Πολιτική

Το όραμα και η υπόσχεση Ζαννέττου που διεκδικεί τη Δημαρχία της Αγ. Νάπας (ΦΩΤΟ)

ΧΡΙΣΤΟΣ ΖΑΝΕΤΤΟΥ

Την ανεξάρτητη υποψηφιότητά του για τη δημαρχία της Αγίας Νάπας εξήγγειλε σήμερα στο Δημοτικό Μουσείο «Θάλασσα» ο νυν αντιδήμαρχος και εκτελών χρέη Δημάρχου, Χρίστος Ζαννέττου.
 
Σε ομιλία του ο υποψήφιος Δήμαρχος ανέφερε ότι «με πυξίδα την εμπειρία που αποκόμισα από τη συμμετοχή μου στα δημοτικά δρώμενα της  Αγίας Νάπας, ως μέλος του Δημοτικού Συμβουλίου τα τελευταία 13 χρόνια, εκ των οποίων τα τελευταία τρία χρόνια ως Αντιδήμαρχος, την αγάπη μου για την Αγία Νάπα και με αίσθημα πλήρους επίγνωσης του αξιώματος που διεκδικώ, ανακοινώνω  την ανεξάρτητη υποψηφιότητα μου για διεκδίκηση της θέσης του Δήμαρχου Αγίας Νάπας».

Πρόσθεσε ότι πρωταρχικός του στόχος είναι «η διεκδίκηση με σθένος από την πολιτεία της αρχικής, σταθερής  και αμετάκλητης θέσης όλων μας για διατήρηση του -brand name- της Αγίας Νάπας ώστε να συνεχίσει να αποτελεί ένα  από τα διασημότερα και πιο γνωστά τουριστικά θέρετρα της Ευρώπης και όραμα μου είναι η Αγία Νάπα να πάει ακόμα πιο ψηλά, σταθερά, δυναμικά, συλλογικά».
 
Αφού διαβεβαίωσε ότι «σ’ αυτήν την προσπάθεια δεν περισσεύει κανένας» σημείωσε πως «όλοι μαζί θα βάλουμε υψηλούς στόχους και θα κτίσουμε  μεταξύ μας μια δυνατή σχέση εμπιστοσύνης που θα βασίζεται στην ειλικρίνεια, τη διαφάνεια, την εντιμότητα, τον διάλογο, την κατανόηση και το κοινό όραμα για την ανάπτυξη».
 
Ο κ. Ζαννέττου ανέφερε ακόμα ότι «με πλήρη επίγνωση των ευθυνών μου και στηριζόμενος στην εμπειρία μου, θέτοντας παράλληλα τον εαυτό μου στη διάθεσή» των δημοτών, υποσχέθηκε ότι «με αποφασιστικότητα όπως μέχρι τώρα έχω πράξει, θα αναλώσω όλες μου τις δυνάμεις και θα εργαστώ ασταμάτητα για την πρόοδο και την ευημερία του Δήμου Αγίας Νάπας».

Επόμενο άρθρο

Τσαβούσογλου: Δεν θέλουμε πόλεμο, αλλά θα προστατεύσω τα πλοία μου αν χρειαστεί

“Εμείς είμαστε εγγυήτρια δύναμη της ‘τδβκ’. Εμείς κάναμε τα πάντα για να βρούμε λύση"
07/12/2019 - 13:15

ΣχετικέςΕιδήσεις

Το... περιεχόμενο του «κόκκινου φακέλου» νο80

Η υπόθεση βρίσκεται στην Αστυνομία και αφορά στο παιχνίδι Κυπέλλου Αγ. Νάπα - Πάφος
14/01/2020 - 17:50

"Η Αγία Νάπα θα πρέπει να διατηρήσει την ταυτότητά της, ως αυτόνομος Δήμος"

Το πρώτο μήνυμα της Αιμιλίας Ευαγγέλου Ξύδια μετά την ανακοίνωση των αποτελεσμάτων
13/01/2020 - 12:00

Καρούσος: Ξεκινά σε γερά θεμέλια ο νέος Δήμαρχος Αγίας Νάπας (ΒΙΝΤΕΟ)

Ο Χρίστος Ζανέττος κέρδισε την εκλογική μάχη και αναλαμβάνει τη Δημαρχία
13/01/2020 - 07:26

