Ψυχαγωγία

Οι πιο πλούσιοι celebrities των ΗΠΑ σύμφωνα με το Forbes!

Δόθηκε στη δημοσιότητα ο ετήσιος κατάλογος του περιοδικού Forbes με τους πλουσιότερους Αμερικανούς celebrities. Στην κορυφή βρίσκεται ο σκηνοθέτης Τζορτζ Λούκας, δημιουργός του Star Wars

Το ύψος της περιουσίας του 74χρονου συγγραφέα, σκηνοθέτη, παραγωγού και δημιουργού του διαστημικού saga εκτιμάται στα 5,4 δισεκατομμύρια δολάρια με το μεγαλύτερο μέρος της περιουσίας του να προήλθε από την πώληση, ύψους 4,05 δισεκατομμυρίων δολαρίων, της εταιρείας παραγωγής LucasFilm στη Walt Disney Co το 2012, σύμφωνα με το Forbes.  

Ο συνάδελφός του, ο σκηνοθέτης Στίβεν Σπίλμπεργκ, βρίσκεται στη δεύτερη θέση του καταλόγου με την περιουσία του να ανέρχεται στα 3,7 δισεκατομμύρια

Η Όπρα Γουίνφρεϊ είναι η πλουσιότερη γυναίκα του Forbes, η οποία κατέκτησε την τρίτη θέση, με την περιουσία της να εκτιμάται στα 2,8 δισεκατομμύρια δολάρια.   Ο θρύλος του μπάσκετ Μάικλ Τζόρνταν κατέκτησε την τέταρτη θέση με περιουσία στα 1,7 δισεκατομμύρια δολάρια με νεοεισερχόμενη στον κατάλογο του Forbes είναι η Κάιλι Τζένερ, η οποία είδε την περιουσία της να αυξάνεται χάρη στην εταιρεία της Kylie Cosmetics. Η 21χρονη Τζένερ βρίσκεται σε καλό δρόμο προκειμένου να αναδειχθεί στη νεαρότερη αυτοδημιούργητη δισεκατομμυριούχο, σημειώνει το Forbes.   H Τζένερ βρίσκεται στην πέμπτη θέση της λίστας μαζί με τον ράπερ Τζέι Ζι, σύζυγο της Μπιγιονσέ, με τις περιουσίες τους να υπολογίζονται στα 900 εκατομμύρια δολάρια.   

 10. James Patterson - 800 εκατ. δολάρια

 9. Tiger Woods - 800 εκατ. δολάρια

8. Sean 'Diddy' Combs - 825 εκατ. δολάρια

 7. David Copperfield - 875  εκατ. δολάρια

6. Jay-Z - 900 εκατ. δολάρια

5. Kylie Jenner - 900 εκατ. δολάρια

4. Michael Jordan - 1,7 δισ. δολάρια

 3. Oprah Winfrey - 2,8 δισ. δολάρια

2. Steven Spielberg - 3,7 δισ. δολάρια

1. George Lucas - 5,4 δισ. δολάρια

Επόμενο άρθρο

Η Άντρεα Κυριάκου αποκαλύπτει πως θα περάσει τις γιορτές των Χριστουγέννων!

Τα πρώτα Χριστούγεννα με τον μικρό Λαμπρινό και το ταξίδι στο εξωτερικό..
19/12/2018 - 13:09

ΣχετικέςΕιδήσεις

Κάιλι Τζένερ: Το απίστευτο ποσό που ξόδεψε για... delivery!

Μέσα σε έναν χρόνο ξόδεψε πολλές χιλιάδες δολάρια...
04/02/2019 - 13:51

Η Kάιλι Τζένερ θα ξοδέψει... εκατομμύρια για τα πρώτα γενέθλια της κόρης της!

