«Άλωσε» τη Νέα Σμύρνη ο Παναθηναϊκός με πρωταγωνιστή τον Ζαχίντ

Κυριακή, 29/9/2019 - 19:12

Την πρώτη του νίκη στο φετινό πρωτάθλημα πανηγύρισε σήμερα (29/09) ο Παναθηναϊκός, που επικράτησε με 1-0 του Πανιώνιου μέσα στη Νέα Σμύρνη, το πλαίσιο της πέμπτης αγωνιστικής της Super League 1.

Ο Ζαχίντ ήταν ο μεγάλος πρωταγωνιστής του «τριφυλλιού», καθώς ήταν εκείνος που πέτυχε το νικητήριο τέρμα -και πρώτο της ομάδας του σε κανονική ροή παιχνιδιού- στο 20ο λεπτό με πολύ ωραία εκτέλεση, ενώ έβγαλε τα στοιχεία πουν περιμένει ο Γιώργος Δώνης από αυτόν και σε άλλες περιπτώσεις.

Αντιθέτως, οι «κυανέρυθροι» δεν κατάφεραν, ουσιαστικά, να φανούν απειλητικοί με εξαίρεση κάποιες στατικές φάσεις, με αποτέλεσμα να παραμείνουν το -2 και την τελευταία θέση της βαθμολογίας.

Στα αξιοσημείωτα και τα δύο δοκάρια που είχε ο Παναθηναϊκός, ένα σε κάθε ημίχρονο, με τους Ινσούα στο 45’ και Μπουζούκη στο 47’ να στέκονται άτυχοι και να μην επιτρέπουν μια νίκη με πιο «καθαρό» σκορ για την ομάδα τους.