Ψυχαγωγία

"Χαστούκι" στην Telegraph από...Μελάνια - Θα πληρώσει αποζημίωση για ηθική βλάβη

Η Telegraph... "μετανοεί" στο όνομα της Μελάνια Τραμπ

Μπορεί η Telegraph να είναι μία από τις μεγαλύτερες εφημερίδες του βρετανικού και παγκοσμίου Τύπου, αλλά υπέπεσε σε ένα δημοσιογραφικό σφάλμα που σχολιάστηκε και δόθηκε η ανάλογη "τιμωρία". Το ρεπορτάζ με τίτλο «Το Μυστήριο της Μελάνια», που δημοσιεύθηκε στο πρωτοσέλιδο στις 19 Ιανουαρίου, ήταν γεμάτο ανακρίβειες, με αποτέλεσμα η εφημερίδα όχι μόνο αναγκάστηκε να επανορθώσει αλλά θα καταβάλει και αποζημίωση για «ηθική βλάβη» στην Πρώτη Κυρία των ΗΠΑ.

tramp

Το συγκεκριμένο ρεπορτάζ έχει πλέον «κατέβει» από την ιστοσελίδα της εφημερίδας, ενώ αντίθετα οι αναγνώστες μπορούν να δουν ένα άλλο, με τίτλο: «Μελάνια Τραμπ – Η συγγνώμη». Εκεί, η Telegraph ανασκευάζει όσα «λάθη» έγιναν, αναφέροντας μεταξύ άλλων: «Ο πατέρας της Πρώτης Κυρίας δεν ήταν τρομακτικός και δεν έλεγχε την οικογένεια», «η Μελάνια δεν παράτησε τις σπουδές της στο σχέδιο και την αρχιτεκτονική λόγω ενός διαγωνίσματος, αλλά γιατί ήθελε να ξεκινήσει καριέρα ως μοντέλο», «δεν πάλευε να δημιουργήσει καριέρα όταν γνώρισε τον Ντόναλντ Τραμπ».

Το ότι η Μελάνια έκλαιγε την βραδιά που ο Τραμπ έγινε πρόεδρος, επίσης «είναι λάθος αναφορά», γράφει η Telegraph.

«Ζητάμε συγγνώμη από την Πρώτη Κυρία και την οικογένειά της για όποια αναστάτωση προκλήθηκε από την δημοσίευσή μας. Ως ένδειξη της μεταμέλειάς μας, συμφωνήσαμε να καταβάλλουμε στην κυρία Τραμπ αποζημίωση για ηθική βλάβη, όπως και τα δικαστικά έξοδα», καταλήγει το άρθρο.

Επόμενο άρθρο

ΣχετικέςΕιδήσεις

Ο σηκωμένος αντίχειρας και τα πλατιά χαμόγελα στη φωτογραφία με το ορφανό βρέφος

Αντιδράσεις μετά την επίσκεψη τους σε βρέφος που έμεινε ορφανό στην επίθεση στο Ελ Πάσο
10/08/2019 - 10:55

Το φλερτ...93χρονου στη Μελάνια Τραμπ μπροστά στα μάτια του Τραμπ(ΒΙΝΤΕΟ)

"Αν ήμουν 20 χρόνια νεότερος..." - Πώς αντέδρασε ο Πλανητάρχης;
07/06/2019 - 12:54

Ο Ντόναλντ και η Μελάνια Τραμπ "έσπασαν" το βασιλικό πρωτόκολλο!

Η υπόκλιση που δεν έγινε ποτέ και το "άγγιγμα"
05/06/2019 - 16:23

Μελάνια Τραμπ: Το παλτό της που παρομοιάστηκε με... μπουρνούζι μπάνιου! (ΦΩΤΟ)

Ακόμα μια φορά η ενδυματολογική επιλογή της πρώτης κυρίας σχολιάστηκε ποικιλοτρόπως
16/02/2019 - 15:46

Πωλείται σε δημοπρασία...τούρτα από τον γάμο του Ντόναλτ Τραμπ με τη Μελάνια!

Η τούρτα ετών δεκατεσσάρων και το ποσό που αναμένεται να πωληθεί
06/02/2019 - 08:41

περισσότερες ειδήσεις

Κύπρος

Κύπριος επιχειρηματίας με εμπειρία ο νέος Πρόεδρος του ΟΚΥπΥ (ΒΙΝΤΕΟ)

Αύριο ενώπιον του Υπουργικού το όνομα του αντικαταστάτη του Αλέκου Σταμάτη

Οδοιπορικό του Alpha στην καμένη γη του Ακάμα (ΒΙΝΤΕΟ)

Οργή, θυμός, αγανάκτηση και αναπάντητα ερωτήματα από τους κατοίκους της περιοχής

"Με σημάδευε με το όπλο και είπε ότι θα σκοτώσει και εμένα και το σύζυγο μου"

Η γυναίκα που ειδοποίησε τις αρχές για τον ένοπλο στην Ακρόπολη μιλά στην κάμερα του Alpha
Ελλάδα

Στις ΗΠΑ καταλήγει ο τζιχαντιστής που ήταν στη νεκρή ζώνη Τουρκίας-Ελλάδας

"Οι ΗΠΑ δεσμεύτηκαν να τον αποδεχτούν και ξεκίνησαν οι σχετικές διαδικασίες"

Ξεκίνησε το ταξίδι της ελπίδας στη Βοστόνη για τον μικρό Παναγιώτη-Ραφαήλ

"Χάρη στην αστείρευτη αγάπη σας κάνουμε το όνειρο μας πραγματικότητα!!! "

Ελλάδα: Στις φλόγες δύο σκάφη στη μαρίνα Γλυφάδας (ΒΙΝΤΕΟ)

Στην κατάσβεση της φωτιάς συμμετέχουν 6 πυροσβεστικά οχήματα 1πλοιάριο της πυροσβεστικής
Διεθνή

Προειδοποίηση για τσουνάμι μετά από ισχυρό σεισμό στην Ινδονησία

Σεισμική δόνηση μεγέθους 7,1 "χτύπησε" στη θάλασσα της Μολούκας

Πυροβολισμοί σε σχολείο στην Καλιφόρνια (ΒΙΝΤΕΟ)

Ένοπλος άνοιξε πυρ και τραυμάτισε πρόσωπα

Ετοιμάζεται να επιστρέψει στη Γη το Hayabusa2 μετά τον αστεροειδή Ριούγκου

Επιστρέφει με δείγματα πέντε χρόνια μετά την εκτόξευσή του

tv news

Η Αριάδνη ετοιμάζεται για αποκαλύψεις για κάποιο γνωστό πρόσωπο του νησιού...

Δείτε αυτή την εβδομάδα στα νέα επεισόδια της σειράς «Αστέρια Στην Άμμο» στον Alpha Κύπρου
Alpha TV Κύπρου

Μια μυστηριώδης γυναίκα μπαίνει στις ζωές των ηρώων μας με έναν κρυφό σκοπό...

Δείτε στα νέα συγκλονιστικά επεισόδια της εβδομάδας, της δραματικής σειράς «8 Λέξεις»
Alpha TV Κύπρου

δείτε σήμερα

Πέμ, 14/11/2019 - 22:108 ΛΕΞΕΙΣ