Ψυχαγωγία

"Γνωστό περιοδικό δεν έδειξε την φωτογράφιση λόγω του σώματος μου"

Καλεσμένη στην εκπομπή του Θέμη Γεωργαντά βρέθηκε η Πηνελόπη Αναστασοπούλου, η οποία μεταξύ άλλων μίλησε για την απόρριψη που την πείσμωσε για να επιβιώσει στο χώρο της υποκριτικής αλλά και για το body shaming που δέχθηκε στην αρχή της καριέρα της για τα κιλά της. Συγκεκριμένα ανέφερε

«Στην δραματική σχόλη δεν με άφησε ο εξεταστής να ολοκληρώσω την οντισιόν! Με το που μπήκα με έκοψε και όταν το ρώτησα γιατί, μου είπε ότι δεν ταιριάζω για την σχολή. Αυτό με πείσμωσε πολύ!

Εγώ κατά καιρούς δεχόμουν επιθέσεις, επειδή δεν έχω το κλασσικό σώμα που ενδεχομένως θα έχει μια κοπέλα! Τώρα είναι στην μόδα το σώμα μου και περνάμε καλά! Πριν από ένα χρόνο μου έγινε μια ωραία πρόταση από το Πάντειο Πανεπιστήμιο και μίλησα για το bullying. Όταν ξεκινούσα στη δουλειά αυτή θυμάμαι ότι με είχαν πάρει από ένα πάρα πολύ γνωστό περιοδικό για να κάνω φωτογράφιση και δεν έδειξαν την φωτογράφιση λόγου του σώματος μου»

Επόμενο άρθρο

Η Τζένη Μπαλατσινού και επισήμως... κυρία Υπουργού (ΦΩΤΟ)

Από τις σέξι φωτογραφίσεις και τη πασαρέλα στην τηλεόραση και τελικά στη Βουλή
09/07/2019 - 09:51

ΣχετικέςΕιδήσεις

Τάμτα: Ημίγυμνη, με αισθησιακό ύφος και με μόνο αξεσουάρ τα...μαλλιά της (ΦΩΤΟ)

Αποφάσισε να ανεβάσει για τα καλά τη θερμοκρασία με μια άκρως αποκαλυπτική φωτογράφιση
19/05/2020 - 10:09

Δέσποινα Βανδή: Το πρώτο μπάνιο στη θάλασσα και το αψεγάδιαστο κορμί της (ΦΩΤΟ)

Με μαγιό και ανεβασμένη διάθεση κάτω από τον ήλιο μαζί με τις φίλες της
11/05/2020 - 08:12

Αγνώριστη η Adele! Με κορμοστασιά μοντέλου και εντελώς ανανεωμένη εμφάνιση(ΦΩΤΟ)

Η απίστευτη μεταμόρφωση μετά το διαζύγιο και το καλλίγραμμο σώμα που διατηρεί
06/05/2020 - 08:42

Η εντυπωσιακή αλλαγή στο σώμα του Αργύρη Αγγέλου μετά από πρόβλημα υγείας(ΦΩΤΟ)

Ο Φώτης του "Παρά Πέντε" άλλαξε ζωή μέσω της γυμναστικής
26/04/2020 - 18:21

Ο Στέφανος Μιχαήλ γυμνάζεται με το...σκυλάκι του πιο sexy από ποτέ!

Δείτε το χιουμοριστικό βίντεο που ανέβασε στα social media
28/03/2020 - 18:05

περισσότερες ειδήσεις

Κύπρος

"Κύριε Νίκαρε, θέλουμε να πάμε πίσω στο σχολείο μας, έχουμε δικαιώματα" (ΒΙΝΤΕΟ)

Φωνές διαμαρτυρίας έξω από το Υπουργείο Παιδείας για τον αποκλεισμό παιδιών από το σχολείο

Στα χέρια εκπαιδευτικών εγχειρίδιο για την σεξουαλική κακοποίηση παιδιών

επιμορφωτικές δράσεις εκπαιδευτικών για το θέμα, μέσα από τις διάφορες δομές του ΥΠΠΑΝ

Αυτές είναι οι οδηγίες του ΥΠΠΑΝ για άνοιγμα φροντιστηρίων και ιδιωτικών κέντρων

Aναλυτικά τα μέτρα για ιδιοκτήτες, εκπαιδευτικούς και μαθητές των ιδιωτικών εκπαιδευτηρίων
Ελλάδα

Τέσσερα νέα κρούσματα κορωνοϊου και ένας θάνατος στην Ελλάδα

Συνολικά, εκατόν εβδομήντα δύο οι νεκροί από την πανδημία στη χώρα

Υπ. Τουρισμού Ελλάδας: Εξετάζεται μια «ασφαλής ζώνη» Ελλάδας, Κύπρου, Ισραήλ

Τι ανέφερε ο Χάρης Θεοχάρης για την ακτοπλοϊκή σύνδεση των δύο χωρών

Αύριο οι ανακοινώσεις για το άνοιγμα των δημοτικών σχολείων στην Ελλάδα

Υπό την καθοδήγηση και τις συστάσεις ειδικών οι αποφάσεις ξεκαθάρισε ο Μητσοτάκης
Διεθνή

Κυριακίδου: Τουρισμός και ταξίδια να μην αποβούν σε βάρος της δημόσιας υγείας

"Δεν πρέπει να πάνε χαμένες οι θυσίες", το μήνυμα της Επιτρόπου Υγείας προς τους Υπουργούς

Άγρια δολοφονία 39χρονου Kύπριου στο Σίδνεϊ της Αυστραλίας

Χειροπέδες σε δύο έφηβους οι οποίοι εντοπίστηκαν από ανιχνευτικά σκυλιά

Την Τετάρτη η πρόταση της Κομισιόν για το «ταμείο ανάκαμψης»

Σύμφωνα με διπλωματικές πηγές, θα ακολουθήσουν έντονες και περίπλοκες συζητήσεις

tv news

Όλες οι υποψίες επιβεβαιώνονται και η φυλακή φαίνεται μονόδρομος για τη Μαρίνα..

«Γυναίκα Χωρίς Όνομα» Δείτε στα νέα συγκλονιστικά επεισόδια της εβδομάδας
Alpha TV Κύπρου

Θα ομολογήσει η Μάγδα στην Ηλέκτρα πως σκότωσε τον Σωκράτη και θα παραδοθεί;

Δείτε αυτή την εβδομάδα τις συγκλονιστικές εξελίξεις της σειράς «Έρωτας μετά»
Alpha TV Κύπρου

δείτε σήμερα

Δευ, 25/05/2020 - 21:15Η ΦΑΜΙΛΙΑ