Ψυχαγωγία

Λούης Γεωργίου: "Περιμένω την μεγάλη ευκαιρία μου...τη στιγμή μου"(ΒΙΝΤΕΟ)

Ο δημοφιλής καλλιτέχνης Λούης Γεωργίου, βρέθηκε καλλιτέχνης στην εκπομπή "Με αγάπη Χριστιάνα" παρουσιάζοντας το τραγούδι του  "Story", το οποίο θεωρείται ραδιοφωνική επιτυχία και ένα απόλυτο καλοκαιρινό και ανεβαστικό τραγούδι 

Ο Λούης μίλησε για τις στιγμές που "ξέφυγε" από τα φώτα της δημοσιότητας, τη συνεργασία του με την Ελένη Φουρέιρα και Άννα Βίσση αλλά και τις σπουδές που έκανε στην Αγγλία. Ο ίδιος ανέφερε 

Κάνω tour με την Ελένη Φουρέιρα, δεν προλαβαίνουμε να κάνουμε διακοπές. Απλά ξεκλέβουμε κανένα πενθήμερο αλλά έχουμε δει όλη την Ελλάδα. Τα τελευταία τρία χρόνια συνεργαζόμαστε και έχουμε καλές σχέσεις. Έχουμε γίνει και πολύ καλοί φίλοι.

Έχουν περάσει 11 χρόνια από το X-Factor, χάρηκα πολύ αυτή την εμπειρία. Αν πήγαινα σήμερα δεν θα το χαιρόμουνα όπως τώρα. Ήταν δύσκολο στην αρχή με όλα τα φώτα πάνω σου. Τώρα το συνειδητοποιώ, ήμουν έφηβος και όταν γύρισα πίσω στην Κύπρο να συνεχίσω το σχολείο...σοκαρίστηκα. Ένιωθα ωραία, αλλά δεν μπορούσα να πάω για καφέ κάποιες φορές. Ζητούσα πολλές φορές λίγο χρόνο, για να μιλούσα με τους φίλους μου και το έβλεπαν σαν σνομπ αλλά δεν ήταν έτσι. Μετά όταν πήγα Αγγλία για σπουδές ηρέμησα. Είχαν πάρει τα μυαλά μου αέρα. Ας είμαστε ειλικρινείς.... Ήμουν 17 χρονών, όταν γίνεται όλο αυτό μέσα σε τρεις μήνες δεν μπορείς να το διαχειριστείς. Το παραδέχομαι, δεν είναι κάτι κακό. Στην δουλειά μας πρέπει να είσαι λίγο "ψώνιο". Άλλο τώρα όταν βγαίνεις στη σκηνή και άλλο όταν είμαι με τους φίλους μου.

 

Οι Δαίμονες ήταν η πιο μεγάλη επαγγελματική μου εμπειρία. Ήταν θίασος, δεν πίστευα θα περάσω γιατί ήταν πάνω από 1.500 άτομα. Θαυμάζω την Άννα Βίσση... Είμαι κοντά με τους γονείς μου και τα αδέρφια μου.

Όταν έπεσαν τα φώτα στην αρχή ηρέμησα αλλά μετά το αναζητούσα. Αλλά χρειαζόταν για να σπουδάσουμε. Σπούδαζα φωνητική και μουσική παραγωγή. Θα μπορούσα να διδάσκω και πιάνο και είναι στα σχέδια μου. Έχω κάνει πολύ καλές συνεργασίες αλλά ακόμα να έρθει η μεγάλη ευκαιρία και η στιγμή μου. 

Επόμενο άρθρο

Ντόρα Μακρυγιάννη:"Με προβληματίζει αυτή η ανασφάλεια του επαγγέλματος"(ΒΙΝΤΕΟ)

Όσα δήλωσε για την παράσταση "Μουχτάρης Ποσπαστός"
18/06/2019 - 17:40

ΣχετικέςΕιδήσεις

Χριστιάνα Αριστοτέλους: Μπήκε με τις φόρμες στο στούντιο για...γιόγκα! (ΒΙΝΤΕΟ)

Μας σύστησε την προσωπική της γυμνάστρια και αποκάλυψε τα μυστικά της
12/12/2019 - 17:33

Χριστουγεννιάτικη ατμόσφαιρα και στο… Γενικό Νοσοκομείο Λεμεσού (ΒΙΝΤΕΟ)

Η δωρεά της εκπομπής «Με αγάπη Χριστιάνα» και η αισιόδοξη ατμόσφαιρα που επικρατούσε
11/12/2019 - 19:38

Βίβιαν Νικολαΐδου: O λόγος που αποχώρησε από την τηλεόραση και τo...come back!

