Ψυχαγωγία

Η νόσος των Σταυροφόρων τον κράτησε μακριά,ακόμη και από τα 6 παιδιά του(ΒΙΝΤΕΟ)

Το "Soundtrack of Love" συγκλονίζει κάθε Κυριακή τις 21:15 από τον Alpha Κύπρου με τις ιστορίες ζωής που δεν αφήνουν κανένα ασυγκίνητο.

Μια από αυτές τις ιστορίες που "άγγιξε" τους τηλεθεατές ήταν η ιστορία του Ευγένιου, ο οποίος διαγνώστηκε με τη νόσο των Σταυροφόρων. 

Ο 43χρονος Ευγένιος είναι πατέρας 6 παιδιών και είχε διαγνωστεί με τη λεγόμενη νόσο των Σταυροφόρων. Αναγκάστηκε να μεταβεί στην Αγγλία για μεταμόσχευση συκωτιού, αφήνοντας για λίγο την οικογένειά του στην Κύπρο. Ο Ευγένιος έκανε την δική του αφιέρωση  στη σύζυγό του Γεωργία που στάθηκε βράχος στο πλάι του και δεν δίστασε να μετακομίσει, για χάρη του στην Αγγλία. Ο ίδιος ανέφερε:   

Κατάλαβα ότι κάτι δεν πήγαινε καλά γιατί την ασθένεια την είχε ο πατέρας μου. Γύρω στα 33 μου χρόνια έμαθα ότι ήμουν φορέας της νόσου και εξεταζόμουν από το Ινστιτούτο Γενετικής κάθε έξι μήνες. Το ανακοίνωσα και στη γυναίκα μου και στα παιδιά μου. Το δέχτηκαν ήρεμα και αισιόδοξα και έπαιξε μεγάλο ρόλο. Η δυσκολία είναι ότι πρέπει να αφήσεις την οικογένεια σου για ένα ακαθόριστο χρονικό διάστημα και να περιμένεις να μεταμοσχευτείς. Η Γεωργία έμεινε στην Κύπρο με τα έξι παιδιά.  Δεν είχε κάποιο δίπλα της να τη στηρίξει, ήταν εντελώς μόνη. Ήταν πολύ δύσκολο για μένα. Να τους βλέπω, να μην μπορώ να τους αγγίξω, να μην ξέρω αν επιστρέψω καλά. Ήταν οδυνηρό για μένα.  Σήκωσε πάνω της το βάρος της οικογένειας. Την θαυμάζω και στάθηκε και σαν μητέρα και σαν πατέρας. 

Η Γεωργία συνεχίζει να με στηρίζει γιατί η ασθένεια μου άφησε κατάλοιπα. όταν εγχειρίστηκα έμεινα 3 μήνες στην Αγγλία και έμεινε δίπλα μου...Είναι ο άνθρωπος που με γεμίζει. 

Δείτε τη συγκινητική ιστορία: 

Επόμενο άρθρο

Πρίγκιπας Χάρι για Ουίλιαμ: "Βαδίζουμε σε διαφορετικά μονοπάτια αυτή τη στιγμή"

Οι πιέσεις του παλατιού, οι φήμες για "ρήξη" στη σχέση ανάμεσα τους και οι δηλώσεις του
21/10/2019 - 10:34

ΣχετικέςΕιδήσεις

H Λευκάτη συγκινεί και αποκαλύπτει ένα...μυστικό στο Soundtrack of Love(ΒΙΝΤΕΟ)

"Οποιαδήποτε είναι η ερώτηση, η απάντηση είναι πάντα η αγάπη!"
17/11/2019 - 14:27

"Soundtrack of love": Έξι νέες ιστορίες που φωνάζουν τα πιο αληθινά "Σ' αγαπώ"

Κυριακή 17 Νοεμβρίου στις 21:15 στον Alpha Κύπρου με την Χριστιάνα Αριστοτέλους
17/11/2019 - 11:08

