Ψυχαγωγία

Ήβη Αδάμου:"Η μητέρα μου είναι από τη Βουλγαρία, ξέρω τη γλώσσα σαν μητρική..."

Η Ήβη Αδάμου βρέθηκε στην φωλιά των "Κου-Κου" και μίλησε μεταξύ άλλων για την καταγωγή της από την Βουλγαρία, από τη πλευρά της μητέρας της, αλλά και ότι γνωρίζει τη γλώσσα, αφού μίλαγαν στο σπίτι και ας μην έχει ζήσει μόνιμα εκεί.\

Συγκεκριμένα ανέφερε:

«Δεν έχω ζήσει καθόλου στη Βουλγαρία, έχουμε πάει αρκετές φορές οικογενειακώς. Παρ’ όλα αυτά ξέρω τη γλώσσα, μιλάω κανονικά Βουλγαρικά και μου αρέσει που γνωρίζω τη γλώσσα χωρίς να μπω στη διαδικασία να την μάθω, σαν μητρική»

ιωι

Επόμενο άρθρο

Πρωταγωνιστής στο «Peaky Blinders» ποζάρει γαμπρός στο φακό Κύπριας φωτογράφου!

Ρομαντικές εικόνες στους δρόμους του Λονδίνου και όσα λέει η ίδια για τη μοναδική εμπειρία
23/02/2019 - 08:56

ΣχετικέςΕιδήσεις

Ήβη Αδάμου - Μιχάλης Κουινέλης: Τα σχέδια γάμου και η βάφτιση της κόρης τους

Ο γάμος που... αναβάλλεται συνεχώς και πότε θα γίνει η βάφτιση της μικρής
17/03/2019 - 12:35

Ήβη Αδάμου: Το απίστευτο περιστατικό λίγο πριν βγει στη σκηνή (ΒΙΝΤΕΟ)

Όσα δήλωσε για την πεθερά της και τον σύντροφο της, Μιχάλη Κουϊνέλη
22/02/2019 - 14:58

Ήβη Αδάμου:Απαντά αν είναι στα σχέδια της ένα δεύτερο παιδί!

Όσα δήλωσε για την κορούλα της και τη σχέση με τον σύντροφο της μετά τον ερχομό της μικρής
05/02/2019 - 11:15

Στο στόχαστρο της Κομισιόν τα κυπριακά "χρυσά διαβατήρια" (BINTEO)

Αντίδραση Αναστασιάδη και απάντηση από Επίτροπο Αβρααμόπουλο
23/01/2019 - 14:10

21 χρόνια μετά την απόδρασή του επέστρεψε στη φυλακή

Το 1998 εξέτιε ποινή κάθειρξης για εμπόριο 2,5 κιλών ηρωίνης και κατάφερε να δραπετεύσει
18/01/2019 - 14:55

Δύο νεκροί από χιονοστιβάδα στο Μπάνσκο της Βουλγαρίας 

Πήγαν για σκι και άφησαν την τελευταία τους πνοή στο χιόνι
11/01/2019 - 23:04

περισσότερες ειδήσεις

Κύπρος

Αίσιο τέλος στην εξαφάνιση ανήλικου στην Πάφο

Απουσίαζε από το σπίτι του από την περασμένη Τρίτη

Στο κελί οδηγός που οδηγούσε τύφλα στο μεθύσι στον αυτοκινητόδρομο

Οδηγούσε αλόγιστα και επικίνδυνα και αρνήθηκε να προβεί σε τελικό έλεγχο αλκοτέστ

Έχασε το αυτοκίνητο του στη Λεμεσό και το βρήκε να καίγεται στη Λάρνακα

Χειροπέδες σε ένα πρόσωπο για κλοπή και εμπρησμό οχήματος
Ελλάδα

Το βίντεο της ντροπής και οι ειρωνείες των αστυνομικών στην 90χρονη (ΒΙΝΤΕΟ)

Συνέλαβαν 90χρονη επειδή πουλούσε κάλτσες που έπλεκε η ίδια στη λαϊκή αγορά

Στο κλίμα της ημέρας η Νέα Δημοκρατία (ΦΩΤΟ)

Το μήνυμα της Πειραιώς για την εθνική επέτειο της 25ης Μαρτίου

Σε "Τζαμί Αγία Σοφία" μετονομάζει την Αγία Σοφιά ο Ερντογάν

Μετατρέπει τον ναό σε τζαμί και θα επιτρέπει πλέον τις δωρεάν επισκέψεις
Διεθνή

Η Ρουμανία ανακοίνωσε από τις ΗΠΑ ότι μεταφέρει την πρεσβεία της στην Ιερουσαλήμ

Η χώρα κατέχει αυτή την περίοδο την εκ περιτροπής προεδρία της Ευρωπαϊκής Ένωσης

Έρευνα υψηλού επιπέδου διέταξε η Jacinda Ardern για το χτύπημα στη Νέα Ζηλανδία

"Σηκώνει κάθε πέτρα" για να απαντήσει όλα τα ερωτήματα η Πρωθυπουργός της χώρας

Σειρήνες πολέμου στην καρδιά του Ισραήλ (ΒΙΝΤΕΟ&ΦΩΤΟ)

Επτά τραυματίες, μεταξύ τους και δύο βρέφη, μετά από επίθεση με ρουκέτα

tv news

Η Πιλάρ επισκέπτεται τον Νικόλα με σκοπό να μιλήσει για όλους και για όλα...

Oι πληροφορίες που του δίνει τον αφήνουν άφωνο... «To Τατουάζ» Δευτέρα Νέο Επεισόδιο
Alpha TV Κύπρου

Θα ανακαλύψει η Κάτια το σχέδιο της Μαρίνας και τη σχέση της με τον Γιάννη;

Ο Κωστής αρχίζει να υποψιάζεται την Λίλιαν... «Γυναίκα Χωρίς Όνομα» Τρίτη Νέο Επεισόδιο
Alpha TV Κύπρου

δείτε σήμερα

Δευ, 25/03/2019 - 11:45CATS & DOGS: THE REVENGE OF KITTY GALORE
Δευ, 25/03/2019 - 13:15ΠΑΜΕ ΠΑΚΕΤΟ