Ψυχαγωγία

Λούης Γεωργίου: "Περιμένω την μεγάλη ευκαιρία μου...τη στιγμή μου"(ΒΙΝΤΕΟ)

Ο δημοφιλής καλλιτέχνης Λούης Γεωργίου, βρέθηκε καλλιτέχνης στην εκπομπή "Με αγάπη Χριστιάνα" παρουσιάζοντας το τραγούδι του  "Story", το οποίο θεωρείται ραδιοφωνική επιτυχία και ένα απόλυτο καλοκαιρινό και ανεβαστικό τραγούδι 

Ο Λούης μίλησε για τις στιγμές που "ξέφυγε" από τα φώτα της δημοσιότητας, τη συνεργασία του με την Ελένη Φουρέιρα και Άννα Βίσση αλλά και τις σπουδές που έκανε στην Αγγλία. Ο ίδιος ανέφερε 

Κάνω tour με την Ελένη Φουρέιρα, δεν προλαβαίνουμε να κάνουμε διακοπές. Απλά ξεκλέβουμε κανένα πενθήμερο αλλά έχουμε δει όλη την Ελλάδα. Τα τελευταία τρία χρόνια συνεργαζόμαστε και έχουμε καλές σχέσεις. Έχουμε γίνει και πολύ καλοί φίλοι.

Έχουν περάσει 11 χρόνια από το X-Factor, χάρηκα πολύ αυτή την εμπειρία. Αν πήγαινα σήμερα δεν θα το χαιρόμουνα όπως τώρα. Ήταν δύσκολο στην αρχή με όλα τα φώτα πάνω σου. Τώρα το συνειδητοποιώ, ήμουν έφηβος και όταν γύρισα πίσω στην Κύπρο να συνεχίσω το σχολείο...σοκαρίστηκα. Ένιωθα ωραία, αλλά δεν μπορούσα να πάω για καφέ κάποιες φορές. Ζητούσα πολλές φορές λίγο χρόνο, για να μιλούσα με τους φίλους μου και το έβλεπαν σαν σνομπ αλλά δεν ήταν έτσι. Μετά όταν πήγα Αγγλία για σπουδές ηρέμησα. Είχαν πάρει τα μυαλά μου αέρα. Ας είμαστε ειλικρινείς.... Ήμουν 17 χρονών, όταν γίνεται όλο αυτό μέσα σε τρεις μήνες δεν μπορείς να το διαχειριστείς. Το παραδέχομαι, δεν είναι κάτι κακό. Στην δουλειά μας πρέπει να είσαι λίγο "ψώνιο". Άλλο τώρα όταν βγαίνεις στη σκηνή και άλλο όταν είμαι με τους φίλους μου.

 

Οι Δαίμονες ήταν η πιο μεγάλη επαγγελματική μου εμπειρία. Ήταν θίασος, δεν πίστευα θα περάσω γιατί ήταν πάνω από 1.500 άτομα. Θαυμάζω την Άννα Βίσση... Είμαι κοντά με τους γονείς μου και τα αδέρφια μου.

Όταν έπεσαν τα φώτα στην αρχή ηρέμησα αλλά μετά το αναζητούσα. Αλλά χρειαζόταν για να σπουδάσουμε. Σπούδαζα φωνητική και μουσική παραγωγή. Θα μπορούσα να διδάσκω και πιάνο και είναι στα σχέδια μου. Έχω κάνει πολύ καλές συνεργασίες αλλά ακόμα να έρθει η μεγάλη ευκαιρία και η στιγμή μου. 

