Ψυχαγωγία

Μαριέλλα Σαββίδου: H συμμετοχή της σε γαλλική εκπομπή και η χοντροφοβία (ΒΙΝΤΕΟ)

Η Μαριέλλα Σαββίδου βρέθηκε καλεσμένη στην εκπομπή «Με αγάπη Χριστιάνα» και μίλησε για όλα. Η αγαπημένη ηθοποιός μίλησε μεταξύ άλλων για το νέο της επαγγελματικό βήμα με τη συμμετοχή της σε εκπομπή της κρατικής γαλλικής τηλεόρασης, για τις φιλίες στον χώρο αλλά και τα κακοπροαίρετα σχόλια που κάνουν κάποιοι για την εμφάνιση άλλων ανθρώπων.

Δουλεύω σε τρεις χώρες, ξεπέρασα και τα δικά μου όρια. Ξεκίνησαν τα πράγματα το καλοκαίρι. Έχω συναδέλφους στη Γαλλία και με προτείνανε να πάω για κάστινγκ, ήμουν σε περιοδεία και έπρεπε να κανονίσω να φύγω για μια μέρα για να πάω για κάστινγκ και μετά να πάω Κρήτη. Άξιζε τον κόπο. Η εκπομπή είναι πολύ ωραία, είναι στο κρατικό κανάλι και υπήρχε πριν από 15 χρόνια και ξεκίνησε με 7 χώρες και είπαν να ανοίξουν και μια θέση στο πάνελ για την Κύπρο και έψαχναν κάποιο να μιλά καλά γαλλικά, να έχει τις γνώσεις, την άνεση και να μπορεί να φέρει και λίγο χιούμορ.

Είμαι από τους ανθρώπους που άκουγα παλιά  ότι δεν υπάρχουν φιλίες στο χώρο αλλά εγώ διαφωνώ. Δεν μπορείς να γίνεις φίλος με όλους αλλά με τους ανθρώπους που κάνεις κλικ. Ειλικρινά κάποιες φορές μεγαλώνοντας συνειδητοποιώ ότι μπορώ να προσαρμόζομαι γιατί είναι εντελώς διαφορετικές οι πραγματικότητες εδώ, στην Ελλάδα στη Γαλλία.

Η αγαπημένη ηθοποιός αναφέρθηκε επίσης σε ένα περιστατικό που έγινε στο παρελθόν όταν συμμετείχε σε μια σειρά του Γιώργου Καπουτζίδη και του ζήτησε να αλλάξει το κείμενο όταν αναφέρθηκε στα "περιττά κιλά".

Ο Γιώργος είναι αυτό που ξέρουμε όλοι... Είχαμε κάτι στο κείμενο όπου είχε να κάνει με τη Στάλω και είχε να κάνει με το ότι κοροϊδεύουμε. Νομίζω ο Γιώργος το είπε όσον αφορά τα αστεία που κοροϊδεύουμε κάποιες κοινωνικές ομάδες και αυτό που είχε δεν ήταν ωραίο, υπήρχε μια χοντροφοβία και το άλλαξε. Είναι φοβερός. Δεν είναι άσχημο να σου πει ο άλλος ότι έχει κάτι περιττό; Κοίταξε δεν θέλω να περάσει η ιδέα ότι θέλω να πω στον κόσμο να βάλει κιλά. Και μένα κάποιος που με ξέρει, ξέρει ότι είμαι πολύ πειθαρχημένη με τη γυμναστική, Είμαι πολύ πειθαρχημένη προσέχω την υγεία μου, προσέχω τι τρώω αλλά δεν μπορώ να μπω σε έναν τρόπο να σκέφτομαι ότι πρέπει να γίνω έτσι, Όχι το κάνω για τον εαυτό μου, γιατί νιώθω ωραία, γιατί ξέρω ότι είναι καλό για την υγεία μου. Δεν θα κάνω κάτι για να μπω σε ένα νούμερο ή για να φτάσω σε αυτά τα κιλά… Πάντα να αγαπάς το σώμα σου, να το φροντίζεις αλλά πιστεύω ότι να έρθει κάποιος να πει ότι αυτό είναι περιττό το θεωρώ too much.

