Ψυχαγωγία

Ηλίας Βρεττός:Συγκινεί με τα λόγια του για το ατύχημα που του άλλαξε τη ζωή-ΦΩΤΟ

Ο Ηλίας Βρεττός χαρακτήρισε τη μέρα από το τροχαίο του ως τα "δεύτερα γενέθλια" του...

Ο γνωστός τραγουδιστής πέρσι στις 19 Φεβρουαρίου 2018 είχε ένα σοβαρό τροχαίο ατύχημα. Ήταν συνοδηγός σε αυτοκίνητο που καρφώθηκε σε δέντρο και νοσηλεύθηκε σε κρίσιμη κατάσταση στο νοσοκομείο για μεγάλο χρονικό διάστημα με τρία κατάγματα, στο χέρι, στο πόδι και στη λεκάνη. Ο Ηλίας Βρεττός είχε δηλώσει και στο παρελθόν ότι το τροχαίο τον έκανε να αναθεωρήσει πολλά πράγματα στη ζωή του και με αφορμή τον ένα χρόνο από το ατύχημα ανάρτησε μια φωτογραφία από την μονή που επισκέφτηκε και τον βοήθησε να σταθεί και πάλι στα πόδια του γράφοντας: 

19/2 τα δεύτερά μου γενέθλια! Σαν σήμερα, πέρυσι άλλαξε βίαια αλλά για πάντα η ζωή μου! Οι φωτός από την ημέρα που γνώρισα τον παπά Δημήτρη στους Αγίους Ισιδώρους! Τότε ανέβηκα τα 100 σκαλιά με τις πατέριτσες, με πήρε αγκαλιά, μου διάβασε γονατιστός ευχή και μου είπε πως όλα θα πάνε τέλεια, όπως και πήγαν... Τότε κλαίγαμε από στεναχώρια, σήμερα κλαίμε από χαρά...!!! Ευχαριστώ για όλα... Ο Θεός να μας έχει όλους καλά.

Επόμενο άρθρο

Αθηνά Οικονομάκου: Η εξομολόγηση για την αλλαγή στη ζωή της μετά την μητρότητα

Οι δυσκολίες μετά την γέννηση του Μάξιμου και η επιθυμία για δεύτερο παιδί
20/02/2019 - 10:08

ΣχετικέςΕιδήσεις

Tροχαίο ατύχημα με διανομέα μοτοσικλετιστή στην "καρδιά" της Λευκωσίας (ΦΩΤΟ)

Πυκνή κυκλοφοριακή κίνηση στη διασταύρωση των λεωφόρων Μακαρίου και Διγενή
22/03/2019 - 18:03

Μαρινέλλα: Η επίσημη ανακοίνωση για την υγεία της μετά το χειρουργείο

Το μήνυμα της γνωστής τραγουδίστριας μετά το ατύχημα που είχε
19/03/2019 - 09:31

Στο χειρουργείο η Μαρινέλλα μετά το ατύχημα της

Η απόφαση των γιατρών και το μήνυμα συμπαράσταση από τον Λαζόπουλο
18/03/2019 - 14:24

Κυκλοφοριακό κομφούζιο λόγω ατυχήματος στην αερογέφυρα Γερμασόγειας (ΦΩΤΟ)

Φορτηγό συγκρούστηκε με σαλούν αυτοκίνητο, με αποτέλεσμα να κλείσει η δεξιά λωρίδα
18/03/2019 - 11:00

Από σχολική εκδρομή στη Λευκωσία επέστρεφε το λεωφορείο που ενεπλάκη σε ατύχημα

Εσπευσμένα στο ΓΝ Λεμεσού ο Υπουργός Παιδείας για να ενημερωθεί για μαθητές και καθηγητές
15/03/2019 - 20:52

περισσότερες ειδήσεις

Κύπρος

Αναστέλλουν την επ' αόριστον απεργία της Τρίτης οι εργαζόμενοι στην ΕΜΕΛ

Σε κατ’ αρχήν συμφωνία κατέληξαν οι συντεχνίες και οι επιτροπές

Ποια είναι τα νέα κριτήρια για τη φοιτητική χορηγία που ψήφισε η Βουλή

Το νομοσχέδιο τέθηκε ενώπιον της Ολομέλειας με τη διαδικασία του κατεπείγοντος

Μελέτη για ένταξη παιδιών με μεταναστευτική βιογραφία στο κυπριακό σύστημα

Εμπειρογνώμονες της Ευρωπαϊκής Επιτροπής θα πραγματοποιήσουν διήμερη επίσκεψη στην Κύπρο
Ελλάδα

Ολονύχτια «μάχη» με τις φλόγες δίνουν πυροσβέστες στη Μυτιλήνη (ΒΙΝΤΕΟ)

Ξέσπασε σε πευκόφυτο δάσος χωρίς ωστόσο να απειλούνται κατοικημένες περιοχές

Συναγερμός στη λεωφόρο Βουλιαγμένης μετά από πυροβολισμούς

70χρονος φέρεται να έστρεψε όπλο εναντίον της συντρόφου του
Διεθνή

Brexit: Ανοιχτό το ενδεχόμενο να μη ζητήσει νέα ψήφο η Μέι για τη συμφωνία

Τι αναφέρει σε επιστολή της προς τους Βρετανούς βουλευτές

Της έπεσε το τηλέφωνο στη μπανιέρα και βρήκε φρικτό θάνατο (ΦΩΤΟ)

Έχασε τις αισθήσεις της από την ηλεκτροπληξία και στη συνέχεια πνίγηκε

Κρούσματα χολέρας και ελονοσίας στην Μοζαμβίκη μετά το πέρασμα του κυκλώνα

Αγώνες δρόμους δίνουν οι ομάδες εθελοντών για να βοηθήσουν τους πληγέντες

tv news

Δύο νέες ιστορίες ζωής και η αναζήτηση μιας βιολογικής μάνας στο «Πάμε Πακέτο»

Ιστορίες ζωής, οι οποίες θα προκαλέσουν τα πιο δυνατά συναισθήματα το Σάββατο στον Alpha
Alpha TV Κύπρου

Οι «24 ΩΡΕΣ» συναντούν συγγενείς των θυμάτων της ΗΛΙΟΣ και αποκαλύπτουν...

Ποια μηνύματα ζωής στέλνουν και από πού αντλούν πηγή ζωής; Aυτό το Σάββατο στον Alpha
Alpha TV Κύπρου

δείτε σήμερα

Σάβ, 23/03/2019 - 06:15DEAL