Επόμενο άρθρο

Ντόρα Μακρυγιάννη:"Με προβληματίζει αυτή η ανασφάλεια του επαγγέλματος"(ΒΙΝΤΕΟ)

Όσα δήλωσε για την παράσταση "Μουχτάρης Ποσπαστός"
18/06/2019 - 17:40

ΣχετικέςΕιδήσεις

Backstage από την γενική πρόβα της εκπομπής "Με αγάπη Χριστιάνα" (ΦΩΤΟ)

Δευτέρα 7 Σεπτεμβρίου στις 15.30 στον Alpha Κύπρου
05/09/2020 - 22:33

"Με αγάπη Χριστιάνα": Άρχισε η αντίστροφη μέτρηση για την πρεμιέρα (ΒΙΝΤΕΟ)

Πότε κάνει πρεμιέρα η αγαπημένη απογευματινή εκπομπή;
04/09/2020 - 09:51

H Xριστιάνα επιστρέφει! Δείτε το trailer της εκπομπής με οικογενειακές στιγμές

Πότε θα κάνει πρεμιέρα η αγαπημένη απογευματινή εκπομπή;
17/08/2020 - 17:57

Η Στέλλα Στυλιανού αποκαλύπτει εάν θα επέστρεφε στο ψυχαγωγικό κομμάτι (ΒΙΝΤΕΟ)

Όσα ανέφερε για τη καραντίνα, τα επαγγελματικά σχέδια και το "άγριο" πρωινό ξύπνημα
24/04/2020 - 07:31

Η Κορτζιά αποκάλυψε γιατί...ξέμειναν με τον Πιέρο σε διαφορετικές χώρες (ΒΙΝΤΕΟ)

Περιέγραψε τη δύσκολη περίοδο που αντιμετωπίζει ο σύζυγός της στην Αστάνα
31/03/2020 - 14:48

περισσότερες ειδήσεις

Κύπρος

«Παραθυράκι» από το Υπ. Υγείας για οικιακούς βοηθούς από χώρες Κατηγορίας Γ'

Οι προϋποθέσεις που καθορίζονται στο σχετικό Διάταγμα

Ντύθηκε με τα ρούχα που ήθελε όταν έφυγε από την Κύπρο ο Ένζο

Τι διαπίστωσε η Επίτροπος Διοικήσεως για τις συνθήκες απέλασης του πρώην κατάδικου

"Πιάνει" δουλειά τη Δευτέρα η Ομάδα Πρόληψης Παράτυπης Μετανάστευσης

Νέα υπηρεσία στην Αστυνομία για κυκλώματα εμπορίας προσώπων και τρομοκρατίας
Ελλάδα

Εντός της ημέρας οι ανακοινώσεις για πρόσθετα περιοριστικά μέτρα στην Αττική

Έντονος προβληματισμός επικρατεί στις ελληνικές Αρχές για τα αυξημένα κρούσματα

Δύσκολη νύχτα με προβλήματα προκάλεσε το μάτι του "Ιανού" (ΒΙΝΤΕΟ)

Ισχυροί άνεμοι, κύματα ύψους μέχρι και 7 μέτρων και 200 με 300 τόνοι νερού ανά στρέμμα

Με ανέμους που ξεπερνούν τα 100km/h και κύματα ύψους 7 μέτρων "χτυπά" ο Ιανός

Καθησυχάζουν οι αρμόδιοι ότι δεν θα "χτυπήσει" την Κύπρο και θα εξασθενίσει το Σάββατο
Διεθνή

To πενταετές πλάνο της Κομισιόν για αντιμετώπιση του ρατσισμού στην ΕΕ

"Οι διαμαρτυρίες απέστειλαν σαφές μήνυμα, η αλλαγή πρέπει να γίνει τώρα"

Χουριέτ: Παρασκηνιακή διπλωματία Άγκυρας για υπογραφή συμφωνίας με Αίγυπτο

Τι αναφέρει σε δημοσίευμά της η τουρκική εφημερίδα

tv news

Η Ευγενία θα παίξει το τελευταίο της χαρτί και θα εκβιάσει τον Μάρκο...

«8 Λέξεις» Δείτε στα νέα συγκλονιστικά επεισόδια του 2ου Κύκλου αυτή την εβδομάδα!
Alpha TV Κύπρου

«Αγγελική» Μπορεί ο έρωτας να νικήσει τον πόνο; Kαθημερινά στον Alpha

Όλες οι εξελίξεις της δραματικής σειράς εδώ!
Alpha TV Κύπρου

δείτε σήμερα

Παρ, 18/09/2020 - 17:40DEAL