με θλίβει η ιδέα κάποιος να εγκλωβίζεται στην εικόνα του.

Θα μου λείψει όταν τελειώσουν τα γυρίσματα του Τατουάζ. Η Βάνα Δημητρίου γράφει συναρπαστικά και πολύ γρήγορα. Ο Ανδρέας Γεωργίου είναι πιο κοντά στον... αμερικάνικο κινηματογράφο. Τα επόμενα επεισόδια θα έχουν πολλές εξελίξεις. Είμαι ακόμα εδώ, θα παίζω στην σειρά παρά τα σχέδια του Ορφέα.

Επόμενο άρθρο

Ο Κώστας Αναγνωστόπουλος "κατεβαίνει" στις εκλογές - Όλες οι πληροφορίες...

Από τον στίβο αγωνισμάτων στον στίβο της... πολιτικής
12/02/2019 - 19:55

ΣχετικέςΕιδήσεις

Δανάη Παππά: Όσα αποκάλυψε για το τέλος του "Τατουάζ"!

Όσα δήλωσε η νεαρή ηθοποιός για τα συναίσθηματα της και τις εξελίξεις της σειράς
20/04/2019 - 11:08

Νατάσα Μποφίλιου: Δημοσίευσε για πρώτη φορά φωτογραφία από τον γάμο της!(ΦΩΤΟ)

Το σπάνιο στιγμιότυπο, η ωραιότερη μέρα της ζωής της και τα συγκινητικά λόγια
20/04/2019 - 09:16

Ελένη Χατζίδου-Ετεοκλής Παύλου: Μάθετε πότε παντρεύονται! (ΦΩΤΟ)

Η επιθυμία για το φύλο του μωρού και ο μήνας που θα ανέβουν τα σκαλιά της εκκλησίας
18/04/2019 - 10:25

Συγκινεί η Ζέτα Δούκα: Μιλά για την επιθυμία της να υιοθετήσει ένα παιδάκι

Όσα εξομολογήθηκε η ηθοποιός γι' αυτή την επιθυμία της
16/04/2019 - 11:53

Βάσω Λασκαράκη: Μιλά πρώτη φορά για τον γάμο της με τον Λευτέρη Σουλτάτο!

Όσα αποκάλυψε η ηθοποιός και πότε θα γίνει ο γάμος της
16/04/2019 - 10:38

Τζένη Μπαλατσινού: Οι πρώτες δηλώσεις για τον γάμο της (ΒΙΝΤΕΟ)

Όσα αποκάλυψε για τους κουμπάρους και τις προετοιμασίες του γάμου
15/04/2019 - 12:12

περισσότερες ειδήσεις

Κύπρος

Αποκαλυπτικό: Ζήτησαν νομική συνδρομή από τον Κώστα Κληρίδη για τη Mary Rose

Τι ανέφερε ο Γενικός Εισαγγελέας στο alphanews.live για τον φάκελο που τέθηκε ενώπιον του

"Το Μιτσερό γίνεται διάσημο αλλά όχι για καλό σκοπό"

Τι δηλώνει στο AlphaNewsLive o κοινοτάρχης για την πολύκροτη υπόθεση

Υπουργός Εργασίας: Δεν υπάρχει ούτε ένας άστεγος στην Κύπρο

Εντός Μαϊου η νέα στεγαστική πολιτική της Κυβέρνησης λόγω εκτόξευσης των ενοικίων
Ελλάδα

Η απάντηση της Αθήνας στις δηλώσεις Ακάρ περί αποστρατικοποίησης του Αιγαίου

Προκλητικές οι δηλώσεις του Τούρκου Υπουργού Άμυνας

Ξεψύχησε στην άσφαλτο 20χρονη μετά από τροχαίο

Νέο θανατηφόρο δυστύχημα στην Κρήτη σημειώθηκε τα ξημερώματα
Διεθνή

Εκρήξεις προκάλεσαν πανικό στους κατοίκους του Ντέρμπι της Μεγάλης Βρετανίας

Βίντεο και φωτογραφίες στα μέσα κοινωνικής δικτύωσης δείχνουν πυκνούς καπνούς

Ρετζέπ Ταγίπ Ερντογάν: "Δεν ενθαρρύνουμε ποτέ τη βία"

Αναφερόμενος στην επίθεση εναντίον Κιλιτσντάρογλου

tv news

Ο Ορφέας υλοποιεί το σχέδιο εκδίκησής του και βάφει τα χέρια του με αίμα ξανά...

Ο Σωκράτης προσπαθεί να ξεφύγει από τον άλλο του εαυτό «To Τατουάζ» Δευτέρα Νέο Επεισόδιο
Alpha TV Κύπρου

«16 Γράμματα» Η νέα μίνι σειρά τριών επεισοδίων, σε σενάριο Θέας Χριστοδουλίδου

Ένας παράφορος έρωτας μεταξύ δύο νεαρών, την Μεγάλη Εβδομάδα στον Alpha Kύπρου (ΒΙΝΤΕΟ)
Alpha TV Κύπρου

δείτε σήμερα

Δευ, 22/04/2019 - 20:20ALPHA NEWS