Υγεία

Σεξ: Ποια είναι η ιδανική διάρκεια για τις γυναίκες και ποια για τους άνδρες;

Ένα από τα στοιχεία που καθορίζει εάν μια σεξουαλική επαφή είναι ικανοποιητική, είναι η διάρκεια της. Υπάρχει όμως ιδανική διάρκεια στο σεξ; Κι αν ναι, ποια είναι αυτή για τους άνδρες και ποια για τις γυναίκες; Η επιστήμη απαντά.

Ερευνητές από το Πανεπιστήμιο New Brunswickεξέτασαν τις περιπτώσεις συνολικά 152 ζευγαριών με τους συμμετέχοντες να είναι ηλικίας από 21 έως και 77 ετών και οι μεταξύ τους σχέσεις να ποικίλλουν από διάρκειας 6 μηνών έως και 50 ετών!
Τα αποτελέσματα της έρευνας δημοσιεύτηκαν στην επιστημονική επιθεώρηση Journal of Sex Research.

Ποια είναι λοιπόν η ιδανική διάρκεια για τις γυναίκες και ποια για τους άνδρες;

Προκαταρκτικά – Γυναίκες (λεπτά της ώρας)
Ιδανική διάρκεια: 19
Πραγματική διάρκεια: 11

Προκαταρκτικά – Άντρες
Ιδανική διάρκεια: 18
Πραγματική διάρκεια: 13

Σεξουαλική επαφή (συνουσία) – Γυναίκες
Ιδανική διάρκεια: 14
Πραγματική διάρκεια: 7

Σεξουαλική επαφή (συνουσία) – Άντρες
Ιδανική διάρκεια: 19
Πραγματική διάρκεια: 8

Οι παραπάνω αριθμοί απεικονίζουν το τι απάντησε (κατά μέσο όρο) ο κάθε συμμετέχων και η κάθε συμμετέχουσα ότι συμβαίνει κατά την σεξουαλική επαφή, κατά την δική του/της προσέγγιση (πραγματική διάρκεια) και επιθυμία (ιδανική διάρκεια).

Πηγή
healthview.gr
Επόμενο άρθρο

Βάλτε τις μάσκες σας! Τα 5 λάθη που κάνετε και δεν έχετε αποτέλεσμα...

Όλα όσα πρέπει να ξέρεις και το... μυστικό!
20/07/2019 - 19:00

ΣχετικέςΕιδήσεις

Ξέρετε τι θα σας συμβεί αν σταματήσετε να κάνετε σεξ;

Απαραίτητο το σεξ για την καθημερινότητά μας
11/08/2019 - 07:07

Η Άντζελα Δημητρίου...αποκάλυψε πόσα χρόνια έχει να κάνει σεξ

"Να σου πω έχουμε ανάγκη από ένα όργανο για να σου το πω πιο ωμά;"
08/08/2019 - 12:27

Μπορεί ο άνδρας να προσποιηθεί οργασμό στο σεξ; Διαβάστε την απάντηση...

Όλα όσα πρέπει να ξέρετε για τον...ανδρικό οργασμό και την προσποίηση
04/08/2019 - 12:07

Γιόρτασε τη μεταγραφή του με σεξ και το μοιράστηκε στα Social Media (ΦΩΤΟ)

Μοιράστηκε με τους ακόλουθους του τις άκρως προσωπικές του στιγμές
01/08/2019 - 16:03

περισσότερες ειδήσεις

Κύπρος

Ακόμα ένας θάνατος από τον ιό του Δυτικού Νείλου σημειώθηκε στα κατεχόμενα

Την Τετάρτη απεβίωσε 88χρονος στις ελεύθερες περιοχές

Πάφος: Κλοπή μηχανημάτων αξίας 6,5 χιλ. ευρώ από αποθήκη

Μέλη του ΤΑΕ συνέλεξαν διάφορα τεκμήρια με σκοπό τον εντοπισμό των δραστών

Ποια είναι τα κατάλληλα δέντρα για δεντροφύτευση στις πόλεις (ΛΙΣΤΑ)

Ποια είναι τα προβλήματα που εντοπίζονται και ποιες υποδομές λείπουν
Ελλάδα

"Έσβησε" 66χρονος από φωτιά σε γηροκομείο

Η οικογένειά του αναμένει το πόρισμα του ανακριτικού τμήματος της Πυροσβεστικής

Τραγωδία στον Πόρο: Ανθρώπινο λάθος ή μηχανική βλάβη;

Εν αναμονή του πορίσματος της Επιτροπής Διερεύνησης Αεροπορικών Ατυχημάτων

"Το έβλεπαν να πετά χαμηλά και φώναζαν για να το δείξουν στα παιδιά τους" (VID)

Συγκλονιστική μαρτυρία δημοσιογράφου για την μοιραία πτώση του ελικοπτέρου στον Πόρο
Διεθνή

Γερμανία: 8χρονος πήρε το αυτοκίνητο των γονιών του και πήγαινε 140km/h

Στη συνέχεια βαρέθηκε...πάρκαρε στην άκρη...έβαλε τρίγωνο και περίμενε την αστυνομία

Παρίσι: Ένας νεκρός από φωτιά σε νοσοκομείο

Ξεκίνησε από ένα διαμέρισμα και γρήγορα επεκτάθηκε σε όλους τους ορόφους

Η μεξικανική διπλωματία εκφράζει 'ανησυχία' για την κράτηση παιδιών από τις ΗΠΑ

Η κυβέρνηση του Ντόναλντ Τραμπ παρουσίασε νέους κανόνες για κράτηση επ' αόριστον

tv news

Δύο γυναίκες απέναντι στην αλήθεια...Μόνο μία θυσία θα φέρει την εξιλέωση...

«Γυναίκα Χωρίς Όνομα» Β' Κύκλος έρχεται στο νέο πρόγραμμα του Alpha (ΔΕΙΤΕ ΤΟ TRAILER)
Alpha TV Κύπρου

Όλοι έχουν μια ιστορία.... Ποιο είναι το τραγούδι της δικής σου;

Δήλωσε και εσύ συμμετοχή στο "Soundtrack Of Love..." Παρουσιάζει η Χριστιάνα Αριστοτέλους
Alpha TV Κύπρου

δείτε σήμερα

Πέμ, 22/08/2019 - 11:30ΠΑΜΕ ΠΑΚΕΤΟ