Ψυχαγωγία

Kαι όμως το "'Ετσι ξαφνικά" του Ρέμου δόθηκε πρώτα στην...τρανσέξουαλ Ιωάννα

Συγκλονιστικά ήταν τα όσα διηγήθηκε η τρανσέξουαλ Ιωάννα που ζει στη Λεμεσό στην εκπομπή "24 ώρες" για τη ζωή της, τα παιδιά της, το bullying που δέχθηκε και την σεξουαλική επίθεση από ιερωμένο.

Η ίδια μεταξύ άλλων αναφέρθηκε και στην άγνωστη ιστορία με την επιτυχία "Έτσι ξαφνικά" του Αντώνη Ρέμου. Η τρανσέξουαλ Ιωάννα, όταν ήταν Γιάννης και τραγούδαγε σε νυχτερινό μαγαζί την πλησίασε η στιχουργός του τραγουδιού Γιούλα Γεωργίου και της έκανε πρόταση να τραγουδήσει την λαϊκή επιτυχία. Ο ιδιοκτήτης και συνθέτης του μαγαζιού που δούλευε, απέρριψε τα τραγούδια, θεωρώντας τα "βλακείες"

Δείτε τα όσα εκμυστηρεύτηκε 

Tραγούδαγα για οικονομικούς λόγους στις Ρωγμές και ήρθε η Γιούλα Γεωργίου, αυτή που έγραψε το "Έτσι ξαφνικά" στον Αντώνη Ρέμο. Με άκουσε, με πλησίασε και μου είπε έχεις πολύ ταλέντο.

Το είχε καταλάβει και ο συνθέτης που είχε το μπαρ. Μου χάρισε τραγούδια, τα οποία μετά τα έδωσε στον Αντώνη Ρέμο. Μου είπε να πάω στην Αθήνα να με βοηθήσει. Την συγκίνησε η ευαισθησία μου, ήμουν ένα στιλ θηλυκού Βοσκόπουλου.

Ο συνθέτης που δούλευα στο μαγαζί του, απέρριψε τις τεράστιες επιτυχίες που μετά τραγούδησε ο Αντώνης Ρέμος και μου είπε "τί βλακείες είναι αυτές"; Μπορούσα να το τραγουδήσω εγώ και να πάω στην Αθήνα.

Μου έδωσε το "Έτσι ξαφνικά", ας είναι ευλογημένη η Γιούλα. Τρελάθηκα όταν το άκουσα από τον Αντώνη Ρέμο

Δείτε όσα δήλωσε στο 1.20" 

Επόμενο άρθρο

Συγκλονίζει η σεξουαλική επίθεση Μητροπολίτη στην...τρανσέξουαλ Ιωάννα(ΒΙΝΤΕΟ)

Οι επιφανείς πελάτες της, το bullying στο στρατό και όσα έγιναν στο κλειδωμένο κελί
15/09/2019 - 12:07

ΣχετικέςΕιδήσεις

"Oι συμμαθητές μου με έλεγαν...τράουλλο, άρρωστο και με έβλεπαν σαν σκουπίδι"

Ο ταλαντούχος μουσικός Μιχάλης Μεταξάς μιλά για το bullying που βίωσε στο δημοτικό
20/10/2019 - 12:26

Ο Μιχάλης βίωσε ρατσισμό,bullying, κοροϊδία...ξυλοδαρμό και φοβάται ως σήμερα

Η ιστορία του Μιχάλη Μεταξά και το...θαύμα ζωής μέσω της μουσικής
19/10/2019 - 16:14

«24 Ώρες» με τον χαρισματικό Μιχάλη Μεταξά (ΒΙΝΤΕΟ)

Ο νεαρός με το σύνδρομο Tourette... μαγεύει με τις μελωδίες του
17/10/2019 - 14:41

«24 ΩΡΕΣ» με τους υπό κάλυψη αστυνομικούς της ΥΚΑΝ

Ο πόλεμος με τους εμπόρους ναρκωτικών, τα φορτία θανάτου και οι κίνδυνοι...
12/10/2019 - 11:33

Ο Νίκος Μουρατίδης "καίει"...Φουρέιρα, Βανδή, Βίσση, Αργυρό, Ρουβά και Ρέμο!

Έριξε τα πυρά του στους δημοφιλείς τραγουδιστές και ξεσπά για τις επιλογές τους
10/10/2019 - 11:04

Αντώνης Ρέμος: Η διάκριση σε τουρνουά πόκερ και το τεράστιο ποσό που κέρδισε

Σε τουρνουά πόκερ που διεξήχθη στη Βαρκελώνη διακρίθηκε ο τραγουδιστής
04/10/2019 - 10:56

περισσότερες ειδήσεις

Κύπρος

Mήπως έχετε δει τη 16χρονη Rooza από το Ιράν; (ΦΩΤΟ)

Καταγγέλθηκε στην Αστυνομία ότι ελλείπει από την οικία της στη Λευκωσία

Τίποτα ύποπτο ή επικίνδυνο στις βαλίτσες έξω από το σπίτι του serial killer

Τι αναφέρει η Αστυνομία για τις έρευνες που διεξήγαγε το πρωί στη Λακατάμια

19χρονη: "Είμαι πολύ καλά μορφωμένη και δεν υπάρχει περίπτωση να τα έγραψα εγώ"

Tι ισχυρίζεται η κατηγορούμενη στην υπόθεση "ομαδικού βιασμού" για την κατάθεση της
Ελλάδα

Ελλάδα: Πολιτική αντιπαράθεση για το "όχι" των Ευρωπαίων στη Β. Μακεδονία

Ο ΣΥΡΙΖΑ επιτέθηκε στην Κυβέρνηση και έλαβε σκληρή απάντηση

Ελλάδα: Εντοπίστηκε αποθήκη με πάνω από 30.000 είδη «μαϊμού»

Συνελήφθησαν πέντε άτομα και σε βάρος τους σχηματίσθηκε δικογραφία
Διεθνή

Οι Κούρδοι πετούν ντομάτες στα αμερικανικά κομβόι στη Συρία (ΒΙΝΤΕΟ)

Κάποτε τους υποδέχονταν με λουλούδια ως ήρωες

Brexit: Απορρίφθηκε νέα ψηφοφορία στη Βουλή επί της συμφωνίας εξόδου

Ο Πρόεδρος της Βουλής είπε όχι στον Μπόρις Τζόνσον

Ινδία: Γιατί φόρεσαν χαρτόκουτα στα κεφάλια μαθητών;

Το αμφιλεγόμενο μέτρο που προκάλεσε μεγάλες αντιδράσεις

tv news

Ο Μάξιμος σε αναμονή των αποτελεσμάτων της εξέτασης DNA δεν μπορεί να πει τίποτα

Δείτε αυτή την εβδομάδα στα νέα επεισόδια της σειράς «Αστέρια Στην Άμμο» στον Alpha Κύπρου
Alpha TV Κύπρου

Η Μαρίνα σε μια αμήχανη συνάντηση με Ιωάννα και Μιχάλη, που θα την περιπλέξει...

«Γυναίκα Χωρίς Όνομα» Δείτε στα νέα συγκλονιστικά επεισόδια της εβδομάδας
Alpha TV Κύπρου

δείτε σήμερα

Δευ, 21/10/2019 - 19:30ΑΣΤΕΡΙΑ ΣΤΗΝ ΑΜΜΟ