«Ανάσανε» η Αλκή, «βούλιαξε» ο Ερμής (ΒΙΝΤΕΟ)

Κυριακή, 10/3/2019 - 18:53

Η Αλκή κατάφερε να επικρατήσει του Ερμή με 2-1 στο πλαίσιο της δεύτερης αγωνιστική των πλέι οφ. Η ομάδα του Σακκά αν και βρέθηκε πίσω στο σκορ είχε τα απαραίτητα ψυχικά αποθέματα για να φέρει «τούμπα» το ματς και να πανηγυρίσει τη μεγάλη νίκη.

Ο Ερμής άνοιξε το σκορ στο 37ο λεπτό με τον Κουατσίκα όμως η Αλκή κατάφερε να πάρει τη νίκη χάρη στα γκολ των Ίβάν Κάρλος στο 48ο λεπτό και Μπελαμεϊρί στο 69ο λεπτό.

Έτσι, με αυτή τη νίκη η «Αθάνατη» κατάφερε να ανέωει στους 23 βαθμούς και να αφήσει πίσω της την Πάφο, την Δόξα αλλά και το Παραλίμνι. Από την άλλη ο Ερμής έμεινε κολλημένος στην τελευταία θέση με 13 βαθμούς και πλέον βλέπει τις πιθανότητες του για παραμονή να μειώνονται δραματικά.

Την ερχόμενη αγωνιστική η Αλκή φιλοξενεί την Δόξα ενώ ο Ερμής την Ένωση.

Αλκή: Πάρντο, Σταύρου (Τριμπό 79'), Ιβάν Κάρλος (Ηλία  87'), Μπελαμεϊρί, Σπόλιαριτς, Χριστοφή, Τραϊτσέφσκι, Ακόστα, Κυπριανού, Φλόρες, Σταρόκιν

Ερμής: Αραμπατζής, Πουτζιουρής (Ντε Μέλο 75'), Ταραλίδης, Κατσιατή, Μαρτίνιουκ, Ντεβέσα (Μακρίεφ 66'), Μαλόν, Ψάλτης, Φυλακτού, Κουατσίκα, Μπουλά (Μπανούσης 83')