Ψυχαγωγία

Λούης Γεωργίου: "Περιμένω την μεγάλη ευκαιρία μου...τη στιγμή μου"(ΒΙΝΤΕΟ)

Ο δημοφιλής καλλιτέχνης Λούης Γεωργίου, βρέθηκε καλλιτέχνης στην εκπομπή "Με αγάπη Χριστιάνα" παρουσιάζοντας το τραγούδι του  "Story", το οποίο θεωρείται ραδιοφωνική επιτυχία και ένα απόλυτο καλοκαιρινό και ανεβαστικό τραγούδι 

Ο Λούης μίλησε για τις στιγμές που "ξέφυγε" από τα φώτα της δημοσιότητας, τη συνεργασία του με την Ελένη Φουρέιρα και Άννα Βίσση αλλά και τις σπουδές που έκανε στην Αγγλία. Ο ίδιος ανέφερε 

Κάνω tour με την Ελένη Φουρέιρα, δεν προλαβαίνουμε να κάνουμε διακοπές. Απλά ξεκλέβουμε κανένα πενθήμερο αλλά έχουμε δει όλη την Ελλάδα. Τα τελευταία τρία χρόνια συνεργαζόμαστε και έχουμε καλές σχέσεις. Έχουμε γίνει και πολύ καλοί φίλοι.

Έχουν περάσει 11 χρόνια από το X-Factor, χάρηκα πολύ αυτή την εμπειρία. Αν πήγαινα σήμερα δεν θα το χαιρόμουνα όπως τώρα. Ήταν δύσκολο στην αρχή με όλα τα φώτα πάνω σου. Τώρα το συνειδητοποιώ, ήμουν έφηβος και όταν γύρισα πίσω στην Κύπρο να συνεχίσω το σχολείο...σοκαρίστηκα. Ένιωθα ωραία, αλλά δεν μπορούσα να πάω για καφέ κάποιες φορές. Ζητούσα πολλές φορές λίγο χρόνο, για να μιλούσα με τους φίλους μου και το έβλεπαν σαν σνομπ αλλά δεν ήταν έτσι. Μετά όταν πήγα Αγγλία για σπουδές ηρέμησα. Είχαν πάρει τα μυαλά μου αέρα. Ας είμαστε ειλικρινείς.... Ήμουν 17 χρονών, όταν γίνεται όλο αυτό μέσα σε τρεις μήνες δεν μπορείς να το διαχειριστείς. Το παραδέχομαι, δεν είναι κάτι κακό. Στην δουλειά μας πρέπει να είσαι λίγο "ψώνιο". Άλλο τώρα όταν βγαίνεις στη σκηνή και άλλο όταν είμαι με τους φίλους μου.

 

Οι Δαίμονες ήταν η πιο μεγάλη επαγγελματική μου εμπειρία. Ήταν θίασος, δεν πίστευα θα περάσω γιατί ήταν πάνω από 1.500 άτομα. Θαυμάζω την Άννα Βίσση... Είμαι κοντά με τους γονείς μου και τα αδέρφια μου.

Όταν έπεσαν τα φώτα στην αρχή ηρέμησα αλλά μετά το αναζητούσα. Αλλά χρειαζόταν για να σπουδάσουμε. Σπούδαζα φωνητική και μουσική παραγωγή. Θα μπορούσα να διδάσκω και πιάνο και είναι στα σχέδια μου. Έχω κάνει πολύ καλές συνεργασίες αλλά ακόμα να έρθει η μεγάλη ευκαιρία και η στιγμή μου. 

Επόμενο άρθρο

Ντόρα Μακρυγιάννη:"Με προβληματίζει αυτή η ανασφάλεια του επαγγέλματος"(ΒΙΝΤΕΟ)

Όσα δήλωσε για την παράσταση "Μουχτάρης Ποσπαστός"
18/06/2019 - 17:40

ΣχετικέςΕιδήσεις

Κ.Γαβριήλ: "Ίσως περνώ από στάδια κατάθλιψης-Προσπαθώ να διαχειριστώ τη μοναξιά"

Όσα δήλωσε ο γνωστός ηθοποιός στην εκπομπή "Με αγάπη Χριστιάνα"
11/10/2019 - 17:21

Στέλλα Στυλιανού: "Είναι μέσα στα "θέλω" μου ο γάμος…" (ΒΙΝΤΕΟ)

