Ψυχαγωγία

Η "Φαμίλια" έγινε η πιο...viral τηλεοπτική σειρά στην κυπριακή τηλεόραση(ΒΙΝΤΕΟ)

Είναι γεγονός...

Η "Φαμίλια" που αποδεικνύεται η αγαπημένη τηλεοπτική συνήθεια (που έγινε λατρεία), γίνεται viral σπάζοντας κάθε ρεκόρ σε views στα social media, με αριθμούς που δεν έχουν καταγραφεί ποτέ ξανά...

Η αγαπημένη τηλεοπτική κωμική σειρά που προβάλλεται κάθε Δευτέρα, Τρίτη και Τετάρτη στις 21.15 από την συχνότητα του Alpha Κύπρου, κατάφερε να ξεπεράσει με βίντεο της από απόσπασμα της σειράς, το 1 εκατομμύριο σε προβολές στα social media. 

familia

Το απόσπασμα με τίτλο "Όταν προσπαθείς να μάθεις στο παιδί σου κανόνες καλής συμπεριφοράς...", ξεπέρασε συγχρόνως τα 640 σχόλια, τα 13 χιλιάδες likes και τις...  3388 (!) κοινοποιήσεις, μέσα σε μικρό χρονικό διάστημα.

Η Πέννυ Φοινίρη σε ένα ρόλο που της πηγαίνει "γάντι", προσπαθεί να μάθει στο παιδί της, τρόπους καλής συμπεριφοράς, με την βοήθεια (θέλοντας και μη) την βοήθεια των περαστικών. Ένα απόσπασμα που εκτός από άφθονο γέλιο προσφέρει πολλά μηνύματα κατά της ξενοφοβίας, των διακρίσεων και γενικά του ρατσισμού στην καθημερινότητα των Κύπριων. Και για αυτό τον λόγο, το συγκεκριμένο... κυπριακό viral, είναι ξεχωριστό και με πολλούς συμβολισμούς που αξίζει να το δεις ξανά και ξανά!

Δείτε το σχετικό απόσπασμα

 

 

Την επιμέλεια σεναρίου υπογράφει ο Αντρέας Βασιλείου και ο Μιχάλης Αργυρού, την σκηνοθεσία η Χριστίνα Τρύφωνος ενώ το τιμόνι της παραγωγής έχει ο Διευθυντής Ανάπτυξης Τοπικών Παραγωγών του καναλιού, Κλείτος Κλείτου.

Πρωταγωνιστούν οι, Χριστόδουλος Μαρτάς, Πέννυ Φοινίρη, Ελεονώρα και Πηνελόπη Βασιλείου, Πόπη Αβραάμ, Αντρούλα Ηρακλέους, Γιώργος Κυριάκου, Ιωάννα Λαμπροπούλου, Παναγιώτης Κυριάκου, Κώστας Καζάκας, Σοφία Καλλή και ο μικρός Πάρης Χατζησάββα. Στην καρέκλα του ψυχολόγου ο μοναδικός Γιώργος Ζένιος που κλέβει επάξια τις εντυπώσεις σε έναν ρόλο-ανατροπή στην τηλεοπτική του καριέρα.

 

Επόμενο άρθρο

Στα δικαστήρια ο Τούρκος σεφ Salt Bae: "Μας έκλεβε τα φιλοδωρήματα..."

Η δημόσια καταγγελία και όλο το παρασκήνιο
17/01/2019 - 12:17

ΣχετικέςΕιδήσεις

Το "Κάρμα"...επιστρέφει με αληθινές ιστορίες των πιο στυγερών εγκλημάτων(ΒΙΝΤΕΟ)

Δείτε το πρώτο teaser της σειράς και όλα όσα θα δούμε
03/12/2019 - 12:10

"Πήγαινα στα χτίσματα με πείραζαν και μου πέταγαν πέτρες επειδή ήμουν κωφός"

"Είμαι περήφανη για τους γονείς μου που είναι κωφοί" - Η ιστορία αγάπης στις "24 Ώρες"
30/11/2019 - 19:49

Οι "360 μοίρες" στα άδυτα της περίκλειστης πόλης της Αμμοχώστου(ΒΙΝΤΕΟ)

