Ψυχαγωγία

Συγκινεί η Χάρις Αλεξίου: «Δεν πάει η φωνή πια…δε με ακούει» (ΒΙΝΤΕΟ)

Της Δήμητρας Μακρυγιάννη

Η Χαρούλα Αλεξίου φεύγει…και αφήνει πίσω της συντρίμμια. Η κορυφαία Ελληνίδα ερμηνεύτρια πήρε τη μεγάλη απόφαση να αποσυρθεί από το τραγούδι, αφήνοντας το πολύ πιο φτωχό και όλους εμάς, με μια βαλίτσα γεμάτοι αναμνήσεις απο τα υπέροχα τραγούδια της.. Στην δύσκολη απόφαση οδηγήθηκε λόγω προβλημάτων που αντιμετωπίζει με τη φωνή της.  

Χαρούλα Αλεξίου
«Έχω απομακρυνθεί από το τραγούδι τελείως…δεν μπορώ να τραγουδήσω όπως τραγουδούσα παλιά…»

Η Χαρούλα Αλεξίου σε μία δίωρη συγκλονιστική εξομολόγηση σε ραδιοφωνική εκπομπή της ΕΡΤ λέει πως η φωνή της δε την ακούει πια. Δεν μπορεί να τραγουδήσει όπως παλιά…γι’ αυτό προτίμησε να αποχωρήσει.

Χαρούλα Αλεξίου
 «Δεν πάει η φωνή πια…δε με ακούει πια…είναι καλύτερα να σταματήσω.»

Σεβόμενη αυτά που έχει κάνει μέσα στην λαμπρή πορεία των 50 χρόνων της καριέρας της αποχωρεί, γεγονός που την κάνει να πενθεί.

Χαρούλα Αλεξίου
«Πήρα την οριστική απόφαση ότι δεν σου αξίζει να συνεχίσεις.»

Έκανε την αρχή σε ηλικία μόλις 20 ετών, το 1970. Τραγούδησε μπαλάντες, λαϊκά, έντεχνα, δημοτικά και ρεμπέτικα. Κυκλοφόρησε πέραν των 30 δίσκων. Πραγματοποίησε τις πιο σπουδαίες συνεργασίες...με Μάνο Λοίζο, Στέλιο Καζαντζίδη, Δημήτρη Μητροπάνο, Αντώνη Βαρδή, Θάνο Μικρούτσικο, Δήμητρα Γαλάνη. Πλημμύρισε θέατρα και συναυλιακούς χώρους με κόσμο που ήθελε να την ακούσει από κοντά. Το μουσικόφιλο κοινό την αγκάλιασε με θέρμη και θαυμασμό. Με την Χαρούλα Αλεξίου κλάψαμε, συγκινηθήκαμε, αγαπήσαμε. Πονέσαμε, χαρήκαμε…ζήσαμε κάθε στιγμή της ζωής μας. Και θα συνεχίσουμε να το κάνουμε.

Επόμενο άρθρο

Η "παρατήρηση" του Πρίγκιπα Ουίλιαμ στην Κέιτ για ένα...κίτρινο φόρεμα (ΒΙΝΤΕΟ)

Η τελευταία εμφάνισή της Δούκισσας του Κέιμπριτζ δεν άρεσε καθόλου στον σύζυγό της
05/06/2020 - 18:07

ΣχετικέςΕιδήσεις

H Χάρις Αλεξίου... εγκαταλείπει το τραγούδι!

Ο λόγος απόφασης και όλα όσα δήλωσε σε πρόσφατη συνέντευξη της
04/06/2020 - 16:36

Γιώτα Νέγκα: Αποκάλυψε το πραγματικό της επίθετο!

