Ψυχαγωγία

Η "Φαμίλια" έγινε η πιο...viral τηλεοπτική σειρά στην κυπριακή τηλεόραση(ΒΙΝΤΕΟ)

Είναι γεγονός...

Η "Φαμίλια" που αποδεικνύεται η αγαπημένη τηλεοπτική συνήθεια (που έγινε λατρεία), γίνεται viral σπάζοντας κάθε ρεκόρ σε views στα social media, με αριθμούς που δεν έχουν καταγραφεί ποτέ ξανά...

Η αγαπημένη τηλεοπτική κωμική σειρά που προβάλλεται κάθε Δευτέρα, Τρίτη και Τετάρτη στις 21.15 από την συχνότητα του Alpha Κύπρου, κατάφερε να ξεπεράσει με βίντεο της από απόσπασμα της σειράς, το 1 εκατομμύριο σε προβολές στα social media. 

familia

Το απόσπασμα με τίτλο "Όταν προσπαθείς να μάθεις στο παιδί σου κανόνες καλής συμπεριφοράς...", ξεπέρασε συγχρόνως τα 640 σχόλια, τα 13 χιλιάδες likes και τις...  3388 (!) κοινοποιήσεις, μέσα σε μικρό χρονικό διάστημα.

Η Πέννυ Φοινίρη σε ένα ρόλο που της πηγαίνει "γάντι", προσπαθεί να μάθει στο παιδί της, τρόπους καλής συμπεριφοράς, με την βοήθεια (θέλοντας και μη) την βοήθεια των περαστικών. Ένα απόσπασμα που εκτός από άφθονο γέλιο προσφέρει πολλά μηνύματα κατά της ξενοφοβίας, των διακρίσεων και γενικά του ρατσισμού στην καθημερινότητα των Κύπριων. Και για αυτό τον λόγο, το συγκεκριμένο... κυπριακό viral, είναι ξεχωριστό και με πολλούς συμβολισμούς που αξίζει να το δεις ξανά και ξανά!

Δείτε το σχετικό απόσπασμα

 

 

Την επιμέλεια σεναρίου υπογράφει ο Αντρέας Βασιλείου και ο Μιχάλης Αργυρού, την σκηνοθεσία η Χριστίνα Τρύφωνος ενώ το τιμόνι της παραγωγής έχει ο Διευθυντής Ανάπτυξης Τοπικών Παραγωγών του καναλιού, Κλείτος Κλείτου.

Πρωταγωνιστούν οι, Χριστόδουλος Μαρτάς, Πέννυ Φοινίρη, Ελεονώρα και Πηνελόπη Βασιλείου, Πόπη Αβραάμ, Αντρούλα Ηρακλέους, Γιώργος Κυριάκου, Ιωάννα Λαμπροπούλου, Παναγιώτης Κυριάκου, Κώστας Καζάκας, Σοφία Καλλή και ο μικρός Πάρης Χατζησάββα. Στην καρέκλα του ψυχολόγου ο μοναδικός Γιώργος Ζένιος που κλέβει επάξια τις εντυπώσεις σε έναν ρόλο-ανατροπή στην τηλεοπτική του καριέρα.

 

Επόμενο άρθρο

Στα δικαστήρια ο Τούρκος σεφ Salt Bae: "Μας έκλεβε τα φιλοδωρήματα..."

Η δημόσια καταγγελία και όλο το παρασκήνιο
17/01/2019 - 12:17

ΣχετικέςΕιδήσεις

Μεγάλη Εβδομάδα & Πάσχα... μαζί με τον ALPHA Κύπρου

Παρέα με τηλεοπτικές προτάσεις που ανεβάζουν τον πήχη!
20/04/2019 - 16:01

Η Στέλλα Στυλιανού στο δυναμικό του ALPHA Κύπρου (ΦΩΤΟ)

Όλες οι αρχικές πληροφορίες για την πρώτη τηλεοπτική έκπληξη της νέας σεζόν
19/04/2019 - 11:39

"Τρυπώσαμε" backstage στα γυρίσματα της μίνι σειράς "16 γράμματα"(ΒΙΝΤΕΟ&ΦΩΤΟ)

Δείτε εικόνες από τη συγκλονιστική σειρά που ξεκινά την Μεγάλη Εβδομάδα
19/04/2019 - 10:49

Το Ειδικό Σχολείο Αποστόλου Βαρνάβα βρέθηκε στις εγκαταστάσεις του Alpha Κύπρου!

