Πολιτική

"Την ημέρα που μου χαρίσατε τη ζωή, επέλεξες να φύγεις στην αιωνιότητα" (ΦΩΤΟ)

Toν θάνατο του πατέρα του Καραπέτ, θρηνεί ο πρώην Πρόεδρος της Βουλής και Πρόεδρος της Δημοκρατικής Παράταξης Μάριος Καρογιάν. Την είδηση του θανάτου του, ανακοίνωσε ο ίδιος με μια συγκινητική ανάρτηση στον προσωπικό λογαριασμό που διατηρεί στο facebook, καθώς ο πατέρας του "έφυγε" από τη ζωή ανήμερα των γενεθλίων του Μάριου Καρογιάν.

"Τίποτα, τελικά δεν χωρίζει την ζωή από τον θάνατο. Την ημέρα που μου χαρίσατε τη ζωή, επέλεξες να φύγεις στην αιωνιότητα.

Ήσουν ωραίος Πατέρα μου. Αξιοπρεπής και μαχητής.

Τίμησες με εντιμότητα και ανιδιοτέλεια την πατρίδα και την κοινωνία. Τίμησες την φανέλα της αγαπημένης σου ΑΕΛ. Τίμησες τις φιλίες σου. Τίμησες την οικογένεια σου. Τίμησες τους συνανθρώπους σου.

Όλοι έχουν να πούν για την λεβεντιά, την ανθρωπιά, την απλότητα και την καλοσύνη σου.

Για όλα όσα μου πρόσφερες και με δίδαξες σε ευχαριστώ.

Σε ευχαριστώ που με δίδαξες να τιμώ τις φιλίες μου, το λόγο μου, το χρέος και την ευθύνη μου προς τις ρίζες μου, προς την πατρίδα μου και προς τους συνανθρώπους μου. Σε ευχαριστώ που με μπόλιασες δύναμη, πίστη και αγάπη, ακόμα και για εκείνους που με πλήγωσαν.

Σου είμαι πάντα ευγνώμων.

Ειρήνη στην ψυχή σου αγαπημένε μας Πατέρα!!!'

λλλλ

Συγκλονισμένη από τον θάνατο του Καραπέτ Καρογιάν είνα και η σύζυγος του Προέδρου της ΔΗΠΑ, Ροντίκα. 

"Με αγκάλιασες από την πρώτη στιγμή .Με αγάπησες πραγματικά οπως την κόρη σου.Πάντα ήσουν δίπλα μας με την αγάπη σου, τις συμβουλές και την ανθρωπιά σου. Είμαι περήφανη για σένα.Ευχαριστω τον Θεον που με αξίωσε να ζήσω απίστευτα όμορφες στιγμές. Πάντοτε θα είσαι στην καρδιά μου. Πάντοτε θα σε σκέφτομαι. Θα μου λείψεις Καραπετ μου.Ο Θεός ας αναπαύσει την ψυχή σου. Καλό ταξίδι πατέρα."

llll

Επόμενο άρθρο

Ούτε παρεμβαίνω, ούτε αναμειγνύομαι στην πολιτική απαντά ο Οδυσσέας στον ΠτΔ

Η αντίδραση στις δηλώσεις Νίκου Αναστασιάδη και το μήνυμα ότι θα συνεχίσει απερίσπαστος
30/05/2020 - 08:49

ΣχετικέςΕιδήσεις

Θλίψη στον Απόλλωνα: «Έφυγε» ο Φειδίας Τομάζου

Συλλυπητήρια ανακοίνωση από την ομάδα της Λεμεσού
11/09/2020 - 17:30

Ένας νεκρός και 169 κρούσματα κορωνοϊού στην Ελλάδα

Μόλις τα 15 εντοπίστηκαν κατόπιν ελέγχων στις πύλες εισόδου της χώρας
08/09/2020 - 17:55

Πατέρας Μέσι: «Δύσκολα θα μείνει στην Μπαρσελόνα» (ΒΙΝΤΕΟ)

