Ψυχαγωγία

Μαρία Μενούνος:Όσα είπε για την απόφαση να αποκτήσει παιδί μέσω παρένθετης

Η Μαρία Μενούνος ενώθηκε με τα ιερά δεσμά του γάμου με τον επί χρόνια σύντροφο της Κέβιν το περασμένο Σάββατο στην Αρκαδία σε μια άκρως παραδοσιακή τελετή. Η πασίγνωστη παρουσιάστρια στο παρελθόν εξέφρασε την επιθυμία της να αποκτήσει το δικό της παιδάκι μέσω εξωσωματικής γονιμοποίησης που τελικά απέτυχε λίγο πριν διαγνωστεί με όγκο στον εγκέφαλο.

Σε συνέντευξη της στο ελλαδικό περιοδικό People η Μαρία Μενούνος μίλησε για τον λόγο που οδήγησε την ίδια αλλά και τον σύζυγο της να αποκτήσουν παιδάκι μέσω παρένθετης μητέρας.

Νομίζω πως η διαδικασία (της εξωσωματικής) μπορεί να επιδείνωσε την κατάσταση – γιατί όπως μου είπε ο γιατρός μου ο όγκος προϋπήρχε χρόνια. Θυμάμαι πριν από δέκα χρόνια είχα αντιμετωπίσει κάποιες επίμονες εξάψεις, αλλά δεν είχα δώσει σημασία. Όταν παίρνεις ορμόνες, όμως, όλα μεγαλώνουν. Ο όγκος έχει αφαιρεθεί επιτυχώς, αλλά ο γιατρός μου είπε ότι είναι καλύτερα να μην ξανακάνω άλλη εξωσωματική, θα ήταν μεγάλο ρίσκο. Έτσι, αποφασίσαμε με τον Keven να εξετάσουμε την προοπτική της παρενθετότητας. Θα ήθελα να ζήσω την εμπειρία της εγκυμοσύνης και λυπάμαι που δεν θα έχω αυτή την ευκαιρία. Όμως, δεν μπορούμε να τα έχουμε όλα. Σκεφτόμαστε, λοιπόν, να μπούμε στη διαδικασία να αποκτήσουμε μωρό μέσω παρένθετης μητέρας – θα το συζητήσουμε πιο αναλυτικά στο ταξίδι του μέλιτος και επιστρέφοντας στην Αμερική θα ξεκινήσουμε

Για την περιπέτεια της υγείας της όταν διαγνώστηκε με όγκο στον εγκέφαλο η Μαρία Μενούνος ανέφερε:

Ήταν δώρο από τον Θεό αυτό που μου συνέβη, γιατί έπρεπε να αλλάξω τη ζωή μου. Όλο δούλευα. Αν δεν μου είχε συμβεί αυτό, δεν θα ήμουν ποτέ εδώ για να παντρευτώ και μετά να πάω γαμήλιο ταξίδι στην Ιταλία. Όλη η ζωή μου ήταν δουλειά. Βέβαια, αν δεν είχα δουλέψει σκληρά, δεν θα είχα αυτά που έχω σήμερα. Όμως, χρειάζεται ισορροπία. Τώρα βρίσκω τις ισορροπίες μου, έτσι είμαι πιο χαρούμενη και απολαμβάνω περισσότερο τη ζωή μου.

 

Επόμενο άρθρο

Στέφανος Μιχαήλ-Δανάη Παππά: H ερωτική σκηνή και τα...απρόοπτα (ΒΙΝΤΕΟ)

Η ευτράπελη στη σκηνή για το τηλεοπτικό ζευγάρι
12/10/2018 - 11:07

ΣχετικέςΕιδήσεις

Κιμ Καρντάσιαν: Η μεγάλη αποκάλυψη που έκανε όταν ήταν... μεθυσμένη!

