Ψυχαγωγία

Θέκλα Πετρίδου:"Ενιωσα πως οι δυνάμεις μου θα με εγκαταλείψουν..."

H ψυχολόγος Θέκλα Πετρίδου μιλάει πρώτη φορά μετά την αποχώρηση της από την τηλεοπτική ζωή, στο περιοδικό "TV Mania" και τον δημοσιογράφο Κωνσταντίνο Χάμπαλη, για τους λόγους που αποφάσισε να σταματήσει τη πορεία της ως παρουσιάστρια.

Συγκεκριμένα ανέφερε: 

Ένιωσα πως οι δυνάμεις μου θα με εγκαταλείψουν. Είμαι εξαιρετικά προνοητικός άνθρωπος, αν και λανθασμένα κάποιοι εικάζουν πως επειδή είμαι αυθόρμητη και ειλικρινής είμαι ταυτόχρονα και παρορμητική. Καμιά σχέση. Είμαι εξαιρετική επαγγελματίας σε ό,τι κάνω. Σέβομαι και εκτιμώ ανθρώπους αλλά και οργανισμούς. Δεν υπήρχε περίπτωση να "στήσω" το κανάλι, προχωρώντας σε τρίτη σεζόν και στη συνέχεια, μεσούσης της νέας τηλεοπτικής περιόδου, να αποχωρούσα λόγω της υπερκόπωσης που είναι ξεκάθαρο πως θα πάθαινα εάν συνέχιζα στους ίδιους εντατικούς ρυθμούς όπως τους προηγούμενους 16 μήνες. Είμαι τελειομανής και ταυτόχρονα ρεαλίστρια 

 

Επόμενο άρθρο

Ανδρέας Γεωργίου: Η πρώτη συνέντευξη για τη σειρά "8 λέξεις" κρύβει αποκαλύψεις!

Οι δυσκολίες, το...Πάσχα που θα φέρει πιο νωρίς και το μυστικό της σειράς που αποκάλυψε
20/07/2019 - 13:23

ΣχετικέςΕιδήσεις

Τι ισχύει τελικά με την αποζημίωση στον Ντολ

Το Alphanews.live έχει πληροφορίες για την αποζημίωση του Γερμανού
09/12/2019 - 09:14

Σε «αναμμένα κάρβουνα» για Νικόλα

Αποχώρησε ως τραυματίας και οι ανησυχίες είναι έντονες
28/11/2019 - 23:26

Νεότερο με Ντόσα...

Αποχωρεί οριστικά από το νησί μας ο Πορτογάλος αμυντικός
26/11/2019 - 18:36

Kαι όμως το έκανε! Η Θέκλα Πετρίδου χόρεψε..."Loquita Challenge"(ΒΙΝΤΕΟ)

Η...πρόκληση της χρονιάς και το λίκνισμα της ακομπλεξάριστης ψυχολόγου στην κάμερα
11/11/2019 - 14:58

Επίσημα παρελθόν από τον Ολυμπιακό ο Κουζμίνσκας

Οι «ερυθρόλευκοι» ανακοίνωσαν την ολοκλήρωση της συνεργασίας
10/11/2019 - 11:47

περισσότερες ειδήσεις

Κύπρος

Το οδοιπορικό του Alpha στο χιονισμένο Τρόοδος (ΒΙΝΤΕΟ&ΦΩΤΟ)

Στα λευκά "ντύθηκαν" οι κορυφές του Ολύμπου - Μαγευτικές εικόνες από το κατάλευκο τοπίο

Εξετάσεις 4μήνων: Ιδού το δοκίμιο και οι λύσεις για το μάθημα των Νέων Ελληνικών

Στη δημοσιότητα το γραπτό και ο οδηγός διόρθωσης για τους μαθητές της Α' Λυκείου

Με τρίωρη στάση εργασίας προχωρούν την Παρασκευή οι κυβερνητικοί ιατροί

"Δεν έχουμε την οποιαδήποτε ένδειξη για να την αναστείλουμε" - Τι απαντά ο ΟΚΥπΥ
Ελλάδα

Συνεχίζεται ο "χορός" των Ρίχτερ στην Κρήτη

Σεισμική δόνηση 4,4 βαθμών της κλίμακας Ρίχτερ κατέγραψαν οι σεισμογράφοι

Δεν θα υπάρξει θερμό επεισόδιο με τη Τουρκία λέει ο Σύμβουλος Εθνικής Ασφάλειας

"Δεν θα επιτρέψουμε τουρκικό γεωτρύπανο να επιχειρήσει στην ελληνική ΑΟΖ"

Οκτάχρονος «Αϊνστάιν» εντυπωσιάζει με τις επιδόσεις του στα μαθηματικά

Έχει υψηλό IQ 140 και είναι μόλις στην τρίτη Δημοτικού
Διεθνή

Το απόλυτο χάος στους δρόμους του Παρισιού (ΦΩΤΟ)

Συνεχίζονται για 5η ημέρα οι απεργιακές κινητοποιήσεις στα δημόσια μέσα μαζικής μεταφοράς

Στους πέντε οι νεκροί από την έκρηξη του ηφαιστείου Ουακατάνε (ΒΙΝΤΕΟ)

Διασώστες δίνουν μάχη με το χρόνο για τον εντοπισμό αγνοούμενων

Η 34χρονη Σάνα Μάριν, η νέα Πρωθυπουργός της Φινλανδίας (ΦΩΤΟ)

Αναλαμβάνει καθήκοντά την προσεχή εβδομάδα μετά την παραίτηση του `Αντι Ρίνε

tv news

Η Αλεξία απειλεί τον Νικηφόρο ότι θα αποκαλύψει όλη την αλήθεια στον Μάξιμο..

Δείτε αυτή την εβδομάδα στα νέα επεισόδια της σειράς «Αστέρια Στην Άμμο» στον Alpha Κύπρου
Alpha TV Κύπρου

O Νίκος οδηγεί την Κάτια κάπου απομονωμένα και προετοιμάζει τη δολοφονία της..

«Γυναίκα Χωρίς Όνομα» Δείτε στα νέα συγκλονιστικά επεισόδια της εβδομάδας
Alpha TV Κύπρου

δείτε σήμερα

Δευ, 09/12/2019 - 15:30ΜΕ ΑΓΑΠΗ ΧΡΙΣΤΙΑΝΑ