Οι προετοιμασίες για το πάρτι ξεκίνησαν πριν από... έξι μήνες!
19/01/2019 - 16:43

H Αριστοτέλους "απαντά" στην Kylie Jenner και στο πιο...δημοφιλές αυγό(ΦΩΤΟ)

Το...πράσινο αυγό και η υπόσχεση που έδωσε στους τηλεθεατές της
15/01/2019 - 09:42

Αυτός είναι ο λόγος που η Κάιλι και η Κένταλ Τζέννερ μισιούνται!

Η αφορμή για να χαλάσουν οι σχέσεις τους και ο ανταγωνισμός...
14/01/2019 - 14:13

Η Khloe Kardashian έγινε ίδια η… Kylie Jenner! (ΦΩΤΟ)

Οι αισθητικές επεμβάσεις και η μεγάλη ομοιότητα μεταξύ τους
11/01/2019 - 16:10

Αυτή είναι η φωτογραφία που σάρωσε στο Instagram τo 2018!

Δείτε σε ποιον ανήκει και ποια είναι η φωτογραφία που μάζεψε τα περισσότερα likes
28/12/2018 - 11:30

περισσότερες ειδήσεις

Κύπρος

Θετικός σε νάρκοτεστ 24χρονος στην Πάφο

Ανέκοψαν το όχημα του για έλεγχο και τον εντόπισαν ότι οδηγούσε υπό την επήρεια ναρκωτικών

Καλεί τον Παπαδούρη να λογοδοτήσει για την επιστολή του ο ΠΙΣ

Τι αποφάσισαν κατά τη βραδινή τους σύσκεψη στον απόηχο της παραίτησης του παιδιάτρου

Έφραξαν τον αυτοκινητόδρομο Πάφου – Λεμεσού οι κατολισθήσεις

Δείτε ποιοι δρόμοι επηρεάζονται λόγω έργων στο οδικό δίκτο
Ελλάδα

Τραγικό θάνατο βρήκε 27χρονος στη Σαντορίνη

O άτυχος άνδρας βρέθηκε νεκρός σε δύσβατο σημείο στο Ημεροβίγλι

Φάρσα το τηλεφώνημα για βόμβα στο γραφείο του Μητσοτάκη

Στο σημείο έσπευσαν κλιμάκια του  ΤΕΕΜ για έρευνες

Έφυγε από τη ζωή ο "φούρναρης των προσφύγων" (ΒΙΝΤΕΟ)

Έδινε καθημερινά ψωμί στους πρόσφυγες που έφθαναν στο νησί και έγινε σύμβολο της Ευρώπης
Διεθνή

Παγώνει δια νόμου η μεταφορά των F35 στην Τουρκία

Πληρώνει τη βίαιη συμπεριφορά σωματοφυλάκων του ο Ερντογάν σε βάρος Αμερικανών διαδηλωτών

Ανακαλείται η βρετανική υπηκοότητα της «νύφης του ISIS»

Η 19χρονη που ζήτησε να επιστρέψει στη Συρία έχει διχάσει τη βρετανική κοινωνία

"Έσβησε" το πιο διάσημο φιλί του κόσμου (ΒΙΝΤΕΟ)

Ο Τζορτζ Μεντόσα άφησε την τελευταία του πνοή, σε ηλικία 95 χρονών

tv news

Μια πυρκαγιά ταράζει τις ζωές τριών ηρώων μας.Ποιος ευθύνεται για το λάθος αυτό;

H Αμαλία κάνει κάτι ακόμα που δείχνει πως δεν είναι καλά«To Τατουάζ» Τετάρτη:Νέο Επεισόδιο
Alpha TV Κύπρου

Η Κάτια βρίσκει δουλειά στον Αντρέα και η Ρένα γίνεται έξαλλη μ’αυτή την εξέλιξη

Ο Φώτης σε τεράστιο δίλημα για τον φάκελο... «Γυναίκα Χωρίς Όνομα» Τετάρτη:Νέο Επεισόδιο
Alpha TV Κύπρου

δείτε σήμερα

Τετ, 20/02/2019 - 09:30DEAL