Ψυχαγωγία

Μαριέλλα Σαββίδου: H συμμετοχή της σε γαλλική εκπομπή και η χοντροφοβία (ΒΙΝΤΕΟ)

Η Μαριέλλα Σαββίδου βρέθηκε καλεσμένη στην εκπομπή «Με αγάπη Χριστιάνα» και μίλησε για όλα. Η αγαπημένη ηθοποιός μίλησε μεταξύ άλλων για το νέο της επαγγελματικό βήμα με τη συμμετοχή της σε εκπομπή της κρατικής γαλλικής τηλεόρασης, για τις φιλίες στον χώρο αλλά και τα κακοπροαίρετα σχόλια που κάνουν κάποιοι για την εμφάνιση άλλων ανθρώπων.

Δουλεύω σε τρεις χώρες, ξεπέρασα και τα δικά μου όρια. Ξεκίνησαν τα πράγματα το καλοκαίρι. Έχω συναδέλφους στη Γαλλία και με προτείνανε να πάω για κάστινγκ, ήμουν σε περιοδεία και έπρεπε να κανονίσω να φύγω για μια μέρα για να πάω για κάστινγκ και μετά να πάω Κρήτη. Άξιζε τον κόπο. Η εκπομπή είναι πολύ ωραία, είναι στο κρατικό κανάλι και υπήρχε πριν από 15 χρόνια και ξεκίνησε με 7 χώρες και είπαν να ανοίξουν και μια θέση στο πάνελ για την Κύπρο και έψαχναν κάποιο να μιλά καλά γαλλικά, να έχει τις γνώσεις, την άνεση και να μπορεί να φέρει και λίγο χιούμορ.

Είμαι από τους ανθρώπους που άκουγα παλιά  ότι δεν υπάρχουν φιλίες στο χώρο αλλά εγώ διαφωνώ. Δεν μπορείς να γίνεις φίλος με όλους αλλά με τους ανθρώπους που κάνεις κλικ. Ειλικρινά κάποιες φορές μεγαλώνοντας συνειδητοποιώ ότι μπορώ να προσαρμόζομαι γιατί είναι εντελώς διαφορετικές οι πραγματικότητες εδώ, στην Ελλάδα στη Γαλλία.

Η αγαπημένη ηθοποιός αναφέρθηκε επίσης σε ένα περιστατικό που έγινε στο παρελθόν όταν συμμετείχε σε μια σειρά του Γιώργου Καπουτζίδη και του ζήτησε να αλλάξει το κείμενο όταν αναφέρθηκε στα "περιττά κιλά".

Ο Γιώργος είναι αυτό που ξέρουμε όλοι... Είχαμε κάτι στο κείμενο όπου είχε να κάνει με τη Στάλω και είχε να κάνει με το ότι κοροϊδεύουμε. Νομίζω ο Γιώργος το είπε όσον αφορά τα αστεία που κοροϊδεύουμε κάποιες κοινωνικές ομάδες και αυτό που είχε δεν ήταν ωραίο, υπήρχε μια χοντροφοβία και το άλλαξε. Είναι φοβερός. Δεν είναι άσχημο να σου πει ο άλλος ότι έχει κάτι περιττό; Κοίταξε δεν θέλω να περάσει η ιδέα ότι θέλω να πω στον κόσμο να βάλει κιλά. Και μένα κάποιος που με ξέρει, ξέρει ότι είμαι πολύ πειθαρχημένη με τη γυμναστική, Είμαι πολύ πειθαρχημένη προσέχω την υγεία μου, προσέχω τι τρώω αλλά δεν μπορώ να μπω σε έναν τρόπο να σκέφτομαι ότι πρέπει να γίνω έτσι, Όχι το κάνω για τον εαυτό μου, γιατί νιώθω ωραία, γιατί ξέρω ότι είναι καλό για την υγεία μου. Δεν θα κάνω κάτι για να μπω σε ένα νούμερο ή για να φτάσω σε αυτά τα κιλά… Πάντα να αγαπάς το σώμα σου, να το φροντίζεις αλλά πιστεύω ότι να έρθει κάποιος να πει ότι αυτό είναι περιττό το θεωρώ too much.