Επιβεβαιώνει τον ερχομό του τέταρτου παιδιού της και μιλά για την παρένθετη μητέρα
16/01/2019 - 09:30

Μαρία Μενούνος: Τα απρόοπτα από τον γάμο της(ΒΙΝΤΕΟ)

Οι αποκαλύψεις για τον γάμο και τα “παρατράγουδα” που έγιναν..
08/10/2018 - 10:46

Γαμήλιο...Crash Test: Ποια νύφη "έκλεψε" τις εντυπώσεις; (ΒΙΝΤΕΟ&ΦΩΤΟ)

Οικονομάκου, Μενούνος, Κυριάκου ντύθηκαν στα λευκά και έβαλαν βέρα στο δεξί
07/10/2018 - 14:24

Μαρία Μενούνος:Η συγκίνηση της μπροστά στη κάμερα μια μέρα πριν τον γάμο(ΒΙΝΤΕΟ)

Όσα δήλωσε για την περιπέτεια της υγεία της, τον γάμο και την παρένθετη μητέρα..
05/10/2018 - 11:53

Στην Ελλάδα η Μαρία Μενούνος για τον γάμο της! (ΦΩΤΟ)

Η ατυχία στο ταξίδι της για Ελλάδα λίγες μέρες πριν τον θρησκευτικό της γάμο...
04/10/2018 - 15:10

Μαρία Μενούνος: Όλες οι λεπτομέρειες για τον γάμο της!

Δείτε την αναγγελία του γάμου της διάσημης παρουσιάστριας και οι κουμπάροι του ζευγαριού
03/10/2018 - 08:57

περισσότερες ειδήσεις

Κύπρος

Καταζητείται από την Αστυνομία για κλοπές (ΦΩΤΟ)

Τα αδικήματα διαπράχθηκαν την Τετάρτη 20 Φεβρουαρίου, 2019, στην Λευκωσία

Νέα πρόσκληση από ΟΑΥ σε ΠΙΣ (ΒΙΝΤΕΟ)

Διορισμός του Χριστόδουλου Καϊσή στη θέση του Επιτρόπου Εποπτείας για το ΓεΣΥ

Μπλοκαρισμένη η κατοχύρωση του χαλλουμιού λόγω...Κυπριακού (ΒΙΝΤΕΟ)

Διασύνδεση του χαλουμιού με τον κανονισμό της Πράσινης Γραμμής
Ελλάδα

23χρονη Βρετανίδα τυφλώθηκε και έχασε τα νεφρά της από ένα ποτό στη Ζάκυνθο

Η περιπέτεια της Χάνα Πάουελ, το νοθευμένο ποτό και η ζωή της μετά

Παρέσυρε ανήλικο πεζό και τον εγκατέλειψε αβοήθητο στην άσφαλτο

Εντόπισαν τον νεαρό οδηγό λίγο αργότερα και του πέρασαν χειροπέδες

Πέταξε σε γκρεμό βάθους 60 μέτρων 18 κουταβάκια (ΒΙΝΤΕΟ)

Σώθηκαν χάρη στην παρέμβαση φιλόζωων και αστυνομικών του τοπικού τμήματος
Διεθνή

Μέι και Γιούνκερ θέλουν να βρουν λύση για το backstop, μέσω διασφαλίσεων

Ανέθεσαν στις διαπραγματευτικές τους ομάδες να συνεχίσουν τις συζητήσεις

Ρεκόρ διακρίσεων για τη Melco στο Forbes Travel Guide 2019

Σε ποια καταλύματα και υπηρεσίες του κολοσσού απονεμήθηκαν διακρίσεις

Γιατί ο Ερντογάν θυμήθηκε την Αρχαία Αθήνα

Μιλούσε στη Βουλή των Γερόντων και την είδε φιλόσοφος

tv news

Ένας ακόμα φόνος έρχεται να ταράξει τα νερά της αστυνομικής διεύθυνσης…

Η Αμαλία συνειδητοποιεί πως η κατάστασή της χειροτερεύει «To Τατουάζ»Πέμπτη Νέο Επεισόδιο
Alpha TV Κύπρου

Η Μαρίνα«συμμαχεί»με το Δημήτρη και προσπαθεί να τον στρέψει εναντίον της Κάτιας

Ο Φώτης, μαθαίνει ότι τον ψάχνει η αστυνομία... «Γυναίκα Χωρίς Όνομα» Πέμπτη:Νέο επεισόδιο
Alpha TV Κύπρου

δείτε σήμερα

Πέμ, 21/02/2019 - 06:10ΤΑ ΜΑΥΡΑ ΜΑΘΚΙΑ