Ψυχαγωγία

Η Μέγκαν Μαρκλ έπεισε τον πρίγκιπα Χάρι να πάει σε...ψυχολόγο(ΦΩΤΟ)

Το 2017, ο πρίγκιπας Χάρι μίλησε για πρώτη φορά ανοιχτά στη Βρετανίδα δημοσιογράφο Μπραϊόνι Γκόρντον για τα ψυχολογικά προβλήματα που αντιμετώπιζε εξαιτίας του ξαφνικού θανάτου της μητέρας του, πριγκίπισσας Νταϊάνα. «Μπορώ με βεβαιότητα να πω ότι το να χάσω τη μαμά μου στα 12 μου χρόνια και η αντίδραση μου να μπλοκάρω όλα μου τα συναισθήματα μου για τα επόμενα 20 χρόνια, είχε πολύ σοβαρή επίδραση όχι μόνο στην προσωπική μου ζωή, αλλά και στην δουλειά μου», είχε δηλώσει ο πρίγκιπας Χάρι. «Αρνιόμουν να σκεφτώ τη μητέρα μου γιατί σκεφτόμουν, πώς θα με βοηθούσε αυτό; Απλά με έκανε να λυπάμαι.»

Δεν πρόκειται να τη φέρω πίσω΄’, σκεφτόμουν», πρόσθεσε. Στην ίδια συνέντευξη, ο Δούκας του Σάσεξ, παραδέχτηκε ότι κινδύνευσε να καταρρεύσει και χρειάστηκε να ζητήσει τη βοήθεια ψυχολόγου. «Μετά ξεκίνησα κάποιες συζητήσεις και τότε ξαφνικά, όλο αυτό το πένθος που ποτέ δεν είχα επεξεργαστεί βγήκε στην επιφάνεια. Σκεφτόμουνα «τελικά υπάρχουν πολλά πράγματα που πρέπει να αντιμετωπίσω»», είχε πει ο Δούκας του Σάσεξ..

Η δημοσιογράφος Μπραϊόνι Γκόρντον σε νέα συνέντευξή της στη The Daily Telegraph, αποκάλυψε ότι η Μέγκαν Μαρκλ, που ήταν τότε σύντροφος του πρίγκιπα Χάρι, τον είχε ενθαρρύνει να μιλήσει ανοιχτά για τα ψυχολογικά προβλήματα που αντιμετώπιζε.«Η Μέγκαν ήταν εκείνη που είχε ενθαρρύνει τον πρίγκιπα Χάρι να κάνει αυτή τη συζήτηση μαζί μου», αποκάλυψε η Γκόρντον.

Στο παρελθόν, η Δούκισσα του Σάσεξ έχει τονίσει τη μεγάλη σημασία του να εκφράζεται κανείς όταν αισθάνεται ευάλωτος, γιατί έτσι θα θεραπευτεί.. «Δεν είμαστε μηχανές για να διορθώσουμε αυτό που δεν λειτουργεί καλά. Είμαστε τραυματισμένα πλάσματα που έχουν ανάγκη να θεραπευτούν και αυτό παίρνει χρόνο!», είχε δηλώσει η Μέγκαν Μαρκλ.

 

Πηγή
hellomagazine.gr
Επόμενο άρθρο

Και όμως η ζωή του...Γιάννη Αντετοκούμπο γίνεται ταινία κινουμένων σχεδίων

Από την Disney, το παραμύθι του "Greek Freak" θα γίνει γεγονός
02/11/2019 - 16:09

ΣχετικέςΕιδήσεις

"Πονοκέφαλος" το Παλάτι με έξαλλη την Βασίλισσα λόγω της Μέγκαν Μαρκλ (ΦΩΤΟ)

Το κόσμημα που έγινε η "πέτρα του σκανδάλου" και η αποκάλυψε λίγα χρόνια μετά
30/07/2020 - 21:21

