Ψυχαγωγία

Η "Φαμίλια" έγινε η πιο...viral τηλεοπτική σειρά στην κυπριακή τηλεόραση(ΒΙΝΤΕΟ)

Είναι γεγονός...

Η "Φαμίλια" που αποδεικνύεται η αγαπημένη τηλεοπτική συνήθεια (που έγινε λατρεία), γίνεται viral σπάζοντας κάθε ρεκόρ σε views στα social media, με αριθμούς που δεν έχουν καταγραφεί ποτέ ξανά...

Η αγαπημένη τηλεοπτική κωμική σειρά που προβάλλεται κάθε Δευτέρα, Τρίτη και Τετάρτη στις 21.15 από την συχνότητα του Alpha Κύπρου, κατάφερε να ξεπεράσει με βίντεο της από απόσπασμα της σειράς, το 1 εκατομμύριο σε προβολές στα social media. 

familia

Το απόσπασμα με τίτλο "Όταν προσπαθείς να μάθεις στο παιδί σου κανόνες καλής συμπεριφοράς...", ξεπέρασε συγχρόνως τα 640 σχόλια, τα 13 χιλιάδες likes και τις...  3388 (!) κοινοποιήσεις, μέσα σε μικρό χρονικό διάστημα.

Η Πέννυ Φοινίρη σε ένα ρόλο που της πηγαίνει "γάντι", προσπαθεί να μάθει στο παιδί της, τρόπους καλής συμπεριφοράς, με την βοήθεια (θέλοντας και μη) την βοήθεια των περαστικών. Ένα απόσπασμα που εκτός από άφθονο γέλιο προσφέρει πολλά μηνύματα κατά της ξενοφοβίας, των διακρίσεων και γενικά του ρατσισμού στην καθημερινότητα των Κύπριων. Και για αυτό τον λόγο, το συγκεκριμένο... κυπριακό viral, είναι ξεχωριστό και με πολλούς συμβολισμούς που αξίζει να το δεις ξανά και ξανά!

Δείτε το σχετικό απόσπασμα

 

 

Την επιμέλεια σεναρίου υπογράφει ο Αντρέας Βασιλείου και ο Μιχάλης Αργυρού, την σκηνοθεσία η Χριστίνα Τρύφωνος ενώ το τιμόνι της παραγωγής έχει ο Διευθυντής Ανάπτυξης Τοπικών Παραγωγών του καναλιού, Κλείτος Κλείτου.

Πρωταγωνιστούν οι, Χριστόδουλος Μαρτάς, Πέννυ Φοινίρη, Ελεονώρα και Πηνελόπη Βασιλείου, Πόπη Αβραάμ, Αντρούλα Ηρακλέους, Γιώργος Κυριάκου, Ιωάννα Λαμπροπούλου, Παναγιώτης Κυριάκου, Κώστας Καζάκας, Σοφία Καλλή και ο μικρός Πάρης Χατζησάββα. Στην καρέκλα του ψυχολόγου ο μοναδικός Γιώργος Ζένιος που κλέβει επάξια τις εντυπώσεις σε έναν ρόλο-ανατροπή στην τηλεοπτική του καριέρα.

 

Επόμενο άρθρο

Στα δικαστήρια ο Τούρκος σεφ Salt Bae: "Μας έκλεβε τα φιλοδωρήματα..."

Η δημόσια καταγγελία και όλο το παρασκήνιο
17/01/2019 - 12:17

ΣχετικέςΕιδήσεις

Πρώτος ο ALPHA Κύπρου για ΟΛΟ τον Μάιο!

Άλλη μια σημαντική επιτυχία στις μετρήσεις τηλεθέασης καταγράφει ο ALPHA Κύπρου
04/06/2019 - 12:11

Eίναι γεγονός! Η Χριστιάνα Αριστοτέλους επέστρεψε στον Alpha Κύπρου (ΒΙΝΤΕΟ)

Η επιστροφή της παρουσιάστριας ένα μήνα μετά τη γέννηση του γιου της
28/05/2019 - 13:01

Ο ALPHA Κύπρου ανανέωσε την επιτυχημένη συνεργασία του με τον Λούη Πατσαλίδη!

Ο αγαπημένος stand up comedian υπόσχεται περισσότερη και πιο καυστική σάτιρα
13/05/2019 - 15:52

Η Τάμτα αποκλειστικά στον Alpha! (ΒΙΝΤΕΟ)

Το μήνυμα που στέλνει στους Κύπριους από το Τελ Αβίβ
11/05/2019 - 21:00

Γνωστή παρουσιάστρια ανανεώνει με τον Alpha-"Έχουμε έρθει σε προφορική συμφωνία"

Όλα όσα δήλωσε και η επιτυχημένη εκπομπή που συνεχίζει
29/04/2019 - 11:33

Τσέλεπος-Δραγούμη: Οι πρωταγωνιστές της σειράς "16 γράμματα" αποκαλύπτονται...

"O Αlpha Κύπρου σέβεται τον τηλεθεατή ακόμα και τη Μεγάλη Εβδομάδα με δυνατές παραγωγές"
22/04/2019 - 15:08

περισσότερες ειδήσεις

Κύπρος

Τον έψαχναν για 5 μήνες για ναρκωτικά και όταν τον βρήκαν τραυμάτισε αστυνομικό

Συνελήφθη 34χρονος στην Πάφο που καταζητείτο από τον Ιανουάριο

Άνοιξε την αγκαλιά του στα παιδιά με αυτισμό το Smile Project

Στόχος του να προσφέρει καλή ποιότητα ζωής και ευκαιρίες εξέλιξης
Ελλάδα

Σε κρίσιμη κατάσταση αγοράκι που κάηκε με βραστό νερό στον Ασπρόπυργο

Έριξε πάνω του κατσαρόλα με νερό ενώ βρισκόταν υπό την επιμέλεια φίλης της μητέρας του

Δεν αποκλείει "θερμό επεισόδιο" με την Τουρκία ο Έλληνας Υπουργός Άμυνας

Σε πλήρη συντονισμό Αθήνα και Λευκωσία για αναχαίτιση των απειλών της 'Αγκυρας

Αίσιο τέλος στην εξαφάνιση 20χρονου φοιτητή στην Κρήτη (ΦΩΤΟ)

Εντοπίστηκε μετά από δυο μέρες σε αγροτική τοποθεσία του Καβροχωρίου στο Ηράκλειο
Διεθνή

Προβάδισμα του Ιμάμογλου έναντι του Γιλντιρίμ δείχνουν οι δημοσκοπήσεις

Με απειλές απαντά στον υποψήφιο της αντιπολίτευσης για την Κων/πολη ο Ερντογάν

Ισχυρή σεισμική δόνηση στη Δυτική Παπούα

Oι ινδονησιακές αρχές δήλωσαν ότι δεν υπάρχει κίνδυνος για τσουνάμι.

tv news

Ο Ορφέας παραφυλάει μέσα στο ιατρείο της Μίνας με σκοπό να της επιτεθεί...

Ο κλοιός γύρω από τη Μαργκώ στενεύει... «To Τατουάζ» Πέμπτη: Νέο Επεισόδιο στον Alpha
Alpha TV Κύπρου

Η Μελίτη το σκάει και η Λίλιαν τη βρίσκει! Η Μαρίνα είναι πλέον αποφασισμένη...

Θα πάει στο αστυνομικό τμήμα να ομολογήσει; «Γυναίκα Χωρίς Όνομα» Πέμπτη:Νέο Επεισόδιο
Alpha TV Κύπρου

δείτε σήμερα

Πέμ, 20/06/2019 - 09:30DEAL