Ψυχαγωγία

Συγκλονίζει ο Πετρούνιας: "Ψάχναμε το σπίτι μήπως βρούμε λίγα... ευρώ"

 

Στο “Κ” της ελλαδικής εφημερίδας Καθημερινής έδωσε συνέντευξη ο Ολυμπιονίκης Λευτέρης Πετρούνιας και μεταξύ άλλων μίλησε για τις δύσκολες περιόδους της ζωής του, την οικογένεια του αλλά και αν ποτέ "καβάλησε" το καλάμι. Ο ίδιος ανέφερε σε σχετική ενημέρωση 

Πριν μάθω να διαβάζω, βλέπαμε με τον αδερφό μου ξένες ταινίες, κοινωνικές, ακόμα και πολιτικές. Η μαμά μας διάβαζε τους υπότιτλους. Κι όταν η ταινία τελείωνε, μας ρωτούσε: «Τι καταλάβατε από όσα είδατε;». Ο πατέρας μου ήταν πρόεδρος στο συνδικαλιστικό όργανο των εκτελωνιστών και κάναμε άπειρες πολιτικές συζητήσεις. Έτσι μεγάλωσα. Περιβάλλομαι από καλούς φίλους: είμαστε από πέντε ετών μαζί, κοντεύουμε τα τριάντα και η σχέση μας παραμένει δυνατή.

Έχω την τύχη να βρίσκεται στο πλευρό μου η Βασιλική Μιλλούση. Από το 2014, είναι βράχος δίπλα μου. Θυμάμαι να ψάχνουμε, η Βασούλα κι εγώ, όλο το σπίτι, μήπως βρούμε λίγα ευρώ για να παραγγείλουμε σουβλάκια. Με τέτοια οικογένεια, με τέτοια σύντροφο, με τέτοιους φίλους και με τους πολύτιμους συνεργάτες μου από την Progame, πόσο πιο ασφαλές έδαφος θα μπορούσα να βρω; Όλοι μου δίνουν δύναμη, αλλά ταυτόχρονα με προσγειώνουν. Δεν προλαβαίνω καν να σκεφτώ να καβαλήσω το καλάμι. Θα μου έρθει αμέσως η σφαλιάρα.

,λκ

Επόμενο άρθρο

Βαρβάρα Λάρμου: "Είμαι μόνη μου... Θέλω να παντρευτώ"(ΒΙΝΤΕΟ)

Όσα δήλωσε στην Αριστοτέλους για την προσωπική της ζωή και την δουλειά της
25/03/2019 - 18:20

ΣχετικέςΕιδήσεις

Πετρούνιας-Μιλλούση: Το πρώτο βίντεο που δημοσίευσαν από τον γάμο τους (ΒΙΝΤΕΟ)

Το τρυφερό στιγμιότυπο που μοιράστηκαν με τους διαδικτυακούς τους φίλους
14/07/2019 - 09:58

Παντρεύτηκαν ο Λευτέρης Πετρούνιας και η Βασιλική Μιλλούση! (ΦΩΤΟ)

Δείτε πως ανακοίνωσε τον γάμο του το "χρυσό" ζευγάρι της ελληνικής γυμναστικής
13/07/2019 - 09:06

Ο Λευτέρης Πετρούνιας θα γίνει για πρώτη φορά μπαμπάς! (ΦΩΤΟ)

Δείτε πως ανακοίνωσε την εγκυμοσύνη της συντρόφου του και όσα δήλωσε
16/06/2019 - 19:17

Παλικαρίσια πρόκριση για τον Πετρούνια (ΒΙΝΤΕΟ)

Καρδιά πρωταθλητή έδειξε για μια ακόμη φορά ο Λευτέρης Πετρούνιας
26/10/2018 - 20:19

"Αν δεν ήμουν δυσλεκτικός, δεν θα είχα φτάσει μέχρι εδώ"

Το συγκινητικό μήνυμα του Ολυμπιονίκη Σπύρου Γιαννιώτη που δίνει δύναμη στα παιδιά
15/09/2018 - 14:51

Γιαννιώτης: «Αν δεν ήμουν δυσλεκτικός, δεν θα είχα φτάσει εδώ που είμαι»

Η συγκλονιστική ανάρτηση του Έλληνα Ολυμπιονίκη
11/09/2018 - 12:21

περισσότερες ειδήσεις

Κύπρος

Πυρκαγιά ξέσπασε σε δύσβατη περιοχή στη Βάσα Κελλακίου

Ισχυρές δυνάμεις της Πυροσβεστικής και του Τμήματος Δασών στην επιχείρηση κατάσβεσης

Για 6 ημέρες στο κελί 21χρονος και 25χρονος για υπόθεση διάρρηξης και κλοπής

Οδηγήθηκαν ενώπιον του Επαρχιακού Δικαστηρίου Λεμεσού

Άφησαν τα έδρανα των Δικαστηρίων για αγώνα καλαθόσφαιρας (ΦΩΤΟ)

Δικηγόροι από Ελλάδα και Κύπρο αγωνίστηκαν στο κλειστό γήπεδο Κεραυνού στη Λευκωσία
Ελλάδα

Άφησαν λουλούδια στη θάλασσα για τα θύματα της φονικής πυρκαγιάς στο Μάτι (ΦΩΤΟ)

Στο μνημόσυνο, άνθρωποι που έζησαν από κοντά τον εφιάλτη της 23ης Ιουλίου 2018

Επίθεση "Ρουβίκωνα" στα γραφεία της Στέγης Βιομηχανίας το Σύνταγμα (ΦΩΤΟ)

Βανδάλισαν με μπογιές την είσοδο του κτιρίου και τράπηκαν σε φυγή

Κυριάκος Μητσοτάκης: Πολύ ανίκανη η κυβέρνηση ΣΥΡΙΖΑ

Ο Έλληνας Πρωθυπουργός είπε πως οι πολίτες ψήφισαν με τη λογική και όχι με το συναίσθημα
Διεθνή

14+1 φωτογραφίες ζώων πριν και μετά την υιοθεσία τους από καταφύγια

Πως μία καλή πράξη δίνει μία δεύτερη ευκαιρία για μία χαρούμενη ζωή

Ο Βρετανός ΥΠΟΙΚ λέει ότι θα παραιτηθεί πριν τον διώξει ο Μπόρις Τζόνσον 

"Είμαι σίγουρος ότι θα με διώξει. Θα παραιτηθώ πριν φτάσουμε σε αυτό το σημείο"

tv news

Ο χωρισμός της Αντιγόνης πέφτει σαν κεραυνός εν αιθρία πάνω σε Βούλα και Μηνά...

Νέα ξεκαρδιστικά επεισόδια της «Μουρμούρας»! Δείτε τις περιλήψεις της εβδομάδας...
Alpha TV Κύπρου

Ο Χρήστος Φερεντίνος από την καινούρια σεζόν φέρνει τα «Πάνω Κάτω» στον Alpha!

2 παίκτες, 2 κερκίδες, 2 ομάδες, πολλά βραχιολάκια! Δήλωσε και εσύ συμμετοχή τώρα! (VIDEO)
Alpha TV Κύπρου

δείτε σήμερα

Κυρ, 21/07/2019 - 20:20ALPHA NEWS