Ψυχαγωγία

Μαριάννα Καυκαρίδου: "Άκουσα πολλές φορές ότι αντιγράφω τη μητέρα μου" (ΒΙΝΤΕΟ)

 

Καλεσμένη στην εκπομπή «Με αγάπη Χριστιάνα» βρέθηκε η Μαριάννα Καυκαρίδου. Η ταλαντούχα ηθοποιός μίλησε μεταξύ άλλων για την συμμετοχή της στη σειρά του Alpha «Καρμα», το μέσο στον χώρο του θεάτρου και της τηλεόρασης αλλά και τα κακεντρεχή σχόλια που άκουσε.

Για τη συμμετοχή της στο καινούργιο επεισόδιο του Κάρμα που θα προβληθεί την Κυριακή

Είχα μεγάλη χαρά να παίξω σε πολλές σειρές της και όταν μου είπε γι’ αυτή την σειρά χάρηκα πάρα πολύ. Μου είχε πει από πέρσι για τη συγκεκριμένη σειρά και χάρηκα πολύ που το όνειρο της έγινε πραγματικότητα. Μου τηλεφώνησε διάβασα το σενάριο, πρόκειται για ένα σκληρό σενάριο που σου κόβεται η ανάσα. Είναι μια μάνα η οποία διαισθάνεται ότι κάτι δεν πάει καλά με την κόρη της όσον αφορά την σεξουαλική ζωή της κόρης της…

 Στη συνέχεια η Μαριάννα αναφέρθηκε στο μέσον που υπάρχει  στον χώρο του θεάτρου και της τηλεόρασης με την ίδια να δηλώνει:

Ζούμε σε μια χώρα που δυστυχώς σε όλα τα επαγγέλματα υπάρχει σε μικρότερο ή μεγαλύτερο βαθμό το μέσο… Ισχύει όντος όσον αφορά τον χώρο του θέατρου ή της τηλεόρασης  είτε λόγω συμφέροντος είτε γιατί θέλεις να βοηθήσεις έναν δικό σου άνθρωπο.. αυτό όμως γίνεται στην αρχή μετά αν δεν είσαι καλός η δουλειά σε πετάει με τις κλωτσιές έξω…

Η ηθοποιός αποκάλυψε ότι λόγω του πατέρα της, Στέλιου Καυκαρίδη και της μητέρας της, Δέσποινας Μπεμπεδέλη άκουσε πολλά κακεντρεχή σχόλια και αν την συγκρίνουν με τους γονείς της. Συγκεκριμένα δήλωσε:

Άκουσα πολλές φορές ότι αντιγράφω την μητέρα μου. βάζω από το ένα και βγάζω από το άλλο. ακολουθώ τον δικό μου δρόμο… Έχω κατηγορηθεί ότι πολλές φορές έχω πάρει δουλειά γιατί είμαι κόρη του Καυκαρίδη και της Μπεμπεδέλη ή ότι δουλεύω στο Σατιρικό γιατί είμαι κόρη τους.  Μπήκα στο  θέατρο γιατί είμαι η κόρη της αλλά έμεινα εκεί τόσα χρόνια γιατί δούλεψα σαν το σκυλί και έχω πίσω μια πορεία… Δεν καταλαβαίνω τίποτα, είμαι εντάξει με τον εαυτό μου, με τον τρόπο που δουλεύω οπότε δεν με ενδιαφέρει

Δείτε ολόκληρη τη συνέντευξη στο «Με αγάπη Χριστιάνα»:

 

Επόμενο άρθρο

Κ.Αγαπητού: Τα γλυκά λόγια και η φωτογραφία για τα γενέθλια του γιου της! (ΦΩΤΟ)

Ο μικρός Ηλίας έγινε επτά χρονών και η μαμά του δημοσίευσε την πιο γλυκιά φωτογραφία…
29/11/2018 - 16:23

ΣχετικέςΕιδήσεις

Δήμος Μπέκε:"Tα παιδιά από τα ριάλιτι κατέστρεψαν τη νύχτα..."(ΒΙΝΤΕΟ)

