Ψυχαγωγία

Ήβη Αδάμου:"Η μητέρα μου είναι από τη Βουλγαρία, ξέρω τη γλώσσα σαν μητρική..."

Η Ήβη Αδάμου βρέθηκε στην φωλιά των "Κου-Κου" και μίλησε μεταξύ άλλων για την καταγωγή της από την Βουλγαρία, από τη πλευρά της μητέρας της, αλλά και ότι γνωρίζει τη γλώσσα, αφού μίλαγαν στο σπίτι και ας μην έχει ζήσει μόνιμα εκεί.\

Συγκεκριμένα ανέφερε:

«Δεν έχω ζήσει καθόλου στη Βουλγαρία, έχουμε πάει αρκετές φορές οικογενειακώς. Παρ’ όλα αυτά ξέρω τη γλώσσα, μιλάω κανονικά Βουλγαρικά και μου αρέσει που γνωρίζω τη γλώσσα χωρίς να μπω στη διαδικασία να την μάθω, σαν μητρική»

ιωι

Επόμενο άρθρο

Πρωταγωνιστής στο «Peaky Blinders» ποζάρει γαμπρός στο φακό Κύπριας φωτογράφου!

Ρομαντικές εικόνες στους δρόμους του Λονδίνου και όσα λέει η ίδια για τη μοναδική εμπειρία
23/02/2019 - 08:56

ΣχετικέςΕιδήσεις

Μιχάλης Κουϊνέλης-Ήβη Αδάμου: Βάφτισαν την κορούλα τους! (ΦΩΤΟ)

Οι πρώτες φωτογραφίες, το όνομα που πήρε η μικρή και που έγινε η βάφτιση...
20/05/2019 - 09:13

"Ενημέρωνα για τις ζωοκλοπές και αυτοί μου έλεγαν να πιώ παγωμένο νερό" (ΒΙΝΤΕΟ)

Τι είπε στο δικαστήριο ο Κύπριος κτηνοτρόφος, ύποπτος για φόνο εκ προμελέτης στη Βουλγαρία
17/05/2019 - 13:14

Απειλούν να κάψουν τη φάρμα Κύπριου στη Βουλγαρία, ύποπτου για το θάνατο Ρομά

Ο 60χρονος εντόπισε τους δύο επίδοξους κλέφτες και τους καταδίωξε με το όχημά του
14/05/2019 - 16:43

Άλλες τρεις γυναίκες από Βουλγαρία στα θύματα του "Ορέστη"; (ΒΙΝΤΕΟ)

Συνεχίζει να θορυβεί και στο εξωτερικό η υπόθεση του 35χρονου καθ' ομολογία serial killer
02/05/2019 - 20:49

Αντί για στρίψιμο νομίσματος, τσούγκρισαν αβγά (ΒΙΝΤΕΟ)

Πρωτότυπος τρόπος για να καθοριστεί η σέντρα σε αγώνα της Βουλγαρίας
30/04/2019 - 17:33

περισσότερες ειδήσεις

Κύπρος

Έκαψαν το εξωκλήσι της Αγίας Σολομωνής στην κατεχόμενη Κώμα του Γιαλού (ΦΩΤΟ)

Νεκρά πουλιά, πεταμένες φωλιές και δυσάρρεστη μυρωδιά στο εσωτερικό του ιστορικού ναού

"Έφυγε" από τη ζωή ο πατριάρχης της πολιτικής γελοιογραφίας Γιώργος Μαυρογένης

Ένωση Συντακτών: "Καυστικός δημοσιογράφος, εμπνευσμένος γλυπτής, εκφραστικός ζωγράφος"

Νέο ιατρικό ανακοινωθέν για την κατάσταση υγείας του Δημήτρη Χριστόφια

Συνεχίζει να παρουσιάζει σημεία βελτίωσης, αλλά χρειάζεται πολυεπίπεδη υποστήριξη
Ελλάδα

Ελλάδα: Χειροπέδες σε μάνα και γιο για χασισοφυτία

Εντοπίστηκαν στο στάβλο τους 61 δενδρύλια ενώ είχαν σκοπό να φυτέψουν πολύ περισσότερα

Tρίχρονο αγγελούδι ξεψύχησε στο δρόμο για το νοσοκομείο

Αντιμετώπιζε προβλήματα υγείας και νοσηλευόταν στο Παίδων

Ολλανδός τουρίστας βρέθηκε νεκρός σε δωμάτιο ξενοδοχείου

Μέλη της οικογένειάς του τον εντόπισαν αναίσθητο..
Διεθνή

Ένοπλος άνοιξε πυρ σε μπαρ στο Νιου Τζέρσεϊ

Δέκα άτομα μεταφέρθηκαν εσπευσμένα σε κοντινά νοσοκομεία

Με βουρκωμένα μάτια παραιτήθηκε η Τερέζα Μέι (ΒΙΝΤΕΟ)

Πότε θα ανακοινωθεί ο διάδοχος της για την ηγεσία των Συντηρητικών και την Πρωθυπουργία

tv news

Ο Πούμπουρας έρχεται να αποδείξει ότι οι κυπριακές ρίζες του δεν είναι τυχαίες!

«Παράδοση Κατ’ Οίκον» Με την Βασιλική Χατζηαδάμου αυτή την Κυριακή στον Alpha Κύπρου
Alpha TV Κύπρου

Σκόνη θανάτου, γραπτά κείμενα μελλοθάνατων και κραυγές χήρων και ορφανών

Oι«24 Ώρες»αποκαλύπτουν το θανατικό που έπληξε την Πλατανιστάσα αυτό το Σάββατο στον Alpha
Alpha TV Κύπρου

δείτε σήμερα

Σάβ, 25/05/2019 - 17:50ALPHA NEWS