"Φεύγει ένα βάρος..." - Συγκινεί η δημόσια συγγνώμη, διά στόματος Κώστα Σχοινιού

Η ξεχωριστή ιστορία στο "Soundtrack of love" που θα δούμε την Κυριακή στις 21:15
16/11/2019 - 18:45

Ήταν «νεκρός» και η μουσική τον ανέστησε (ΒΙΝΤΕΟ)

Η συγκλονιστική ιστορία που θα δούμε απόψε στις 21:15 στον Alpha Κύπρου
10/11/2019 - 16:29

Backstage και οι... αφανείς ήρωες του "Soundtrack of love" (ΒΙΝΤΕΟ)

Όσα έγιναν πίσω από τις κάμερες στο γύρισμα του αποψινού επεισοδίου
10/11/2019 - 13:22

"Με έβαλαν να διαλέξω ή τη ζωή μου ή τη ζωή του μωρού μου" (ΒΙΝΤΕΟ)

Soundtrack of love... αύριο στις 21:15 στον Alpha Κύπρου
09/11/2019 - 16:19

περισσότερες ειδήσεις

Κύπρος

Τα "μασάει" η Αστυνομία για τη δράση του κατασκοπευτικού βαν (ΒΙΝΤΕΟ)

Διαστάσεις λαμβάνουν οι νέες καταγγελίες για εμπλοκή πολιτικών προσώπων στην υπόθεση

Η πρωτεύουσα απειλείται με κυκλοφοριακό έμφραγμα το 2023

Τι λέει ο Πρόεδρος του ΕΒΕ Λευκωσίας για τις καθυστερήσεις στα έργα ανάπτυξης

Πρόστιμο σε 63χρονο που είχε συναρμολογημένο κυνηγετικό στο όχημά του

Μέλη της Υπηρεσίας Θήρας τον εντόπισαν σε αγροτική περιοχή στην κοινότητα Κελοκεδάρων
Ελλάδα

Παλλήνη: Τύχη βουνό είχε άνδρας που έπεσε στις γραμμές του προαστιακού (ΦΩΤΟ)

Απεγκλωβίστηκε έγκαιρα και μεταφέρθηκε στο νοσοκομείο

Βραδιά επεισοδίων με μολότοφ σε Αθήνα, Θεσσαλονίκη και Πάτρα (VID)

Με δακρυγόνα απάντησαν οι διμοιρίες των ΜΑΤ στους διαδηλωτές μετά τις πορείες

Ρουβίκωνας κατά Α. Γεωργιάδη: «Κάθε κυβέρνηση έχει τον τηλεκαρνάβαλο της»

«Δεν τους φοβόμαστε!» απήντησε λίγο αργότερα ο Άδωνις Γεωργιάδης
Διεθνή

Γαλλία: Συνταξιούχος χειρουργός, ύποπτος για δεκάδες βιασμούς ανηλίκων

Σοκ και αποτροπιασμό προκαλούν οι αποκαλύψεις της πρωτοφανούς υπόθεσης

Οκλαχόμα: Άνδρας μπούκαρε σε εμπορικό κέντρο και σκόρπισε το θάνατο (ΦΩΤΟ)

Νεκρός ο δράστης της αιματηρής επίθεσης που έθεσε σε συναγερμό τις αρχές

Ένας νεκρός από τη φονική κατολίσθηση στην Αυστρία

Τα ακραία καιρικά φαινόμενα προκάλεσαν προβλήματα σε μετακινήσεις και ηλεκτροδότηση

tv news

Η Δέσποινα αποκαλύπτει στην Αλεξία όλη την αλήθεια για την Ασπασία...

Δείτε αυτή την εβδομάδα στα νέα επεισόδια της σειράς «Αστέρια Στην Άμμο» στον Alpha Κύπρου
Alpha TV Κύπρου

Το σκοτεινό σχέδιο της Μάρθας για την Κάτια μπαίνει σε εφαρμογή...

«Γυναίκα Χωρίς Όνομα» Δείτε στα νέα συγκλονιστικά επεισόδια της εβδομάδας
Alpha TV Κύπρου

δείτε σήμερα

Δευ, 18/11/2019 - 21:15Η ΦΑΜΙΛΙΑ