Ψυχαγωγία

O Λάκης Γαβαλάς αποκαλύπτει τις αλλαγές που επέφερε η φυλακή στη ζωή του

Ο Λάκης Γαβαλάς βρέθηκε καλεσμένος της Ελεονώρας Μελέτη στην εκπομπή “Μεσάνυχτα”.

Ο γνωστός σχεδιαστής μόδας αναφέρθηκε μεταξύ άλλων και στο διάστημα που πέρασε στη φυλακή, στις δυσκολίες που αντιμετώπισε, στον σεβασμό που κέρδισε από όλους μέσα και έξω από την φυλακή και την αλλαγή που βίωσε, η οποία ήταν καθοριστική για τη ζωή του. Ο ίδιος δήλωσε:

"Ήμουν σε μια πτέρυγα υψηλού κινδύνου μαζί με άλλους τρεις Έλληνες, οι οποίοι είχαν και αυτοί να κάνουν με οικονομικά. Μου φέρονταν όλοι πάρα πολύ καλά. Μπήκα στη φυλακή σαν Λάκης και βγήκα σαν κύριος Γαβαλάς για όλους. Έτσι έμπαινα και στους οίκους μόδας"

Μετά από ένα τρίμηνο, όταν και οι δικηγόροι έλεγαν θα βγω δεν θα βγω, λέω “παιδιά, εδώ καθόμαστε μέχρι το 18μηνο”! Γιατί δεν ήμουν ακόμη φυλακισμένος, ήμουν υπόδικος. Ξαφνικά έκανα τις γυμναστικές μου, έκανα τα πάντα και έβλεπα όλους τους άλλους σαν κομπάρσους. Για αυτούς ήμουν ο Παπαμιχαήλ τους, η Βουγιουκλάκη τους, η Καρέζη τους και πολλές φορές ο Φούντας τους.

Μια εξομολόγηση καρδιάς από τον Λάκη Γαβαλά στα “Μεσάνυχτα” και την Ελεονώρα Μελέτη, η οποία θα προβληθεί την Κυριακή στις 23:30, στον Alpha Κύπρου.

Επόμενο άρθρο

Άρχισε η συλλογή μουσικών οργάνων για αύξηση των μαθητών του "Sistema Cyprus"

Θα δώσουν την ευκαιρία σε περισσότερα παιδιά να ενταχθούν στον μαγικό κόσμο της μουσικής
02/06/2020 - 15:38

ΣχετικέςΕιδήσεις

Παπασταύρου: «Ρεζιλίκια με Χαμπουλλά, μας είπε για μαύρα ο Καραβίδας»

«Πυρά» και αποκαλύψεις από τον πρόεδρο της Ομόνοιας
14/09/2020 - 23:09

Podcast Talks: Γιαννάκης Οκκάς εφ' όλης της ύλης (ΒΙΝΤΕΟ)

Ο καλεσμένος των Βάσσου Ηλιάδη και Μάριου Νεοφύτου, δεν χρειάζεται ιδιαίτερες συστάσεις
11/09/2020 - 10:48

Μέσι: «Συνεχίζω γιατί δεν θέλω να μπω σε δικαστική μάχη με την ομάδα που αγαπώ»

Ο Αργεντινός παραχώρησε συνέντευξη και ανακοίνωσε ότι συνεχίζει στη Μπαρσελόνα
04/09/2020 - 19:05

Δεν θα δούμε ποτέ τους "Alcatrash" στην Eurovision και ιδού...ο λόγος (VID)

Το ενδεχόμενο τηλεοπτικής εκπομπής, τα όρια διάλυσης και το "όχι" στην Eurovision
29/08/2020 - 11:28

Η Κάτια Σάββα "αποκαλύπτεται" λίγο πριν την πρεμιέρα του "Alpha Ενημέρωση" (VID)

"Μεταφέρω μαζί τον στόχο μου, τα πιστεύω μου, και την σημασία του επαγγέλματος μας..."
28/08/2020 - 15:58

Μπαρτομέου: Η πρόσληψη Κούμαν, η παραμονή Μέσι και το νέο πρότζεκτ

Η συνέντευξη του προέδρου της Μπαρσελόνα για το μέλλον της ομάδας
18/08/2020 - 23:30

περισσότερες ειδήσεις

Κύπρος

Δεκαοκτώ κρούσματα σε αλυσίδα μετάδοσης με διαφορετικά «κλαδιά» στη Λάρνακα

Μεγαλώνουν τα «clusters» που εντοπίζει το Υπουργείο Υγείας μέσω ιχνηλατήσεων

Από τις 07:00 μπορούν να πηγαίνουν οι μαθητές σε Δημοτικά και νηπιαγωγεία

Νέες ρυθμίσεις του Υπουργείου Παιδείας για διευκόλυνση των εργαζόμενων γονέων

7 νέα κρούσματα κορωνοϊού ανακοίνωσε το Υπουργείο Υγείας

Διενεργήθηκαν πέραν των 3.000 διαγνωστικών εξετάσεων
Ελλάδα

«Μίνι» lockdown στην Αττική με περιορισμούς σε εργασία και συναθροίσεις

Τα νέα έκτακτα μέτρα που ανακοίνωσε ο Νίκος Χαρδαλιάς

Σαρώνει ο «Ιανός»: Συναγερμός για εγκλωβισμένους στην Φθιώτιδα

Επί ποδός η Πυροσβεστική Υπηρεσία - Κλείνουν δρόμοι λόγω συσσώρευσης μεγάλου όγκου νερού
Διεθνή

Νέο κανονισμό για την ανάπτυξη του δικτύου 5G εξέδωσε η Κομισιόν

Στη σύστασή της τονίζει την ανάγκη διασφάλισης της ασφάλειας και της ανθεκτικότητας

To πενταετές πλάνο της Κομισιόν για αντιμετώπιση του ρατσισμού στην ΕΕ

"Οι διαμαρτυρίες απέστειλαν σαφές μήνυμα, η αλλαγή πρέπει να γίνει τώρα"

tv news

Η Ευγενία θα παίξει το τελευταίο της χαρτί και θα εκβιάσει τον Μάρκο...

«8 Λέξεις» Δείτε στα νέα συγκλονιστικά επεισόδια του 2ου Κύκλου αυτή την εβδομάδα!
Alpha TV Κύπρου

«Αγγελική» Μπορεί ο έρωτας να νικήσει τον πόνο; Kαθημερινά στον Alpha

Όλες οι εξελίξεις της δραματικής σειράς εδώ!
Alpha TV Κύπρου

δείτε σήμερα

Παρ, 18/09/2020 - 19:20THE CHASE