Ψυχαγωγία

Κ.Γαβριήλ: "Ίσως περνώ από στάδια κατάθλιψης-Προσπαθώ να διαχειριστώ τη μοναξιά"

Καλεσμένος στην εκπομπή «Με αγάπη Χριστιάνα» βρέθηκε ο Κωνσταντίνος Γαβριήλ. Ο γνωστός ηθοποιός ανάμεσα σε άλλα μίλησε στην Χριστιάνα Αριστοτέλους για την προσωπική του ζωή, τη μοναξιά, την κατάθλιψη αλλά και την τηλεόραση. Ο ίδιος δήλωσε:

Παλεύω να εξοικειωθώ με πολλά πράγματα της μοναξιάς μου.

Η σχέση μου τελείωσε πριν από τρία χρόνια αλλά οι εποχές είναι πολύ δύσκολες σε προσωπικό επίπεδο. Είμαι άνθρωπος που νομίζω δεν μπορεί να το αποδεχτεί. Είμαι αθεράπευτα ρομαντικός σαν άνθρωπος. Η εποχή είναι καταστροφική για κάθε ρομαντισμό. Με ενοχλεί ότι οι άνθρωποι μετέτρεψαν τις ζωές τους σε προφίλ και ότι βλέπουν τη ζωή τους σαν να παίζουν σε ηλεκτρονικό παιχνίδι.

Επειδή ήμουν χρόνια σε σχέση και όταν βγήκα έξω στη «ζούγκλα» έπρεπε να το αντιμετωπίσω. Με ξένισε το πως διαχειρίζονται τον εαυτό τους άντρες, γυναίκες. Δεν είναι όλοι αλλά και εγώ μπορεί να κλείστηκα στον εαυτό μου. όταν δοκιμάσεις κάτι και κάθε φορά αποτυγχάνει για όμοιους λόγους, κλείνεσαι περισσότερο στον εαυτό σου. Προσπαθώ να διαχειριστώ την μοναξιά μου. Την αποδέχομαι σαν μόνιμη μέχρι αποδείξεως του εναντίου. Ίσως περνώ από στάδια κατάθλιψης. Βιώνω ένα πεσιμισμό. Είμαι σε μια άρνηση να βγω προς τα έξω. Νομίζω θα περάσει.

Ψάχνω τον εαυτό μου, τον χάνω τον ξαναβρίσκω.

Δυο εβδομάδες είχα μείνει χωρίς πρόβες και δεν μπορούσα να το διαχειριστώ.

Αγαπώ την τηλεόραση όταν γίνεται καλά. Έκανα ήδη ένα γύρισμα για το Κάρμα. Αν έρθει και έρθει με συνθήκες καλές εννοείται είναι ευπρόσδεκτη.

Δείτε ολόκληρη τη συνέντευξη:

 

Επόμενο άρθρο

Βαγγέλης Κακουριώτης: «Είμαι έτοιμος να πάω Eurovision» (ΒΙΝΤΕΟ)

Όσα δήλωσε ο νεαρός δημοφιλής τραγουδιστής για τον διαγωνισμό τραγουδιού
11/10/2019 - 16:14

ΣχετικέςΕιδήσεις

Έλενα Ευσταθίου:"Το ζαχαροπλαστείο είναι ο νέος μου επαγγελματικός χώρος"-ΒΙΝΤΕΟ

Τα σχόλια του κόσμου, οι influencers και το star system της Κύπρου
12/11/2019 - 16:42

Η Χριστιάνα Αριστοτέλους στις Κεντρικές Φυλακές (ΦΩΤΟ)

Δείτε φωτογραφίες από την επισκέψη της παρουσιάστριας και όσα δήλωσε για την εμπειρία της
11/11/2019 - 17:01

Κύπρια έχασε 90 κιλά και εκπροσωπεί τη χώρα μας σε Διαγωνισμό Αδυνατίσματος

Το παράδειγμα ζωής που αξίζει να ακολουθήσεις και πώς με μια ψήφο μπορείς να την βοηθήσεις
01/11/2019 - 12:14

Ανδρέας Ανδρεόπουλος: "Μικρότερος είχα καβαλήσει το καλάμι. Έχω υπάρξει αγενής."

Όσα δήλωσε για τον ρόλο του στις "8 Λέξεις" και την επιθυμία του κάνει οικογένεια
31/10/2019 - 17:27

περισσότερες ειδήσεις

Κύπρος

Αγνοείται 63χρονος άνδρας από τη Λευκωσία (ΦΩΤΟ)

Απουσιάζει από το χώρο διαμονής του τρεις μέρες

Πήγε να καψαλίσει χόρτα και προκάλεσε πυρκαγιά 58χρονος στην Πάφο

Λόγω των δυνατών ανέμων η φωτιά ξέφυγε του ελέγχου του άνδρα και προκάλεσε πυρκαγιά

Το ψυχογράφημα του 62χρονου ενόπλου της Ακρόπολης (ΒΙΝΤΕΟ)

Όσα περιγράφουν οι γείτονες και το πολύωρο θρίλερ στην οδό Ευέλθοντος
Ελλάδα

Ξεκίνησαν οι εκδηλώσεις για την 46η Επέτειο του Πολυτεχνείου

Την Κυριακή η μεγάλη πορεία με αυξημένα αστυνομικά μέτρα στο κέντρο της Αθήνας

Στις ΗΠΑ καταλήγει ο τζιχαντιστής που ήταν στη νεκρή ζώνη Τουρκίας-Ελλάδας

"Οι ΗΠΑ δεσμεύτηκαν να τον αποδεχτούν και ξεκίνησαν οι σχετικές διαδικασίες"

Ξεκίνησε το ταξίδι της ελπίδας στη Βοστόνη για τον μικρό Παναγιώτη-Ραφαήλ

"Χάρη στην αστείρευτη αγάπη σας κάνουμε το όνειρο μας πραγματικότητα!!! "
Διεθνή

Γαλλία: ένας νεκρός και ανυπολόγιστες ζημιές από τη σφοδρή χιονόπτωση

Έντονη κακοκαιρία πλήττει τα τελευταία 24ωρα τη χώρα προκαλώντας πληθώρα προβλημάτων

Μοράλες: «Για χάρη της Δημοκρατίας, μπορώ να μη συμμετέχω σε νέες εκλογές»

Ο πρώην Πρόεδρος της Βολιβίας δήλωσε την πρόθεσή του να υποχωρήσει αν χρειαστεί

Βέλγιο: Απόφοιτος Πολυτεχνείου ετών...εννέα

Ο μικρός Λόρεντ Σίμονς αναμένεται να αποφοιτήσει άμεσα ως ηλεκτρολόγος μηχανικός

tv news

«Soundtrack Of Love» Πέντε νέες ιστορίες που φωνάζουν τα πιο αληθινά "Σ’ΑΓΑΠΏ.."

Κυριακή 10 Νοεμβρίου στον Alpha Κύπρου. Παρουσιάζει η Χριστιάνα Αριστοτέλους (ΒΙΝΤΕΟ)
Alpha TV Κύπρου

Ένα συγκλονιστικό οδοιπορικό, με πλούσιο υλικό από εικόνες και συναισθήματα!

Οι «24 Ώρες» ταξιδεύουν στην Ουγκάντα της Αφρικής. Αυτό το Σάββατο το Μέρος Α' (ΒΙΝΤΕΟ)
Alpha TV Κύπρου

δείτε σήμερα

Σάβ, 16/11/2019 - 06:4560' ΕΛΛΑΔΑ