Ψυχαγωγία

Kαι όμως το "'Ετσι ξαφνικά" του Ρέμου δόθηκε πρώτα στην...τρανσέξουαλ Ιωάννα

Συγκλονιστικά ήταν τα όσα διηγήθηκε η τρανσέξουαλ Ιωάννα που ζει στη Λεμεσό στην εκπομπή "24 ώρες" για τη ζωή της, τα παιδιά της, το bullying που δέχθηκε και την σεξουαλική επίθεση από ιερωμένο.

Η ίδια μεταξύ άλλων αναφέρθηκε και στην άγνωστη ιστορία με την επιτυχία "Έτσι ξαφνικά" του Αντώνη Ρέμου. Η τρανσέξουαλ Ιωάννα, όταν ήταν Γιάννης και τραγούδαγε σε νυχτερινό μαγαζί την πλησίασε η στιχουργός του τραγουδιού Γιούλα Γεωργίου και της έκανε πρόταση να τραγουδήσει την λαϊκή επιτυχία. Ο ιδιοκτήτης και συνθέτης του μαγαζιού που δούλευε, απέρριψε τα τραγούδια, θεωρώντας τα "βλακείες"

Δείτε τα όσα εκμυστηρεύτηκε 

Tραγούδαγα για οικονομικούς λόγους στις Ρωγμές και ήρθε η Γιούλα Γεωργίου, αυτή που έγραψε το "Έτσι ξαφνικά" στον Αντώνη Ρέμο. Με άκουσε, με πλησίασε και μου είπε έχεις πολύ ταλέντο.

Το είχε καταλάβει και ο συνθέτης που είχε το μπαρ. Μου χάρισε τραγούδια, τα οποία μετά τα έδωσε στον Αντώνη Ρέμο. Μου είπε να πάω στην Αθήνα να με βοηθήσει. Την συγκίνησε η ευαισθησία μου, ήμουν ένα στιλ θηλυκού Βοσκόπουλου.

Ο συνθέτης που δούλευα στο μαγαζί του, απέρριψε τις τεράστιες επιτυχίες που μετά τραγούδησε ο Αντώνης Ρέμος και μου είπε "τί βλακείες είναι αυτές"; Μπορούσα να το τραγουδήσω εγώ και να πάω στην Αθήνα.

Μου έδωσε το "Έτσι ξαφνικά", ας είναι ευλογημένη η Γιούλα. Τρελάθηκα όταν το άκουσα από τον Αντώνη Ρέμο

Δείτε όσα δήλωσε στο 1.20" 

Επόμενο άρθρο

Συγκλονίζει η σεξουαλική επίθεση Μητροπολίτη στην...τρανσέξουαλ Ιωάννα(ΒΙΝΤΕΟ)

Οι επιφανείς πελάτες της, το bullying στο στρατό και όσα έγιναν στο κλειδωμένο κελί
15/09/2019 - 12:07

ΣχετικέςΕιδήσεις

Στο "φως" η αλήθεια για τη δολοφονία μητέρας μετά από συνεχή κακοποίηση

Η δολοφονία της Χριστίνας Καϊλατζίδου σήμερα αποκτά "φωνή" μέσα από τις "24 ΩΡΕΣ"
27/02/2021 - 09:32

"Έφυγε" για το μακρινό ταξίδι ο παππούς Σωτήρης (ΒΙΝΤΕΟ&ΦΩΤΟ)

Ένας από τους πρωταγωνιστές των πρώτων επεισοδίων των 24 ΩΡΩΝ πριν απο τρεις σεζόν
25/02/2021 - 20:42

Κ. Κακογιάννης: "Κερδίζω πολλά όταν συνεργάζομαι με παιδιά που το έχουν ανάγκη"

Με ένα αφιέρωμα σε έναν σπουδαίο άνθρωπο επανέρχονται απόψε οι “24 ΩΡΕΣ"
20/02/2021 - 15:29