Όλα όσα εκμυστηρεύτηκε στην Χριστιάνα Αριστοτέλους και ο ρόλος που την συγκλόνισε
09/12/2019 - 18:15

Άθως Αντωνίου: H αποκάλυψη για την προσωπική του ζωή και ο...έρωτας του(ΒΙΝΤΕΟ)

Το πρόβλημα υγείας του πατέρα του και η σκέψη να καταφύγει στο Ευρωπαϊκό Δικαστήριο
05/12/2019 - 20:42

"Τηλεοπτική βόμβα" από Γεωργίου: Στα σκαριά η επιστροφή...τηλεοπτικής σειράς

Λίγη ώρα πριν πετάξει για Los Angeles ο ηθοποιός προέβη σε αποκαλύψεις
05/12/2019 - 20:05

Eιναι γεγονός! Η Αριστοτέλους ανακοίνωσε τη νέα συνεργάτη της εκπομπής(ΒΙΝΤΕΟ)

Η ραδιοφωνική παραγωγός που ξεκίνησε στην εκπομπή "Με αγάπη Χριστιάνα"
04/12/2019 - 17:04

περισσότερες ειδήσεις

Κύπρος

Κινητό οδηγεί τους ανακριτές στην ταυτότητα του νεκρού στο κέντρο της Λευκωσίας

Ενδείξεις ότι το πτώμα ανήκει στον 26χρονο καταζητούμενο για απόπειρα φόνου στο Σινά Όρος

Διένυσε 117 km από την Αγία Νάπα μέχρι τη Λεμεσό συνοδεύοντας άτομο ΑΜΕΑ

Η συγκινητική πράξη αγάπης και προσφοράς από τον νεαρό Ειρηναίο Ηλία

Αντί στη Λάρνακα βρέθηκαν στη Βηρυτό οι επιβάτες πτήσης από την Αθήνα

Οι κακές καιρικές συνθήκες ανάγκασαν τον πιλότο να ζητήσει εκτροπή προς τον Λίβανο
Ελλάδα

Στην Αθήνα ο Πρόεδρος του Κοινοβουλίου της Λιβύης

Συνάντηση με τον Έλληνα ομόλογο του παρουσία του Υπουργού Εξωτερικών

Καλαμάτα: Περιέλουσε με βενζίνη τη γυναίκα του και πήγε να την κάψει ζωντανή

Χαροπαλεύει στο νοσοκομείο με σοβαρά εγκαύματα η 39χρονη

Μητσοτάκης: Η Ευρώπη υψώνει τείχη απέναντι στην τουρκική προκλητικότητα

Θα ενημερώσει τους εταίρους του στη Σύνοδο Κορυφής για την τουρκική προκλητικότητα
Διεθνή

Υπό έλεγχο η πυρκαγιά στο μοναδικό αεροπλανοφόρο της Ρωσίας

10 άτομα οδηγήθηκαν στο νοσοκομείο για παροχή πρώτων βοηθειών

Ισραήλ: Ορίστηκε η ημερομηνία των νέων εκλογών

Συνεχίζεται η περίοδος διχασμού και πολιτικής αστάθειας

Τραμπ: «Χαλάρωσε Γκρέτα, χαλάρωσε!»

Την ειρωνεύτηκε μέσω Twitter για την «οργή» της για την κλιματική αλλαγή

tv news

Η Αλεξία απειλεί τον Νικηφόρο ότι θα αποκαλύψει όλη την αλήθεια στον Μάξιμο..

Δείτε αυτή την εβδομάδα στα νέα επεισόδια της σειράς «Αστέρια Στην Άμμο» στον Alpha Κύπρου
Alpha TV Κύπρου

O Νίκος οδηγεί την Κάτια κάπου απομονωμένα και προετοιμάζει τη δολοφονία της..

«Γυναίκα Χωρίς Όνομα» Δείτε στα νέα συγκλονιστικά επεισόδια της εβδομάδας
Alpha TV Κύπρου

δείτε σήμερα

Πέμ, 12/12/2019 - 18:00ALPHA NEWS