Δείτε ολόκληρη τη συνέντευξη της Μαριέλας Σαββίδου στη Χριστιάνα Αριστοτέλους:

Επόμενο άρθρο

Βουράτε Γειτόνοι: "Τρυπώσαμε" στην πρώτη προβολή της ταινίας... (ΦΩΤΟ)

Η φωτογραφία από την πρώτη παρουσίαση στους ηθοποιούς
08/02/2019 - 17:50

ΣχετικέςΕιδήσεις

Νάτια Χαραλάμπους: "Ένιωσα ότι έχω αδικηθεί στον χώρο" (ΒΙΝΤΕΟ)

Όσα δήλωσε η γνωστή ηθοποιός στην Αριστοτέλους
17/04/2019 - 18:00

Ναταλία Γερμανού: "Πλέον τα προσωπικά μου τα κρατάω για εμένα..." (ΒΙΝΤΕΟ)

Σχολιάζει την δήλωση που είχε κάνει στο παρελθόν για το σεξ σε... δημόσιο χώρο στην Κύπρο
16/04/2019 - 18:00

Ευρυδίκη Βαλαβάνη: Ο γάμος, το παιδί και η πρόταση που απέρριψαν με τον Βασάλο

Όσα δήλωσε η παρουσιάστρια στο "Με αγάπη Χριστιάνα"
16/04/2019 - 17:42

Η Χριστιάνα ανακοίνωσε... την αντικαταστάτρια της στην εκπομπή! (ΒΙΝΤΕΟ)

Όσα δήλωσε η παρουσιάστρια on air και η παρουσιάστρια που θα "πάρει" την θέση της
16/04/2019 - 16:45

Λουκάς Φουρλάς: "Η ζωή μου ήταν γεμάτη ανατροπές" (ΒΙΝΤΕΟ)

Όσα δήλωσε για τη νέα φιλανθρωπική εκστρατεία και τους "Μικρούς Ήρωες"
15/04/2019 - 17:38

περισσότερες ειδήσεις

Κύπρος

Χάκαραν τους λογαριασμούς ηλεκτρονικού ταχυδρομείου της Κυπριακής Δημοκρατίας

Τι λέει ο ειδικός σε θέματα ασφάλειας διαδικτύου Ντίνος Παστός για την κυβερνοεπίθεση

Τούρκος υπήκοος φαίνεται να διακινούσε μετανάστες στις ελεύθερες περιοχές

Ο 20χρονος φέρεται να είναι μέλος κυκλώματος που μεταφέρει λαθραία Σύριους μετανάστες

Πατέρας τριών παιδιών ο άτυχος 54χρονος Ρένος που "έσβησε" στο μεροκάματο (ΦΩΤΟ)

Υπέστη ηλεκτροπληξία ενώ εκτελούσε κατασκευαστικές εργασίες σε πρατήριο καυσίμων
Ελλάδα

Τουρκικά F-16 παρενόχλησαν το ελικόπτερο που επέβαινε ο Αρχηγός του ΓΕΣ

Παραβίασαν τον εναέριο χώρο και καταδιώχθηκαν από ελληνικά μαχητικά

Νεκρό σε κάδο σκουπιδιών εντοπίστηκε νεογέννητο βρέφος

30χρονη φέρεται να γέννησε και να πέταξε το μωρό της

Εγκρίθηκε από τη Βουλή των Ελλήνων η διεκδίκηση των γερμανικών οφειλών

"Θα απευθύνουμε σύντομα ρηματική διακοίνωση στη Γερμανική Κυβέρνηση" αναφέρει ο Τσίπρας
Διεθνή

O Αμερικανός Υπουργός Ενέργειας σχεδιάζει να αποχωρήσει από την κυβέρνηση Τραμπ

Τι ανέφερε πηγή για τις προθέσεις του στο πρακτορείο Reuters

Γαλλία: Ήχησαν οι καμπάνες την ίδια ώρα της πυρκαγιάς στην Παναγία των Παρισίων

Αρχιεπίσκοπος Παρισιού: "Ο αγαπημένος μας καθεδρικός ναός θα ξαναγεννηθεί"

Νέα Υόρκη: Χειροπέδες σε άνδρα που μετέφερε βενζίνη στον ναό του Αγίου Πατρικίου

Ισχυρίζεται ότι "έκοβε δρόμο" για να φτάσει στο αυτοκίνητό του που έμεινε από καύσιμα

tv news

Η Τατιάνα πιέζει τον Τόνυ για απαντήσεις. O έρωτας ξαναβγαίνει στην επιφάνεια...

Ο Αλέξανδρος αποφασίζει να μιλήσει στην Άννα... «To Τατουάζ» Πέμπτη: Διπλό Επεισόδιο
Alpha TV Κύπρου

Μαρίνα και Μιχάλης αποφασίζουν να τα αφήσουν όλα πίσω τους και επανασυνδέονται..

Η Κάτια φαίνεται να δέχεται την ήττα της... «Γυναίκα Χωρίς Όνομα» Πέμπτη: Νέο Επεισόδιο
Alpha TV Κύπρου

δείτε σήμερα

Πέμ, 18/04/2019 - 17:40DEAL