Ανταποκρίθηκε στο «πρέπει» και πέρασε από το Βιλερμπάν ο Ολυμπιακός

Παρασκευή, 22/12/2023 - 22:54

Επέστρεψε στα θετικά αποτελέσματα και τις καλές εμφανίσεις με εκτός έδρας νίκη επί της Βιλερμπάν ο Ολυμπιακός!

Οι «ερυθρόλευκοι» παρουσιάστηκαν απόλυτα συγκεντρωμένοι και ήταν ανώτεροι από την αντίπαλό τους καθ όλη τη διάρκεια της αναμέτρησης, πανηγυρίζοντας τελικά τη νίκη 85-73 και βελτιώνοντας το ρεκόρ του σε 8-8!

Πολλοί οι πρωταγωνιστές για την ομάδα του Γιώργου Μπαρτζώκα, με τον Κάνααν να είναι εκείνος που «σφράγισε» τη νίκη με μεγάλα καλάθια στα τελευταία λεπτά και τελειώνοντας το ματς ως πρώτος σκόρερ (19 πόντοι, 4/7 τρίποντα)! Απίθανη εμφάνιση και από τον Φαλ, ο οποίος παρότι σκόραρε μόλις δύο πόντους, είχε 8 (!) μπλοκ, 7 ασίστ και 7 ριμπάουντ! 17 πόντους είχε ο Πίτερς, 13 (όλους στη δεύτερη περίοδο) είχε ο ΜακΚίσικ, στην καλύτερη εμφάνισή του μετά τον τραυματισμό που τον ταλαιπώρησε, ενώ πολύ καλή απόδοση είχε και ο Γουίλιαμς-Γκος, με 11 πόντους, 7 ασίστ και 5 ριμπάουντ!

Όσο για τη Βιλερμπάν, η οποία παρέμεινε στον πάτο της βαθμολογίας με ρεκόρ 2-14 και χωρίς να έχει πανηγυρίσει ακόμα εντός έδρας νίκη, ξεχώρισαν Λουβάβου-Καμπαρό (16π), Πάρις Λι (16π, 7 ασίστ), Σκοτ (12π) και Λοβέρν (10π, 8 ριμπάουντ).

*πηγή φωτογραφίας: Sport-fm.gr