Συγκλονιστικές μαρτυρίες από τους Ε/κ που είδαν το σπίτι τους μετά από 45 χρόνια
24/11/2019 - 13:17

Πέντε νέα πρόσωπα που δεν περιμέναμε στις «8 ΛΕΞΕΙΣ» του ALPHA Κύπρου(ΦΩΤΟ)

Τα πάντα ανατρέπονται. Τίποτα δεν θα είναι ίδιο, με όσα θα …αποκαλυφθούν!
06/11/2019 - 21:49

"Είπα στην μητέρα μου ότι είμαι...gay και δεν το δέχθηκε"(ΒΙΝΤΕΟ)

Όλα όσα θα δούμε στο Soundtrack of love, την Κυριακή στις 21:15
02/11/2019 - 20:16

Ο Τάκης Ζαχαράτος "υποκλίνεται" στο...Λούης Night Show!(ΒΙΝΤΕΟ)

"Ήταν η πιο διασκεδαστική και απολαυστική συνέντευξη που έχω δώσει ποτέ...¨"
01/11/2019 - 22:03

περισσότερες ειδήσεις

Κύπρος

26χρονος μαχαίρωσε την 36χρονη συμβία του και επιτέθηκε στον πατέρα της

Απόπειρα φόνου που διαπράχθηκε τα ξημερώματα στο Σινά Όρος διερευνά η Αστυνομία

Έξω από το Υπουργείο Εργασίας οι γονείς παιδιών με αναπηρίες (ΒΙΝΤΕΟ&ΦΩΤΟ)

Καταγγέλουν ότι τους αποκόπηκε το επίδομα μετά την εφαρμογή του συστήματος ΕΕΕ

Πολυσέλιδο το πόρισμα της ανακριτικής ομάδας για τις εξαφανισμένες γυναίκες

Στα χέρια του Προέδρου της Αρχής Ανδρέα Πασχαλίδη μέχρι την ερχόμενη εβδομάδα
Ελλάδα

Έβρος: Κάτοικος αντιλήφθηκε τουρκική σημαία σε ελληνικό έδαφος (ΦΩΤΟ)

Η συγκεκριμένη νησίδα “επικοινωνεί” με το τουρκικό έδαφος

Θεοφάνια στη Φλόριδα θα κάνει ο Κυριάκος Μητσοτάκης

Θα επισκεφθεί την ελληνοαμερικανική κοινότητα πριν τη συνάντηση του με τον Τραμπ

Mε διπλή επιστολή στον ΟΗΕ απαντά η Ελλάδα στο Μνημόνιο Συναντίληψης

Σε ποιους θα απευθύνονται οι δύο επιστολές και γιατί κρίθηκαν αναγκαίες
Διεθνή

Τσεχία: Επεισόδιο με πυροβολισμούς σε νοσοκομείο

Πολλά τα θύματα από την επίθεση σύμφωνα με τον υπουργό Εσωτερικών της χώρας

Καταδίκασε τη συμφωνία Τουρκίας - Λιβύης το Αιγυπτιακό Κοινοβούλιο

Ο Πρόεδρος της Βουλής καταδίκασε τη συμφωνία με τον Πρ. της Λιβύης Φάγιεζ αλ Φάρατζ

Αυτή είναι η δημοφιλέστερη είδηση που απασχόλησε το Twitter το 2019

Στη δημοσιότητα τα στοιχεία από το δημοφιλές κοινωνικό δίκτυο

tv news

Η Αλεξία απειλεί τον Νικηφόρο ότι θα αποκαλύψει όλη την αλήθεια στον Μάξιμο..

Δείτε αυτή την εβδομάδα στα νέα επεισόδια της σειράς «Αστέρια Στην Άμμο» στον Alpha Κύπρου
Alpha TV Κύπρου

O Νίκος οδηγεί την Κάτια κάπου απομονωμένα και προετοιμάζει τη δολοφονία της..

«Γυναίκα Χωρίς Όνομα» Δείτε στα νέα συγκλονιστικά επεισόδια της εβδομάδας
Alpha TV Κύπρου

δείτε σήμερα

Τρί, 10/12/2019 - 11:00ALPHA ΕΝΗΜΕΡΩΣΗ