Ψυχαγωγία

Η Πάολα θα ερμηνεύσει για πρώτη φορά... Μίκη Θεοδωράκη!

Πρόσωπο-έκπληξη στα φετινά «Πρέσπεια» θα αποτελέσει η εμφάνιση της Πάολα, η οποία επιλέχθηκε από την Λαϊκή Ορχήστρα Μίκης Θεοδωράκης για την ερμηνεία των μεγάλων τραγουδιών του κορυφαίου Έλληνα συνθέτη. 

Η Πάολα θα ερμηνεύσει για πρώτη φορά, επισήμως, επιλογές από το πλούσιο ρεπερτόριο του Μίκη Θεοδωράκη, την Παρασκευή 23 Αυγούστου, στον Άγιο Αχίλλειο, το νησάκι της Μικρής Πρέσπας, όπου φιλοξενείται κάθε χρόνο ο κύκλος εκδηλώσεων «Πρέσπεια». 

Η φετινή διοργάνωση, που θα διαρκέσει από τις 22 έως τις 26 Αυγούστου, θα φιλοξενήσει μεταξύ άλλων και το μουσικό αφιέρωμα «95 χρόνια Μίκης Θεοδωράκης» στο οποίο θα τραγουδήσουν ο Βασίλης Λέκκας, η Πάολα και η Έλενα Φερεντίνου. Η εμφάνιση της τραγουδίστριας αναμένεται με μεγάλο ενδιαφέρον, καθώς θα είναι η πρώτη φορά που θα κληθεί να αναμετρηθεί επί σκηνής με ένα ρεπερτόριο εντελώς διαφορετικό από αυτό στο οποίο έχει κινηθεί μέχρι σήμερα. 

 

Επόμενο άρθρο

Παντρεύεται ο Πάνος Μεταξόπουλος: Αυτή είναι η σύντροφος του (ΦΩΤΟ)

Δείτε πως το ανακοίνωσε ο γνωστός χορογράφος
20/08/2019 - 15:16

ΣχετικέςΕιδήσεις

Πάολα: "Έφτιαξα μια ιστοριούλα ότι είμαι τσιγγάνα και έφαγαν το παραμύθι μου"

Οι λόγοι που την ώθησαν να δηλώσει κάτι τέτοιο και ο στόχος που...επιτεύχθηκε
24/12/2019 - 15:48

Πάολα – Κουρκούλης: Τηλεφώνημα για βόμβα στο νυχτερινό μαγαζί που εμφανίζονται

Όλες οι λεπτομέρειες για την ακύρωση της εμφάνισης και την εκκένωση του κτιρίου
15/12/2019 - 18:11

Πάολα κατά Νότη:"Δεν ήμουν ποτέ...υποτακτική"-Η αιχμηρή απάντηση και ο...φονιάς

Όσα ανέφερε η τραγουδίστρια για τη ρήξη που είχε με τον Σφακιανάκη
07/12/2019 - 15:53

Διονύσης Σαββόπουλος: "Στο πρόγραμμα μου βάζω Βέρτη και ακούω...Πάολα"(ΒΙΝΤΕΟ)

"Δεν κατάφερα να γίνω καλός σύζυγος και πατέρας-Νιώθω ενοχές"
10/10/2019 - 17:36

περισσότερες ειδήσεις

Κύπρος

"Να ρίξω την ευθύνη στην Πυροσβεστική που ανταποκρίθηκε αμέσως;" (ΒΙΝΤΕΟ)

Τι λέει ο κοινοτάρχης Αγίου Μάμα και ο ιερέας της εκκλησίας που τυλίχθηκε στις φλόγες

"Κανονικά και με ασφάλεια" συνεχίζει τη λειτουργία του το νοσοκομείο αναφοράς

Δεν νοσηλεύεται κανένας ασθενής με κορωνοϊό για 4η συνεχή ημέρα

Τι ισχύει για το κοκτέιλ πάρτι και τη χαιρέτιση νεονύμφων σε γάμους (ΒΙΝΤΕΟ)

Ζητούν διευκρινίσεις για τη διαδικασία οι επαγγελματίες του κλάδου
Ελλάδα

Έκτακτη σύσκεψη στο Μέγαρο Μαξίμου για τη ραγδαία αύξηση κρουσμάτων

Προβληματισμός επικρατεί στις ελληνικές υγειονομικές Αρχές

Εκκενώθηκαν τα χωριά SOS λόγω μεγάλης πυρκαγιάς στη Βάρη (ΦΩΤΟ)

Στην περιοχή έσπευσαν 10 οχήματα της Πυροσβεστικής Υπηρεσίας

Ραγδαία αύξηση στην Ελλάδα: 50 νέα κρούσματα καταγράφηκαν το τελευταίο 24ωρο

Τα 24 εξ αυτών εντοπίστηκαν μετά από ελέγχους στις πύλες εισόδου
Διεθνή

Χονγκ Κονγκ: Βάζουν "λουκέτο" στα σχολεία λόγω έξαρσης κρουσμάτων

Το σύνολο περιστατικών Covid-19 από τα τέλη του Ιανουαρίου έχει φθάσει τα 1.366

Πέραν των 550.000 ο αριθμός των θανάτων παγκοσμίως λόγω Covid-19

Έχουν καταγραφεί περισσότερα από 12.123.290 κρούσματα

Οι Τούρκοι αποφασίζουν αν θα μετατρέψουν την Αγιά Σοφιά σε τζαμί

Τα δύο σενάρια σύμφωνα με τον τουρκικό τύπο και το αυστηρό μήνυμα της Unesco

tv news

«24 ΩΡΕΣ» Ο ιερέας με τα 10 παιδιά...η βιοπάλη, οι δυσκολίες και η πίστη

Μην χάσετε την τελευταία εκπομπή της σεζόν αυτό το Σάββατο με τον Κωνσταντίνο Κωνσταντίνου
Alpha TV Κύπρου

Η Μαρίνα είναι αποφασισμένη να αγωνιστεί για την αθώωση της Κάτιας ως το τέλος..

«Γυναίκα Χωρίς Όνομα» Δείτε στα συγκλονιστικά τελευταία επεισόδια της σειράς!
Alpha TV Κύπρου

δείτε σήμερα

Παρ, 10/07/2020 - 13:45ΤΟ ΣΟΪ ΣΟΥ