Υγεία

Επανάσταση στο σεξ! Έρχεται το πρώτο «έξυπνο» προφυλακτικό...(ΦΩΤΟ)

Έρχεται το νέο προφυλακτικό επανάσταση στον τομέα της σεξουαλικής ζωής και υγείας.

Η νέα τεχνογνωσία προφυλακτικών, μέσω των νανο-αισθητήρων που θα διαθέτει, θα συγκεντρώνει μια πλειάδα στοιχείων σχετικά με τον χρήστη του, από την ταχύτητα διείσδυσης, τις θέσεις που καλύπτει αλλά  και τις θερμίδες που καίγονται κατά τη σεξουαλική πράξη. Η νέα γενιά δεν σταματά εκεί αφού θα  ανιχνεύει και θα ειδοποιεί άμεσα μέσω μηνύματος στο κινητό τηλέφωνο για τυχόν ύπαρξη σεξουαλικώς μεταδιδόμενων νοσημάτων στον σεξουαλικό σύντροφο του χρήστη.

Η νέα τάση προφύλαξης θα συνοδεύεται με ένα ένα δαχτυλίδι που θα φοριέται πάνω από το παραδοσιακό προφυλακτικό και θα έχει την δυνατότητα να επιτρέπει τη συλλογή δεδομένων μέχρι και οκτώ ώρες.

λκμ

Το μικρό αυτό "δαχτυλίδι" θα  προσφέρει ακόμα τη δυνατότητα σύγκρισης των σεξουαλικών επιδόσεων με δεκάδες χιλιάδες άλλους χρήστες από όλον τον πλανήτη που έχουν την συγκεκριμένη συσκευή.

Η αναμονή για το νέο προφυλακτικό είναι μεγάλη και η τιμή του θα κυμαίνεται γύρω στα 70 ευρώ.

 

Επόμενο άρθρο

Βρέθηκε η λύση!Αυτό είναι το "θαυματουργό" μπαχαρικό που "καίει" τριπλάσιο λίπος

Βάλτε το στην διατροφή της και δείτε αποτελέσματα
18/02/2019 - 19:26

ΣχετικέςΕιδήσεις

Πόσο πρέπει να διαρκεί το σεξ;

Από δευτερόλεπτα μέχρι και...
12/12/2017 - 10:15

7 χρήσεις του προφυλακτικού που δεν σκεφτήκατε ποτέ... (ΒΙΝΤΕΟ)

Κι επειδή ξέρω που πάει το (πονηρό) μυαλό σας... καμία σχέση!
02/07/2017 - 11:05

One night stand: Αυτοί είναι οι βασικοί κανόνες!

Πριν μπεις στη διαδικασία να το σκεφτείς και να το κάνεις μάθε τι πρέπει να γνωρίζεις
03/06/2017 - 12:00

Οι «Θεοί του Ολύμπου» κατεβαίνουν στη γη για...καλλιστεία!

Η Θεατρική Ομάδα "Νέα Γενιά" επιστρέφει στηρίζοντας το Ίδρυμα "Χριστίνα Αποστόλου"
23/03/2017 - 13:36

περισσότερες ειδήσεις

Κύπρος

Αναστέλλουν την επ' αόριστον απεργία της Τρίτης οι εργαζόμενοι στην ΕΜΕΛ

Σε κατ’ αρχήν συμφωνία κατέληξαν οι συντεχνίες και οι επιτροπές

Ποια είναι τα νέα κριτήρια για τη φοιτητική χορηγία που ψήφισε η Βουλή

Το νομοσχέδιο τέθηκε ενώπιον της Ολομέλειας με τη διαδικασία του κατεπείγοντος

Μελέτη για ένταξη παιδιών με μεταναστευτική βιογραφία στο κυπριακό σύστημα

Εμπειρογνώμονες της Ευρωπαϊκής Επιτροπής θα πραγματοποιήσουν διήμερη επίσκεψη στην Κύπρο
Ελλάδα

Ολονύχτια «μάχη» με τις φλόγες δίνουν πυροσβέστες στη Μυτιλήνη (ΒΙΝΤΕΟ)

Ξέσπασε σε πευκόφυτο δάσος χωρίς ωστόσο να απειλούνται κατοικημένες περιοχές

Συναγερμός στη λεωφόρο Βουλιαγμένης μετά από πυροβολισμούς

70χρονος φέρεται να έστρεψε όπλο εναντίον της συντρόφου του
Διεθνή

Brexit: Ανοιχτό το ενδεχόμενο να μη ζητήσει νέα ψήφο η Μέι για τη συμφωνία

Τι αναφέρει σε επιστολή της προς τους Βρετανούς βουλευτές

Της έπεσε το τηλέφωνο στη μπανιέρα και βρήκε φρικτό θάνατο (ΦΩΤΟ)

Έχασε τις αισθήσεις της από την ηλεκτροπληξία και στη συνέχεια πνίγηκε

Κρούσματα χολέρας και ελονοσίας στην Μοζαμβίκη μετά το πέρασμα του κυκλώνα

Αγώνες δρόμους δίνουν οι ομάδες εθελοντών για να βοηθήσουν τους πληγέντες

tv news

Δύο νέες ιστορίες ζωής και η αναζήτηση μιας βιολογικής μάνας στο «Πάμε Πακέτο»

Ιστορίες ζωής, οι οποίες θα προκαλέσουν τα πιο δυνατά συναισθήματα το Σάββατο στον Alpha
Alpha TV Κύπρου

Οι «24 ΩΡΕΣ» συναντούν συγγενείς των θυμάτων της ΗΛΙΟΣ και αποκαλύπτουν...

Ποια μηνύματα ζωής στέλνουν και από πού αντλούν πηγή ζωής; Aυτό το Σάββατο στον Alpha
Alpha TV Κύπρου

δείτε σήμερα

Σάβ, 23/03/2019 - 06:15DEAL