Ο λόγος που επελεξε να το αλλάξει και ο...ρόλος του πρώην άντρα της
01/02/2020 - 09:08

Απαγορευμένο ειδύλλιο στη showbiz:Δεσμευμένη τραγουδίστρια με γνωστό παρουσιαστή

Όλες οι λεπτομέρειες και τα "καυτά" μηνύματα που αποκάλυψε ο Γιώργος Λιάγκας
17/10/2019 - 12:55

Έγκυος η Ριάνα; Οι φωτογραφίες με φουσκωμένη κοιλίτσα και οι φήμες(ΦΩΤΟ)

Η ποπ τραγουδίστρια έχει απασχολήσει τα διεθνή Μέσα με τη νέα της σιλουέτα
18/09/2019 - 11:52

Τραγουδίστρια έστειλε φωτογραφία το δωμάτιό της, αλλά ξέχασε το..."παιχνίδι" της

Viral έχει γίνει με μια γκάφα που την έκανε ευρέως γνωστή
24/08/2019 - 12:47

περισσότερες ειδήσεις

Κύπρος

Οι θερμοκρασίες που επικρατούσαν στην Κύπρο στις 15 και 20 Ιουλίου 1974 (ΒΙΝΤΕΟ)

Τι δείχνουν τα στοιχεία της Μετεωρολογικής Υπηρεσίας για το "μαύρο" εκείνο καλοκαίρι

"Καμίνι" και σήμερα η Κύπρος με το θερμόμετρο να δείχνει 40 βαθμούς Κελσίου

Νέα κίτρινη προειδοποίηση από την Μετεωρολογική Υπηρεσία για υψηλές θερμοκρασίες

Προσέκρουσε σε περιπολικό και προσπάθησε να διαφύγει αλλά ανακόπηκε από την ΥΚΑΝ

Επεισοδιακή σύλληψη ζεύγους στο Παραλίμνι για υπόθεση ναρκωτικών
Ελλάδα

Ερντογάν για Αγία Σοφία: Διορθώσαμε το λάθος του 1934

Μίλησε για την "εξέλιξη" της αφού "το 1453 ο Μωάμεθ ο Πορθητής παρέλαβε ένα ερείπιο"

Τριμερής διπλωματών Ελλάδας, Γερμανίας και Τουρκίας για την Αγία Σοφία

Συναντήθηκαν στο Βερολίνο με γερμανική πρωτοβουλία στον απόηχο της απόφασης

Άλλα 58 κρούσματα κορωνοϊού στην Ελλάδα, τα 28 "εισαγόμενα"

Από τα 3883 συνολικά κρούσματα, τα 1042 θεωρούνται σχετιζόμενα με ταξίδι από το εξωτερικό
Διεθνή

Ξεπέρασαν τα δεκατρία εκατομμύρια τα κρούσματα κορωνοϊού σε όλο τον κόσμο

Ο νεότερος απολογισμός για ασθενείς και θύματα της πανδημίας από το Γαλλικό Πρακτορείο

Τσεχία: Δεκάδες τραυματίες από σύγκρουση επιβατικού τρένου με εμπορικό συρμό

Σωστικά συνεργεία ψάχνουν στα συντρίμμια των δύο αμαξοστοιχιών για τυχόν θύματα

"Έπεσε" ξανά το WhatsApp παγκοσμίως

"Συνδέεται" και δεν στέλνει τα μηνύματα αφήνοντας εκατομμύρια χρήστες στο...περίμενε

tv news

Ο Νίκος μαθαίνει ότι η Αλίκη είναι νεκρή και όλο το σκοτεινό παρελθόν της...

«Έρωτας Μετά» Δείτε τις εξελίξεις στα νέα συγκλονιστικά επεισόδια της εβδομάδας εδώ!
Alpha TV Κύπρου

Η ώρα του μεγάλου ξεκαθαρίσματος ήρθε για όλους!

Ελάτε στη θέση τους…για τελευταία φορά αυτή τη σεζόν!​​​​​​​ [Περιλήψεις]
Alpha TV Κύπρου

δείτε σήμερα

Τετ, 15/07/2020 - 11:00ALPHA ΕΝΗΜΕΡΩΣΗ