Ψυχαγωγία

Μαριέλλα Σαββίδου: H συμμετοχή της σε γαλλική εκπομπή και η χοντροφοβία (ΒΙΝΤΕΟ)

Η Μαριέλλα Σαββίδου βρέθηκε καλεσμένη στην εκπομπή «Με αγάπη Χριστιάνα» και μίλησε για όλα. Η αγαπημένη ηθοποιός μίλησε μεταξύ άλλων για το νέο της επαγγελματικό βήμα με τη συμμετοχή της σε εκπομπή της κρατικής γαλλικής τηλεόρασης, για τις φιλίες στον χώρο αλλά και τα κακοπροαίρετα σχόλια που κάνουν κάποιοι για την εμφάνιση άλλων ανθρώπων.

Δουλεύω σε τρεις χώρες, ξεπέρασα και τα δικά μου όρια. Ξεκίνησαν τα πράγματα το καλοκαίρι. Έχω συναδέλφους στη Γαλλία και με προτείνανε να πάω για κάστινγκ, ήμουν σε περιοδεία και έπρεπε να κανονίσω να φύγω για μια μέρα για να πάω για κάστινγκ και μετά να πάω Κρήτη. Άξιζε τον κόπο. Η εκπομπή είναι πολύ ωραία, είναι στο κρατικό κανάλι και υπήρχε πριν από 15 χρόνια και ξεκίνησε με 7 χώρες και είπαν να ανοίξουν και μια θέση στο πάνελ για την Κύπρο και έψαχναν κάποιο να μιλά καλά γαλλικά, να έχει τις γνώσεις, την άνεση και να μπορεί να φέρει και λίγο χιούμορ.

Είμαι από τους ανθρώπους που άκουγα παλιά  ότι δεν υπάρχουν φιλίες στο χώρο αλλά εγώ διαφωνώ. Δεν μπορείς να γίνεις φίλος με όλους αλλά με τους ανθρώπους που κάνεις κλικ. Ειλικρινά κάποιες φορές μεγαλώνοντας συνειδητοποιώ ότι μπορώ να προσαρμόζομαι γιατί είναι εντελώς διαφορετικές οι πραγματικότητες εδώ, στην Ελλάδα στη Γαλλία.

Η αγαπημένη ηθοποιός αναφέρθηκε επίσης σε ένα περιστατικό που έγινε στο παρελθόν όταν συμμετείχε σε μια σειρά του Γιώργου Καπουτζίδη και του ζήτησε να αλλάξει το κείμενο όταν αναφέρθηκε στα "περιττά κιλά".

Ο Γιώργος είναι αυτό που ξέρουμε όλοι... Είχαμε κάτι στο κείμενο όπου είχε να κάνει με τη Στάλω και είχε να κάνει με το ότι κοροϊδεύουμε. Νομίζω ο Γιώργος το είπε όσον αφορά τα αστεία που κοροϊδεύουμε κάποιες κοινωνικές ομάδες και αυτό που είχε δεν ήταν ωραίο, υπήρχε μια χοντροφοβία και το άλλαξε. Είναι φοβερός. Δεν είναι άσχημο να σου πει ο άλλος ότι έχει κάτι περιττό; Κοίταξε δεν θέλω να περάσει η ιδέα ότι θέλω να πω στον κόσμο να βάλει κιλά. Και μένα κάποιος που με ξέρει, ξέρει ότι είμαι πολύ πειθαρχημένη με τη γυμναστική, Είμαι πολύ πειθαρχημένη προσέχω την υγεία μου, προσέχω τι τρώω αλλά δεν μπορώ να μπω σε έναν τρόπο να σκέφτομαι ότι πρέπει να γίνω έτσι, Όχι το κάνω για τον εαυτό μου, γιατί νιώθω ωραία, γιατί ξέρω ότι είναι καλό για την υγεία μου. Δεν θα κάνω κάτι για να μπω σε ένα νούμερο ή για να φτάσω σε αυτά τα κιλά… Πάντα να αγαπάς το σώμα σου, να το φροντίζεις αλλά πιστεύω ότι να έρθει κάποιος να πει ότι αυτό είναι περιττό το θεωρώ too much.

Δείτε ολόκληρη τη συνέντευξη της Μαριέλας Σαββίδου στη Χριστιάνα Αριστοτέλους:

Επόμενο άρθρο

Βουράτε Γειτόνοι: "Τρυπώσαμε" στην πρώτη προβολή της ταινίας... (ΦΩΤΟ)

Η φωτογραφία από την πρώτη παρουσίαση στους ηθοποιούς
08/02/2019 - 17:50

ΣχετικέςΕιδήσεις

Στέλλα Γεωργιάδου: "Eίμαι ερωτευμένη σε μια πολύ όμορφη σχέση" (ΒΙΝΤΕΟ)

Το οικονομικό αδιέξοδο, οι σπουδές στη Φιλολογία, το μεταπτυχιακό και ο...έρωτας
23/01/2020 - 17:06