Επιβεβαιώνεται πια και από την πλέον… κοντινή πηγή ότι ο Λιονέλ Μέσι είναι «φευγάτος»
02/09/2020 - 13:39

Στη Βαρκελώνη ο πατέρας του Μέσι, άμεσα το ραντεβού με Μπαρσελόνα (ΒΙΝΤΕΟ)

Χαμός από ΜΜΕ στα οποία είπε, «δεν ξέρω τίποτα, παιδιά» και αποχώρησε
02/09/2020 - 10:15

Ο Ed Sheeran στο "κλαμπ" των μπαμπάδων - Υποδέχτηκε το πρώτο του παιδί (ΦΩΤΟ)

Το φύλο του μωρού και η πρώτη τρυφερή φωτογραφία που ανάρτησε στο Instagram
02/09/2020 - 09:34

περισσότερες ειδήσεις

Κύπρος

Πεζή παρασύρθηκε από διερχόμενο όχημα σε διάβαση πεζών στην Πάφο

Tραυματίστηκε και μεταφέρθηκε με ασθενοφόρο στο ΓΝ Πάφου

"Πήγε με φόβο στο σχολείο λόγω της μάσκας" (ΒΙΝΤΕΟ)

Καταγγελίες γονέων για λιποθυμικά επεισόδια μαθητών σε γυμνάσιο της Πάφου

Προβλέπει "προβληματάκι" στη Λάρνακα λόγω των τριών clusters ο Δρ. Καραγιάννης

"Χτυπά καμπάνα" η κατάσταση στην Ελλάδα και στέλνει μηνύματα σε όσους αντιδρούς για μάσκες
Ελλάδα

Δύσκολη νύχτα με προβλήματα προκάλεσε το μάτι του "Ιανού" (ΒΙΝΤΕΟ)

Ισχυροί άνεμοι, κύματα ύψους μέχρι και 7 μέτρων και 200 με 300 τόνοι νερού ανά στρέμμα

Με ανέμους που ξεπερνούν τα 100km/h και κύματα ύψους 7 μέτρων "χτυπά" ο Ιανός

Καθησυχάζουν οι αρμόδιοι ότι δεν θα "χτυπήσει" την Κύπρο και θα εξασθενίσει το Σάββατο

Εννέα νέοι θάνατοι και 359 κρούσματα στην Ελλάδα

69 ασθενείς νοσηλεύονται διασωληνωμένοι στις Μονάδες Εντατικής Θεραπείας
Διεθνή

"Έσπασε" το φράγμα των 30 εκ. κρουσμάτων Covid-19 παγκοσμίως

ΗΠΑ, Ινδία, Βραζιλία, Ρωσία και Περού απαρτίζουν τη πρώτη πεντάδα στο αρνητικό ρεκόρ

Φέτος έλιωσε η μεγαλύτερη ποσότητα πάγου της Αρκτικής από το 1979

Ρόλο έπαιξαν οι ιδιαίτερα υψηλές θερμοκρασίες ύδατος και αέρα που επικράτησαν

FBI: Η Ρωσία παραπληροφορεί για να υπονομεύσει την εκστρατεία του Τζο Μπάιντεν

Φόβοι ότι θα υπονομεύσει την εμπιστοσύνη στο αποτέλεσμα των εκλογών του 2020

tv news

Η Ευγενία θα παίξει το τελευταίο της χαρτί και θα εκβιάσει τον Μάρκο...

«8 Λέξεις» Δείτε στα νέα συγκλονιστικά διπλά επεισόδια του 2ου Κύκλου αυτή την εβδομάδα!
Alpha TV Κύπρου

«Αγγελική» Μπορεί ο έρωτας να νικήσει τον πόνο; Kαθημερινά στον Alpha

Όλες οι εξελίξεις της δραματικής σειράς εδώ!
Alpha TV Κύπρου

δείτε σήμερα

Παρ, 18/09/2020 - 11:00ALPHA ΕΝΗΜΕΡΩΣΗ