Υγεία

10 αλήθειες για το σεξ...που δεν γνωρίζαμε

Τι θα λέγατε αν μαθαίναμε κάποια πράγματα παραπάνω για το...σεξ; Αλήθειες γύρω από το σεξ τις οποίες δεν θα πιστεύετε...

  • Η πλήρης σεξουαλική αδράνεια μπορεί να προκαλέσει μείωση του μεγέθους του πέους. “Αν δεν κάνετε τίποτα για να διατηρείτε μια φυσιολογική συχνότητα στύσης, θα πάθετε βράχυνση του πέους”, υποστηρίζει ο δρ Tobias Kohler. Χωρίς τακτική στύση το πέος μπορεί να μικρύνει μέχρι και δύο εκατοστά.
  • Σύμφωνα με το Εθνικό Γραφείο Οικονομικών Ερευνών των ΗΠΑ, το σεξ κάνει τους ανθρώπους το ίδιο ευτυχείς όσο τους κάνει και το να έχουν 100.000 δολάρια.
  • Οι… εξωτικές χορεύτριες βγάζουν περισσότερα χρήματα, όταν δουλεύουν τις μέρες που έχουν ωορρηξία, λόγω της απελευθέρωσης φερομονών.
  • Οι “wegasms”, δηλαδή ο ταυτόχρονος οργασμός σε ένα ζευγάρι, θεωρείται ένα πολύ σπάνιο φαινόμενο. Είναι τόσο σπάνιο, ώστε το 42% των ζευγαριών πιστεύει ότι έχει περισσότερες πιθανότητες να δει τον… Bigfoot, παρά να βιώσει τον ταυτόχρονο οργασμό.
  • Το 51% των γυναικών ισχυρίζεται ότι έχει φτάσει σε οργασμό, ενώ έκανε κοιλιακούς (γυμναστική).
  • Μερικοί άνθρωποι έχουν μια πραγματική φυσική έλξη για τις κούκλες-μανεκέν και τα αγάλματα. Είναι μια κατάσταση που ονομάζεται αγαλματοφιλία (agalmatophillia). Υπάρχουν πολλοί ακόμη τύποι παραφιλίας…
  • Ανάλογα με το αν ένας άντρας είναι δεξιόχειρας ή αριστερόχειρας, αντίστοιχη είναι και η πλευρά του όρχι του, ο οποίος κρέμεται λίγο πιο ψηλά από τον άλλο.
  • Έρευνα έδειξε ότι είναι πιο πιθανό να φτάσετε σε οργασμό, αν, κατά τη διάρκεια του σεξ, φοράτε κάλτσες.
  • Όταν εντοπίσει το ωάριο, ένα σπερματοζωάριο θα “κολυμπήσει” προς αυτό με ταχύτητα που φτάνει ακόμα και τα 38 χλμ/ώρα.
  • Μία… συνεδρία σεξ μπορεί να κάψει μέχρι και 144 θερμίδες.
Πηγή
www.in.gr
Επόμενο άρθρο

Νέο αόρατο όργανο ανακαλύφθηκε στο ανθρώπινο σώμα

Παίζει μεγάλο ρόλο σε διάφορες κοινές παθήσεις
30/03/2018 - 17:13

ΣχετικέςΕιδήσεις

Βρέθηκε ναυάγιο ενός γαλλικού υποβρυχίου, μισό αιώνα μετά την εξαφάνισή του

λα αυτά τα χρόνια, το υποβρύχιο βρισκόταν σε βάθος 2.370 μέτρων
22/07/2019 - 22:34

Προσοχή: Τι μπορείτε να πάθετε από ένα... οne night stand!

Όλα όσα πρέπει να έχεις στο μυαλό σου πριν υποκύψεις στον πειρασμό
20/07/2019 - 18:00

Πόσες θερμίδες "καίμε" κατά τη διάρκεια του sex... ανά λεπτό!

Η διαφορά στους άνδρες και τις γυναίκες και τα αποτελέσματα
17/07/2019 - 16:00

Σεξ: Οι τρείς τροφές που.... το κάνουν καλύτερο!

H λύση είναι για ακόμη μια φορά στην διατροφή σου
17/07/2019 - 13:09

περισσότερες ειδήσεις

Κύπρος

Eurostat: Κυπριακή υπηκοότητα σε 1315 Ρώσους το 2017

Έλαβαν επίσης υπηκοότητα 502 από το ΗΒ και 481 από την Ουκρανία

Σημαντικό κτύπημα της EUROPOL στην παράνομη εμπορία αναβολικών

Σε 14 περιπτώσεις η συνδρομή της Κυπριακής Δημοκρατίας στην εκστρατεία

Σχεδόν 7,000 Κύπριοι έλαβαν 'εισιτήριο' για τον πλανήτη Άρη

Η NASA ανακοίνωσε ότι προσφέρει την ευκαιρία για όσους θέλουν να στείλουν τα ονόματά τους
Ελλάδα

Μπήκαμε σε σπίτι στο Μάτι ένα χρόνο μετά την τραγωδία (ΒΙΝΤΕΟ)

Απανθρακωμένα κατοικίδια κείτονται μέχρι σήμερα στο πάτωμα

Ψήφο εμπιστοσύνης με πλειοψηφία 158 Βουλευτών πήρε η Ελληνική Κυβέρνηση

Τα πρώτα τρία νομοσχέδια που αφορούν στο επιτελικό κράτος θα κατατεθούν τις επόμενες μέρες

Xειροπέδες σε 64χρονο για την πυρκαγιά στα Μέγαρα

Ύποπτος για την φωτιά που κινητοποίησε την Πυροσβεστική Υπηρεσία
Διεθνή

«Πέθαναν» τον Ερντογάν

Διασπορά fake news για το πρόσωπο του Τούρκου Προέδρου

Ιρανός ΥΠΕΞ: Εύκολο να αρχίσεις σύρραξη, αδύνατο να την τελειώσεις

Προειδοποιεί τη Δύση έπειτα από τη σύλληψη του υπό βρετανική σημαία δεξαμενόπλοιου

ΗΒ: Η ανάδειξη της νέας ηγεσίας των Συντηρητικών θα φέρει και νέο Πρωθυπουργό

Φαβορί για την πρωθυπουργική θέση θεωρείται ο Μπόρις Τζόνσον

tv news

Ο χωρισμός της Αντιγόνης πέφτει σαν κεραυνός εν αιθρία πάνω σε Βούλα και Μηνά...

Νέα ξεκαρδιστικά επεισόδια της «Μουρμούρας»! Δείτε τις περιλήψεις της εβδομάδας...
Alpha TV Κύπρου

Ο Χρήστος Φερεντίνος από την καινούρια σεζόν φέρνει τα «Πάνω Κάτω» στον Alpha!

2 παίκτες, 2 κερκίδες, 2 ομάδες, πολλά βραχιολάκια! Δήλωσε και εσύ συμμετοχή τώρα! (VIDEO)
Alpha TV Κύπρου

δείτε σήμερα

Τρί, 23/07/2019 - 13:15DEAL