Ψυχαγωγία

Ο βασιλικός "ντελάλης" στον... Alpha (ΒΙΝΤΕΟ)

Ο 83χρονος "ντελάλης" του Παλατιού μίλησε αποκλειστικά στο Κεντρικό δελτίο ειδήσεων του Αlpha Ελλάδος και μεταξύ άλλων αναφέρθηκε στη γνωριμία του με την Βασίλισσα Ελισάβετ, στον ρόλο του στα Ανάκτορα αλλά και τοποθετήθηκε για το όνομα του βασιλικού μωρού.

Ο ίδιος ανέφερε

Noμίζω ότι μπορούσαν να έχουν επιλέξει καλύτερο όνομα η Μέγκαν και ο Χάρι από το Άρτσι. Πίστευα ότι το ονόμασαν "Τσαρλς" και έγινε λάθος στην ανακοίνωση.

Πρωτογνώρισα τη Βασίλισσα στα 16 μου, όταν υπηρετούσα στο Βασιλικό Ναυτικό και την ξαναείδα πέρσι στα γενέθλιά της όταν ήρθε και μου μίλησε.

Είμαι εδώ και 30 χρόνια κήρυκας. Για να διατηρήσω τη φωνή μου κάθε πρωί φωνάζω στο μπάνιο "Ακούσατε, ακούσατε, ακούσατε" 

Δείτε το σχετικό βίντεο

Επόμενο άρθρο

Ανατροπή στα μεγάλα φαβορί της Eurovision - H χώρα που "φλερτάρει" με τη νίκη!

Μετά από μια καλή πρόβα, η Ολλανδία νιώθει την ανάσα της...
10/05/2019 - 20:35

ΣχετικέςΕιδήσεις

Πάει στη Βουλή η μεγάλη έρευνα του Alpha για την ατμοσφαιρική ρύπανση (ΒΙΝΤΕΟ)

Για μάχη μεταξύ περιβάλοντος-υγείας και συμφερόντων κάνει λόγο ο Γιώργος Περδίκης
10/09/2019 - 10:17

Οι πρωταγωνιστές της σειράς «Έλα στη θέση μου» σε νέες περιπέτειες(ΦΩΤΟ)

Ξεκίνησαν τα γυρίσματα για τη νέα σεζόν της επιτυχημένης σειράς του Alpha
29/08/2019 - 10:20

"Αστέρια στην Άμμο":Το καστ ηθοποιών της νέας δραματικής σειράς του Alpha Κύπρου

Μάθετε πρώτοι τους πρωταγωνιστές και το δυνατό καστ ηθοποιών...
27/08/2019 - 10:58

"Η Φαμίλια"...επιστρέφει: Δείτε το πρώτο ξεκαρδιστικό τρέιλερ της σειράς(ΒΙΝΤΕΟ)

Το viral τηλεοπτικό φαινόμενο κάνει δυνατό "come back" από την συχνότητα του Alpha
26/08/2019 - 11:12

Πρώτος ο ALPHA Κύπρου σε εβδομαδιαία γενική τηλεθέαση! (ΦΩΤΟ)

Τα υψηλά νούμερα τηλεθέασης και τα ποσοστά όλων των τηλεοπτικών σταθμών
27/05/2019 - 17:34

Ο Ντάνος σε πάνελ... εκλογικής βραδιάς (ΒΙΝΤΕΟ)

Ο γνωστός ηθοποιός κατέθεσε τις απόψεις του για τη νεολαία και την πολιτική
26/05/2019 - 22:44

περισσότερες ειδήσεις

Κύπρος

Παραδίδονται στην Καρπασία ο Άγιος Φίλων και ψηφιδωτά της Αγίας Τριάδας

Η τελετή παράδοσης θα γίνει στην παρουσία εκπροσώπων της ΕΕ

Μάθετε ποιοι δρόμοι της Λευκωσίας κλείνουν στις 28/9 για το Rally Special Stage

Ειδική ρύθμιση της τροχαίας θα γίνεται από την Αστυνομία

Σαββίδης στον Alpha: "Βυθίστηκε" το σύστημα δικαιοσύνης στην Κύπρο (ΒΙΝΤΕΟ)

Τι αναφέρει για την πρόσληψη νέων δικαστών και για τη δημιουργία δικαστηρίων
Ελλάδα

Μέχρι τις 27 Σεπτεμβρίου οι ηλεκτρονικές εγγραφές των πρωτοετών φοιτητών

Δεν χρειάζεται η κατάθεση δικαιολογητικών ή η φυσική παρουσία των επιτυχόντων

Υπ. Παιδείας: Καταργεί την αναγραφή θρησκεύματος στα πιστοποιητικά σπουδών

Η Υπουργός δήλωσε ότι στόχος είναι να καλλιεργεί ένα περιβάλλον χωρίς αποκλεισμούς

"Κλείδωσε" η συνάντηση Μητσοτάκη - Τραμπ στη Νέα Υόρκη

Θα συναντηθούν στο περιθώριο της Γενικής Συνέλευσης του ΟΗΕ
Διεθνή

Στις Βρυξέλλες οι συνομιλίες για το Brexit

Αποτίμηση της προόδου και η εύρεση μιας νέας συμφωνίας

Το τετ - α- τετ Τραμπ με Ζούκερμπεργκ στο Λευκό Οίκο

Στο επίκεντρο της συνάντησης οι μελλοντικοί ρυθμιστικοί κανόνες του διαδικτύου

Την πολιτική της για το κλίμα παρουσιάζει η γερμανική Κυβέρνηση

Εκτιμάται ότι θα επενδυθούν περί τα 40 δισεκατομμύρια ευρώ τα επόμενα τέσσερα χρόνια

tv news

Στα άδυτα της άνοιας και του Αλτσχάιμερ σε ένα επεισόδιο που θα συγκλονίσει...

Οι «24 ΩΡΕΣ» στον Σύνδεσμο στήριξης ατόμων με άνοια "Ιθάκη", αυτό το Σάββατο στον Alpha
Alpha TV Κύπρου

«Η Φαμίλια» Β’ Κύκλος με...μαφία, νονά και κουφέτα γάμου, έρχεται στον Alpha!

Το αψυχολόγητο ζεύγος «Χατζηβασιλείου» παντρεύεται ξανά...Πρεμιέρα Δευτέρα 23 Σεπτεμβρίου
Alpha TV Κύπρου

δείτε σήμερα

Παρ, 20/09/2019 - 18:00ALPHA NEWS