Όλα όσα αποκάλυψε στην εκπομπή "Με αγάπη Χριστιάνα"
18/02/2019 - 18:04

Λουκάς Χάματσος: "Το θέατρο με εξιτάρει, μου αρέσει, με προκαλεί" (ΒΙΝΤΕΟ)

Όσα δήλωσε για τη συμμετοχή του σε θεατρική παράσταση και τα μελλοντικά του σχέδια
14/02/2019 - 16:47

Άννα Βίσση: Απαντά πρώτη φορά αν θα "κατέβει" ...Ευρωβουλευτής (ΒΙΝΤΕΟ)

Η απόλυτη σταρ σήμερα στην εκπομπή "Με αγάπη Χριστιάνα" στις 15:30
13/02/2019 - 14:21

Λαχταριστό κέικ λεμόνι από τον Γιώργο Ερωτοκρίτου (ΒΙΝΤΕΟ

Μια εύκολη και πεντανόστιμη συνταγή... "Με αγάπη"
12/02/2019 - 13:22

Σοφοκλέους-Αρτεμίου: Το πιο ακραίο πράγμα που έκαναν για έναν έρωτα! (ΒΙΝΤΕΟ)

Όσα αποκάλυψαν για τις εξελίξεις στη "Μουρμούρα" και τα νέα επαγγελματικά σχέδια
11/02/2019 - 18:17

περισσότερες ειδήσεις

Κύπρος

Κατεχόμενα: Πατέρας βίαζε τη κόρη του από τα 10 της χρόνια μέχρι τα 16

Καταδικάστηκε από το "δικαστήριο" για 28 χρόνια φυλακή

Αναζητείται από την Αστυνομία για κλοπή οχήματος (ΦΩΤΟ)

Για κλοπή που σημειώθηκε χθες το βράδυ στη Κάτω Πάφο

Να μην πληρώνουν τέλη οι άποροι μαθητές στις Παγκύπριες ζητά η ΠΣΕΜ από ΥΠΠ

"Το δικαίωμα στη μόρφωση είναι αναφαίρετο δικαίωμα όλων των μαθητών"
Ελλάδα

23χρονη Βρετανίδα τυφλώθηκε και έχασε τα νεφρά της από ένα ποτό στη Ζάκυνθο

Η περιπέτεια της Χάνα Πάουελ, το νοθευμένο ποτό και η ζωή της μετά

Παρέσυρε ανήλικο πεζό και τον εγκατέλειψε αβοήθητο στην άσφαλτο

Εντόπισαν τον νεαρό οδηγό λίγο αργότερα και του πέρασαν χειροπέδες

Πέταξε σε γκρεμό βάθους 60 μέτρων 18 κουταβάκια (ΒΙΝΤΕΟ)

Σώθηκαν χάρη στην παρέμβαση φιλόζωων και αστυνομικών του τοπικού τμήματος
Διεθνή

Ρεκόρ διακρίσεων για τη Melco στο Forbes Travel Guide 2019

Σε ποια καταλύματα και υπηρεσίες του κολοσσού απονεμήθηκαν διακρίσεις

Γιατί ο Ερντογάν θυμήθηκε την Αρχαία Αθήνα

Μιλούσε στη Βουλή των Γερόντων και την είδε φιλόσοφος

Πρόστιμο "ρεκόρ" επιβλήθηκε στην UBS

Η ποινή υπερβαίνει το καθαρό κέρδος της τράπεζας για το έτος 2018

tv news

Μια πυρκαγιά ταράζει τις ζωές τριών ηρώων μας.Ποιος ευθύνεται για το λάθος αυτό;

H Αμαλία κάνει κάτι ακόμα που δείχνει πως δεν είναι καλά«To Τατουάζ» Τετάρτη:Νέο Επεισόδιο
Alpha TV Κύπρου

Η Κάτια βρίσκει δουλειά στον Αντρέα και η Ρένα γίνεται έξαλλη μ’αυτή την εξέλιξη

Ο Φώτης σε τεράστιο δίλημα για τον φάκελο... «Γυναίκα Χωρίς Όνομα» Τετάρτη:Νέο Επεισόδιο
Alpha TV Κύπρου

δείτε σήμερα

Τετ, 20/02/2019 - 17:40DEAL