Ψυχαγωγία

Κ.Γαβριήλ: "Ίσως περνώ από στάδια κατάθλιψης-Προσπαθώ να διαχειριστώ τη μοναξιά"

Καλεσμένος στην εκπομπή «Με αγάπη Χριστιάνα» βρέθηκε ο Κωνσταντίνος Γαβριήλ. Ο γνωστός ηθοποιός ανάμεσα σε άλλα μίλησε στην Χριστιάνα Αριστοτέλους για την προσωπική του ζωή, τη μοναξιά, την κατάθλιψη αλλά και την τηλεόραση. Ο ίδιος δήλωσε:

Παλεύω να εξοικειωθώ με πολλά πράγματα της μοναξιάς μου.

Η σχέση μου τελείωσε πριν από τρία χρόνια αλλά οι εποχές είναι πολύ δύσκολες σε προσωπικό επίπεδο. Είμαι άνθρωπος που νομίζω δεν μπορεί να το αποδεχτεί. Είμαι αθεράπευτα ρομαντικός σαν άνθρωπος. Η εποχή είναι καταστροφική για κάθε ρομαντισμό. Με ενοχλεί ότι οι άνθρωποι μετέτρεψαν τις ζωές τους σε προφίλ και ότι βλέπουν τη ζωή τους σαν να παίζουν σε ηλεκτρονικό παιχνίδι.

Επειδή ήμουν χρόνια σε σχέση και όταν βγήκα έξω στη «ζούγκλα» έπρεπε να το αντιμετωπίσω. Με ξένισε το πως διαχειρίζονται τον εαυτό τους άντρες, γυναίκες. Δεν είναι όλοι αλλά και εγώ μπορεί να κλείστηκα στον εαυτό μου. όταν δοκιμάσεις κάτι και κάθε φορά αποτυγχάνει για όμοιους λόγους, κλείνεσαι περισσότερο στον εαυτό σου. Προσπαθώ να διαχειριστώ την μοναξιά μου. Την αποδέχομαι σαν μόνιμη μέχρι αποδείξεως του εναντίου. Ίσως περνώ από στάδια κατάθλιψης. Βιώνω ένα πεσιμισμό. Είμαι σε μια άρνηση να βγω προς τα έξω. Νομίζω θα περάσει.

Ψάχνω τον εαυτό μου, τον χάνω τον ξαναβρίσκω.

Δυο εβδομάδες είχα μείνει χωρίς πρόβες και δεν μπορούσα να το διαχειριστώ.

Αγαπώ την τηλεόραση όταν γίνεται καλά. Έκανα ήδη ένα γύρισμα για το Κάρμα. Αν έρθει και έρθει με συνθήκες καλές εννοείται είναι ευπρόσδεκτη.

Δείτε ολόκληρη τη συνέντευξη:

 

Επόμενο άρθρο

Βαγγέλης Κακουριώτης: «Είμαι έτοιμος να πάω Eurovision» (ΒΙΝΤΕΟ)

Όσα δήλωσε ο νεαρός δημοφιλής τραγουδιστής για τον διαγωνισμό τραγουδιού
11/10/2019 - 16:14

ΣχετικέςΕιδήσεις

Η Στέλλα Στυλιανού αποκαλύπτει εάν θα επέστρεφε στο ψυχαγωγικό κομμάτι (ΒΙΝΤΕΟ)

Όσα ανέφερε για τη καραντίνα, τα επαγγελματικά σχέδια και το "άγριο" πρωινό ξύπνημα
24/04/2020 - 07:31

Η Κορτζιά αποκάλυψε γιατί...ξέμειναν με τον Πιέρο σε διαφορετικές χώρες (ΒΙΝΤΕΟ)

Περιέγραψε τη δύσκολη περίοδο που αντιμετωπίζει ο σύζυγός της στην Αστάνα
31/03/2020 - 14:48

"Ξέσπασε" ο Μάριος Αθανασίου για τη λανθασμένη αντιμετώπιση της απιστίας(ΒΙΝΤΕΟ)

Όσα ανέφερε για τον ρόλο στο "Έρωτας Μετά" και τη δική του φιλοσοφία περί προδοσίας
27/03/2020 - 07:35

