Ψυχαγωγία

Ο βασιλικός "ντελάλης" στον... Alpha (ΒΙΝΤΕΟ)

Ο 83χρονος "ντελάλης" του Παλατιού μίλησε αποκλειστικά στο Κεντρικό δελτίο ειδήσεων του Αlpha Ελλάδος και μεταξύ άλλων αναφέρθηκε στη γνωριμία του με την Βασίλισσα Ελισάβετ, στον ρόλο του στα Ανάκτορα αλλά και τοποθετήθηκε για το όνομα του βασιλικού μωρού.

Ο ίδιος ανέφερε

Noμίζω ότι μπορούσαν να έχουν επιλέξει καλύτερο όνομα η Μέγκαν και ο Χάρι από το Άρτσι. Πίστευα ότι το ονόμασαν "Τσαρλς" και έγινε λάθος στην ανακοίνωση.

Πρωτογνώρισα τη Βασίλισσα στα 16 μου, όταν υπηρετούσα στο Βασιλικό Ναυτικό και την ξαναείδα πέρσι στα γενέθλιά της όταν ήρθε και μου μίλησε.

Είμαι εδώ και 30 χρόνια κήρυκας. Για να διατηρήσω τη φωνή μου κάθε πρωί φωνάζω στο μπάνιο "Ακούσατε, ακούσατε, ακούσατε" 

Δείτε το σχετικό βίντεο

Επόμενο άρθρο

Ανατροπή στα μεγάλα φαβορί της Eurovision - H χώρα που "φλερτάρει" με τη νίκη!

Μετά από μια καλή πρόβα, η Ολλανδία νιώθει την ανάσα της...
10/05/2019 - 20:35

ΣχετικέςΕιδήσεις

Ποια Κύπρια θα βρει τον έρωτα της ζωής της στο... "Bachelor" του Alpha;

Έρχεται τον Σεπτέμβριο για να μοιράσει αγάπη
25/06/2020 - 10:46

Ο Φώτης Γεωργίδης στον Alpha Κύπρου με νέα κωμική σειρά

"Έπεσαν" οι υπογραφές της νέας τηλεοπτικής συνεργασίας
16/06/2020 - 13:13

Tα γενέθλια του Υπουργού Υγείας μέσω Skype και πόσα τεστ κορωνοϊου έκανε (VID)

Μια εκ βαθέων εξομολόγηση στον Alpha Kύπρου για τη δύσκολη διαχείριση της πανδημίας
28/05/2020 - 21:04

Είναι επίσημο! Η Ηλιάνα Παπαγεωργίου εντάσσεται στο δυναμικό του Alpha (ΦΩΤΟ)

Ο πρωτότυπος τρόπος που αποκάλυψε το κανάλι τη μεταγραφή της και οι πρώτες πληροφορίες
28/05/2020 - 16:06

«Μένουμε στο σπίτι» με την Άννα Βίσση να τραγουδά… στον ALPHA Κύπρου!

«Όσο έχω φωνή θα σου τραγουδάω»… και στις όμορφες και στις δύσκολες στιγμές!
29/04/2020 - 17:56

Οι μάσκες πέφτουν απόψε στο "Κάρμα" και κάποιος θα βάψει τα χέρια του με...αίμα

Η διπλή ζωή, η κατακραυγή της κοινωνίας, ο έρωτας και η προδοσία στοιχειώνουν ένα έγκλημα
26/01/2020 - 11:31

περισσότερες ειδήσεις

Κύπρος

Έξι νέα κρούσματα κορωνοϊού στην Κύπρο

Τρεις μετανάστες από τα κατεχόμενα, ένας Βραζιλιάνος ποδοσφαιριστής και δυο επαφές

Κατεχόμενα: Υποβάθμισαν Αυστραλία και Σερβία στις κατηγορίες χωρών

Ανακοίνωσαν δωρεάν τεστ κορωνοϊού σε Τ/κ δημοσιογράφους για τις διελεύσεις

Μέχρι τη Δευτέρα θα ανακοινωθεί η κατανομή των θέσεων στα ΑΑΕΙ Κύπρου

Ο Υπουργός Παιδείας δήλωσε πώς γίνονται όλες οι διεργασίες
Ελλάδα

Έφθασαν σήμερα στο αεροδρόμιο της Αθήνας οι πρώτες πτήσεις από Βρετανία

Μόνο σήμερα αναμένονται δεκαοκτώ πτήσεις από την Αγγλία

Πυρκαγιά στο Λαύριο: Απομακρύνει κατοικίες η Πυροσβεστική

Δίνουν μάχη με τις φλόγες οι Πυροσβέστες - Επίγεια και εναέρια μέσα κατάσβεσης

Αυτή είναι η νέα ηγεσία της Ελληνικής Διαχειριστικής Εταιρείας Υδρογονανθράκων

Ποιούς διόρισε ο Πρωθυπουργός Μητσοτάκης στις θέσεις Προέδρου και Διευθύνοντος Συμβούλου
Διεθνή

Ρώσοι χάκερ στοχεύουν εταιρείες που αναπτύσσουν εμβόλιο του κορωνοϊού

Προειδοποίηση από ΗΠΑ, Ηνωμένο Βασίλειο και Καναδά

Eρευνητές της Οξφόρδης πιστεύουν ότι βρήκαν το εμβόλιο κατά του κορωνοϊού

Ελπίδες για διάθεση του φαρμακευτικού σκευάσματος μέχρι το ερχόμενο φθινόπωρο

tv news

Ο Νίκος μαθαίνει ότι η Αλίκη είναι νεκρή και όλο το σκοτεινό παρελθόν της...

«Έρωτας Μετά» Δείτε τις εξελίξεις στα νέα συγκλονιστικά επεισόδια της εβδομάδας εδώ!
Alpha TV Κύπρου

Η ώρα του μεγάλου ξεκαθαρίσματος ήρθε για όλους!

Ελάτε στη θέση τους…για τελευταία φορά αυτή τη σεζόν!​​​​​​​ [Περιλήψεις]
Alpha TV Κύπρου

δείτε σήμερα

Πέμ, 16/07/2020 - 17:40DEAL