Ψυχαγωγία

Κάννες 2019: Βράβευσαν τη... σκυλίτσα του Ταραντίνο!

H Μπράντι, η σκυλίτσα που συνοδεύει τον Μπραντ Πιτ στην ταινία "Μια φορά και έναν καιρό στο Χόλιγουντ" του Κουέντιν Ταραντίνο, η οποία υποδύεται έναν βασικό ρόλο στην πλοκή της ταινίας, βραβεύτηκε σήμερα με το Palm Dog καλύτερης σκυλίσιας ερμηνείας στις Κάννες.

"Αφιερώνω το βραβείο αυτό στην υπέροχη ηθοποιό μου, τη Μπράντι", αντέδρασε ο Κουέντιν Ταραντίνο παραλαμβάνοντας το Palm Dog Wamiz κατά τη διάρκεια ειδικής τελετής στην παραλία. "Η ταινία συγκίνησε την κριτική επιτροπή χάρη στην απίστευτη ερμηνεία του θηλυκού πίτμπουλ Μπράντι", υπογράμμισε ο Τόμπι Ρόουζ, ο δημιουργός του βραβείου.

Το Palm Dog, που θεσπίστηκε από αγγλοσάξονες κριτικούς του κινηματογράφου, απονέμεται κάθε χρόνο στις Κάννες από το 2001.

Βραβεύει την καλύτερη ερμηνεία σκύλου σε ταινία που μετέχει στο διαγωνιστικό τμήμα του φεστιβάλ των Καννών, είτε με σάρκα και οστά ... είτε σε ταινία κινουμένων σχεδίων. Κατά το παρελθόν το βραβείο δόθηκε στο αρσενικό τζακ ράσελ Ούγκι που έπαιξε στην ταινία "Ο Αρτίστας".

Πηγή
ΑΠΕ-ΜΠΕ
Επόμενο άρθρο

Ο Λούης σχολιάζει τον... "Sin boy" και το "Μama"! (ΒΙΝΤΕΟ)

Οι ξεκαρδιστικές ατάκες του γνωστού stand up comedian για το τραγούδι που έγινε viral
25/05/2019 - 16:46

ΣχετικέςΕιδήσεις

Οι λαμπερές εμφανίσεις στο amfAR Gala! (ΦΩΤΟ)

Ποιες έκλεψαν τις εντυπώσεις στο ετήσιο φιλανθρωπικό πάρτι
24/05/2019 - 14:00

Κάννες 2019: Μπραντ Πιτ και Λεονάρντο Ντι Κάπριο μαζί στο κόκκινο χαλί! (ΦΩΤΟ)

Η κοινή τους εμφάνιση προκάλεσε ντελίριο και σχολιάστηκε όσο καμιά άλλη
22/05/2019 - 16:04

Η Μόνικα Μπελούτσι εντυπωσίασε στο Φεστιβάλ Καννών! (ΦΩΤΟ)

Μαγνήτισε όλα τα φλας των φωτογράφων με την εμφάνιση της
20/05/2019 - 14:56

Κάννες 2019: Η Τόνια Σωτηροπούλου εντυπωσίασε στο κόκκινο χαλί! (ΦΩΤΟ)

Με τον Κωστή Μαραβέγια στο πλευρό της και η δημιουργία Ελλήνων σχεδιαστών που επέλεξε
20/05/2019 - 10:30

Κάννες 2019: Οι λαμπερές εμφανίσεις στο κόκκινο χαλί (ΦΩΤΟ)

Πρεμιέρα της βιογραφικής ταινίας "Rocketman" που αναφέρεται στη ζωή του Έλντον Τζον
17/05/2019 - 10:39

Eλένη Μενεγάκη: H συνάντηση που δεν περίμενε κανείς!

Όλα τα βλέμματα στραμμένα πάνω τους
17/05/2018 - 11:25

περισσότερες ειδήσεις

Κύπρος

Aυτά είναι τα δικαιώματα του Νίκου Μεταξά στις Κεντρικές Φυλακές (ΒΙΝΤΕΟ)

Ο ποινικολόγος Γιάννης Πολυχρόνης αναλύει την δίκη "express" του serial killer

Η παγκόσμια πρωτοτυπία του Νίκου Μεταξά (ΒΙΝΤΕΟ)

Τι κάνει τρομερή εντύπωση σε εμπειρογνώμονες και τι θα ήθελαν να τον ρωτήσουν

Εισφορές εις μνήμη του Δημήτρη Χριστόφια

Το ΑΚΕΛ ανακοινώνει τους τραπεζικούς λογαριασμούς των δυο ταμείων
Ελλάδα

Δωδεκάχρονος έπεσε από τρακτέρ και τραυματίστηκε θανάσιμα

Μεταφέρθηκε στο νοσοκομείο των Σερρών όπου διαπιστώθηκε ο θάνατός του

19χρονος "έσβησε" ενώ έπαιζε μπάσκετ

Φως στα αίτια θανάτου του θα ρίξει η νενομισμένη νεκροτομή επί της σορού του

Συναγερμός στις αρχές για την εξαφάνιση 15χρονης (ΦΩΤΟ)

Η Αστυνομία δίνει στη δημοσιότητα φωτογραφία της
Διεθνή

Επιβεβαιώσεις για τα δικαιώματα της αντιπροσωπείας της στην ΚΣΣΕ ζητά η Ρωσία

Εγκρίθηκε ψήφισμα που επιτρέπει στους Ρώσους βουλευτές να συμμετέχουν στη Σύνοδο

Έκκληση Συμβουλίου Ασφαλείας για μείωση της ένταξης μεταξύ ΗΠΑ-Ιράν

Η Ρωσία κάνει πλάτες στην Τεχεράνη για τις επιθέσεις σε δεξαμενόπλοια

Περιορίζονται οι πιθανότητες ο Βέμπερ να εκλεγεί νέος Πρόεδρος της Κομισιόν

Ζυμώσεις σε όλα τα επίπεδα για τον επόμενο Πρόεδρο της Ευρωπαϊκής Επιτροπής

tv news

Η επιστροφή των νεονύμφων στο σπίτι τους προσγειώνει στην πραγματικότητα...

Η δολοφονική επίθεση του Σωκράτη λήγει με τη σύλληψή του «To Τατουάζ» Τρίτη: Νέο Επεισόδιο
Alpha TV Κύπρου

Η Λίλιαν παροτρύνει την Κάτια να πει στην Μαρίνα την όλη την αλήθεια...

Η Μαρίνα εξακολουθεί να φοβάται την Κάτια... «Γυναίκα Χωρίς Όνομα»Τρίτη Νέο Επεισόδιο
Alpha TV Κύπρου

δείτε σήμερα

Τρί, 25/06/2019 - 15:00ΤΟ ΣΟΪ ΣΟΥ