H κόρη της Έμιλυς Κολιανδρή "εισέβαλε" στο πλάνο ενώ έκανε συνέντευξη (ΒΙΝΤΕΟ)

Είδαμε για πρώτη φορά τη μικρή Σμαράγδα - Ποια ήταν η αντίδρασή της ηθοποιού;
25/03/2020 - 13:33

H Κολιανδρή αποκαλύπτει τι επιφυλάσσει ο ρόλος της στο "Έρωτας μετά" (ΒΙΝΤΕΟ)

Όσα ανέφερε για τη νέα σειρά του Alpha Κύπρου που θα καθηλώσει
25/03/2020 - 08:50

Αισιόδοξα μηνύματα από την Κίνα στέλνει Ελληνίδα φοιτήτρια (ΒΙΝΤΕΟ)

Η κατάσταση που επικρατεί στη χώρα όπου ξέσπασε η πανδημία του κορωνοϊού
18/03/2020 - 17:12

περισσότερες ειδήσεις

Κύπρος

Μιχαηλίδης στον Alpha: Σου δίνω WiFi, όμως βλέπω ό,τι περνά από τη συσκευή σου

Οι «κομάντος» της κυβερνοασφάλειας, τα υποψήφια θύματα και η...παραγωγική καραντίνα

Πτήση ζωής για 208 αδέσποτους σκύλους (BINTEO)

Πέταξαν με ναυλωμένη πτήση από Λάρνακα προς Βέλγιο με cargo αεροσκάφος

"Πόλεμος" με ξύλα και μπουκάλια και φόντο οπαδικές διαφορές στη Στασικράτους

Άγριος πετροπόλεμος στο κέντρο της Λευκωσίας μεταξύ δύο ομάδων νεαρών
Ελλάδα

Προκαλεί Κύπρο & Ελλάδα ο Ακάρ: "Οι ένοπλες δυνάμεις της Τουρκίας είναι έτοιμες"

Κάλεσε στην Άγκυρα για συνομιλίες τον Έλληνα Υπουργό Εξωτερικών Νίκο Παναγιωτόπουλο

Πυρά εναντίον τουρκικής αστυνομίας στον Έβρο 'βλέπει' η νομαρχία Αδριανούπολης

Ισχυρίζεται ότι τα πυρά σταμάτησαν όταν η τουρκική αστυνομία πυροβόλησε στον αέρα

Έλληνας ΥΠΑΜ: Προετοιμαζόμαστε για όλα τα ενδεχόμενα απέναντι στην Τουρκία

«Μέσα σε όλα τα ενδεχόμενα συμπεριλαμβάνονται ασφαλώς και η στρατιωτική εμπλοκή»
Διεθνή

Τέσσερις στους δέκα Αμερικανούς εφάρμοσαν τα "γιατροσόφια" του Τραμπ (ΒΙΝΤΕΟ)

Συνεχίζει ακάθεκτος τις προκλητικές εμφανίσεις ο Τραμπ χωρίς μάσκα και μέτρα προφύλαξης

Γονάτισε για 8 λεπτά και 46 δευτερόλεπτα στη μνήμη Φλόιντ, ο Τριντό (ΒΙΝΤΕΟ)

Εμφανίστηκε σε διαδήλωση κατά του ρατσισμού και απέτισε φόρο τιμής στα θύματα

Σχέδιο εκεχειρίας από Δευτέρα, ανακοίνωσε ο Σίσι μετά από συνάντηση με Χαφτάρ

Νέα πρωτοβουλία για τον τερματισμό της σύγκρουσης στη Λιβύη

tv news

Ένα ατύχημα αλλάζει τα δεδομένα... Η Μαρίνα παίζει το τελευταίο της χαρτί...

«Γυναίκα Χωρίς Όνομα» Δείτε στα νέα συγκλονιστικά επεισόδια της εβδομάδας
Alpha TV Κύπρου

«Παράδοση Κατ' Οίκον» με καλεσμένο τον Κώστα Καζάκα με κέφι και αποκαλύψεις...

Πώς βίωσε τις μέρες της καραντίνας και ποια είναι τα πρόσωπα που του έχουν λείψει πιο πολύ
Alpha TV Κύπρου

δείτε σήμερα

Κυρ, 07/06/2020 - 00:15ΜΕΣΑΝΥΧΤΑ