“Και ο άλλος μπροστά μου έκανε άσεμνες πράξεις σε μια γυναίκα 56 χρονών…” (VID)

“24 ΩΡΕΣ” στα άδυτα της Παλιάς Λευκωσίας… με ντοκουμέντα-σοκ
06/02/2021 - 11:51

"Φοβάται ο Κύπριος πολίτης να έρθει κάτω στην Παλιά Λευκωσία" (ΒΙΝΤΕΟ)

«24 ΩΡΕΣ» στα άδυτα της Παλιάς Λευκωσίας... με ντοκουμέντα-σοκ 
04/02/2021 - 09:58

"Επιτέλους πίσω στη χώρα μου με το παιδί μου..." (ΒΙΝΤΕΟ)

Δείτε όλο το παρασκήνιο, από την αντίδρασή του όταν αντίκρισε ξανά τη μητέρα του
30/01/2021 - 09:30

περισσότερες ειδήσεις

Κύπρος

Τον αναζητούσαν από τον Ιούνιο για υπόθεση ναρκωτικών και συνελήφθη χθες

Είχαν βρεθεί στην οικία του στη Λάρνακα, ποσότητες κοκαΐνης και κάνναβης

Στην πρώτη θέση των καταγγελιών για παραβίαση των μέτρων παραμένει η Λεμεσός

Καταγγέλθηκαν 148 πολίτες και 4 ιδιοκτήτες υποστατικών το τελευταίο 24ωρο

Έντονη διαμαρτυρία θεολόγων για «El diablo»: Aποτελεί πρόκληση στη ψυχή μας

«Ως Κύπρος ενδιαφερόμαστε να βρεθούμε στην 1η θέση, αλλά όχι και στο όνομα του διαβόλου»
Ελλάδα

Συνελήφθη ο εφοπλιστής Μιχάλης Ζολώτας

Για τα αδικήματα που διέπραξε προβλέπεται ποινή φυλάκισης 3 ετών και άνω

Αυξήθηκαν οι διασωληνωμένοι ασθενείς στην Ελλάδα, ανακοινώθηκαν 1.269 κρούσματα

Παραμένει τετραψήφιος ο αριθμός των νέων περιστατικών κορωνοϊού

Αλλαγές στο Μαξίμου, παραιτήθηκε ο Εκπρόσωπος της ελλαδικής Κυβέρνησης

Ο Χρήστος Ταραντίλης επικαλέστηκε οικογενειακούς λόγους
Διεθνή

"Σαρώνει" την παγκόσμια κοινότητα ο κορωνοϊός: Πάνω από 6χιλ νεκροί σε 24 ώρες

Ποια χώρα έχει την αρνητική πρωτιά στα κρούσματα και τους θανάτους λόγω Covid-19

Ο Τραμπ δεν αποκλείει το ενδεχόμενο να θέσει ξανά υποψηφιότητα το 2024

Όλα όσα δήλωσε στην πρώτη του δημόσια εμφάνιση αφότου εγκατέλειψε την εξουσία

Γερμανία: Διακοπές με πιστοποιητικό εμβολιασμού συζητούν ταξιδιωτικοί οργανισμοί

Ελπίζουν σε ένα κύμα ταξιδιωτών για τη θερινή περίοδο, παρά τον υψηλό αριθμό κρουσμάτων

tv news

Η Αγγελική μαθαίνει ποια είναι η κόρη της και το αποκαλύπτει στον Μιχάλη...

Δείτε εδώ όλες οι εξελίξεις της δραματικής σειράς του Alpha Κύπρου «Αγγελική»
Alpha TV Κύπρου

Η εξέλιξη του χειρουργείου του Οδυσσέα στην Ελβετία τούς ταράζει όλους!

«8 Λέξεις» Δείτε αυτή την εβδομάδα στα νέα συγκλονιστικά επεισόδια του 2ου κύκλου
Alpha TV Κύπρου

δείτε σήμερα

Δευ, 01/03/2021 - 09:30THE CHASE