Ψυχαγωγία

Kαι όμως το "'Ετσι ξαφνικά" του Ρέμου δόθηκε πρώτα στην...τρανσέξουαλ Ιωάννα

Συγκλονιστικά ήταν τα όσα διηγήθηκε η τρανσέξουαλ Ιωάννα που ζει στη Λεμεσό στην εκπομπή "24 ώρες" για τη ζωή της, τα παιδιά της, το bullying που δέχθηκε και την σεξουαλική επίθεση από ιερωμένο.

Η ίδια μεταξύ άλλων αναφέρθηκε και στην άγνωστη ιστορία με την επιτυχία "Έτσι ξαφνικά" του Αντώνη Ρέμου. Η τρανσέξουαλ Ιωάννα, όταν ήταν Γιάννης και τραγούδαγε σε νυχτερινό μαγαζί την πλησίασε η στιχουργός του τραγουδιού Γιούλα Γεωργίου και της έκανε πρόταση να τραγουδήσει την λαϊκή επιτυχία. Ο ιδιοκτήτης και συνθέτης του μαγαζιού που δούλευε, απέρριψε τα τραγούδια, θεωρώντας τα "βλακείες"

Δείτε τα όσα εκμυστηρεύτηκε 

Tραγούδαγα για οικονομικούς λόγους στις Ρωγμές και ήρθε η Γιούλα Γεωργίου, αυτή που έγραψε το "Έτσι ξαφνικά" στον Αντώνη Ρέμο. Με άκουσε, με πλησίασε και μου είπε έχεις πολύ ταλέντο.

Το είχε καταλάβει και ο συνθέτης που είχε το μπαρ. Μου χάρισε τραγούδια, τα οποία μετά τα έδωσε στον Αντώνη Ρέμο. Μου είπε να πάω στην Αθήνα να με βοηθήσει. Την συγκίνησε η ευαισθησία μου, ήμουν ένα στιλ θηλυκού Βοσκόπουλου.

Ο συνθέτης που δούλευα στο μαγαζί του, απέρριψε τις τεράστιες επιτυχίες που μετά τραγούδησε ο Αντώνης Ρέμος και μου είπε "τί βλακείες είναι αυτές"; Μπορούσα να το τραγουδήσω εγώ και να πάω στην Αθήνα.

Μου έδωσε το "Έτσι ξαφνικά", ας είναι ευλογημένη η Γιούλα. Τρελάθηκα όταν το άκουσα από τον Αντώνη Ρέμο

Δείτε όσα δήλωσε στο 1.20" 

Επόμενο άρθρο

Συγκλονίζει η σεξουαλική επίθεση Μητροπολίτη στην...τρανσέξουαλ Ιωάννα(ΒΙΝΤΕΟ)

Οι επιφανείς πελάτες της, το bullying στο στρατό και όσα έγιναν στο κλειδωμένο κελί
15/09/2019 - 12:07

ΣχετικέςΕιδήσεις

"24 ΩΡΕΣ" μαζί με τον 57χρονο δασοπυροσβέστη που έγινε…ιερέας (ΦΩΤΟ)

Αποκαλύπτει τους λόγους που τον οδήγησαν στην ιεροσύνη ταξιδεύοντάς μας στο μαγικό Όμοδος
20/01/2020 - 10:51

Η στιγμή που η Μυροφόρα ζητά να κλείσουν οι κάμερες και "σπάει" τη σιωπή της

"To παιδί που μου πήραν οι Τούρκοι θα μου το φέρει ο Χριστός πριν πεθάνω"
19/01/2020 - 16:12

"Έσύραν στο μωρό μου μια σιπεθκιά, μου το πήραν για να γιάνει και δεν το ξανάδα"

"Ραγίζει καρδιές" η συγκλονιστική ιστορία της Μυροφόρας για τον αγνοούμενο γιο της
18/01/2020 - 14:50

"Έχω την ελπίδα μέσα μου ότι ο Χριστός εν θα με αφήκει να "πάω" χωρίς να τον δω"

"24 ΩΡΕΣ": Aύριο στις 21:15 στον Αlpha Kύπρου με μια άκρως συγκινητική ιστορία
17/01/2020 - 11:59

"24 ΩΡΕΣ" με τη Μυροφόρα Γεωργίου, τη μάνα ενός αγνοούμενου (ΒΙΝΤΕΟ)

Γιατί πιστεύει ότι ο γιος της ζει και πώς ένας Τούρκος ισχυρίστηκε ότι ήταν το παιδί της
14/01/2020 - 11:38

"Μόλις άκουσα την λέξη "ένοχος" έκλαιγα από χαρά" (ΒΙΝΤΕΟ)

"24 ΩΡΕΣ": Aπόψε στις 21:15 με μια ιστορία βιασμού που συγκλονίζει
11/01/2020 - 14:16

περισσότερες ειδήσεις

Κύπρος

Ταξιτζήδες σε ρόλο τροχονόμων στους κυπριακούς δρόμους

Κατάρτισαν σχέδιο παρακολούθησης της τροχαίας κίνησης και συλλογής πληροφοριών

€95.000.000 το κόστος για ανέγερση νέου κτηρίου Βουλής και Αρχαιολογικού Πάρκου

Ο χρόνος αποπεράτωσης των κατασκευαστικών εργασιών είναι 54 μήνες

Δρομολογούνται λύσεις για τα ΤΑΕΠ Λεμεσού και Πάφου (ΒΙΝΤΕΟ)

Καθοριστικοί για τα δημόσια νοσηλευτήρια οι επόμενοι έξι μήνες
Ελλάδα

Συναγερμός στο «Ελ. Βενιζέλος» για ύποπτο κρούσμα κορονοϊού

Πρόκειται για παιδί που ταξίδεψε στην Ελλάδα από την Κίνα

Σε τέσσερις φορές ισόβια καταδικάστηκε ο Κώστας Πάσσαρης

Το Μικτό Ορκωτό Εφετείο Αθήνας δεν αναγνώρισε κανένα ελαφρυντικό στον διαβόητο κακοποιό

«Προσβλέπω σε μια κοινωνία που ατενίζει με αισιοδοξία το μέλλον»

Οι πρώτες δηλώσεις της νέας Προέδρου της Ελληνικής Δημοκρατίας
Διεθνή

Η ΕΕ επιβεβαιώνει την στήριξή της στον Χουάν Γκουαϊδό

Δεν ανακοίνωσε μέτρα για να επηρεάσει την πολιτική διαδικασία στη χώρα του

Σε καραντίνα εκατομμύρια άνθρωποι στην Κίνα

Αύριο η κρίσιμη απόφαση του ΠΟΥ εάν θα κηρύξει παγκόσμιο συναγερμό

Σεισμός 5,1 Ρίχτερ στην Τουρκία

Από τη σεισμική δόνηση «ταρακουνήθηκαν» και τα νησιά του Αιγαίου. 

tv news

Μάξιμος και Νικηφόρος βρίσκονται σε δεινή θέση, με τους τοκογλύφους να πιέζουν..

Δείτε αυτή την εβδομάδα στα νέα επεισόδια της σειράς «Αστέρια Στην Άμμο»
Alpha TV Κύπρου

Ο Χατζής προχωράει το σχέδιό του να απομακρύνει την Μαρίνα από τον Μιχάλη...

«Γυναίκα Χωρίς Όνομα» Δείτε στα νέα συγκλονιστικά επεισόδια της εβδομάδας
Alpha TV Κύπρου

δείτε σήμερα

Πέμ, 23/01/2020 - 06:00DIVIDED