Ψυχαγωγία

Κ.Γαβριήλ: "Ίσως περνώ από στάδια κατάθλιψης-Προσπαθώ να διαχειριστώ τη μοναξιά"

Καλεσμένος στην εκπομπή «Με αγάπη Χριστιάνα» βρέθηκε ο Κωνσταντίνος Γαβριήλ. Ο γνωστός ηθοποιός ανάμεσα σε άλλα μίλησε στην Χριστιάνα Αριστοτέλους για την προσωπική του ζωή, τη μοναξιά, την κατάθλιψη αλλά και την τηλεόραση. Ο ίδιος δήλωσε:

Παλεύω να εξοικειωθώ με πολλά πράγματα της μοναξιάς μου.

Η σχέση μου τελείωσε πριν από τρία χρόνια αλλά οι εποχές είναι πολύ δύσκολες σε προσωπικό επίπεδο. Είμαι άνθρωπος που νομίζω δεν μπορεί να το αποδεχτεί. Είμαι αθεράπευτα ρομαντικός σαν άνθρωπος. Η εποχή είναι καταστροφική για κάθε ρομαντισμό. Με ενοχλεί ότι οι άνθρωποι μετέτρεψαν τις ζωές τους σε προφίλ και ότι βλέπουν τη ζωή τους σαν να παίζουν σε ηλεκτρονικό παιχνίδι.

Επειδή ήμουν χρόνια σε σχέση και όταν βγήκα έξω στη «ζούγκλα» έπρεπε να το αντιμετωπίσω. Με ξένισε το πως διαχειρίζονται τον εαυτό τους άντρες, γυναίκες. Δεν είναι όλοι αλλά και εγώ μπορεί να κλείστηκα στον εαυτό μου. όταν δοκιμάσεις κάτι και κάθε φορά αποτυγχάνει για όμοιους λόγους, κλείνεσαι περισσότερο στον εαυτό σου. Προσπαθώ να διαχειριστώ την μοναξιά μου. Την αποδέχομαι σαν μόνιμη μέχρι αποδείξεως του εναντίου. Ίσως περνώ από στάδια κατάθλιψης. Βιώνω ένα πεσιμισμό. Είμαι σε μια άρνηση να βγω προς τα έξω. Νομίζω θα περάσει.

Ψάχνω τον εαυτό μου, τον χάνω τον ξαναβρίσκω.

Δυο εβδομάδες είχα μείνει χωρίς πρόβες και δεν μπορούσα να το διαχειριστώ.

Αγαπώ την τηλεόραση όταν γίνεται καλά. Έκανα ήδη ένα γύρισμα για το Κάρμα. Αν έρθει και έρθει με συνθήκες καλές εννοείται είναι ευπρόσδεκτη.

Δείτε ολόκληρη τη συνέντευξη:

 

Επόμενο άρθρο

Βαγγέλης Κακουριώτης: «Είμαι έτοιμος να πάω Eurovision» (ΒΙΝΤΕΟ)

Όσα δήλωσε ο νεαρός δημοφιλής τραγουδιστής για τον διαγωνισμό τραγουδιού
11/10/2019 - 16:14

ΣχετικέςΕιδήσεις

Εκτός από το πάνελ του “Με αγάπη Χριστιάνα” ο Χάρης Παπαθεοχάρους – Τι συνέβη;

Η αποκάλυψη της Χριστιάνας Αριστοτέλους για το παρασκήνιο και ο “αντικαταστάτης”
13/01/2021 - 16:16

Η Χριστιάνα Αριστοτέλους σε ρόλο "σκληρού chaser" έναντι των συνεργατών της(VID)

Ετοιμαστείτε για ένα special επεισόδιο απόψε στις 19:20 στον Alpha Κύπρου
25/12/2020 - 11:17

H μεγάλη "κόντρα" της Αριστοτέλους και των συνεργατών της στο "The Chase" (ΦΩΤΟ)

Ετοιμαστείτε για ένα special επεισόδιο την Παρασκευή 25 Δεκεμβρίου στις 19:20 στον Alpha
22/12/2020 - 15:06

«Με αγάπη Χριστιάνα»: Μια εκπομπή αφιερωμένη στο Καραϊσκάκειο Ίδρυμα! (ΦΩΤΟ)

Στη διάρκεια της εκπομπής θα "ανοίξουν" τηλεφωνικές γραμμές εισφορών
06/10/2020 - 19:13

Backstage από την σειρά "Κάμπινγκ" που κάνει την πολυαναμενόμενη Πρεμιέρα

Απόψε στις 21:20 “δίνει ραντεβού” με την πιο ανατρεπτική ιστορία