Ψυχαγωγία

Eλίνα Ακριτίδου:"Παντρεύτηκα επειδή μου το ζήτησε ο...λογιστής μου"(ΒΙΝΤΕΟ)

 

Την συνήθισα τη Κύπρο. Το σκέφτηκα πάρα πολύ πριν έρθω, λόγω και των παιδιών μου. Δεν την έχω γυρίσει ακόμα αλλά θέλω πάρα πολύ.

Τους κακοφάνηκε, ειδικά στον μικρό. Λείπω δυο ημέρες από το σπίτι.

Δεν είμαι καθόλου υπέρ των συμβάσεων. Έκανα δυο παιδιά και δεν είχα παντρευτεί. Δεν ήταν σημαντικός για εμάς ο γάμος. Θέλαμε να πάρουμε ένα σπίτι και μας είπε ο λογιστής ότι θα ήταν καλύτερα για φορολογικούς λόγους να παντρευτούμε. Και μου είπε ο άντρας μου ότι πρέπει να παντρευτούμε.

Δεν το ζήσαμε κανονικά. Ήμασταν 6 ημέρες πριν γεννήσω. Φόρεσα τα μαύρα μου ρούχα και πήγαμε στο δημαρχείο. Δεν είχαμε ούτε βέρες..

Αν είχε έρθει γονατιστός δεν θα τον είχα παντρευτεί.Η πρόταση γάμου έγινε ως εξής, ξαπλωμένοι στο κρεβάτι:

"-Eλίνα, ο λογιστής είπε να παντρευτούμε..

-Τί λες Γιώργο, επειδή το είπε ο λογιστής;

-Μας συμφέρει με το σπίτι...

-Εντάξει τότε!

 

 

Όσο για την επαγγελματική της πορεία ανέφερε:

Δεν είμαι ευχαριστημένη με αυτά που έχω κάνει. Μου έχουν ζητήσει να είμαι γυμνή από τη μέση και κάτω για να σοκάρουν και είπα όχι. Έχω πει όχι για τα παιδιά μου. Δεν έχω μετανιώσει. Έχω μια μαγική ισορροπία προσωπικής και επαγγελματικής ζωής.

Αγαπάω τα ελαττώματα του άλλου πια και δεν προσπαθώ να τα αλλάξω.

Έχω υπάρξει τυχερή στη δουλειά μου , αλλά είμαι πολύ τυπική και επαγγελματίας. Έχω περάσει δύσκολες περιόδους. Που δεν χτυπάει το τηλέφωνο, που έχει σταματήσει σίριαλ, που δεν πληρωνόμουν. Είχα αμφισβητήσει τον εαυτό μου, μια περίοδο που "δεν χτύπαγε" το τηλέφωνο.

Τσαλακώνομαι, δεν έχω εκμεταλλευτεί την ομορφιά μου. Ξέρω ότι είμαι εμφανίσιμη αλλά δεν στηρίχτηκα σε αυτό. Με θλίβει η ιδέα κάποιος να εγκλωβίζεται στην εικόνα του.

Θα μου λείψει όταν τελειώσουν τα γυρίσματα του Τατουάζ. Η Βάνα Δημητρίου γράφει συναρπαστικά και πολύ γρήγορα. Ο Ανδρέας Γεωργίου είναι πιο κοντά στον... αμερικάνικο κινηματογράφο. Τα επόμενα επεισόδια θα έχουν πολλές εξελίξεις. Είμαι ακόμα εδώ, θα παίζω στην σειρά παρά τα σχέδια του Ορφέα.

Επόμενο άρθρο

Ο Κώστας Αναγνωστόπουλος "κατεβαίνει" στις εκλογές - Όλες οι πληροφορίες...

