Υγεία

Επανάσταση στο σεξ! Έρχεται το πρώτο «έξυπνο» προφυλακτικό...(ΦΩΤΟ)

Έρχεται το νέο προφυλακτικό επανάσταση στον τομέα της σεξουαλικής ζωής και υγείας.

Η νέα τεχνογνωσία προφυλακτικών, μέσω των νανο-αισθητήρων που θα διαθέτει, θα συγκεντρώνει μια πλειάδα στοιχείων σχετικά με τον χρήστη του, από την ταχύτητα διείσδυσης, τις θέσεις που καλύπτει αλλά  και τις θερμίδες που καίγονται κατά τη σεξουαλική πράξη. Η νέα γενιά δεν σταματά εκεί αφού θα  ανιχνεύει και θα ειδοποιεί άμεσα μέσω μηνύματος στο κινητό τηλέφωνο για τυχόν ύπαρξη σεξουαλικώς μεταδιδόμενων νοσημάτων στον σεξουαλικό σύντροφο του χρήστη.

Η νέα τάση προφύλαξης θα συνοδεύεται με ένα ένα δαχτυλίδι που θα φοριέται πάνω από το παραδοσιακό προφυλακτικό και θα έχει την δυνατότητα να επιτρέπει τη συλλογή δεδομένων μέχρι και οκτώ ώρες.

λκμ

Το μικρό αυτό "δαχτυλίδι" θα  προσφέρει ακόμα τη δυνατότητα σύγκρισης των σεξουαλικών επιδόσεων με δεκάδες χιλιάδες άλλους χρήστες από όλον τον πλανήτη που έχουν την συγκεκριμένη συσκευή.

Η αναμονή για το νέο προφυλακτικό είναι μεγάλη και η τιμή του θα κυμαίνεται γύρω στα 70 ευρώ.

 

Επόμενο άρθρο

Βρέθηκε η λύση!Αυτό είναι το "θαυματουργό" μπαχαρικό που "καίει" τριπλάσιο λίπος

Βάλτε το στην διατροφή της και δείτε αποτελέσματα
18/02/2019 - 19:26

ΣχετικέςΕιδήσεις

Πόσο πρέπει να διαρκεί το σεξ;

Από δευτερόλεπτα μέχρι και...
12/12/2017 - 10:15

7 χρήσεις του προφυλακτικού που δεν σκεφτήκατε ποτέ... (ΒΙΝΤΕΟ)

Κι επειδή ξέρω που πάει το (πονηρό) μυαλό σας... καμία σχέση!
02/07/2017 - 11:05

One night stand: Αυτοί είναι οι βασικοί κανόνες!

Πριν μπεις στη διαδικασία να το σκεφτείς και να το κάνεις μάθε τι πρέπει να γνωρίζεις
03/06/2017 - 12:00

Οι «Θεοί του Ολύμπου» κατεβαίνουν στη γη για...καλλιστεία!

Η Θεατρική Ομάδα "Νέα Γενιά" επιστρέφει στηρίζοντας το Ίδρυμα "Χριστίνα Αποστόλου"
23/03/2017 - 13:36

περισσότερες ειδήσεις

Κύπρος

Κρίσιμη η κατάσταση του Δημήτρη Χριστόφια ο οποίος νοσηλεύεται στην Εντατική

Τι λέει το ιατρικό ανακοινωθέν του Υπουργείου Υγείας για τον Πρώην Πρόεδρο της Δημοκρατίας

Λεμεσός: 55χρονος έπεσε από ύψος 15 μέτρων μετά από ατύχημα σε εργοτάξιο (ΦΩΤΟ)

Στο σημείο μέλη της Αστυνομίας και μέλη του Τμήματος Επιθεωρήσεως Εργασίας

Στην Εντατική του ΓΝ Λευκωσίας ο Πρώην Πρόεδρος Δημήτρης Χριστόφιας

Επιδεινωμένη η κατάσταση της υγείας του καθώς αντιμετωπίζει αναπνευστικά προβλήματα
Ελλάδα

Σέρρες: Στο νοσοκομείο 9χρονη που παρασύρθηκε από λεωφορείο

Το κοριτσάκι νοσηλεύεται στη ΜΕΘ με κρανιοεγκεφαλικές κακώσεις

100 χρόνια από την Γενοκτονία των Ποντίων (ΒΙΝΤΕΟ)

Από το 1911 άρχισαν τον συστηματικό αφανισμό των χριστιανικών πληθυσμών της Μικράς Ασίας

Κρήτη: Τη ζωή του έχασε οδηγός όταν το αυτοκίνητό του έπεσε σε γκρεμό

Το όχημα κάτω από αδιευκρίνιστες συνθήκες εξετράπη της πορείας του και έπεσε από γέφυρα
Διεθνή

EE και Κίνα υπέγραψαν συμφωνίες για διευκόλυνση της πολιτικής αεροπορίας

Στόχος να υποστηρίξει το παγκόσμιο εμπόριο αεροσκαφών και συναφών προϊόντων

Πόλεμος μεταξύ Google και Huawei με "φόντο" την αμερικανο-κινεζική κρίση

Τα νέα «έξυπνα» κινητά τηλέφωνα της κινεζικής εταιρείας χάνουν την πρόσβαση σε εφαρμογές

tv news

Ο Τόνυ εξομολογείται κάτι στην Τατιάνα που αλλάζει τα πάντα στη σχέση τους...

Η Όλγα αποφασίζει να χωρίσει οριστικά με τον Στέφανο «To Τατουάζ» Δευτέρα Νέο Επεισόδιο
Alpha TV Κύπρου

H Κάτια προσπαθεί να πει την αλήθεια στη Μαρίνα, αλλά εκείνη τη διώχνει...

O Αντρέας αποκαλύπτει κάτι σοκαριστικό στη Ρένα «Γυναίκα Χωρίς Όνομα»Δευτέρα Νέο Επεισόδιο
Alpha TV Κύπρου

δείτε σήμερα

Δευ, 20/05/2019 - 20:20ALPHA NEWS