Υγεία

5 super foods που θα εκτοξεύσουν τη σεξουαλική σου διάθεση στα ύψη

Η καθημερινή πίεση, το στρες, τα οικονομικά προβλήματα, η δουλειά είναι μερικοί από τους παράγοντες που ρίχνουν τη σεξουαλική μας διάθεση. Ανέκτησε δυνάμεις με τις πιο κάτω τροφές για να δεις καλύτερα αποτελέσματα στην σεξουαλική σου ζωή! 

1. Μπανάνα
Το κάλιο που περιέχει η μπανάνα προστατεύει την καρδιά και συμβάλλει στην καλή κυκλοφορία του αίματος, που συνδέεται άμεσα και με τη σεξουαλική διάθεση.

2. Σολομός
Τα υγιεινά Ω-3 λιπαρά που περιέχει προστατεύουν τις αρτηρίες, αποτρέποντας την απόφραξή τους.

3. Καυτερά φαγητά 
Τα καυτερά φαγητά κάνουν τα αιμοφόρα αγγεία του σώματος να διαστέλλονται. Έτσι, βελτιώνεται η κυκλοφορία του αίματος στα… επίμαχα σημεία.

4. Κεράσια
Βοηθούν και αυτά στην πρόληψη από τη συσσώρευση πλάκας στις αρτηρίες, άρα κατ επέκταση και στην καλύτερη κυκλοφορία του αίματος στον οργανισμό.

5. Αυγά
Μια εξαιρετική πηγή πρωτεΐνης που θα τονώσει οιστρογόνα για εσένα και τεστοστερόνη για τον αγαπημένο σου! Τα αυγά είναι ένα από τα πιο θρεπτικά τρόφιμα στον πλανήτη. Καταναλώστε ημερησίως ένα αυγό, το οποίο είναι ικανό να παράγει επαρκείς ποσότητες τόσο σε τεστοστερόνη όσο και σε οιστρογόνα.

Επόμενο άρθρο

Τα φρούτα που βοηθάνε στην απώλεια βάρους

Ενισχύστε τη διατροφή σας με τα πιο νόστιμα φρούτα
17/08/2018 - 08:03

ΣχετικέςΕιδήσεις

Πόσες θερμίδες "καίμε" κατά τη διάρκεια του sex... ανά λεπτό!

Η διαφορά στους άνδρες και τις γυναίκες και τα αποτελέσματα
18/09/2019 - 16:00

Ρονάλντο: «Δεν είχα λεφτά, μια γυναίκα μου έδινε να φάω»

Αποκαλύψεις για τα δύσκολα παιδικά του χρόνια έκανε ο Κριστιάνο Ρονάλντο
18/09/2019 - 11:18

Αυτό είναι το φρούτο που πρέπει να αποφεύγετε το... βράδυ!

Σώστε τον ύπνο σας και μάθετε τις τροφές που θα σας βοηθήσουν
13/09/2019 - 17:16

Αυτή είναι η νέα μόδα στο σεξ! Η στάση "77" που θα απογειώσει τη σχέση σου!

Όλα όσα πρέπει να γνωρίζεις και πως θα τα καταφέρεις
13/09/2019 - 17:05

Διάρκεια στο σεξ: Ποιος είναι ο μέσος όρος - Η επιστήμη απάντησε...

Η έρευνα και τα αποτελέσματα - Ο μέσος όρος , το κατώτατο και ανώτατο όριο
13/09/2019 - 16:11

περισσότερες ειδήσεις

Κύπρος

Εμπρησμό βλέπουν οι αρχές πίσω από τη φωτιά σε όχημα στα Πολεμίδια

Διαπιστώθηκε ότι τέθηκε κακόβουλα με τη χρήση εύφλεκτης ύλης

Αίσιος τέλος στην εξαφάνιση 39χρονης από το Ακάκι

Εντοπίστηκε και είναι καλά στην υγεία της, σύμφωνα με ανακοίνωση της Αστυνομίας

Σε αναβρασμό ο εκπαιδευτικός κόσμος (ΒΙΝΤΕΟ)

Δεν κάνουν πίσω και προχωρούν με μέτρα - Μαίνεται η κόντρα Κυριάκου Νικηφόρου - ΟΕΛΜΕΚ
Ελλάδα

Μέχρι τις 27 Σεπτεμβρίου οι ηλεκτρονικές εγγραφές των πρωτοετών φοιτητών

Δεν χρειάζεται η κατάθεση δικαιολογητικών ή η φυσική παρουσία των επιτυχόντων

Υπ. Παιδείας: Καταργεί την αναγραφή θρησκεύματος στα πιστοποιητικά σπουδών

Η Υπουργός δήλωσε ότι στόχος είναι να καλλιεργεί ένα περιβάλλον χωρίς αποκλεισμούς

"Κλείδωσε" η συνάντηση Μητσοτάκη - Τραμπ στη Νέα Υόρκη

Θα συναντηθούν στο περιθώριο της Γενικής Συνέλευσης του ΟΗΕ
Διεθνή

Το τετ - α- τετ Τραμπ με Ζούκερμπεργκ στο Λευκό Οίκο

Στο επίκεντρο της συνάντησης οι μελλοντικοί ρυθμιστικοί κανόνες του διαδικτύου

Την πολιτική της για το κλίμα παρουσιάζει η γερμανική Κυβέρνηση

Εκτιμάται ότι θα επενδυθούν περί τα 40 δισεκατομμύρια ευρώ τα επόμενα τέσσερα χρόνια

ΗΠΑ: 530 ασθενείς και 7 νεκροί στις ΗΠΑ από το άτμισμα

Πάνω από το 50% των ασθενών είναι ηλικίας μικρότερης των 25 ετών

tv news

Στα άδυτα της άνοιας και του Αλτσχάιμερ σε ένα επεισόδιο που θα συγκλονίσει...

Οι «24 ΩΡΕΣ» στον Σύνδεσμο στήριξης ατόμων με άνοια "Ιθάκη", αυτό το Σάββατο στον Alpha
Alpha TV Κύπρου

«Η Φαμίλια» Β’ Κύκλος με...μαφία, νονά και κουφέτα γάμου, έρχεται στον Alpha!

Το αψυχολόγητο ζεύγος «Χατζηβασιλείου» παντρεύεται ξανά...Πρεμιέρα Δευτέρα 23 Σεπτεμβρίου
Alpha TV Κύπρου

δείτε σήμερα

Παρ, 20/09/2019 - 09:30ΓΥΝΑΙΚΑ ΧΩΡΙΣ ΟΝΟΜΑ