Ψυχαγωγία

Οι πιο πλούσιοι celebrities των ΗΠΑ σύμφωνα με το Forbes!

Δόθηκε στη δημοσιότητα ο ετήσιος κατάλογος του περιοδικού Forbes με τους πλουσιότερους Αμερικανούς celebrities. Στην κορυφή βρίσκεται ο σκηνοθέτης Τζορτζ Λούκας, δημιουργός του Star Wars

Το ύψος της περιουσίας του 74χρονου συγγραφέα, σκηνοθέτη, παραγωγού και δημιουργού του διαστημικού saga εκτιμάται στα 5,4 δισεκατομμύρια δολάρια με το μεγαλύτερο μέρος της περιουσίας του να προήλθε από την πώληση, ύψους 4,05 δισεκατομμυρίων δολαρίων, της εταιρείας παραγωγής LucasFilm στη Walt Disney Co το 2012, σύμφωνα με το Forbes.  

Ο συνάδελφός του, ο σκηνοθέτης Στίβεν Σπίλμπεργκ, βρίσκεται στη δεύτερη θέση του καταλόγου με την περιουσία του να ανέρχεται στα 3,7 δισεκατομμύρια

Η Όπρα Γουίνφρεϊ είναι η πλουσιότερη γυναίκα του Forbes, η οποία κατέκτησε την τρίτη θέση, με την περιουσία της να εκτιμάται στα 2,8 δισεκατομμύρια δολάρια.   Ο θρύλος του μπάσκετ Μάικλ Τζόρνταν κατέκτησε την τέταρτη θέση με περιουσία στα 1,7 δισεκατομμύρια δολάρια με νεοεισερχόμενη στον κατάλογο του Forbes είναι η Κάιλι Τζένερ, η οποία είδε την περιουσία της να αυξάνεται χάρη στην εταιρεία της Kylie Cosmetics. Η 21χρονη Τζένερ βρίσκεται σε καλό δρόμο προκειμένου να αναδειχθεί στη νεαρότερη αυτοδημιούργητη δισεκατομμυριούχο, σημειώνει το Forbes.   H Τζένερ βρίσκεται στην πέμπτη θέση της λίστας μαζί με τον ράπερ Τζέι Ζι, σύζυγο της Μπιγιονσέ, με τις περιουσίες τους να υπολογίζονται στα 900 εκατομμύρια δολάρια.   

 10. James Patterson - 800 εκατ. δολάρια

 9. Tiger Woods - 800 εκατ. δολάρια

8. Sean 'Diddy' Combs - 825 εκατ. δολάρια

 7. David Copperfield - 875  εκατ. δολάρια

6. Jay-Z - 900 εκατ. δολάρια

5. Kylie Jenner - 900 εκατ. δολάρια

4. Michael Jordan - 1,7 δισ. δολάρια

 3. Oprah Winfrey - 2,8 δισ. δολάρια

2. Steven Spielberg - 3,7 δισ. δολάρια

1. George Lucas - 5,4 δισ. δολάρια

Επόμενο άρθρο

Η Άντρεα Κυριάκου αποκαλύπτει πως θα περάσει τις γιορτές των Χριστουγέννων!

Τα πρώτα Χριστούγεννα με τον μικρό Λαμπρινό και το ταξίδι στο εξωτερικό..
19/12/2018 - 13:09

ΣχετικέςΕιδήσεις

Κάιλι Τζένερ: Το απίστευτο ποσό που ξόδεψε για... delivery!

Μέσα σε έναν χρόνο ξόδεψε πολλές χιλιάδες δολάρια...
04/02/2019 - 13:51

Η Kάιλι Τζένερ θα ξοδέψει... εκατομμύρια για τα πρώτα γενέθλια της κόρης της!

Οι προετοιμασίες για το πάρτι ξεκίνησαν πριν από... έξι μήνες!
19/01/2019 - 16:43

H Αριστοτέλους "απαντά" στην Kylie Jenner και στο πιο...δημοφιλές αυγό(ΦΩΤΟ)

Το...πράσινο αυγό και η υπόσχεση που έδωσε στους τηλεθεατές της
15/01/2019 - 09:42

Αυτός είναι ο λόγος που η Κάιλι και η Κένταλ Τζέννερ μισιούνται!

