Υγεία

H χώρα...με τους περισσότερους οργασμούς

Εάν νόμιζες πως οι μεσογειακοί λαοί είναι αυτοί που είναι θερμοί και έχουν ανεβασμένη λίμπιντο τότε κάνετε μεγάλο λάθος! Τα πράγματα έχουν αλλάξει και την πρωτιά στην...σεξουαλική ευχαρίστηση έρχονται να την πάρουν οι Νορβηγοί.

Σύμφωνα με παγκόσμια έρευνα που έγινε περί σεξ και οργασμών, ο λαός που έχει τους περισσότερους οργασμούς είναι οι Νορβηγοί.

Σύμφωνα λοιπόν με τα ευρήματα της έρευνας, ο παγκόσμιος μέσος δείκτης κορύφωσης είναι δύο με τρεις φορές την εβδομάδα. Φυσικά και υπάρχουν διαφορές από χώρα σε χώρα. Το 2,54% των Γερμανών δεν έχουν έρθει ποτέ τους σε οργασμό - που είναι και το υψηλότερο ποσοστό ανάμεσα στις 21 χώρες που έλαβαν μέρος στην έρευνα. Από την άλλη έκπληξη μας κάνει και το ότι το 30% των Βραζιλιάνων έρχεται σε οργασμό μόνο μία φορά την εβδομάδα. 

Οι "κρύοι" Νορβηγοί, ωστόσο, φαίνεται ότι λιώνουν τον πάγο. Το 35% υποστηρίζουν ότι φθάνουν την κορύφωση τουλάχιστον μία φορά τη μέρα! Μάλλον θα φταίνε τα τόσα θαλασσινά που τρώνε, δεν εξηγείται αλλιώς. 

Πηγή
www.onmed.gr
Επόμενο άρθρο

Τι συμβαίνει στον εγκέφαλό μας όταν ακούμε δυσάρεστα νέα;

Το μυαλό μας αντιδρά τόσο στα καλά όσο και στα κακά που μαθαίνουμε
17/10/2017 - 08:45

ΣχετικέςΕιδήσεις

Ποια ώρα γίνεται το καλύτερο σεξ; Η απάντηση θα χαροποιήσει κάποιους...

Η επιστημονική απάντηση στο ερώτημα "γιατί αρέσει στους άνδρες το πρωινό σεξ"
30/11/2019 - 19:00

H Eλένη Φουρέιρα προσποιείται... και προκαλεί αναστάτωση(ΒΙΝΤΕΟ)

Αποκάλυψε πόσες πλαστικές έχει κάνει και σε ποια σημεία του σώματός της
28/11/2019 - 19:46

Διαφορά ύψους στο σεξ: Ποιες στάσεις πρέπει να προτιμήσεις για να... ωφεληθείς!

Οι στάσεις για έρωτα με ψηλότερο και πιο κοντό άντρα
28/11/2019 - 15:00

Κόντε: «Μόνο από κάτω και μόνο με τις γυναίκες τους»

Οι συμβουλές του Ιταλού τεχνικού στους ποδοσφαιριστές του για τις σεξουαλικές τους πράξεις
22/11/2019 - 14:40

Αυτή είναι η καλύτερη στάση στο σεξ! Οι ειδικοί αποφάσισαν και εξηγούν το γιατί

Η στάση "πολυέλαιος" που θα αλλάξει ότι ξέρεις μέχρι σήμερα για τον έρωτα...
17/11/2019 - 13:16

περισσότερες ειδήσεις

Κύπρος

Η μαγεία των Χριστουγέννων από τους «Ορειβάτες» του χωριού Λεμυθού (ΒΙΝΤΕΟ)

Χαρούμενες παιδικές φωνές και ευχές δεκαεννέα μέρες πριν τα Χριστούγεννα

Ετοιμάζονται για το χειμώνα οι κάτοικοι των ορεινών περιοχών (ΒΙΝΤΕΟ)

Τι δήλωσαν στην κάμερα του Alpha για τις προετοιμασίες τους

Αρχή για την περίοδο των μανιταριών (ΒΙΝΤΕΟ)

Ο μυκητολογικός σύνδεσμος προειδοποιεί για κινδύνους στην παράνομη διοχέτευση μανιταριών
Ελλάδα

Επεισόδια στην Ελλάδα για την επέτειο δολοφονίας του Αλέξη Γρηγορόπουλου (VID)

Στους δρόμους η αστυνομία σε Αθήνα, Θεσσαλονίκη και Πάτρα με προσαγωγές και συλλήψεις

Μητσοτάκης: «Η συμφωνία Τουρκίας - Λιβύης θα καταρρεύσει»

Ο Πρωθυπουργός της Ελλάδος αναφέρθηκε και στην απέλαση του πρέσβη της Λιβύης

"Persona non grata" για την Αθήνα ο Πρέσβης της Λιβύης

Απελαύνεται από την ελλαδική πρωτεύουσα μετά από 10λεπτη συνάντηση με τον ΥΠΕΞ
Διεθνή

Βαγδάτη: Τουλάχιστον έξι διαδηλωτές νεκροί από πυρά ενόπλων

Τραυματίστηκαν περισσότεροι από είκοσι άνθρωποι

Μια τάξη νηπιαγωγείου πήγε στα δικαστήρια για καλό σκοπό (ΒΙΝΤΕΟ)

Οι δικαστές συμμετείχαν στην έκπληξη κρατώντας χάρτινες ροζ καρδιές

Γαλλία: Για δεύτερη μέρα χιλιάδες απεργοί στους δρόμους (ΦΩΤΟ)

Ο Εμανουέλ Μακρόν αντιμέτωπος με τη μεγαλύτερη απεργία κατά τη διάρκεια της θητείας του

tv news

4 νέες αληθινές ιστοριές, που θα μεταφέρουν δυνατά μηνύματα ανθρωπιάς και αγάπης

Ιστορίες από τα Άδανα μέχρι το Βόρειο Πόλο στο «Soundtrack Of Love» αυτή την Κυριακή...
Alpha TV Κύπρου

Ένα αφιέρωμα στους μικρούς ήρωες που παλεύουν για τη ζωή τους στις «24 Ώρες»

Ένα επεισόδιο με τα πρόωρα βρέφη στη ΜΕΘ Νεογνών του Μακάρειου Νοσοκομείου αυτό το Σάββατο
Alpha TV Κύπρου

δείτε σήμερα

Σάβ, 07/12/2019 - 06:4560' ΕΛΛΑΔΑ