Δείτε φωτογραφίες από την επίσκεψη των παιδιών στο κανάλι
15/04/2019 - 15:23

Δύο χρόνια ALPHANEWS.LIVΕ με σημαντική άνοδο επισκεψιμότητας (BINTEO&ΦΩΤΟ)

Το portal που πρωταγωνιστεί στην ποιοτική ενημέρωση των Κύπριων πολιτών
10/04/2019 - 15:05

Ο Παπαφώτης «εισέβαλε» στην «Φαμίλια» και... «πλήγωσε» την Ομόνοια (ΒΙΝΤΕΟ)

Χάρισε ξανά άφθονο γέλιο στους τηλεθεατές η σειρά του Alpha Κύπρου
09/04/2019 - 14:29

περισσότερες ειδήσεις

Κύπρος

Το παρασκήνιο της εξαφάνισης του δεύτερου θύματος του 35χρονου

Εργαζόταν ως οικιακή βοηθός πρώην βοηθού Αρχηγού της Αστυνομίας

Νεκρός εντοπίστηκε άνδρας στο σπίτι του στην Καλαβασό

Ανοιχτά όλα τα ενδεχόμενα για την ώρα

Φρικιαστικές λεπτομέρειες έδωσε ο 35χρονος για τα εγκλήματά του (ΒΙΝΤΕΟ&ΦΩΤΟ)

Παραδέχθηκε το φόνο της 38χρονης Mary Rose και της 28χρονης Arian Palanas
Ελλάδα

Η απάντηση της Αθήνας στις δηλώσεις Ακάρ περί αποστρατικοποίησης του Αιγαίου

Προκλητικές οι δηλώσεις του Τούρκου Υπουργού Άμυνας

Ξεψύχησε στην άσφαλτο 20χρονη μετά από τροχαίο

Νέο θανατηφόρο δυστύχημα στην Κρήτη σημειώθηκε τα ξημερώματα

Αλέξης Γεωργούλης και Ρος Ντέιλι στο ψηφοδέλτιο για τις Ευρωεκλογές

Με ποιο κόμμα κατεβαίνουν οι δύο καλλιτέχνες ως υποψήφιοι στις εκλογές του Μαΐου
Διεθνή

Ματωμένο Πάσχα στη Σρι Λάνκα με μπαράζ εκρήξεων σε εκκλησίες και ξενοδοχεία

Τουλάχιστον 137 νεκροί και εκατοντάδες τραυματίες ανήμερα της χριστιανικής γιορτής

Έτοιμη να επιδείξει τον νέο στόλο πολεμικών πλοίων η Κίνα

Πυρηνικά υποβρύχια και καταδρομικά στην καθιερωμένη παρέλαση

Γιούνκερ: Υπάρχει ακόμη κίνδυνος αποχώρησης του ΗΒ από ΕΕ χωρίς συμφωνία

"Ουδείς γνωρίζει πώς θα τελειώσει το Brexit" λέει ο Πρόεδρος της Ευρωπαϊκής Επιτροπής

tv news

Ο Χάρης Κκολός σ’ ένα αλλιώτικο “performance” που θα μείνει αξέχαστο...

«Παράδοση Κατ’ Οίκον» με την Βασιλική Χατζηαδάμου αυτή την Κυριακή στον Alpha (BΙΝΤΕΟ)
Alpha TV Κύπρου

Χρ.Αρτεμίου & Μ.Ιωάννου εισβάλλουν στο «ΚΑΡΜΑ»...όπου η ζήλια οδηγεί σε έγκλημα!

Δύο γυναίκες,ένας άνδρας και ένα αιχμηρό «μαχαίρι» στη μέση... Αυτή την Κυριακή στον Alpha
Alpha TV Κύπρου

δείτε σήμερα

Κυρ, 21/04/2019 - 15:15Η ΦΑΜΙΛΙΑ