Ψυχαγωγία

Ξεσπά ο Σεφερλής κατά της Ακρίτα: "Κάποια στιγμή το ποτήρι ξεχειλίζει"

Ο Μάρκος Σεφερλής, βρέθηκε καλεσμένος στην εκπομπή του Γρηγόρη Αρναούτογλου "The 2night Show”, και μεταξύ άλλων μίλησε για την "κόντρα" με την Έλενα Ακρίτα και έδωσε την δική του απάντηση για τα αρνητικά σχόλια των επικριτών του.

Ο γνωστός ηθοποιός, εξομολογήθηκε πως προσπαθεί να μην τον επειρεάζει η αυστηρή κριτική, αλλά όλη αυτή η παραπληροφόρηση και η "ταμπέλα" που προσπαθούν να του προσδώσουν, τον στεναχώρει και εκμυστηρεύτηκε πως έτυχε πολλές φορές να κλάψει γι΄αυτό το λόγο.

"Δεν βρίσκομαι σε κόντρα, βρίσκομαι σε άμυνα. Ξυπνάω το πρωί κι ακούω αυτόν να λέει αυτά, αυτήν να λέει αυτά. Τους γράφω, με την έννοια ότι λένε, λένε, λένε. Δεν με αφορά αυτό. Κάποια στιγμή, όμως, ξεχειλίζει το ποτήρι και ενοχλούμαι και στεναχωριέμαι όταν προσπαθούν να παραπληροφορήσουν τον κόσμο και να δημιουργήσουν για μένα μια εικόνα που δεν είμαι, και σαν άνθρωπος και σαν καλλιτέχνης"

Στη συνέχεια, μίλησε για την έννοια της κωμωδίας, τονίζοντας πως σκοπός είναι γελάσει ο κόσμος και όχι να χλευάσει προσωπικότητες και καταστάσεις.

"Εγώ δεν χλευάζω κανέναν, τύπους κάνω κι έτσι προκαλώ το γέλιο, γιατί έτσι γεννιέται η κωμωδία. Όταν προσπαθούν να στρέψουν το κοινό εναντίον μου με επιχειρήματα που δεν στέκουν, εκεί στεναχωριέμαι. Κι έχω στεναχωρηθεί, κι έχω κλάψει. Δεν είπα ότι είμαι αλάνθαστος, αλλά δεν έχει έρθει ποτέ κανείς από τους "τύπους" που κάνω να μου πει ότι τον χλεύασα. Κάθε μέρα στο κοινό μου βρίσκονται όλοι αυτοί οι τύποι που κάνω. Ο σκοπός μου δεν είναι να χλευάσω κανέναν, αλλά να κάνω τον κόσμο να γελάσει"

Επόμενο άρθρο

"Μοντέλο" η Γαστεράτου μετά τη γέννα: Mε μίνι φόρεμα και...επίπεδη κοιλιά (ΦΩΤΟ)

Έτσι είναι το σώμα της δυο εβδομάδες μετά το μαιευτήριο - Η πρώτη ολόσωμη φωτογραφία
23/01/2020 - 10:56

ΣχετικέςΕιδήσεις

Α. Πρωτοψάλτη: Η ευχή στους Κύπριους και οι...συναυλίες για την Μελίνα στο νησί

“Να κάνετε όνειρα, γιατί χωρίς όνειρα δεν μπορούμε να πάμε μισό βήμα μπροστά…”
22/09/2020 - 13:34

Χριστοδουλίδης: Η Τουρκία επιλέγει στην Κύπρο περαιτέρω κλιμάκωση

Συνέντευξη ΥΠΕΞ σε ελληνική ιστοσελίδα- Μιλά για τα "θέλω" της ΚΔ στο Ευρωπαϊκό Συμβούλιο
20/09/2020 - 10:43

Παπασταύρου: «Ρεζιλίκια με Χαμπουλλά, μας είπε για μαύρα ο Καραβίδας»

«Πυρά» και αποκαλύψεις από τον πρόεδρο της Ομόνοιας
14/09/2020 - 23:09

Podcast Talks: Γιαννάκης Οκκάς εφ' όλης της ύλης (ΒΙΝΤΕΟ)

