Ψυχαγωγία

Και όμως η Αλίκη Βουγιουκλάκη είχε... σωσία που έπαιζε στην θέση της (ΦΩΤΟ)

Και όμως η Αλίκη Βουγιουκλάκη είχε την δική της σωσία και ήταν μοντέλο...

Η εθνική σταρ, είχε σε δυο ταινίες ("Η νεράιδα και το παλικάρι" και "Η δασκάλα με τα ξανθά μαλλιά"). μια γυναίκα η οποία της έμοιαζε εκπληκτικά και την αντικαθιστούσε στις δύσκολες σκηνές, την περίοδο που ήταν έγκυος.

Ο λόγος για τη Δήμητρα Καπετανοπούλου, γνωστή ως Μιτσυ Καρά, η οποία όπως βλέπετε και στις φωτογραφίες είναι σχεδόν ίδια με την Αλίκη Βουγιουκλάκη, με αποτέλεσμα κανείς να μην είχε καταλάβει ότι πολλές φορές βλέπαμε άλλη ηθοποιό σε πολλές σκηνές.

ΑΛΙΚΗ

Η ίδια είχε δηλώσει

«Τότε η Αλίκη ήταν έγκυος στο Γιάννη της στα μέσα των γυρισμάτων της ταινίας “Η Νεράιδα και το Παλικάρι”. Οπότε ζητούσαν σωσία. Η Φίνος, με την οποία εργάστηκα δύο χρόνια, με χρησιμοποίησε στα δύσκολα και μακρινά πλάνα. Είχαμε τις καλύτερες σχέσεις. Με αγαπούσε και εκτιμούσε αυτό που έκανα. Ήταν γενναιόδωρη και πολύ καλή με τους συνεργάτες της. Το ίδιο και ο Δημήτρης Παπαμιχαήλ. Περάσαμε όμορφα στην Κρήτη».

 

 

ΑΛΙΚΗ

ΑΛΙΚΗ

Επόμενο άρθρο

Πρωτοφανής καταγγελία στη Νicki Minaj:"Με μαχαίρωσες και παραλίγο να πεθάνω"

Όλα όσα έγραψε στα social media που κατακεραυνώνει την γνωστή τργουδίστρια
16/08/2018 - 10:46

ΣχετικέςΕιδήσεις

Αυτή είναι η νέα... Αλίκη Βουγιουκλάκη! (ΦΩΤΟ)

Η φωτογραφία και η αποκάλυψη...
16/02/2019 - 16:24

Kαι όμως η Αλίκη Βουγιουκλάκη είχε καταδικαστεί σε... φυλάκιση! Μάθετε τον λόγο

Το "χρονοντούλαπο" της Ιστορίας κρύβει μυστικά που δεν ξέραμε μέχρι χθες
26/01/2019 - 12:17

Ο σωσίας του Τραμπ θεάθηκε σε βενζινάδικο (ΒΙΝΤΕΟ)

Το βίντεο, διάρκειας 6 δευτερολέπτων, κάνει ήδη το γύρο του διαδικτύου
05/10/2018 - 11:02

22 χρόνια χωρίς τη μεγάλη σταρ, Αλίκη Βουγιουκλάκη (ΒΙΝΤΕΟ&ΦΩΤΟ)

Σαν σήμερα το πιο μεγάλο αστέρι της Ελλάδας "έσβησε" αλλά δεν σταμάτησε να λάμπει!
23/07/2018 - 14:24

Βουτσάς: "Η Γερονικολού, δεν είναι Βουγιουκλάκη, γιατί εκείνη ήταν απλησίαστη"

Απάντησε πως θα αντιδρούσε αν έβλεπε έναν ηθοποιό να υποδύεται ένα ρόλο που έπαιξε ο ίδιος
20/07/2018 - 11:43

Και όμως βρέθηκε η σωσίας της Μέγκαν Μαρκλ και είναι... μοντέλο xxl (ΦΩΤΟ)

Η ομοιότητά τους και όσα δήλωσε το μελαχρινό μοντέλο
06/06/2018 - 10:08

περισσότερες ειδήσεις

Κύπρος

Σε ρυθμούς "Medochemie Nicosia Marathon" τρέχει η Λευκωσία

Δείτε τον χάρτη με τις διαδρομές και μάθετε τους δρόμους που θα είναι κλειστοί για οχήματα

Μικροί πυροσβέστες...εν δράσει (ΦΩΤΟ)

Παιδάκια μετατράπηκαν σε πυροσβέστες και ετοιμάστηκαν για παν ενδεχόμενο

Ένας επίγειος παράδεισος λίγο έξω από το κέντρο της πρωτεύουσας (ΒΙΝΤΕΟ)

Προσφέρει πολλές επιλογές αναψυχής στους επισκέπτες όλων των ηλικιών
Ελλάδα

Ξεψύχησε αιφνίδια αγγελούδι τεσσάρων μηνών

Τι έδειξε η νεκροτομή που διενεργήθηκε επί της σορού του

Πανελλήνιος Θρήνος-Εύζωνας "έσβησε" μετά από σκοπιά στον Άγνωστο Στρατιώτη(ΦΩΤΟ)

To χρονικό του θανάτου του 24χρονου στρατιώτη με άγνωστα τα ακριβή αίτια θανάτου του

Ξανά στα λευκά ο Λευκός Πύργος (ΦΩΤΟ)

Καθυστερήσεις και ακυρώσεις πτήσεων λόγω της σφοδρής χιονόπτωσης
Διεθνή

Καζάνι που βράζει η Βενεζουέλα (ΒΙΝΤΕΟ&ΦΩΤΟ)

"Μπλόκο στην ανθρωπιστική βοήθεια, εντάσεις, οπισθοχωρήσεις και άοπλοι πέφτουν νεκροί

Τηλεφώνησε στην αστυνομία γιατί της πούλησαν...καστανή ζάχαρη αντί για κοκαΐνη

Διαβάστε τον διάλογο με τον αστυνομικό και το...ανοιχτόμυαλο σχόλιο της Αστυνομίας

Έκλεισε το μεγαλύτερο εργοστάσιο Nutella στον κόσμο

Ο λόγος που έκλεισε και το...μέλλον της εταιρείας και των προϊόντων

tv news

Η Βασιλική Χατζηαδάμου αυτή την Κυριακή υποδέχεται τον Σταύρο Κωνσταντίνου!

Πρόσωπα-έκπληξη,έξυπνες ατάκες και ξεχωριστές μουσικές ερμηνείες! «Παράδοση Κατ' Οίκον»
Alpha TV Κύπρου

Οικογενειακό αμόκ θανάτου στο «ΚΑΡΜΑ» του Αlpha Κύπρου,αυτή την Κυριακή (ΒΙΝΤΕΟ)

Μία αναπάντεχη δολοφονία που δεν θα μπορούσε ποτέ να διανοηθεί ο ανθρώπινος νους...
Alpha TV Κύπρου

δείτε σήμερα

Κυρ, 24/02/2019 - 06:0060' ΕΛΛΑΔΑ