Ψυχαγωγία

Ο Διονύσης Σαββόπουλος στο Δημοτικό Θέατρο Στροβόλου

Μια ξεχωριστή συναυλία από τον Διονύση Σαββόπουλο στις 15 Ιανουαρίου...

Ο αγαπημενος μουσικοσυνθέτης τραγουδά και παρουσιάζει τραγούδια άλλων ομοτέχνων του, παλαιότερων και νεότερων από τον Αττίκ ή τον Μάρκο Βαμβακάρη π.χ. μέχρι τον Θανάση Παπακωνσταντίνου, τον Φοίβο Δεληβοριά και άλλων.

Το πρόγραμμα του διανθίζεται από τις αφηγήσεις του πάνω στην γνωριμία, τις αναμνήσεις και τις σκέψεις του γι’ αυτούς τους αξιαγάπητους δημιουργούς και τα τραγούδια τους.

Είναι η πρώτη φορά που ο Διονύσης Σαββόπουλος παρουσιάζει ένα πρόγραμμα που δεν στηρίζεται στα δικά του τραγούδια αλλά - κυρίως- στα τραγούδια των άλλων που αγάπησε και τα ζήλεψε.

Η ομορφιά τους τον βοήθησε να εμβαθύνει και στη δική του τέχνη, όπως λέει ο ίδιος.

Το συνοδεύει το Φωνητικό Σύνολο «Διάσταση» που μαζί με τον Διονύση Σαββόπουλο τραγουδούν και παίζουν εικοσιτέσσερα τραγούδια-διαμάντια, σαν μια μεγάλη μουσική τοιχογραφία που καλύπτει εκατό χρόνια ελληνικής τραγουδοποιοίας.

σαββόπουλος

 

Επόμενο άρθρο

«Ροζ σκάνδαλο» στα... ποδοσφαιρικά γήπεδα - Όλες οι λεπτομέρειες!

Οι δυο κορυφαίοι ποδοσφαιριστές και το... μήλον της έριδος
08/01/2019 - 14:18

ΣχετικέςΕιδήσεις

Ο Διονύσης Σαββόπουλος τραγουδούσε και χορεύτρια έκανε… στριπτίζ on stage!(ΦΩΤΟ)

Η χορεύτρια ανέβηκε στη σκηνή και ο Σαββόπουλος ανταποκρίθηκε στον αισθησιακό χορό της...
03/12/2018 - 10:43

O Διονύσης Σαββόπουλος αποκλειστικά στον Alpha Κύπρου

"Δεν χάνω ευκαιρία να έρχομαι στην Κύπρο, την αγαπάω πάρα πολύ, βρίσκω αγάπη εδώ"
14/12/2017 - 13:16

περισσότερες ειδήσεις

Κύπρος

Αίσιο τέλος στην υπόθεση εξαφάνισης 50χρονης από το σπίτι που εργαζόταν

Απουσίαζε από την Κυριακή και η Αστυνομία ζητούσε τη βοήθεια των πολιτών για εντοπισμό της

"Καταζητείται λεοντόψαρο νεκρό ή τηγανισμένο" (BINTEO)

Βούτηξαν και καθάρισαν το ναυάγιο Ζηνοβία από τα λεοντόψαρα και μετά...τα τηγάνισαν

Απάτη στο όνομα των...Κυπριακών Ταχυδρομείων (ΒΙΝΤΕΟ)

Το μήνυμα που λαμβάνουν εκατοντάδες πολίτες στα κινητά τους τηλέφωνα
Ελλάδα

Νεαρός φέρεται να ομολόγησε ότι σκότωσε την Αμερικανίδα βιολόγο

Τα ίχνη που οδήγησαν τις αρχές στη σύλληψη του 27χρονου Έλληνα

29χρονη ανάγκαζε την ανήλικη κόρη της να ζητιανεύει

Αδιαφορούσε αν το 11χρονο κορίτσι αντιμετώπιζε κινδύνους

Αποζημίωση ζητά η οικογένεια της 8χρονης που χτυπήθηκε από αδέσποτη σφαίρα

"Είναι ένας Γολγοθάς" δηλώνει ο δικηγόρος Ανδρέας Μήτσαινας
Διεθνή

Ερντογάν: Νέος στόχος η από κοινού παραγωγή S-400 με τη Ρωσία

"Όσο έχουμε στρατιώτες, αστυνομία και ευφυΐα, κανένας δεν μας αγγίζει"

Ο Άλαν Τούρινγκ το νέο πρόσωπο στο χαρτονόμισμα των 50 λιρών

Δικαίωση για τον "πατέρα" της Πληροφορικής που ευνουχίστηκε επειδή ήταν ομοφυλόφιλος

Τραγική κατάληξη είχε η εξαφάνιση 9χρονου κοριτσιού στην Κίνα

Το άψυχο σώμα της εντοπίστηκε στη θάλασσα με τις αρχές να αποκλείουν να ήταν ατύχημα

tv news

Όλοι έχουν μια ιστορία.... Ποιο είναι το τραγούδι της δικής σου;

Δήλωσε και εσύ συμμετοχή στο "Soundtrack Of Love..." Παρουσιάζει η Χριστιάνα Αριστοτέλους
Alpha TV Κύπρου

Ο Ηλίας μένει μόνος στο σπίτι,όταν ξαφνικά εισβάλλει μια γνωριμία απ’το παρελθόν

Νέα ξεκαρδιστικά επεισόδια της «Μουρμούρας»! Δείτε τις περιλήψεις της εβδομάδας...
Alpha TV Κύπρου

δείτε σήμερα

Τρί, 16/07/2019 - 06:3024 ΩΡΕΣ