Ανατροπή ανόδου για τον Ολυμπιακό

Ο Ολυμπιακός κατάφερε και έκανε την ολική ανατροπή στο παιχνίδι που διακόπηκε με τον Οθέλλο. Η ομάδα της Λευκωσίας επικράτησε με 2-1 και ξανά βρέθηκε στις θέσεις που οδηγούν στην πρώτη κατηγορία.

Να θυμίσουμε ότι το παιχνίδι διακόπηκε στις 5 Απριλίου στο 57ο λεπτό, λόγω προβλήματος στην ηλεκτροδότηση του Σταδίου. Ο αγώνας συνεχίστηκε από το χρονικό σημείο της διακοπής του (57′) και στο χρονικό σημείο της διακοπής ο Οθέλλος ήταν μπροστά στο σκορ με 1-0 στο 52ο λεπτό με το γκολ του Κυριάκου.

Ο «Τάκτακαλας» ισοφάρισε στην αναμέτρηση με τον Ράμος στο 87ο λεπτό μετά από δυνατό σουτ μέσα από την μεγάλη περιοχή των γηπεδούχων. Η ανατροπή ήρθε στις καθυστερήσεις και πάλι με τον Ράμος ο οποίος μέσα από την περιοχή έκανε την κοντινή προβολή και έδωσε το τρίποντο στην ομάδα του.

Πλέον, ο Ολυμπιακός έφτασε τους 60 βαθμούς, ανέβηκε στη δεύτερη θέση και άφησε πίσω του τον Άρη στους 59. Στην πρώτη θέση βρίσκεται ο Εθνικός Άχνας με 62 βαθμούς ενώ υπολείπονται τρεις αγώνες για το τέλος της σεζόν.