"Σοκαρίστηκα... Δημιουργήθηκε ένα μπάχαλο στον σταθμό..."
04/10/2019 - 17:21

Απόστολος Γκλέτσος: "Παλιά ήμουν ψώνιο - Έχω περάσει πολλές αρρώστιες.."(ΒΙΝΤΕΟ)

Η πολιτική, η επιστροφή στην τηλεόραση και ο λόγος που μίλησε για τη σεξουαλική του ζωή
01/10/2019 - 17:41

Κώστας Μαρτάκης: "Δεν κρύβομαι - Είμαι πολύ ερωτευμένος..." (ΒΙΝΤΕΟ)

Τι θα απαντούσε σε πρόταση για να λάβει μέρος στη Eurovision;
30/09/2019 - 17:22

Ντόρα Μακρυγιάννη: "Άλλαξα πολύ αυτά τα δυο χρόνια..." (ΒΙΝΤΕΟ)

Όσα αποκάλυψε για τις εξελίξεις στη σειρά "Γυναίκα χωρίς όνομα"
27/09/2019 - 17:28

περισσότερες ειδήσεις

Κύπρος

Εντυπωσιακές εικόνες από την άσκηση Κύπρου - Γαλλίας στην ΑΟΖ (ΦΩΤΟ)

Μηνύματα αποφασιστικότητας και αλληλεγγύης έστειλε το «CYP/FRA/2019»

Δεν κατάφερε να κρατηθεί στη ζωή ο άτυχος Νεκτάριος (ΒΙΝΤΕΟ)

Πως έγινε το μοιραίο τροχαίο που του έκοψε το νήμα της ζωής του

Γιατρός φέρεται να καταχωρούσε "extra" εξετάσεις σε ασθενή (ΒΙΝΤΕΟ)

Νέα καταγγελία για κατάχρηση του συστήματος εξετάζει ο ΟΑΥ
Ελλάδα

Γίνε ο ήρωας του 18μηνου Παναγιώτη-Ραφαήλ (ΒΙΝΤΕΟ)

Πάσχει από τη νόσο της νωτιαίας μυϊκής ατροφίας τύπου 1, που πάσχει και ο μικρός Αντώνης

Αθήνα: Χημικά και κρότου λάμψης χρησιμοποίησε σε φοιτητές η ΕΛ.ΑΣ

Διαδηλωτές χτύπησαν με τα κοντάρια τους τις κλούβες της Αστυνομίας

Η κραυγή αγωνίας της μητέρας του μικρού Παναγιώτη Ραφαήλ (ΒΙΝΤΕΟ)

Μιλά στον Alpha για τον αγώνα να συγκεντρωθεί το ποσό και να μεταβεί το παιδί στην Αμερική
Διεθνή

Χτύπησαν κομβόι με δημοσιογράφους στη Συρία (ΒΙΝΤΕΟ)

«Σφαγή» αμάχων με 26 νεκρούς κατά την πέμπτη ημέρα της τουρκικής εισβολής

Τούρκος ΥΠΕΞ: Πάρτε τους Σύρους πρόσφυγες στις χώρες σας

"Ό,τι κι αν κάνουν, είτε για εμπάργκο όπλων είτε για κάτι άλλο, μας κάνει πιο δυνατούς"

Τουλάχιστον 26 άμαχοι σκοτώθηκαν κατά την πέμπτη ημέρα της "Ειρηνικής Άνοιξης"

130.000 άνθρωποι εκτοπίστηκαν από δυο πόλεις, σύμφωνα με εκτιμήσεις του ΟΗΕ

tv news

Ο καιρός που Οδυσσέας και Ηλιάνα πρέπει να επιστρέψουν στην Ελλάδα πλησιάζει..

Το ζευγάρι φοβάται... «8 Λέξεις» Δείτε στα νέα διπλά επεισόδια της εβδομάδας
Alpha TV Κύπρου

Ο Μάξιμος μαθαίνει από την Αλεξία ότι οι γονείς τους είχαν ερωτική σχέση...

Δείτε αυτή την εβδομάδα στα νέα επεισόδια της σειράς «Αστέρια Στην Άμμο» στον Alpha Κύπρου
Alpha TV Κύπρου

δείτε σήμερα

Κυρ, 13/10/2019 - 23:30ΜΕΣΑΝΥΧΤΑ