Ο καλεσμένος των Βάσσου Ηλιάδη και Μάριου Νεοφύτου, δεν χρειάζεται ιδιαίτερες συστάσεις
11/09/2020 - 10:48

Μέσι: «Συνεχίζω γιατί δεν θέλω να μπω σε δικαστική μάχη με την ομάδα που αγαπώ»

Ο Αργεντινός παραχώρησε συνέντευξη και ανακοίνωσε ότι συνεχίζει στη Μπαρσελόνα
04/09/2020 - 19:05

Δεν θα δούμε ποτέ τους "Alcatrash" στην Eurovision και ιδού...ο λόγος (VID)

Το ενδεχόμενο τηλεοπτικής εκπομπής, τα όρια διάλυσης και το "όχι" στην Eurovision
29/08/2020 - 11:28

περισσότερες ειδήσεις

Κύπρος

Καραντίνα 14 ημερών στους μαθητές-επαφές της κοπέλας που εντοπίστηκε θετική

Η ανακοίνωση του Λυκείου στη Λεμεσό μετά τον εντοπισμό θετικού κρούσματος κορωνοϊού

Ας πάνε όλοι αυτοί που δεν τηρούν τα μέτρα στη Μονάδα Εντατικής Θεραπείας

Έκκληση Μόσιαλου στους "αρνητές" της μάσκας να συνομιλήσουν με ασθενή που είχε κορωνοϊό

Σε κρίσιμη κατάσταση 18χρονος μοτοσικλετιστής μετά από τροχαίο στη Λάρνακα

Προσπάθησε να προσπεράσει τρία οχήματα - Νοσηλεύεται στο Γενικό Νοσοκομείο Λάρνακας
Ελλάδα

"Ας δώσουμε μια ευκαιρία στη διπλωματία" δήλωσε ο Μητσοτάκης στη Γ.Σ του ΟΗΕ

«Ενώ η Ελλάδα επέλεξε τον δρόμο του διαλόγου, η Τουρκία επέλεξε αυτό της αδιαλλαξίας»

Ελλάδα: Κλειστά από τα μεσάνυχτα έως τις 5 το πρωί περίπτερα, μίνι μάρκετ, κάβες

Νέα μέτρα εξήγγειλε Χαρδαλιάς για την Αττική και τις περιοχές όπου ισχύουν ειδικά μέτρα
Διεθνή

Ανησυχία Π.Ο.Υ για τα αυξημένα κρούσματα στην Ευρώπη

"Η Ευρώπη πρέπει να θέσει υπό έλεγχο τη διασπορά"- Ποια η κατάσταση σε Γαλλία και Ιταλία

Ουκρανία: 22 νεκροί, 2 επιζώντες και 4 αγνοούμενοι από τη συντριβή αεροσκάφους

Από τους δύο επιζώντες, ο ένας είναι σε κρίσιμη κατάσταση.

Oλοκληρώθηκαν τα δύο έργα σε σχολεία - ορφανοτροφεία στην Ουγκάντα (ΒΙΝΤΕΟ)

Τα ανέλαβαν Διοίκηση, Διεύθυνση και εργαζόμενοι του Alpha Κύπρου με την ομάδα Αγάπης Χέρια

tv news

Η γέννηση των διδύμων γεμίζει χαρά τον Οδυσσέα και την Έρση...

«8 Λέξεις» Δείτε στα νέα συγκλονιστικά νέα επεισόδια του 2ου Κύκλου αυτή την εβδομάδα!
Alpha TV Κύπρου

Η είδηση ότι η Δανάη είναι υιοθετημένη πέφτει σαν βόμβα στο σπίτι των Αργυρών...

Δείτε εδώ όλες οι εξελίξεις της νέας δραματικής σειράς του Alpha «Αγγελική»
Alpha TV Κύπρου

δείτε σήμερα

Σάβ, 26/09/2020 - 06:00Η ΚΟΥΖΙΝΑ ΤΗΣ ΜΑΜΑΣ