Από τον στίβο αγωνισμάτων στον στίβο της... πολιτικής
12/02/2019 - 19:55

ΣχετικέςΕιδήσεις

Τέλος στα τατουάζ για άτομα κάτω των 16 ετών βάζει νομοσχέδιο (ΒΙΝΤΕΟ)

Την ίδια ώρα, το υπουργείο Υγείας κατοχυρώνει νομικά το επάγγελμα
19/02/2019 - 21:14

Lady Gaga: Το λάθος στο νέο της τατουάζ έγινε γιατί ήταν... μεθυσμένη! (ΦΩΤΟ)

Οι φωτογραφίες με τα νέα της τατουάζ, τα σχόλια για το λάθος και η απάντηση της
17/02/2019 - 09:34

Νίκος Πολυδερόπουλος:"Moυ στέλνουν συνέχεια γυμνές φωτογραφίες..." (ΒΙΝΤΕΟ)

Όλα όσα αποκάλυψε στην Χριστιάνα Αριστοτέλους και το "Με αγάπη Χριστιάνα"
14/02/2019 - 18:34

Τζάστιν Μπίμπερ: Ο λόγος που δεν έκανε... σεξ με τη σύντροφο του!

Η πρώτη κοινή φωτογράφιση τους, η αποχή από το σεξ και η πίστη του στον Θεό
08/02/2019 - 14:53

Xρήστος Γρηγοριάδης: Δείτε τον να δοκιμάζει το γαμπριάτικο κοστούμι... (ΦΩΤΟ)

Η έμμεση επιβεβαίωση του επικείμενου γάμου και το ταξίδι στο εξωτερικό
06/02/2019 - 18:03

περισσότερες ειδήσεις

Κύπρος

Άνδρας έπεσε από σκάλα και έχασε τη ζωή του

Τον βρήκε ο γιος του αναίσθητο και τηλεφώνησε στην Αστυνομία

«Ήμουν χρήστης για 20 χρόνια, άρχισα στα 13 μου, δοκίμασα τα πάντα» (ΒΙΝΤΕΟ)

Συγκλονιστική μαρτυρία για τον εφιάλτη των ναρκωτικών και την πορεία προς την απεξάρτηση
Ελλάδα

Πλαστό χαρτονόμισμα των 50 ευρώ είχε για υδατογράφημα ένα...πόκεμον (ΦΩΤΟ)

Αντί το πορτρέτο της Θεάς Ευρώπης σχεδίασαν τον Mew

Βρέθηκε πτώμα τυλιγμένο σε σεντόνι δεμένο χειροπόδαρα στο Χαλάνδρι

Εξαφανισμένη η Γερμανίδα σύζυγος του πτώματος

18 θάνατοι μέσα σε μια εβδομάδα λόγω Γρίπης Α στην Ελλάδα

Στους 74 ο συνολικός αριθμός των ατόμων που έχουν χάσει τη ζωή τους
Διεθνή

Κλείνει τα σύνορα με τη Βραζιλία ο Μαδούρο

Αντικρούει τις απειλές Τραμπ και δρομολογεί να κλείσει τα σύνορα και με τη Κολομβία

Στους 70 οι νεκροί από πυρκαγιά σε πολυκατοικία στο Μπαγκλαντές (ΒΙΝΤΕΟ)

Άλλοι 50 έχουν τραυματιστεί και ο αριθμός των θυμάτων μπορεί να αυξηθεί

Πρώην υπάλληλος πίσω από τις "επιθέσεις" με drone στο Γκάτγουικ

Ανάγκασαν το αεροδρόμιο να καθηλώσει τα αεροπλάνα για μέρες μέσα στα Χριστούγεννα

tv news

Ο βιολογικός γιος της Ελένης της πόρνης στις «24 ΩΡΕΣ» του ALPHA αυτό το Σάββατο

Τα ναρκωτικά, οι φυλακές και η ψυχολογική κατάρρευση σε ηλικία 13 χρόνων... (ΒΙΝΤΕΟ)
Alpha TV Κύπρου

Ο Μιχάλης δεν μπορεί να κρύψει τη λύπη του κάθε φορά που συναντά τη Μαρίνα...

Παράλληλα η Έλλη παρακολουθεί τον Κωστή... «Γυναίκα Χωρίς Όνομα» Παρασκευή Νέο Επεισόδιο
Alpha TV Κύπρου

δείτε σήμερα

Παρ, 22/02/2019 - 09:30DEAL