Κρίστη Παπαδοπούλου: "Αποφάσισα να ζήσω μόνιμα στην Ελλάδα" (ΒΙΝΤΕΟ)

Ο λόγος που "άφησε" την Κύπρο και η αντίδραση της μητέρα της για την μετακόμιση στην Αθήνα
23/01/2020 - 16:38

Χριστιάνα Αριστοτέλους: "Aν με απατούσε ο Εφραίμ θα μου το έλεγες;" (ΒΙΝΤΕΟ)

Η ερώτηση "φωτιά" και οι...δηλώσεις περί απιστίας του άντρα της
22/01/2020 - 11:46

Κ. Κελεκίδου: "Δεν υπήρξε στιγμή με τον Νίκο που είπαμε θα χωρίσουμε..."(ΒΙΝΤΕΟ)

Όσα εξομολογήθηκε για τις δύσκολες στιγμές, το γάμο, τα παιδιά και τα επαγγελματικά σχέδια
20/01/2020 - 16:52

Νέο πρόσωπο στο πάνελ του "Με αγάπη Χριστιάνα" (ΒΙΝΤΕΟ)

Ποια γνωστή ηθοποιός πήρε θεση δίπλα σε Χάρη, Τάσο, Βαρβάρα και Δήμητρα;
20/01/2020 - 15:46

Β. Παπαμιχαήλ: "Έχει τύχει να δουλέυω και να ζητώ χρήματα από τους γονείς μου"

Η αστάθεια της τηλεόρασης, η οποία την οδηγεί να ζητά δανεικά απ΄τους δικούς της
17/01/2020 - 17:28

περισσότερες ειδήσεις

Κύπρος

Πρόστιμα...φωτιά για να μπει "φρένο" στα τροχαία ατυχήματα (ΒΙΝΤΕΟ)

Πότε ψηφίζονται τα νομοσχέδια για τις τροχαίες παραβάσεις και τι προνοούν

Έντονες βροχοπτώσεις, χαλαζόπτωση, σφοδροί άνεμοι και τσουχτερό κρύο (ΒΙΝΤΕΟ)

Σε ισχύ κίτρινη προειδοποίηση ενώ η θερμοκρασία πέφτει κατακόρυφα και καταγράφει νέο ρεκόρ

Αρνείται οποιανδήποτε ανάμειξη στη δολοφονία της συζύγου του ο 42χρονος (ΒΙΝΤΕΟ)

Οδηγείται το πρωί ενώπιον του Επαρχιακού Δικαστηρίου Πάφου για έκδοση διατάγματος
Ελλάδα

Συναγερμός στο «Ελ. Βενιζέλος» για ύποπτο κρούσμα κορονοϊού

Πρόκειται για παιδί που ταξίδεψε στην Ελλάδα από την Κίνα

Σε τέσσερις φορές ισόβια καταδικάστηκε ο Κώστας Πάσσαρης

Το Μικτό Ορκωτό Εφετείο Αθήνας δεν αναγνώρισε κανένα ελαφρυντικό στον διαβόητο κακοποιό

«Προσβλέπω σε μια κοινωνία που ατενίζει με αισιοδοξία το μέλλον»

Οι πρώτες δηλώσεις της νέας Προέδρου της Ελληνικής Δημοκρατίας
Διεθνή

Πως θα ακουγόταν άραγε ένας Αιγύπτιος ιερέας που έζησε πριν 3000 χρόνια;(ΒΙΝΤΕΟ)

Βρετανοί επιστήμονες εκπλήρωσαν την επιθυμία του και "επανέφεραν" τη φωνή της μούμιας

Λιβυκή εκεχειρία...μόνο στα χαρτιά (ΒΙΝΤΕΟ)

Οι δύο αντιμαχόμενες πλευρές ανταλλάζουν πυρά, προειδοποιήσεις και κατηγορίες

Αυξάνονται κατακόρυφα κρούσματα και θύματα του κοροναϊού (ΒΙΝΤΕΟ)

Δεν αποτελεί παγκόσμια απειλή ο ιός, λέει ο Παγκόσμιος Οργανισμός Υγείας

tv news

Μάξιμος και Νικηφόρος βρίσκονται σε δεινή θέση, με τους τοκογλύφους να πιέζουν..

Δείτε αυτή την εβδομάδα στα νέα επεισόδια της σειράς «Αστέρια Στην Άμμο»
Alpha TV Κύπρου

Ο Χατζής προχωράει το σχέδιό του να απομακρύνει την Μαρίνα από τον Μιχάλη...

«Γυναίκα Χωρίς Όνομα» Δείτε στα νέα συγκλονιστικά επεισόδια της εβδομάδας
Alpha TV Κύπρου

δείτε σήμερα

Πέμ, 23/01/2020 - 23:45ΓΥΝΑΙΚΑ ΧΩΡΙΣ ΟΝΟΜΑ