Υγεία

Πόσες στάσεις πρέπει να αλλάζεις την ώρα του σεξ;

Δύο είναι τα βασικά ερωτήματα που… βασανίζουν τις γυναίκες αναφορικά με τη σεξουαλική τους ζωή. Το ένα είναι αν πρέπει να κάνουν σεξ κάθε μέρα και το άλλο είναι κατά τη διάρκεια του σεξ, κάθε πόση ώρα πρέπει να αλλάζουν στάση στο σεξ.

Αναφορικά με το πρώτο ερώτημα, οι ειδικοί επισημαίνουν ότι το να κάνεις έρωτα κάθε μέρα του χρόνου δεν είναι ούτε φυσιολογικό, αλλά και ούτε μη φυσιολογικό. Αυτό που τονίζουν οι ειδικοί είναι ότι σεξ θα πρέπει κάθε γυναίκα να κάνει όποτε έχει όρεξη και ερωτική διάθεση και να μην κάνει σεξ απλά και μόνο για να το κάνει ή γιατί πιέζεται να το κάνει. Σημασία έχει να ευχαριστιούνται την ερωτική επαφή και οι δύο σύντροφοι, οπότε η συχνότητα των ερωτικών επαφών είναι θέμα διάθεσης και μόνο.

Στο ερώτημα για το κάθε πότε πρέπει να αλλάζουμε στάσεις στο σεξ, οι ειδικοί τονίζουν ότι καλό θα είναι να υπάρχει… μια ποικιλία κατά την ερωτική συνεύρεση του ζευγαριού. Κατά μέσο όρο, πάντως, λένε ότι κάθε 5 λεπτά είναι καλό να υπάρχει μια εναλλαγή στις στάσεις στο σεξ, κάτι που βοηθάει στην αποφυγή της ερωτικής μονοτονίας και της σεξουαλικής ρουτίνας.

Επόμενο άρθρο

Η λύση είναι εδώ! 5 μυστικά για να "νικήσεις" την... κακοσμία!

Όλα όσα πρέπει να γνωρίζεις για την υγιεινή του στόματος
15/05/2019 - 19:33

ΣχετικέςΕιδήσεις

Υγεία & Σεξ: 4 στάσεις που καταπολεμούν το... στρες!

Η λύση βρέθηκε και είναι στο κρεβάτι σου
11/07/2019 - 17:00

Έρευνα: Αυτές είναι οι 5 αγαπημένες στάσεις των γυναικών στο...σεξ(ΦΩΤΟ)

Μάθε για να ξέρεις τι θέλουν περισσότερο στον ερωτικό τομέα
09/07/2019 - 20:00

Σεξ με... κάλτσες; Οι επίστημονες επικροτούν και σας "βγάζουν το καπέλο"

Η νέα έρευνα που θα σε κάνει να ανοίξεις το συρτάρι με τις κάλτσες πριν τον έρωτα
09/07/2019 - 17:32

Αυτό είναι το πιο "ικανό" σεξουαλικό όργανο (μετά τον εγκέφαλο)

Μπορεί να κάνει την διαφορά και δεν είναι αυτό που φαντάζεσαι
07/07/2019 - 00:41

"Friends With...Benefits": 5+1 βασικοί κανόνες για να πετύχει η ..."συνταγή"!

Κάντο όπως την ταινία και η "μαγεία" θα έρθει
28/06/2019 - 16:00

περισσότερες ειδήσεις

Κύπρος

Στις 22 Ιουλίου το τελευταίο αντίο στον Αλέξη Γαλανό

Σήμερα θα διενεργηθεί η νεκροτομή επί της σορού του Δήμαρχου Αμμοχώστου

Όχημα "έκανε φτερά" ενώ βρισκόταν σταθμευμένο έξω από το σπίτι του ιδιοκτήτη

Άγνωστοι διέρρηξαν την κατοικία του, πήραν τα κλειδιά και έκλεψαν το αυτοκίνητό του
Ελλάδα

Ενημέρωσε το Μητσοτάκη ο Δένδιας για τα μέτρα κατά της Τουρκίας

Πρωθυπουργός και ΥΠΕΞ συναντήθηκαν σήμερα το πρωί

Μοιραίο μπάνιο για 42χρονο σε παραλία στη Μεσσηνία

Είχε πάει για κανό το απόγευμα της Κυριακής

Νεαρός φέρεται να ομολόγησε ότι σκότωσε την Αμερικανίδα βιολόγο

Τα ίχνη που οδήγησαν τις αρχές στη σύλληψη του 27χρονου Έλληνα
Διεθνή

ΗΠΑ: Αρνούνται άσυλο στους μετανάστες που φτάνουν από το Μεξικό

Το νέο μέτρο της κυβέρνησης του Αμερικανού Προέδρου

Ντάνκαν: Ο Ασάνζ δεν θα εκδοθεί σε χώρα με κίνδυνο τη θανατική ποινή

Ο ιδρυτής των Wikileaks κατηγορείται για κατασκοπεία από τις ΗΠΑ

Εντείνεται η πολιτική κρίση στην Τσεχία

Πίεση στον Πρωθυπουργό της χώρας ασκούν οι Σοσιαλδημοκράτες

tv news

Όλοι έχουν μια ιστορία.... Ποιο είναι το τραγούδι της δικής σου;

Δήλωσε και εσύ συμμετοχή στο "Soundtrack Of Love..." Παρουσιάζει η Χριστιάνα Αριστοτέλους
Alpha TV Κύπρου

Ο Ηλίας μένει μόνος στο σπίτι,όταν ξαφνικά εισβάλλει μια γνωριμία απ’το παρελθόν

Νέα ξεκαρδιστικά επεισόδια της «Μουρμούρας»! Δείτε τις περιλήψεις της εβδομάδας...
Alpha TV Κύπρου

δείτε σήμερα