Αγχώθηκε αλλά στο τέλος πήρε το ζητούμενο

Σάββατο, 1/4/2017 - 21:44

Ο Ολυμπιακός, παρότι βρέθηκε πίσω στο σκορ, έκανε την ανατροπή κι επικράτησε με 2-1 του Πλατανιά για την 26η αγωνιστική της Super League.

H ομάδα της Κρήτης μπήκε αρκετά καλά στο πρώτο ημίχρονο και κατάφερε μάλιστα στο τέλος του πρώτου ημιχρόνου να προηγηθεί με γκολ του Μανούσου από την άσπρη βούλα, αφού προηγουμένως ο διαιτητής υπέδειξε την εσχάτη των ποινών σε χέρι του  Φιγκέιρας.

Ο Ολυμπιακός μπήκε στο δεύτερο ημίχρονο αρκετά δυνατά και κατάφερε μόλις στο 54΄ να ισοφαρίσει το παιχνίδι με γκολ του Μαρίν μετά από όμορφο συνδυασμό με τον Φορτούνη.

Η ολική ανατροπή θα ΄ρθει στο 63΄ με τον Ρομαό, ο οποίος με πλασέ εν κινήσει από το σημείο του πέναλτι κάνει το 2-1, το οποίο ήταν και το τελικό αποτέλεσμα.