Υγεία

Υγεία & Σεξ: 4 στάσεις που καταπολεμούν το... στρες!

Eίναι γεγονός ότι στην εποχή μας η κλίμακα του στρες έχει χτυπήσει «κόκκινο». Δουλειά, σπίτι, οικογένεια, υποχρεώσεις σε κάνουν να αγχώνεσαι με αποτέλεσμα να ψάχνεις διαρκώς διέξοδο για να ηρεμήσεις και να χαλαρώσεις.

Στο σημείο αυτό, οι ειδικοί έρχονται να σου πουν ότι εκτός από ένα ποτήρι καλό κρασί και χαλαρωτική μουσική, μπορείς να «ρίξεις στροφές» και με το σεξ. Αρκεί να εφαρμόσεις τις ακόλουθες 4 στάσεις.

  1. «Σκυλίσια ζωή»

Ευρύτερα γνωστή και ως «στάση στα 4». Παίρνεις θέση στηριζόμενη στα γόνατα και τις παλάμες σου με τον σύντροφό σου να παίρνει θέση από πίσω σου. Άσε τον να κουμαντάρει εκείνος την κατάσταση και απόλαυσέ το. Μην ξεχνάς να του ζητήσεις με τα χέρια του να σε τρίβει ταυτόχρονα στους ώμους και την πλάτη. Εγγυημένος οργασμός, εγγυημένη χαλάρωση.

  1. Το «κουτάλι»

Ξάπλωσε πλαγιαστά έχοντας πλάτη στον σύντροφό σου. Εκείνος έρχεται από πίσω σου, παράλληλα με το σώμα σου και με το ελεύθερος χέρι του μπορεί να σου ανασηκώσει ελαφρά το από πάνω πόδι για ακόμα καλύτερη διείσδυση. Η επαφή των κορμιών σας θα σε κάνει να ηρεμήσεις.

  1. «Κοίτα το στρώμα»

Ξάπλωσε μπρούμυτα στο κρεβάτι, άνοιξε ελαφρά τα πόδια σου και ίσιωσέ τα. Παράλληλα, ανασήκωσε λιγάκι τη λεκάνη σου, βάζοντας αν θέλεις από κάτω ένα μαξιλάρι ή μια κουβέρτα.

Ο παρτενέρ σου έρχεται από πάνω σου και διεισδύει. Μια παραλλαγή της στάσης «στα 4», όπου κι εδώ θα απολαύσεις οργασμό και χαλάρωση.

  1. Η «κρεμάστρα»

Από όρθια στάση σκύβεις όσο μπορείς, χαμηλώνοντας προς το έδαφος, ενώ τα χέρια σου είναι κοντά στα πλευρά σου σε έκταση. Ο σύντροφός σου είναι από πίσω σου και διεισδύοντας σε τραβάει απαλά προς το μέρος του από τους καρπούς.

Με τον τρόπο αυτό, όχι μόνο αφήνεσαι στον δικό του ρυθμό ηρεμώντας, αλλά αναπτύσσεται ακόμα περισσότερο η σχέση εμπιστοσύνης σας, καθώς είναι αυτός που σε κρατάει.

Πηγή
boro.gr
Επόμενο άρθρο

Ετοιμάζεστε για παραλία; 5+1 συμβουλές για να αποφύγετε τα εγκαύματα (ΒΙΝΤΕΟ)

Η δερματολόγος Νικόλ Σακκά εξηγεί τους κινδύνους που έχει η υπερβολική έκθεση στον ήλιο
11/07/2019 - 14:21

ΣχετικέςΕιδήσεις

Πόσες θερμίδες "καίμε" κατά τη διάρκεια του sex... ανά λεπτό!

Η διαφορά στους άνδρες και τις γυναίκες και τα αποτελέσματα
17/07/2019 - 16:00

Σεξ: Οι τρείς τροφές που.... το κάνουν καλύτερο!

H λύση είναι για ακόμη μια φορά στην διατροφή σου
17/07/2019 - 13:09

Έρευνα: Αυτές είναι οι 5 αγαπημένες στάσεις των γυναικών στο...σεξ(ΦΩΤΟ)

Μάθε για να ξέρεις τι θέλουν περισσότερο στον ερωτικό τομέα
09/07/2019 - 20:00

Σεξ με... κάλτσες; Οι επίστημονες επικροτούν και σας "βγάζουν το καπέλο"

Η νέα έρευνα που θα σε κάνει να ανοίξεις το συρτάρι με τις κάλτσες πριν τον έρωτα
09/07/2019 - 17:32

περισσότερες ειδήσεις

Κύπρος

Κλείνει προσωρινά το Δημοτικό Κολυμβητήριο Λευκωσίας

Τι αναφέρει σε ανακοίνωση του για τους λόγους που κλείνει

"Το κράτος θέλει να αποφεύγει να λέει ότι έχει ανάπηρους πολέμου" (ΒΙΝΤΕΟ)

Τα προβλήματα των πολεμιστών του 1974 ανέλυσε στον Alpha Κύπρου ο Γιώργος Γρουτίδης

"Άλλο ένα περιστατικό έμφυλης και σεξιστικής βίας που αποδεικνύει την ανισότητα"

Τι λέει η Επίτροπος Ισότητας Φύλων για τη διερευνώμενη υπόθεση ομαδικού βιασμού
Ελλάδα

Σεισμός στην Αθήνα, "σεισμός" και στο Twitter με υπαίτιο τον..."Κούλη"

Οι τουιτεράδες κρατούν άσβεστο το χιούμορ τους και γλεντούν την γκαντεμιά του Πρωθυπουργού

Η στιγμή που ο Εγκέλαδος χτυπά στην Αθήνα (ΒΙΝΤΕΟ)

Μεγάλος σεισμός 5,1βαθμών με τραυματισμούς, καταρρεύσεις κτιρίων και ζημιές

Εικόνες ντροπής από κακομεταχείριση γαϊδουριών στη Σαντορίνη (ΒΙΝΤΕΟ)

Ακτιβιστές καταγγέλλουν απειλές ακόμα και κατά της ζωής τους
Διεθνή

Τουλάχιστον δύο νεκροί από έκρηξη βόμβας σε Πανεπιστήμιο στην Καμπούλ

Άλλοι 10 τραυματίες ο μέχρι στιγμής απολογισμός

Aεροπορικές επιδρομές εναντίον θέσεων του PKK εξαπέλυσε η Τουρκία

Η ανακοίνωση Ακάρ για την επίθεση στην επικράτεια του Ιράν

tv news

Ο χωρισμός της Αντιγόνης πέφτει σαν κεραυνός εν αιθρία πάνω σε Βούλα και Μηνά...

Νέα ξεκαρδιστικά επεισόδια της «Μουρμούρας»! Δείτε τις περιλήψεις της εβδομάδας...
Alpha TV Κύπρου

Ο Χρήστος Φερεντίνος από την καινούρια σεζόν φέρνει τα «Πάνω Κάτω» στον Alpha!

2 παίκτες, 2 κερκίδες, 2 ομάδες, πολλά βραχιολάκια! Δήλωσε και εσύ συμμετοχή τώρα! (VIDEO)
Alpha TV Κύπρου

δείτε σήμερα

Παρ, 19/07/2019 - 20:20ALPHA NEWS