Ψυχαγωγία

Πρώτος ο ALPHA Κύπρου για ΟΛΟ τον Φεβρουάριο! (ΦΩΤΟ)

Άλλη μια σημαντική επιτυχία στις μετρήσεις τηλεθέασης καταγράφει ο ALPHA Κύπρου, πριν προλάβει να κλείσει 3 χρόνια λειτουργίας στην Κυπριακή αγορά. Για ολόκληρο το μήνα Φεβρουάριο ο ALPHA Κύπρου κατάφερε να ξεχωρίσει ως πρώτο κανάλι σε σύνολο πληθυσμού, καταγράφοντας μάλιστα εξαιρετικές επιδόσεις σε όλα τα Δυναμικά Κοινά.

Σύμφωνα με τα επίσημα στοιχεία της AGB Nielsen, για ολόκληρο τον μήνα Φεβρουάριο, ο ALPHA Κύπρου ήταν πρώτο σε τηλεθέαση κανάλι σε σύνολο πληθυσμού με ποσοστό 13,7%, στην δεύτερη θέση τερμάτισε ο ΑΝΤ1 με 13,5%, στην τρίτη θέση ήταν το ΡΙΚ1 με 13,1%, ακολουθεί το ΣΙΓΜΑ επίσης με 13,1% και το OMEGA με 9,9%.

,μ

Σε ότι αφορά τα Δυναμικά Κοινά 18 – 54 για ολόκληρο το μήνα Φεβρουάριο ο ALPHA Κύπρου ήταν στην δεύτερη θέση με 14,7%, ενώ στο ιδιαίτερα σημαντικό Εμπορικό κοινό – κατηγορία Γυναίκες 24 – 54 ο ALPHA Κύπρου ήταν στην πρώτη θέση με 18%. 

κμ

κμ

Με λιγότερο από τρία χρόνια πορείας στον τηλεοπτικό χάρτη, ο ALPHA Κύπρου διατηρεί σταθερά ανοδική πορεία χωρίς απότομες αυξομειώσεις στον πίνακα τηλεθέασης. Με επενδύσεις στους άξονες: Ενημέρωση, Μυθοπλασία και Ψυχαγωγία και με επιμονή στην ποιοτική προσέγγιση των παραγωγών του, ο ALPHA Κύπρου κτίζει αργά και σταθερά όχι μόνο σε σύνολο πληθυσμού αλλά και στα Δυναμικά Κοινά. ​

Επόμενο άρθρο

Μια αποκριάτικη παρέλαση για...καλό σκοπό!

Μάθετε όλες τις λεπτομέρειες...
01/03/2019 - 12:10

ΣχετικέςΕιδήσεις

15+1 λόγοι για να "κολλήσεις" με το νέο πρόγραμμα του Alpha Κύπρου(ΒΙΝΤΕΟ&ΦΩΤΟ)

Μυθοπλασία-Ψυχαγωγία-Ενημέρωση, με νέες αλλά και αγαπημένες προτάσεις για τον τηλεθεατή
03/08/2019 - 16:59

8 λέξεις:Βαckstage στην επίσημη φωτογράφιση της σειράς και τα...απρόοπτα(ΒΙΝΤΕΟ)

Το πουκάμισο του Παρτσαλάκη και η χημεία των ηθοποιών στα παρασκήνια
02/08/2019 - 16:46

Κυκλοφόρησε το πρώτο trailer της σειράς "Αστέρια στην Άμμο" (ΒΙΝΤΕΟ)

Δείτε τις πρώτες σκηνές από τη νέα δραματική σειρά του Alpha Κύπρου
27/07/2019 - 11:41

Αυτή είναι η νέα πρωταγωνίστρια του Ανδρέα Γεωργίου που θα μας καθηλώσει(ΦΩΤΟ)

"Είμαι 23 χρονών με δυο παιδιά και το πρώτο μου το έκανα στα 17"
19/07/2019 - 17:08

Αυτός θα είναι ο τίτλος της νέας πρωινής εκπομπής του Alpha Κύπρου(ΦΩΤΟ)

Ο Κωνσταντίνος Κωνσταντίνου και η Στέλλα Στυλιανού σε πυρετώδεις προετοιμασίες...
19/07/2019 - 15:56

"Ελπίζω να μην ζω για να δω την τουρκοποίηση της Κύπρου" (ΒΙΝΤΕΟ)

Τι έλεγε ο Αλέξης Γαλανός από το στούντιο του Alpha Κύπρου για Αμμόχωστο και Κυπριακό
16/07/2019 - 17:34

περισσότερες ειδήσεις

Κύπρος

Διαστάσεις επιδημίας προσλαμβάνει ο ιός του Δυτικού Νείλου (BINTEO)

Ηλικιωμένος που είχε προβληθεί "έσβησε" πριν λίγα 24ωρα

"O Αντώνης συμβολίζει την αγάπη και την ελπίδα" (ΒΙΝΤΕΟ)

Οι γονείς του μικρού αγοριού μίλησαν στην κάμερα του Alpha για τη θεραπεία ζωής
Ελλάδα

"Έσβησε" 66χρονος από φωτιά σε γηροκομείο

Η οικογένειά του αναμένει το πόρισμα του ανακριτικού τμήματος της Πυροσβεστικής

Τραγωδία στον Πόρο: Ανθρώπινο λάθος ή μηχανική βλάβη;

Εν αναμονή του πορίσματος της Επιτροπής Διερεύνησης Αεροπορικών Ατυχημάτων

"Το έβλεπαν να πετά χαμηλά και φώναζαν για να το δείξουν στα παιδιά τους" (VID)

Συγκλονιστική μαρτυρία δημοσιογράφου για την μοιραία πτώση του ελικοπτέρου στον Πόρο
Διεθνή

Εμπόριο, οικονομία και επενδύσεις στη συνάντηση Πούτιν - Νιινίστο

Επίσκεψη εργασίας στο Ελσίνκι πραγματοποιεί ο Ρώσος Πρόεδρος

Ρομπότ ταξιδεύει στη θέση του κυβερνήτη σε διαστημικό σκάφος

Ονομάζεται Skybot F-850 και αποτελεί την πλέον μοντέρνα έκδοση ρωσικών ρομπότ

tv news

Δύο γυναίκες απέναντι στην αλήθεια...Μόνο μία θυσία θα φέρει την εξιλέωση...

«Γυναίκα Χωρίς Όνομα» Β' Κύκλος έρχεται στο νέο πρόγραμμα του Alpha (ΔΕΙΤΕ ΤΟ TRAILER)
Alpha TV Κύπρου

Όλοι έχουν μια ιστορία.... Ποιο είναι το τραγούδι της δικής σου;

Δήλωσε και εσύ συμμετοχή στο "Soundtrack Of Love..." Παρουσιάζει η Χριστιάνα Αριστοτέλους
Alpha TV Κύπρου

δείτε σήμερα

Τετ, 21/08/2019 - 22:00Η ΦΑΜΙΛΙΑ