Χάρι: Με αυτό τον "μυστικό" λογαριασμό στο Instagram επικοινωνούσε με την Μεγκαν

Νέα, άγνωστη πληροφορία για την σχέση του πρώην βασιλικού ζεύγους
28/07/2020 - 16:00

Χάρι - Μέγκαν Μαρκλ: Οι τρυφερές ευχές για τον γάμο της Πριγκίπισσας Βεατρίκης

Ο πρίγκιπας Χάρι είναι πολύ δεμένος με τις ξαδέρφες του Βεατρίκη και Ευγενία
21/07/2020 - 14:35

Πρίγκιπας Χάρι και Μέγκαν Μαρκλ: Θα τους δούμε στο "The Crown";

Η ιστορική δραματική σειρά του Netflix αναμένεται να έχει και 6ο κύκλο
14/07/2020 - 09:45

Μέγκαν Μαρκλ: Ζητά δικαστική εντολή για να...προστατεύσει τις φίλες της

Οι γυναίκες μίλησαν ανώνυμα για το bullying από τα βρετανικά ταμπλόιντ
12/07/2020 - 13:41

Πρίγκιπας Χάρι: Για σερφ στο Μαλιμπού... χωρίς σωματοφύλακες (ΦΩΤΟ)

Οι φωτογραφίες από τις προετοιμασίες που έκανε
05/07/2020 - 09:31

περισσότερες ειδήσεις

Κύπρος

Έχασε τη ζωή του στο μεροκάματο ο 58χρονος Χριστάκης Ασιήκκης

Νέο θανατηφόρο εργατικό σε αποθήκες εταιρείας στην επαρχία Λάρνακας

Πέντε νέα κρούσματα κορωνοϊού στην Κύπρο

Μεταξύ αυτών, ένα αφορά επαφή κρούσματος στη Λεμεσό και δυο είναι εισαγόμενα

Θανατηφόρο εργατικό στην Αραδίππου: 58χρονος έπεσε από ύψος τεσσάρων μέτρων

Βρισκόταν σε κλόβο ανυχωτικού μηχανήματος για παραλαβή εμπορευμάτων από ράφια της αποθήκης
Ελλάδα

Έλληνας Υπουργός Τουρισμού: Λανθασμένη η απόφαση της Κύπρου για την Ελλάδα

"Είναι μια απόφαση την οποία δεν κατανοώ...δεν ξέρω σε ποια κριτήρια ακριβώς στηρίχτηκε"

Σε επιφυλακή το Μαξίμου λόγω της ραγδαίας αύξησης κρουσμάτων

Ανοιχτό το ενδεχόμενο για νέα μέτρα - Νέα τηλεδιάσκεψη υπό τον Έλληνα Πρωθυπουργό
Διεθνή

Π.Ο.Υ: Πιθανό να μην υπάρξει ποτέ πανάκεια για τον Covid 19

"Ο δρόμος προς την κανονικότητα θα είναι μακρύς"

ΠΟΥ: Η χρήση μάσκας να γίνει σύμβολο αλληλεγγύης σε ολόκληρο τον κόσμο

Προειδοποιεί ότι πιθανόν να μην υπάρξει ποτέ πανάκεια για την COVID-19

Με έκπτωση 50% απολαμβάνουν τα γεύματά τους σε χώρους εστίασης οι Βρετανοί

«Φάτε έξω για να βοηθήσετε», λέει η Βρετανική Κυβέρνηση στους πολίτες

tv news

Η Άννα καταλαβαίνει πως θα χρειαστεί χρόνος να επιστρέψει σε μια κανονικότητα...

Δείτε το τελευταίο συγκλονιστικό επεισόδιο της σειράς «Έρωτας Μετά»
Alpha TV Κύπρου

Ο Γιώργος Τσούλης κάνει τη μαγειρική, διασκέδαση καθημερινά στον Alpha Κύπρου!

Έρχεται να αποδείξει ότι όλοι μπορούν να τα καταφέρουν στην...κουζίνα!
Alpha TV Κύπρου

δείτε σήμερα

Δευ, 03/08/2020 - 18:45DEAL