Ψυχαγωγία

Οι πιο πλούσιοι celebrities των ΗΠΑ σύμφωνα με το Forbes!

Δόθηκε στη δημοσιότητα ο ετήσιος κατάλογος του περιοδικού Forbes με τους πλουσιότερους Αμερικανούς celebrities. Στην κορυφή βρίσκεται ο σκηνοθέτης Τζορτζ Λούκας, δημιουργός του Star Wars

Το ύψος της περιουσίας του 74χρονου συγγραφέα, σκηνοθέτη, παραγωγού και δημιουργού του διαστημικού saga εκτιμάται στα 5,4 δισεκατομμύρια δολάρια με το μεγαλύτερο μέρος της περιουσίας του να προήλθε από την πώληση, ύψους 4,05 δισεκατομμυρίων δολαρίων, της εταιρείας παραγωγής LucasFilm στη Walt Disney Co το 2012, σύμφωνα με το Forbes.  

Ο συνάδελφός του, ο σκηνοθέτης Στίβεν Σπίλμπεργκ, βρίσκεται στη δεύτερη θέση του καταλόγου με την περιουσία του να ανέρχεται στα 3,7 δισεκατομμύρια

Η Όπρα Γουίνφρεϊ είναι η πλουσιότερη γυναίκα του Forbes, η οποία κατέκτησε την τρίτη θέση, με την περιουσία της να εκτιμάται στα 2,8 δισεκατομμύρια δολάρια.   Ο θρύλος του μπάσκετ Μάικλ Τζόρνταν κατέκτησε την τέταρτη θέση με περιουσία στα 1,7 δισεκατομμύρια δολάρια με νεοεισερχόμενη στον κατάλογο του Forbes είναι η Κάιλι Τζένερ, η οποία είδε την περιουσία της να αυξάνεται χάρη στην εταιρεία της Kylie Cosmetics. Η 21χρονη Τζένερ βρίσκεται σε καλό δρόμο προκειμένου να αναδειχθεί στη νεαρότερη αυτοδημιούργητη δισεκατομμυριούχο, σημειώνει το Forbes.   H Τζένερ βρίσκεται στην πέμπτη θέση της λίστας μαζί με τον ράπερ Τζέι Ζι, σύζυγο της Μπιγιονσέ, με τις περιουσίες τους να υπολογίζονται στα 900 εκατομμύρια δολάρια.   

 10. James Patterson - 800 εκατ. δολάρια

 9. Tiger Woods - 800 εκατ. δολάρια

8. Sean 'Diddy' Combs - 825 εκατ. δολάρια

 7. David Copperfield - 875  εκατ. δολάρια

6. Jay-Z - 900 εκατ. δολάρια

5. Kylie Jenner - 900 εκατ. δολάρια

4. Michael Jordan - 1,7 δισ. δολάρια

 3. Oprah Winfrey - 2,8 δισ. δολάρια

2. Steven Spielberg - 3,7 δισ. δολάρια

1. George Lucas - 5,4 δισ. δολάρια

Επόμενο άρθρο

Η Άντρεα Κυριάκου αποκαλύπτει πως θα περάσει τις γιορτές των Χριστουγέννων!

Τα πρώτα Χριστούγεννα με τον μικρό Λαμπρινό και το ταξίδι στο εξωτερικό..
19/12/2018 - 13:09

ΣχετικέςΕιδήσεις

Κάιλι Τζένερ: Το απίστευτο ποσό που ξόδεψε για... delivery!

Μέσα σε έναν χρόνο ξόδεψε πολλές χιλιάδες δολάρια...
04/02/2019 - 13:51

Η Kάιλι Τζένερ θα ξοδέψει... εκατομμύρια για τα πρώτα γενέθλια της κόρης της!