Η αφορμή για να χαλάσουν οι σχέσεις τους και ο ανταγωνισμός...
14/01/2019 - 14:13

Η Khloe Kardashian έγινε ίδια η… Kylie Jenner! (ΦΩΤΟ)

Οι αισθητικές επεμβάσεις και η μεγάλη ομοιότητα μεταξύ τους
11/01/2019 - 16:10

Αυτή είναι η φωτογραφία που σάρωσε στο Instagram τo 2018!

Δείτε σε ποιον ανήκει και ποια είναι η φωτογραφία που μάζεψε τα περισσότερα likes
28/12/2018 - 11:30

περισσότερες ειδήσεις

Κύπρος

Αναβλήθηκε η δίκη για τον θάνατο 3μηνου βρέφους

Στο Νοσοκομείο ο πατέρας λόγω προβλημάτων υγείας

Δυναμικά μέτρα βάζουν στη "φαρέτρα" τους οι εκπαιδευτικοί για τους μισθούς

Δριμεία κριτική στην ΜΕΠΕΥ και έκκληση στην κυβέρνηση να τηρήσει δεσμεύσεις

"Πονοκέφαλος" για Αστυνομία και Πυροσβεστική η στατικότητα του φρεατίου (ΦΩΤΟ)

Πέμπτη ημέρα ερευνών στο μεταλλείο του Μιτσερού για την εξαφάνιση της 6χρονης Sierra
Ελλάδα

Συνελήφθη ο Αλέξανδρος Λυκουρέζος για τη "μαφία των φυλακών"

Του πέρασαν χειροπέδες έξω από ξενοδοχείο στην Πλατεία Συντάγματος

Τουρκικά F-16 παρενόχλησαν το ελικόπτερο που επέβαινε ο Αρχηγός του ΓΕΣ

Παραβίασαν τον εναέριο χώρο και καταδιώχθηκαν από ελληνικά μαχητικά

Νεκρό σε κάδο σκουπιδιών εντοπίστηκε νεογέννητο βρέφος

30χρονη φέρεται να γέννησε και να πέταξε το μωρό της
Διεθνή

O Αμερικανός Υπουργός Ενέργειας σχεδιάζει να αποχωρήσει από την κυβέρνηση Τραμπ

Τι ανέφερε πηγή για τις προθέσεις του στο πρακτορείο Reuters

Γαλλία: Ήχησαν οι καμπάνες την ίδια ώρα της πυρκαγιάς στην Παναγία των Παρισίων

Αρχιεπίσκοπος Παρισιού: "Ο αγαπημένος μας καθεδρικός ναός θα ξαναγεννηθεί"

Νέα Υόρκη: Χειροπέδες σε άνδρα που μετέφερε βενζίνη στον ναό του Αγίου Πατρικίου

Ισχυρίζεται ότι "έκοβε δρόμο" για να φτάσει στο αυτοκίνητό του που έμεινε από καύσιμα

tv news

Η Τατιάνα πιέζει τον Τόνυ για απαντήσεις. O έρωτας ξαναβγαίνει στην επιφάνεια...

Ο Αλέξανδρος αποφασίζει να μιλήσει στην Άννα... «To Τατουάζ» Πέμπτη: Διπλό Επεισόδιο
Alpha TV Κύπρου

Μαρίνα και Μιχάλης αποφασίζουν να τα αφήσουν όλα πίσω τους και επανασυνδέονται..

Η Κάτια φαίνεται να δέχεται την ήττα της... «Γυναίκα Χωρίς Όνομα» Πέμπτη: Νέο Επεισόδιο
Alpha TV Κύπρου

δείτε σήμερα

Πέμ, 18/04/2019 - 18:40ΓΥΝΑΙΚΑ ΧΩΡΙΣ ΟΝΟΜΑ