Με αστυνομικούς, ουρές και αυστηρά κριτήρια οι εκλογές στην Αγία Νάπα (ΒΙΝΤΕΟ)

Τι δήλωσαν οι ψηφοφόροι που προσήλθαν στις κάλπες - Η συγκίνηση του Γιάννη Καρούσου
12/01/2020 - 20:39

Οι πρώτες δηλώσεις του νέου Δημάρχου Αγίας Νάπας (ΒΙΝΤΕΟ)

«Εργαστήκαμε σαν οικογένεια» - Τι ανέφερε για όσους δεν τον ψήφισαν
12/01/2020 - 20:32

Κέρδισε τη «μάχη» της Δημαρχίας Αγίας Νάπας ο Χρίστος Ζαννέττου (ΒΙΝΤΕΟ)

Οι πολίτες αποφάσισαν - Ποια ήταν τα ποσοστά των δύο υποψηφίων
12/01/2020 - 19:06

περισσότερες ειδήσεις

Κύπρος

"Εν έφταια εγώ, ούτε που ήμουν, ούτε τι εφόρουν, ο βιαστής είσαι εσύ" (ΒΙΝΤΕΟ)

Μαζεύτηκαν στην πλατεία Διοικητηρίου στη Λεμεσό και φώναξαν κατά της βίας κατά γυναικών

Κυκλοφοριακό κομφούζιο στο δρόμο προς το χιονισμένο Τρόοδος

Έκλεισε δρόμος λόγω του μεγάλου αριθμού οχημάτων στην περιοχή

Νομιμοποίηση ή όχι των οίκων ανοχής στην Κύπρο; (ΒΙΝΤΕΟ)

Όταν οι μαστροποί ξεγελούσαν τα θύματα τους με μια...χειραψία με τους αστυνομικούς
Ελλάδα

Ο τυφλός αθλητής που κατέκτησε το Κιλιμάντζαρο

"Oταν βρίσκομαι στο βουνό φαντάζομαι ότι δεν έχω καμία αναπηρία"

Μιλούσαν ελληνικά οι δράστες της ένοπλης ληστείας εναντίον Γαρμπή-Σχοινά(ΒΙΝΤΕΟ)

Σοκαρισμένοι δηλώνουν οι δύο γνωστοί τραγουδιστές για τον εφιάλτη που έζησαν

Oι «Anonymous Greece» δημοσιοποίησαν τα στοιχεία Τούρκων χάκερς

Για το «μαύρο» που έπεσε σε κυβερνητικές ιστοσελίδες της Ελλάδας την Πέμπτη το βράδυ
Διεθνή

Όλα όσα γνωρίζουμε μέχρι στιγμής για τον θανατηφόρο κοροναϊό

Τα επιβεβαιωμένα κρούσματα σε Ασία, Αμερική και Ευρώπη και οι τελευταίες εξελίξεις

Μετρά νεκρούς και πληγές η Τουρκία μετά τον φονικό σεισμό (ΦΩΤΟ)

Ανασύρουν ζωντανούς και νεκρούς κάτω από τα ερείπια ενώ οι επιχειρήσεις συνεχίζονται

Ερντογάν: Δεν είναι δυνατόν να αναμένει κανείς έλεος από κάποιον σαν τον Χαφτάρ

Παραβιάστηκε το εμπάργκο όπλων που συμφωνήθηκε στο Βερολίνο για Λιβύη

tv news

«Παράδοση Κατ' Οίκον» Με καλεσμένη την αγαπημένη ηθοποιό Μαρία Ιωάννου

Η Βασιλική Χατζηαδάμου υποδέχεται τη "γυναίκα-ανοικτό βιβλίο" αυτή την Κυριακή στον Alpha
Alpha TV Κύπρου

Άγριο φονικό τερματίζει μία...διπλή ζωή στο νέο επεισόδιο του «ΚΑΡΜΑ»

Την Κυριακή ζωντανεύει η εποχή όπου όλοι έκρυβαν την ταυτότητά τους και θυματοποιούνταν...
Alpha TV Κύπρου

δείτε σήμερα

Κυρ, 26/01/2020 - 14:30ΛΟΥΗΣ NIGHT SHOW