Οι προετοιμασίες για το πάρτι ξεκίνησαν πριν από... έξι μήνες!
19/01/2019 - 16:43

H Αριστοτέλους "απαντά" στην Kylie Jenner και στο πιο...δημοφιλές αυγό(ΦΩΤΟ)

Το...πράσινο αυγό και η υπόσχεση που έδωσε στους τηλεθεατές της
15/01/2019 - 09:42

Αυτός είναι ο λόγος που η Κάιλι και η Κένταλ Τζέννερ μισιούνται!

Η αφορμή για να χαλάσουν οι σχέσεις τους και ο ανταγωνισμός...
14/01/2019 - 14:13

Η Khloe Kardashian έγινε ίδια η… Kylie Jenner! (ΦΩΤΟ)

Οι αισθητικές επεμβάσεις και η μεγάλη ομοιότητα μεταξύ τους
11/01/2019 - 16:10

Αυτή είναι η φωτογραφία που σάρωσε στο Instagram τo 2018!

Δείτε σε ποιον ανήκει και ποια είναι η φωτογραφία που μάζεψε τα περισσότερα likes
28/12/2018 - 11:30

περισσότερες ειδήσεις

Κύπρος

Λεωφορεία "Ηop on - Hop-off" άρχισαν περιοδεία στην Πάφο

Τη νέα υπηρεσία περιηγήσεων καλωσορίζει η Εταιρεία Τουριστικής Ανάπτυξης

"Να αποδοθούν ευθύνες, οι οικογένειες ζητούν δικαίωση" (ΒΙΝΤΕΟ)

Πόνος, θλίψη και οργή έναν χρόνο μετά τη τραγωδία στο Μάτι Αττικής

Χιλιάδες Κύπριοι "ταξιδεύουν" στον Άρη (ΒΙΝΤΕΟ)

Μπορείτε ακόμα και τώρα, μέχρι τον Σεπτέμβριο να υποβάλετε το όνομά σας
Ελλάδα

Οδοιπορικό στο Μάτι: 365 μέρες από την μεγάλη τραγωδία (ΒΙΝΤΕΟ)

Η φονική πυρκαγιά άφησε πίσω της 102 θύματα και 58 εγκαυματίες

Υπό έλεγχο η φωτιά που ξέσπασε στη Ραφήνα (ΒΙΝΤΕΟ)

Μάχη με τις φλόγες έδωσαν επίγεια και εναέρια μέσα

O πύρινος "εφιάλτης" ξύπνησε στη Ραφήνα (ΒΙΝΤΕΟ)

Αποκλειστικές εικόνες - Διακοπή κυκλοφορίας στη Λεωφόρο Μαραθώνος
Διεθνή

Αυτός είναι ο νέος υπουργός Άμυνας των ΗΠΑ (ΦΩΤΟ)

Τον διορισμό του ενέκρινε η Γερουσία με 90 ψήφους υπέρ

Σε επαφές με την αντιπολίτευση της Βενεζουέλας η Μόσχα

"Δεν σταματήσαμε ποτέ τον διάλογο" δηλώνει ο Σεργκέι Λαβρόφ

Θερμοκρασίες ρεκόρ σε Γερμανία και Βρετανία

"Κοκτέιλ» ζέστης και υγρασίας πλήττει την Ευρώπη

tv news

Οι «24 ΩΡΕΣ» μεταβαίνουν στο Μάτι Αττικής, ένα χρόνο μετά την πύρινη τραγωδία

Μαρτυρίες, εικόνες και αποκαλύψεις που θα συγκλονίσουν, εκτάκτως το Σάββατο 27 Ιουλίου
Alpha TV Κύπρου

Ο χωρισμός της Αντιγόνης πέφτει σαν κεραυνός εν αιθρία πάνω σε Βούλα και Μηνά...

Νέα ξεκαρδιστικά επεισόδια της «Μουρμούρας»! Δείτε τις περιλήψεις της εβδομάδας...
Alpha TV Κύπρου

δείτε σήμερα

Τετ, 24/07/2019 - 06:3024 ΩΡΕΣ