Ψυχαγωγία

Ξεσπά ο Σεφερλής κατά της Ακρίτα: "Κάποια στιγμή το ποτήρι ξεχειλίζει"

Ο Μάρκος Σεφερλής, βρέθηκε καλεσμένος στην εκπομπή του Γρηγόρη Αρναούτογλου "The 2night Show”, και μεταξύ άλλων μίλησε για την "κόντρα" με την Έλενα Ακρίτα και έδωσε την δική του απάντηση για τα αρνητικά σχόλια των επικριτών του.

Ο γνωστός ηθοποιός, εξομολογήθηκε πως προσπαθεί να μην τον επειρεάζει η αυστηρή κριτική, αλλά όλη αυτή η παραπληροφόρηση και η "ταμπέλα" που προσπαθούν να του προσδώσουν, τον στεναχώρει και εκμυστηρεύτηκε πως έτυχε πολλές φορές να κλάψει γι΄αυτό το λόγο.

"Δεν βρίσκομαι σε κόντρα, βρίσκομαι σε άμυνα. Ξυπνάω το πρωί κι ακούω αυτόν να λέει αυτά, αυτήν να λέει αυτά. Τους γράφω, με την έννοια ότι λένε, λένε, λένε. Δεν με αφορά αυτό. Κάποια στιγμή, όμως, ξεχειλίζει το ποτήρι και ενοχλούμαι και στεναχωριέμαι όταν προσπαθούν να παραπληροφορήσουν τον κόσμο και να δημιουργήσουν για μένα μια εικόνα που δεν είμαι, και σαν άνθρωπος και σαν καλλιτέχνης"

Στη συνέχεια, μίλησε για την έννοια της κωμωδίας, τονίζοντας πως σκοπός είναι γελάσει ο κόσμος και όχι να χλευάσει προσωπικότητες και καταστάσεις.

"Εγώ δεν χλευάζω κανέναν, τύπους κάνω κι έτσι προκαλώ το γέλιο, γιατί έτσι γεννιέται η κωμωδία. Όταν προσπαθούν να στρέψουν το κοινό εναντίον μου με επιχειρήματα που δεν στέκουν, εκεί στεναχωριέμαι. Κι έχω στεναχωρηθεί, κι έχω κλάψει. Δεν είπα ότι είμαι αλάνθαστος, αλλά δεν έχει έρθει ποτέ κανείς από τους "τύπους" που κάνω να μου πει ότι τον χλεύασα. Κάθε μέρα στο κοινό μου βρίσκονται όλοι αυτοί οι τύποι που κάνω. Ο σκοπός μου δεν είναι να χλευάσω κανέναν, αλλά να κάνω τον κόσμο να γελάσει"

Επόμενο άρθρο

"Μοντέλο" η Γαστεράτου μετά τη γέννα: Mε μίνι φόρεμα και...επίπεδη κοιλιά (ΦΩΤΟ)

Έτσι είναι το σώμα της δυο εβδομάδες μετά το μαιευτήριο - Η πρώτη ολόσωμη φωτογραφία
23/01/2020 - 10:56

ΣχετικέςΕιδήσεις

Άντρη Καραντώνη: Ως άλλη Μarilyn Monroe τραγουδάει στον...Πρόεδρο (ΒΙΝΤΕΟ)

Με διαμάντια και γούνα τραγουδάει το θρυλικό κομμάτι "Happy Birthday Mr. President"
20/02/2020 - 10:08

Ονούφριος Σωκράτους: "Είχα δεχθεί ηλικιακό ρατσισμό από συνάδελφο" (BINTEO)

Όσα αποκάλυψε για την αυστηρή κριτική που δέχτηκε στην αρχή της καριέρας του
19/02/2020 - 17:45

Κατερίνα Γκαγκάκη: "Σκέφτομαι να υιοθετήσω ένα παιδί"

Όσα ανέφερε για την εξωσωματική, το συμβιβασμό και το..."καμπανάκι της μητρότητας"
16/02/2020 - 09:15

Γωγώ Αλεξανδρινού: "Βγήκα από το στούντιο κλαίγοντας επειδή…" (BINTEO)

To περιστατικό που την προσέβαλε και την έκανε να αποχωρήσει με δάκρυα στα μάτια
15/02/2020 - 13:38

Ο Σόουζα για τον ΑΠΟΕΛ, την Βασιλεία και τον κόσμο της ομάδας του

Συνέντευξη σε μέσο της πατρίδας του έδωσε ο Λούκας Σόουζα