Δείτε ολόκληρη τη συνέντευξη της Μαριέλας Σαββίδου στη Χριστιάνα Αριστοτέλους:

Επόμενο άρθρο

Βουράτε Γειτόνοι: "Τρυπώσαμε" στην πρώτη προβολή της ταινίας... (ΦΩΤΟ)

Η φωτογραφία από την πρώτη παρουσίαση στους ηθοποιούς
08/02/2019 - 17:50

ΣχετικέςΕιδήσεις

Λούης Γεωργίου: "Περιμένω την μεγάλη ευκαιρία μου...τη στιγμή μου"(ΒΙΝΤΕΟ)

Όσα δήλωσε για την συνεργασία του με την Ελένη Φουρέιρα και την Άννα Βίσση και το "Story"
18/06/2019 - 18:46

Ντόρα Μακρυγιάννη:"Με προβληματίζει αυτή η ανασφάλεια του επαγγέλματος"(ΒΙΝΤΕΟ)

Όσα δήλωσε για την παράσταση "Μουχτάρης Ποσπαστός"
18/06/2019 - 17:40

Είναι επίσημο!Η Αριστοτέλους επιστρέφει με ένα εντυπωσιακό show(ΒΙΝΤΕΟ)

Ο τίτλος του show και όλες οι πρώτες πληροφορίες - Πώς θα δηλώσετε συμμετοχή...
18/06/2019 - 17:38

Η... παρέμβαση της Χριστιάνας Αριστοτέλους on air! (ΒΙΝΤΕΟ)

Ο λόγος που "διέκοψε" την εκπομπή και το μήνυμα που έστειλε στον συνεργάτη της
18/06/2019 - 16:47

Χριστιάνα Αριστοτέλους: Βόλτα με το... ποδήλατο παρέα με την Μελίνα! (ΦΩΤΟ)

Η γλυκιά φωτογραφία με την μικρή και τα "χρέη" της παρουσιάστριας
14/06/2019 - 19:42

Αλέξια:Το απόλυτο ποπ είδωλο των 80s που έγινε η ντίβα της τζαζ μουσικής(ΒΙΝΤΕΟ)

Όλες οι λεπτομέρειες για την μεγάλη συναυλία με αφορμή την Παγκόσμια Ημέρα Προσφύγων
14/06/2019 - 17:38

περισσότερες ειδήσεις

Κύπρος

Διακόπηκε η διαδικασία για το διπλό φονικό λόγω ξαφνικής αδιαθεσίας του Τζιωνή

Συνεχίστηκε η δίκη με τη κατάθεση δύο νέων μαρτύρων κατηγορίας

Δεκτή από την Ιερά Σύνοδο η παραίτηση του Μητροπολίτη Κιτίου Χρυσόστομου

Εκλογές, σύμφωνα με το Καταστατικό της Εκκλησίας, πρέπει να διεξαχθούν εντός 40 ημερών

Δίνει ζωή σε συνανθρώπους του ο 17χρονος Στέφανος (ΦΩΤΟ)

Αεροδιακομιδή των οργάνων του από το Γενικό Νοσοκομείο Λευκωσίας στο αεροδρόμιο Λάρνακας
Ελλάδα

Σε κρίσιμη κατάσταση αγοράκι που κάηκε με βραστό νερό στον Ασπρόπυργο

Έριξε πάνω του κατσαρόλα με νερό ενώ βρισκόταν υπό την επιμέλεια φίλης της μητέρας του

Δεν αποκλείει "θερμό επεισόδιο" με την Τουρκία ο Έλληνας Υπουργός Άμυνας

Σε πλήρη συντονισμό Αθήνα και Λευκωσία για αναχαίτιση των απειλών της 'Αγκυρας

Αίσιο τέλος στην εξαφάνιση 20χρονου φοιτητή στην Κρήτη (ΦΩΤΟ)

Εντοπίστηκε μετά από δυο μέρες σε αγροτική τοποθεσία του Καβροχωρίου στο Ηράκλειο
Διεθνή

Θύμα "εσκεμμένης, προμελετημένης εκτέλεσης" ο Κασόγκι

Τι κατέδειξε η ειδική ανεξάρτητη έρευνα του ΟΗΕ για τον θάνατό του

Προειδοποιεί με κυρώσεις την Τουρκία για τους S-400 ο Τραμπ

Πως σκοπεύουν οι ΗΠΑ να απαντήσουν στον Ερντογάν για την αγορά του πυραυλικού συστήματος

Τα είπαν στην Ουάσιγκτον Μογκερίνι και Πομπέο

Προκλήσεις που αντιμετωπίζουν οι ΗΠΑ και η Ευρώπη στην ατζέντα της συνάντησης

tv news

Η Τατιάνα λέει όλη την αλήθεια στον Τόνυ.. Πως αντιδρά και ποιο το επόμενο βήμα;

Θα καταφέρουν να παραπλανήσουν τον Σέκερη; «To Τατουάζ» Τετάρτη: Νέο Επεισόδιο στον Alpha
Alpha TV Κύπρου

«Γυναίκα Χωρίς Όνομα» Όλοι πίσω προσπαθούν να επικοινωνήσουν με την Μελίτη...

Φώτης και Μιχάλης όλο και πλησιάζουν το σημείο που βρίσκονται... Τετάρτη: Νέο Επεισόδιο
Alpha TV Κύπρου

δείτε σήμερα

Τετ, 19/06/2019 - 15:30ΜΕ ΑΓΑΠΗ ΧΡΙΣΤΙΑΝΑ